Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tanyja
25. aug 2010

@stanka33 to je jasné, každé dieťa je iné, ja malého dávam na nočník od 5 mesiacov, osvedčilo sa to pri bratových deťoch a dostala som otázku - a to prečo ho dávaš na nočník ?? ja v tom nevidím problém
aj ty máš šikovné dieťa, ked vie abecedu, švagrinej malý má 2 roky a 3 mesiace, všetko robí do plienky a nevie ani rozprávať, vydáva iba neidentifikovateľné zvuky
dnes si môj malý navliekal farebné plastové kolieska na plastovú kužeľ - taká tá farebná vežička z koliesok, iba som žasla, ako si to prekladá z ruky do druhej, žeby si to navliekol a podarilo sa to , bude ľavák, všetko robí ľavou rukou, no ja som ľaváčka takže má byť po kom 😵

monline
25. aug 2010

@zrzulka na zdravie 🙂

monline
25. aug 2010

@oacka akú šikovnicu krásnu máš 🙂

zrzulka
25. aug 2010

@monline vdaka:O))) no mne nalial a isiel chrnet s malou ze faaaajn a to mi slubil ze vecer pozehli.... tak asi to predsa len caka na mna ☹ 😠 😒 no nic idem sa do toho pustit... do rana casu dost nie?

monline
25. aug 2010

@zrzulka moc to nepreháňaj, aj zajtra je deň 🙂 aj ja tu mám kopu žehlenia..ale požehlím zajtra...ráno skôr vstávame, lebo musíme kúpiť chýbajúce tvárnice na plot a potom ideme na Kramáre s malým na neurológiu a sono a potom ideme pozrieť kamošku, vrátila sa z nemocnice po operácii..Nika šla na pár dní k otcovi, tak nebudem variť, zjeme niečo cestou...a ostane večer čas aj na žehlenie

ericica
25. aug 2010

ahojte ja dnes az takto neskoro,deti uz spia ja som si pozrela jeden film a dosla trosku posurfovat po nete 🙂
@zrzulka ja si sem tam dam taky lahsi strik ...ako cervene vinko s kolou ale nerobim to casto a sem tam si uchlipnem s piva co pije mm....
my sme mali dnes celkom fain den....a podvecer som bola v tescu bola 30% zlava na vsetok detsky a dojcensky tovar tak som pokupila rebece plno veci,,,mali uz aj zimne bundy aj edinke som uz pokupila co to na jesen,,,
@oacka malinka dviha naadherne hlavicku,,,nasa to nema rada ked ju dam na brusko sa nervaci a reve ako diva....ani na rukach nelubi ked je poleziacky ,ma rada len pozu ked mi pozera cez pleco...ja idem na kontrolu po sestonedeli v utotrok tak som zvedava ale inac sa citim fain....

oacka
26. aug 2010

čaute ženy, včera som na malú vymyslela ďalšiu uspávaciu fintu,tak uvidím,ako dlho bude fungovať... 😀 inak pomáhajú vám vaši mmuži s deťmi,teda hlavne prvorodičiek sa pýtam... moj toho veľa nezvláda,ale robí veci okolo domácnosti... s malou sa len pohrá a porozpráva a večer mi nachystá vodu do vaničky.

bambola
26. aug 2010

@oacka môj sa s malou pohrá tiež, občas prebalí (ale len keď ja robím niečo iné, väčšinou večeru 😠 ), občas aj okúpe ale to je potrebná aj moja asistencia 😉, kŕmim len ja keďže kojím 😀 ale čo sa týka domácnosti tá je celá na mne 😒 😠

lenkaaninka
26. aug 2010

čaute baby no môj mi nejako extra nepomáhal ale čim väčší počet detí tým je väčšia moja vyčerpanosť a menšia pomoc od mm...čo už..

ja sa chystám zajtra na kontrolu gyn po 6 týž. no som zvedavá krámy som nedostala tak neviem čo mi povie prečo..

tanyja
26. aug 2010

@lenkaaninka ak kojíš tak je to normálne, jedna kamoška má ročnú dcéru a že ju kojí tak stále nemá 😀
ja mám teraz mirenu, takže tiež vôbec nemám 😀

meruska
26. aug 2010

@oacka moj sa malemu venuje odkedy pride domov z prace..prebali, porozprava sa, berie nas na vychadzku, asistuje pri kupani, po kupani on oblieka, prebali a donesie mi ho na kojenie 😉
z domacnosti ma na starosti vysavanie, vecerny riad, obcas pomoze pri vareni...
ja sa teda nestazujem 😵 😵 😵

mirka285
26. aug 2010

potrebujem PORADIT...chcem objednat tortu na krs,kedze Linda nie je sv.meno,mala bude mat krstne meno Maria,nakolko krstime na Mariu a vola sa tak aj moja mama...a teraz otazka-na tu tortu mam dat meno Linda ci Maria?

merikac
26. aug 2010

@mirka285 ahoj Miri,,a keby si to vyriesila ako my...Linda-Maria........

lutsine
26. aug 2010

Baby chcem sa spytat je to normalne? Bola som na prehliadke u gynekologa po sestonedeli, vsetko ok,zahojene, plne kojim a doki vravi,ze mam ocakavat menstruaciu v najblizsich dnoch,vraj mam sliznicu vysoko a prekrvenu,vraj je to pred menstruaciou takto. A ja ze si oddychnem od vloziek.....uz ma zacina aj pobolievat podbrusko a krize....ach jaj....mali ste niektora menzes aj ked ste kojili?

merikac
26. aug 2010

@oacka a aku fintu?, ved sem s nou,,moozno sa nam zide 🙂 ......Mnemoj mm, mc neomaha, kedze pracuje v zahranci,,ale ked je cez vikend doma aspom vecer pomoze s kupanim,,,a ked uz ozaj potebujem upratat a mala ma nenecha,,tak sa snou par minut pobavi,,,minule jej ukazoval detsku knizku so zvieratkami a ucil ju ako robi cica a chcel aby to po nom opakovala 😀 😀 😀

lutsine
26. aug 2010

Ake plienky pouzivate? Tie co pouzivate jednorazove s akou znackou ste najviac spokojne.? Ak ma babo vyse 5 kíl mozem uz davat tie na 4-9 kg?

kafoditka
26. aug 2010

@mirka285 ja by som dala urcite Linda Maria... urcite obidve, Linda prve 😉

dugyna
26. aug 2010

@lutsine som ti uz chcela odpisat ze latkove. A pocas kojenia mozes mat menzds je to individualne u kazdej zeny,niekto dostane po mesiaci niekto po roku a niekto rovno otehotnie

lutsine
26. aug 2010

Nam bezproblemov pokrstili maleho menom Maxim, nemuseli sme davat ziadne ine krstne meno 🙂

oacka
26. aug 2010

@mirka285 to čo sú za blbiny s tým menom? veď to sa robí na birmovku nie na krst,na krst ti pokrstia aj jessicu.

oacka
26. aug 2010

@merikac ako pomáha s kúpaním? že on kúpe?

lenkaaninka
26. aug 2010

@tanyja no lenže ja nekojím už 3 týždne aj ked tak uplne stiahnutie žliaz cítim až teraz posledný týžden tak hádam to príde..

kafoditka
26. aug 2010

@oacka moj manzel sa vie o maleho postarat kompletne.. od kupania, cez krmenie, prebalovanie, obliekanie az po uspavanie.. Nemam problem maleho nechat s mm a odbehnut si ku kadernicke alebo napr. do auparku.. viem, ze sa na neho mozem spolahnut, s malym to užasne vie.. 😉

mirka285
26. aug 2010

@oacka mne ide o to ze chcem aby mala mala niaku sv.patronku a Linda nie je svata...takze preto...tak dam teda Linda Maria snad sa to na tu tortu zmesti...

merikac
26. aug 2010

@oacka ano, obcas kupe aj on,,ale vecsinou, nachysta veci na kupanie,,malu vyzlecie a potom zas vsetko sprace,,,,

merikac
26. aug 2010

@mirka285 toto iste som riesila aj ja pri Denisovi,,,som si myslela, ze neni svata meno, aj mamina mi to tvrdila,,tak Denisovi sme dali dalsie krstne meno Lukas........a zrazu ked boli krstiny, tak farar cita,,sv. barbora..bla, bla..sv. Denis, sv. lukas,,,,,,,, 😲 ,takto sme sa s mamou na seba pozreli

dugyna
26. aug 2010

dievcata sup sup prestahujte sa do novej temy julovciatka2010 nakolko uz ziadna z nas nie je julovka a uz ani nebude...

merikac
26. aug 2010

@dugyna a nebola tato tema uz raz zamknuta adminom?

mirka285
26. aug 2010

@merikac vtedy nebola taka doba internetu,tak si si to nepozrela co?ja som uz hladala ci je svata Linda a veru neni..ale nevadi lebo chcem aby mala to druhe meno Maria 🙂

merikac
26. aug 2010

@mirka285 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre