Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
11. aug 2010

@merikac tusim si tu vineu idem naordinovat, lebo moja krasulka sa furt mrvi a puci a ja potrebujem veceru uvarit 😒

merikac
11. aug 2010

@stanka33 tak to je ozaj smola ☹ ,,,je pravda, ze netreba nechat babo trapit hladom,,,,ked sa neda-tak sa neda

maxara
11. aug 2010

@stanka33 ja som odsavala ovela menej, ked som to chcela rozkojit.. 30-40 ml sa ti urcite oplati, ja som davala 10-20ml.. a pomaly sa mi darilo viac

stanka33
11. aug 2010

@maxara uvidim na zaciatku sa to prisposobuje ale ked ja som mala vela mlieka mne strikalo a zmizlo tak neviem....mala sa mrvi musim ist ochvilu vsatnu asi obaja.

merikac
11. aug 2010

@stanka33
@maxara ..ja mam velke psia ( az sa hambim fottit sa ked malu kojim,lebo to blbo vizere, ked je prso vatsie ako detska hlavicka)- ale mliecko mi odsavat odsavackou vobec nejde tiez len 20-30,neviem preco pri prvom som taky problem nemala ☹ , ja si mozem akurat mliecko vytlacat a aj to som zistila, ze po prvych 2-3 stlaceniach nic nejde az potom neskor sa mi krane spusti

bambola
11. aug 2010

ja kupem niekedy aj o deviatej vecer, zvykne sa mi tak budit.

co sa vahy tyka kedzee sa nemam ako vazit tak to sledujem len na obleceni. co viem tak v nemocnici som nechala 6kilo cize mi ostalo este 10 ale to bolo teda pred mesiacom 🙂
teraz uz obleciem svoje povodne rifle a ostatne veci 😵 dokonca mi sedia aj lepsie, su take obtiahnute 😀 pred tehu som bola moc vychrtla 😀 cize nejake kila mi este ostali ale nestazujem sa.akurat mat trosku celulu na zadku tak to by sa mohlo upravit a strie chvalabohu nemam.
tak sa obavam, ze som vas nepotesila 😀 pardon 😅

strasska
11. aug 2010

@stanka33 a nemate laktacnu krizu?

strasska
11. aug 2010

lucim sa, pa

maxara
11. aug 2010

Baby inak tie vase postavy...
Mne sa aj na kamoskach zdalo, ze po porode ostali take zenskejsie.. vobec to nie je skarede. Skor krajsie. Ved aj chlapom sa viac pacia zenske boky ako rovne stangle, nie? Vobec by som si tym nelamala hlavu. Budete rovnako stihle, ale budete vyzerat krajsie, dospelejsie, zvodnejsie.. zenskejsie.. fakt.

@merikac no moje prso je tiez vacsie ako Ninkina hlava a tiez mi to pripada nechutne.. a tiez hovno odsajem odsavackou..

bambola
11. aug 2010

@maxara ved pprave preto som ja celkom spokojna 🙂, ze mi nieco aj ostalo 😉

maxara
11. aug 2010

@bambola a ja som zase spokojna, ze mi cosi ubudlo 😉

alllexa
11. aug 2010

@maxara - no ja som uz predtym mala neumerne siroke boky k zvysku postavy a to sa teraz este prehlbilo. A navyse som stratila stihly pas...

maxara
11. aug 2010

@alllexa Alexik neboj, ty si sportovkyna, ty sa dostanes do formy.. len to netreba silit. Fakt sme necely mesiac po porode.. a to mne kazdy hovori, ze vyzeram akoby som ani nerodila.. a to keby som sa odfotila teraz, tak by ste sa tu dogrcali.. strapata, makeup zo vcera, kazde oko inak rozmazane.. teplaky a tielko.. prsa mam ako dojnica a pritom mi ani nestacia pre Ninku.. celkovo sa mi zmenili proporcie, dokonca tie nohavice, co som pred tehu nenosila, lebo mi boli tesne, hoci som ich zapla, teraz ich prevleciem cez boky zapnute, aj na nohach su mi volne, ale na tom bruchu mi vyzeraju strihovo divne.. vlastne mozem povedat, ze som schudla na bokoch a nohach, brucho mam mlandrave a prsa trosku vacsie.. takze z hrusky sa stalo jablko, z coho som trosku nestastna.. no ale zas, ked dokojim, mozno schudnem aj z koz a mozno aj brusko dam nejako do poriadku a mozno budem znova hruska, len mensia.. v to verim a s tym sa planujem teraz pasovat

alllexa
11. aug 2010

@maxara - tak ale vcera si sa citila dobre, bola si kocka, nemozes byt stale s make-upom🙂
Mne sa lubilo, ked v porodnici lekar poznamenal, ze uz mam lepsiu farbu (lebo som si dala kvoli navstevam make-up) a potom kukol na tu nizku hodnotu zeleza a nechapal🙂

petzi
11. aug 2010

Ahojte maminy, ja som sem len nakukla, takze moc v obraze nie som , ale niekedy vas
docitam urcite..
Ja som od vcera v horuckach , dostala som na tu moju maternicu bolavu antibiotika,
tak asi tam bol zapal ,ci co ,ked mi horucky vyskocili, vcera teda na 38.9 , co bolo
hrozne a na maleho som sama.dnes je mi trosku lepsie, ale malinky teda od rana od
7-mej nespinkal az do teraz a to som konecne zacala kojit,najprv sa prejedol a potom
mal malo,teraz som ho okupkala a dala som mu umele a spinka ako dudok, ved musi byt
vycerpany.ved aj ja som ,ledva vidim.
tak sa majte pekne a dobru nocku a krasne chvile s dubakmi malinkymi 🙂

oacka
11. aug 2010

@petzi držím palce a prajem skoré uzdravenie, musí to byť fuška.... mne v poslednej dobe dni veľmi rýchlo prejdú, predtým som rátala každú hodinku, a teraz ani neviem ako a sú štyri poobede. teraz vidím,že som sa na začiatku strašne nervovala zo všetkého.. teraz si už nezapisujem,kedy kojím,dám jej, keď vidím, že chce, aj keď je trebárs len uplakaná a chce sa ukľudniť. a zdá sa mi,že pije približne každé dve hodiny, takže sa to upravuje. ten stres z bábätka zo mňa postupne opadáva,dúfam,že to takto pôjde ďalej. a pritom reve furt jak tur,keď nemá svoj deň. a na druhý deň spí ako anjelik.
maxarka, zábavné fotky, si strašne zlatá osoba. 🙂 malá je čistá maminaa!
@merikac daj mi vedieť,ako často kojíš, ešte každú hodinu,či už menej často?
ja som sa rozhodla nežrať sladké,alebo aspoň to výrazne obmedziť,lebo včera mi mm povedal,že som vážne strašne pažravá... má pravdu... zas budem zo seba nešťastná a to nechcem.

oacka
11. aug 2010

a ešte jedna otázka: aj vy ste furt smädné? ja vypijem 4 litre denne. dve minerálky a aspoň 6deci vinei plus dve veľké šálky čaju.

petzi
11. aug 2010

@oacka dakujem ,si zlata.s detmi sa to upravi,to len ten prvy cas je taky tazsi,kym si na seba zvyknu a
kym si mamina spravi harmonogram,to je jasne.som rada, ze sa vam dari...dobru nocku

petzi
11. aug 2010

@oacka no ja som smädna ako tava, to je asi normalne,ked nas deti sosaju 😀

mirka285
11. aug 2010

caute babulky,tak my sme dnes boli u svokry v Sali cely den 🙂 Robika to ocko mame aj my,aj antibiotika sme brali a pomohlo len na chvilu..vidim to ze malej budu prepichovat tie kanaliky ☹ Dnes sme sa vecer zastavili v potravinach v Auparku a normalne isla zenska,dieta na rukach,cecek vonku a kojila..ta s tym zjavne problem nemala ziadny 😀 Baby Gabo si pecie klobasku nebudem vam hovorit ako mi to tu rozvoniava pod nosom,zabila by som ho 😠

robika
11. aug 2010

@mirka285 tak to je hrozne, ze budu tie kanaliky prepichovat, nevedela som ze to ocko moze byt az take vazne.... myslela som si, ze sa to bude stacit vymyt zopar krat...

mirka285
11. aug 2010

@robika my sme uz vyskusali vsetko,mame to uz od porodnice,najprv sme davali len opthalmoseptonex,potom nam ocna dala antibiotika Uniflox a na vyplach okuflash a ako sme prestali davat antibiotika zase sa to zhorsilo,robia sa jej tie karpinky nie len ran ale aj pocas dna,takze ja aj budem rada ked to malej prepichnu,hlavne nech uz to ma v poriadku,lebo teraz jej o neustale tecie 😠 lenze ocna nam kazala prist az o dva tyzdne,tak neviem ako dovtedy vydrzime a to jej to masirujem kazdy den ako mi kazala

merikac
11. aug 2010

@oacka veru dva dni dozadu to bolo este kazdu hodinu,teraz vydrzi 2 sem tam aj 3 hodky, ale obcas si vypyta aj hodinku po sebe,,proste dam jej, ked mi da pusou znamenie, ze hce papat, zacne ju otvarat ako maly vrabec a vyplazovat jazycek🙂- uzasny pohlad,. A ty stale zapisujes kedy kojis?

merikac
11. aug 2010

@merikac aaa to je tak, ked dobre necitam, ze davam blbe otazky,,uz som si spatne precitala, ze uz nezapisujes,,a presne aj my sme takto, ze jeden den je ako anjelik a na druhy place a len by sa na rukach nosila a to nedaj boze aby som si s nou sadla, pekne sa musim prechadzat,,ani stat nemozem, lenv pohybe sa jej paci,,, 😠

merikac
11. aug 2010

@oacka sakra a pisem ako postihnuta sama sebe,,,🙂)) to patrilo tebe

ericica
11. aug 2010

ahojte ja sa dnes ozyvam za takto neskoro....mala bola v celku dobra len ma posledne dni taky zvyk ze spi len kym ide kocik ked zastane hned sa zacne mrvit a to predtym nerobila 😠

@mirka285 ty si bola tak blizo mna a ani si sa neozvala......ako bolo u svokry,?
ja som bola dnes u farara krst mame 18 septembra a zaroven nas aj zosobasi bo my sme sobaseny len na metskom urade 😝 tak budem zase nevesta 😀
mala som tu cely den kamosku tak sme spolu klabosili a super nam presiel den....zelam vam a vasim drobcom super noc..... 😵

mirka285
11. aug 2010

@ericica no som sa napaskovala s Gabom,lebo sa mi nechcelo byt doma..Lujza cely den kocikovala,aj do mesta sme isli,ona malu zboznuje stale okolo nej pobehuje tak je radost na ne pozerat 🙂 a svokruska mi nabalila plnenu papriku tak zajtra nemusim ani varit,no dobre mi je....Eri tak budes nevesticka,no super 😉 aj ja sa chystam vydat asi buduci rok ked mala bude chodit...

ericica
11. aug 2010

@mirka285 to je super ze ju Lujza zboznuje,no ale aj tak treba vsak su nevlastne sestricky 🙂
no aj mne sa konecne podarilo muza nahovorit na cirkevny obrad on na take moc neni ale zas co pre mna nespravi 🙂 len treba ist aspon jednemu sź nas na spoved a on to asi nebude 😀
tak ty mas dobru svokrusu....skoda ze som nebola aj ja akurat v sali ze by sme sa tak nahodne stretli 😀 😀 chodim tama dost casto....no ale vsak mozno raz sa uvidime aj s tymi nasimi bambulkami 😵

mirka285
11. aug 2010

@ericica raz urcite,teraz tam budem chodit casto cez vikendy hlavne lebo Lujza chce byt stale s malou 🙂 a ved spoved je v pohode,ja a po spovedi nahodou tak dobre citim,tiez by som mala asi ist 😀

lulu1983
12. aug 2010

ahoj maminky,

prosim o radu, maly predvcerom tolko cez den plakal, az trochu zachripol, vcera uz mal hlas este zachripnutejsi. Plus sa mi zda, ze ma upchaty nos trochu. Myslite, ze je prechadnuty a mala by som s nim ist k lekarovi? Lebo manzel ma presviedca, ze je to reflux, teda, ze sa mu v hrdle vracia z bruska mlieko a ze to ma z toho. Mate s tym niektora nejaku skusenost? Teplotu nema, jest mu zatial chuti..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre