Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
15. aug 2010

chcem sa spytat,ja mam trvaly pobyt u rodicov,mala tiez,byvaju v rodinnom dome to tiez treba nahlasit smeti?ci ako je to?ved kontajner maju stale jeden...

luminkasp
15. aug 2010

@kristip , no tak toto netusim, ja som ho nikdy neodkladala, neviem, co by sme s tym odlozenym robili. skus kuk niekde na nete, alebo sa opytaj pediatra 😉

dugyna
15. aug 2010

@oacka ja viem ale je to nahlavu ked nasa malicka naozaj neprodukuje odpad..

dugyna
15. aug 2010

@mirka285 ano miri treba viem ze sa kocky z latkovej temy tiez preto jedovali...a niektore byvaju v rd

mirka285
15. aug 2010

@dugyna dik dugy tak poviem nasim nech nahlasia...

bambola
15. aug 2010

@dugyna tiez si myslim, ze vam daju tie smeti preplatit. bohuzial sa tu asi spravodlivosti nedovolame 😒

bambola
15. aug 2010

@mirka285 my nahlasovat urcite nejdeme, ked tak nech si to zistia sami, co predpokladam, ze aj tak zistia ked budu pozerat kto tu ma trvaly pobyt. ale napriklad my sme tu traja ale trvaly tu mame len my dve 😀

meruska
15. aug 2010

ahojte..nas maly sa stava akysi hladosko...cez den sa snazim odsavat lebo po kupani inak ako s pridavkom posledne dni nezaspi..najprv 20 min taha odo mna a potom sup ho tam 60 ml mojho 🙂
a od vcera to vyzera tak ze i cez obed bude musiet byt pridavok...och joooo len ci tolko popri kojeni odsajem...
takze sa z nas asi stava typicky chlap ktory by len papal 😀
prikladam foto zo vcera

adelaine
15. aug 2010

@katty17
ahoj, akurat fnes mam poslednu davku, prsia si moc nezvazujem ani ja,
je mi v tom brutalne teplo a taktiez mi to stale pada:(
...a este stale pozorujem, ze sa mi mliecko tvori, stale mam mokru
tu vlozku do podprsenky...tak neviem, kedy to zaberie, ale mala som ich uzivat len 10 dni...
ty si na tom ako?

oacka
15. aug 2010

@meruska akurát som sa Košičaniek chcela pýtať,ako vám deti v tejto horúčave papajú. lebo naša papá čudne, napapá sa, nechce zaspať, reve, dám jej prsník, zaspí na ňom, nepapá, hoci mliečko ide. tak ju dám spať, zas sa zobudí, zas reve, spí v kuse maximálne hodinku cez deň, stále sa jej treba venovať a vidím ,že je z toho vysilená... je mi to ľúto,že je to stále taký chaos,lebo pritom mliečko konečne strieka, a je ho asi dosť...
ja si pritom po kojení neodstriekam nič hoci, ke´d stisnem prsník,tak mliečko ide....

karinnka
15. aug 2010

@ oackaAhojte,tak moja mala papa a spinka cez den v pohode...aspon zatial....Akurat od siedmej rana do tej desiatej doobeda je takmer nonstop hore ale inak spinka a papa...

karinnka
15. aug 2010

@meruska malicky je rozkosny 😵 😵

adelaine
15. aug 2010

kocky, ake nositko si mam kupit, ked maleho chcem nosit aj indoor aj outdoor? 🙂

ericica
15. aug 2010

@oacka akurat som sa ta chcela spytat ako ste na tom.....u nas je to presne ale presne take iste ako u vas a to sme uz mali krasny rezim ☹ rano sa zobudi sa napapa potom je pol hodku niekedy hodku hore a mala by zase spat aspon tak to robila predtym ale ked zaspi po 10 min je hore az do dalsieho kojenia co je niekedy aj o hodinu niekedy po pol hodine.a takto to ide dookola.cey den nespi dokopy hodinu niekedy dve.....a ked place neda sa utisist ani na rukach ani nikde....a popritom brusko to neni lebo ho ma mekke a ani hladna neni bo menim skor kazde dve hodinky plienku a je mokra az az.....uz som z toho na prasky.....kedy sa to uz zmeni 😒

oacka
15. aug 2010

@ericica ja neviem, či zbytočne nestresujem, teraz napr. spí už dve hodiny vo vyvetranej spálni s otvoreným oknom. my sme boli včera u našich a aj v piatok tu bola mama strážiť malú a ona ma stále tak vystresuje (hoci neúmyselne), lebo stále ma nabáda,aby som jej dávala nutrilon...ja som z toho potom úplne schaosená. fakt je,že občas je to kojeenie chaos,ale potom zas ok, keď som doma,tak mi nevadí,že kojím tak všelijako,ale u našich sa na mňa dívajú jak na blázna. a fakt je,že dosť málo spí,a nevie zaspať, to je isté. keď mne sa nezdá,že je to preto,že mám málo mlieka, skôr ona ho nevie piť. zajtra zavolám laktačnej poradkyni, či sa stresujem oprávnene alebo nie. potom ti poviem, čo ona na to. ale tá moja mama aj so švagrinou ma už serú...

meruska
15. aug 2010

@oacka no tento vikend sme aj my okolo obeda z tych horucav neaky cudny..presne ako pises..kazdu hodinku pyta jest...vcera to bolo dokonca O 1 o 2 o 3 a o 4 pytal a za o pol 5 konecne zaspal...a to potiahol cez 3 hodiny

meruska
15. aug 2010

a dnes uz jedel od 10:30 doteraz trikrat...

meruska
15. aug 2010

@karinnka vdaka 😵

denisse
15. aug 2010

@oacka
ahoj ... aj mne sa zda, ze barunka casto papa ... cca kazde dve hodky cez den ... naje sa, zvykne byt tak cca hodku hore (z toho prvu pol hodinu relativne v pohode, zaujme ju hracka, ja svojim rozpravanim, ci len tak kuka ... druhu pol hodku je uz mrzuta a to uz skusam dookola dudlik, lehatko, kociar, na ruky ....), potom zvycajne zaspi a spi tak pol hodky, 40 minut az maximalne hodinu a chce znova jest ... tak ju rozbalim, necham holu pokopat, pomasirujem nozky, dam na brusko a kojim ... a takto zase dookola ...
neviem si zatial predstavit, ze v tomto kolotoci pojdem okolo 15.00 po nelu do skolky 😒 cele to je tak na hodku tam a spat, mala mi spat asi nebude, tak neviem ... no este mame dva tyzdne prazdniny a potom uvidime ...

@oacka
a ked malu kojis, tak vies rozoznat, ci pije alebo len dudluje? ak pije, cura a ma peknu stolicu, tak hladna nie je ... podla mna

kafoditka
15. aug 2010

Caute baby,
my sme uz po obede, aj kavicku mam za sebou. Neviete mi prosim poradit, co mam robit ked sa malemu vyhodili na tvari milie? Teda myslim, ze su to milie.. Cervene potnicky s bielymi bodkami vo vnutri, ma ich po celej tvaricke.. Ked je v klude, tak su trochu na ustupe, ale akonahle place, papa alebo mrnka - ma cervenu celu tvar.. ☹ neviem, co s tym...?

Pridavam foto, ako sa nosime v novej satke, tam je pekne vidiet, aky je vyhadzany..

alllexa
15. aug 2010

@ericica - presne aj u nas - stale je hore, cez den spi mozno tak dva razy po hodine a pol, inak mrnkanie a pod.

@kafoditka - jej, aky je uz velky!🙂 A aky uvaz si to pouzila? Ja tu mam stale tu svoju satku prevesenu a este som sa neodhodlala ju pouzit...

Inak, neviete poradit - mam taky formular zo socialky: "POTVRDENIE na pre ucely naroku na rodicovsky prispevok" - treba to dat do prace potvrdit? Ci ten formular sa tyka len tych, ktori pocas materskej pracuju?

kafoditka
15. aug 2010

@alllexa ked si das youtube.com a zadas "viazanie satky" tak tam mas kopec videi mamiciek podrobne ukazane viazanie krok za krokom.

mojalili
15. aug 2010

Ahojte kočky,
@ericica - nam laktacna kriza trvala tak 3-4 dni v 3. tyzdni a v 6. tyzdni, a teraz, v 3. mesiaci si pyta podstatne viac, takze uz dobre 2 tyzdne sa nevedel poriadne posytit, ale tusim uz to prestava a napapa sa spokojne.
@kafoditka Ta latka je super, nie si spotena pod nim a on nie je? Mne staci, ked si ho priviniem na prsia a sme obaja mokri 😒

Takze dnes z hribov nebolo nic, nakolko prsalo ako z krhly....tak sme si s tatinom pekne schrupli poobede 😀 . Danko v postielke spi od 13tej doteraz🙂

CO sa tyka komunalneho odpadu, je to na hlavu postavene, ale bohuzial je to tak, od narodenia to musite platit ako za dospeleho cloveka... ☹ 😠

oacka
15. aug 2010

@alllexa no presne teba som sa chcela spýtať, či je to už u vás lepšie. takže nespí...a aj reve, či už nie? ja robím s malou pokusy,aj nutrilon som jej dala,ale nechcela, takžže hladná nebude. aj rúrku som jej strčila,tak si poprdkala,ale revkala furt. takže som ju už vysilenú zobrala na ruky a prechádzala sa po byte a zaspala.

strasska
15. aug 2010

@kafoditka krasni ste, uprimne nosenie zavidim, ja uz som tiez chcela, ale kedze musime cvicit jeden cvik z Vojtovky, tak to nechcem silit, aby sa mala opat nepokrivila ☹
@meruska
@oacka
@karinnka caute kosicanky, tak my mame rezim prisposobeny Miskovi, takze po ranajkach ideme vom do kocika, tam princezna spi aj 3-4 hodky, ale obed je u nas hrozny, to presne ako vy, napapa sa, pospi 10-30min a je hore , potom skusam opat uspat, da 3min. slofika a potom sa tak slastne natahuje, ako keby spala aspon 5 hodin. a takto robime az kym sa Misko nezobudi a potom ju supnem do kocika a tam mi pospi aj 2 hodky.
Nechcem sa stazovat, len ked bude zle pocasie a nebudeme moct ist vonku do kocika, tak pridem o nervy 😔

ericica
15. aug 2010

@alllexa
@oacka kocky mna nema kto stresovat.svokra ta sa boji mi co i len slovko povedat tak je ticho a mm ten tomu aj tak nerozumie...ale je fakt ze ja som uz vystavena.....pres chvilkou sme boli na zakusom v kociku spala 20 min a zase oci jak trnky a domov sme sli s revom...doma som ju dala zas na prsnik podotykam ze to uz dneska asi 6 krat 😝 a dala som ju do spalne a stiahla som rolety ..spala po 5 minutach a stale hore dvakrar sa jej vygrclo tak som ju poutierala ,,podla mna je uz prezrata vsak plienky ma uz po hodinke aj pol precikane a to ma pampersky.....ale ani sa jej necudujem u nas je take sparno ze aj ja beham skoro hola po byte......dufam ze to coskoro pominie a vrati sa nam stara edinka 🙂
@kafoditka maly ako narastol a ako chutne sa smeje... 😵 nasa ked ma dobru naladu uz vydava take zvuky ako by sa so mnou chcela rozpravat 🙂 super satka ako sa v nej maly citi???a ake je to nosit ho v nej ???lebo ja mam klokanku od babylandu a je to vec naprd ani ju nepouzivam 😒 a da s v nej byt aj tak ze on pozera dopredu???

strasska
15. aug 2010

@oacka a manzel nechodil nahodou do ZS na postupimsku?

oacka
15. aug 2010

@denisse u nás je to ale presne to isté! zistila som,že hladná nie je,lebo nutrilon vypľúvala a vobec ju neuspal, asi 10ml vypila nasiilu. ona chce byť proste pri mne a pri cicke.

ericica
15. aug 2010

@mojalili ale este nemate 3 mesiace,to uz tak skoro vas chytila tretia kriza???a to ked presla ta v 6 tyzdnoch tak ti potom zase pekne spinkal???lebo u nas to trva uz 4 dni ze sa nevie dopapat ☹ a spanok ju tiez obchadaz pritom ma oci ako cinan 🙂

strasska
15. aug 2010

@ericica v satke babo nevie pozerat dopredu, taka poloha je nevhodna pre chrbticu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre