Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
3. nov 2010

@alllexa nie, ja tolko mlieka nemam.. ja davam Ninku tak, ze vzdy ju dam na prso a potom, ked uz pyta casto a pocujem, ze moc toho nevytiahne, tak jej zarobim UM. Takto sa mi aj tvori ale ani hladna nie je.. pre mna je aj toto uspech, ze som sa takto rozkojila, lebo ona bola uz 4 dni cisto na UM, ked som bola v tej nemocke.. teraz kojim a 3/4 denneho mnozstva, co vypije.. zarabam UM asi dvakrat do dna po 150ml

maxara
3. nov 2010

@oacka ja sa uz tesim, ked budem varit mrkvicku.. o tyzden zaciname 😉

miki060707
3. nov 2010

@maxara ja dám v nedelu mrkvičku, tiež sa tešim, dcére to dosť chutilo,...

alllexa
3. nov 2010

@oacka - hej, to je mozne, aj Misko uz papa nejako pomenej, predtym tahal aj 20 min. (z kazdeho prsnika 10 min.), teraz len nejakych 10 min. spolu a tiez ho prekladam z jednej strany na druhu aj 4 razy, nech len pije. Asi je lenivy. Uvidim, co mi povie doki, kolko dnes bude vazit, dufam, ze uz 6 kg.

maxara
3. nov 2010

@miki060707 anoja asi tiez v nedelu.. uvarim prskovu polievku a tu mrkvicku odtial taku malinku jej dam..uz sme olizovali hrozno a banan, to boli ksichty, ale chutilo jej 🙂

oacka
3. nov 2010

@alllexa my sme tento týždeň pribrali 145g, to sa jej už dlho nestalo!
koľko tej mrkvy vlastne môže spapať? môže jednu strednú mrkvičku?

maxara
3. nov 2010

baby na pobavenie

Po milovaní

ŽENA:
Leží vedľa mňa, vôbec ma neobjíme.
Pozerá do stropu.
Ktovie nad čím rozmýšľa.
Sme spolu už dva roky.
Príliš dlho na to, aby bol najvyšší čas vymeniť ma.
Za mladšiu.
Predsa len, za tie dva roky som dosť pribrala.
Zamračil sa, to nie je dobré.
Myšlienkami je niekde úplne inde.
Strácam ho, už so mnou určite nechce mať nič dočinenia...

MUŽ:
Mucha na strope. Ako to dopi.e robí, že neje.ne?

noemarta
3. nov 2010

tak uz sme doma po ockovani, tak Nela to zvladla bravurne, trosku poplakala ale bola statocna.
🙂 uvidime ako bude dalej, ale tak mame aj viburcol aj paralen.
@kafoditka my kupujeme tuto: je to od 9-36 kg.
http://www.matko.sk/baby-shop/autosedacka-recar...

ywett
3. nov 2010

@meruska
jejda, to musim stihnut...hadam v piatok, dik za info

@oacka
o siedmej ju davas spat? A dokedy ti prespi, ako je to cez noc? Ja ked sa pokaka, tak ide pod tocku, aj to ma rada a ked len cika, tak s vlcenymi...zatial ziadne vypareniny, vyrazky ani nic..

@maxara
spolu to zvladneme, kupim si nejake cele plavky a hotovo...a prave mi odpisali z toho moka...teraz ich rekonstruuju zvonku..dvakrat do tyzdna to byva

@mirka285
ja som stihla? mam 10kg naviac stale :(
No my mame malu obyvku, tak domov kupim asi Ikeacku a k starym rodicom tu pjeknucku, neda mi to 🙂

bambola
3. nov 2010

@monline mon ja mam zasvietenu malu lampicku ale ked idem spat aj ja tak zhasnem. mala spi so mnou v posteli takze v noci svetlo nezapalujem uz.

noemarta
3. nov 2010

@alllexa fuha, a coze je Misko taky nespokojny????
Vies co ma napadlo, ze ci nemas tie bolesti prsnikov z toho, ze ti napr. prechladnu, viem , ze mi mama vzdy hovori aby som sa na prsiach dobre obliekla, aby mi ich neofuklo 😉
Vidiis, Allex, a to si vies predstavit mat dalsie dieta hned, tak ako si to predstavujes, ved sa zblaznis??? 😕

oacka
3. nov 2010

@ywett o siedmej ideme kúpať, o sedem dvadsať najneskôr ležíme v spálni pri lampičke a ddojčíme a o chvíľu už spí na prsníku. tak ju položím do postieľky. budí sa kedy ako - okolo tretej až trištvrte na päť ráno. to si cucá ruku,dám jej prsník,trochu poťahá a spí, občas sa v postieľke preberie a pokecá si a sama zaspí.... ráno sa skoro vždy budí o siedmej ale občas aj skôr. ale to si tiež ešte sama kecá v postieľke asi 20 min.

oacka
3. nov 2010

@maxara 😀 😀 😀 😀 to: "Strácam ho." je úžasne dojemné 😀 😀

mojalili
3. nov 2010

VIEM, CO MAM DOMA....

ywett
3. nov 2010

@oacka
My to mame podobne, akurat ja okupam o polhodinku neskor, niekedy o hodinku...cize za noc si len jeden krat hore, super. aj my, niekedy prespi aj do siedmej, ale to bolo tak u rodicov, kde som kupavala nneskor a prespala do rana, ale prd mi to bolo platne, ked som vtedy ubolena bola hore celu noc a prsniky som mala na prasknutie

monline
3. nov 2010

@mojalili to je roztomilé foto! už i ja som premýšľala, že nám doma chýbajú rožky, že potrebujeme aj takéto foto -)

ywett
3. nov 2010

@mojalili
Ale urcite je to anjelik s certovskymi rozkami, nadhernyyy 😉

aalexis007
3. nov 2010

a ktorú stoličku na papanie z Ikey to myslíte???

meruska
3. nov 2010

baby aj mne treba na chalupu tu stolicku z ikei....nemate niektora z BA cestu do Kosic? 😝

strasska
3. nov 2010

Ahojte, pozeram, ze obzerate uz sedacky...my sme teraz kupovali pre Miska od 9-36kg. Tie s pultikom su podla mna vyborne, ale Misko v nich nechcel byt, pultik mu vadil. Kiddy, aj Cybex maju vyssie bocnice na podsedaku, takze je v nim menej priestoru. Uprimne poviem, ze Misko bol v nich dost natlaceny a to ma iba 15kg...tak si neviem predstavit vydrzat v nich do 36kg.
A my ideme pre Julku po vajicku kupovat jednoznacne sedacku 9-18, pretoze tie sa daju sklapat...v tych vyssich kategoriach su uz vacsinou iba dve polohy, a ten sklon je minimalny, co musi byt velmi narocne pre chrbticu.

alllexa
3. nov 2010

@noemarta - no napadlo ma, ci mi neprechladli v noci, lebo mame dost chladno v spalni a ked kojim, tak som dost odhalena. Maly mi zase reve, ani caj nepomaha:(
A druhe som chcela mat, lebo mi je jedno, ci by som vstavala k jednemu alebo dvom, tak ci tak som nevyspata. Tak by som si to radsej odkrutila naraz a nech mam to obdobie cim skor za sebou, ako mat 35 rokov a opat rodit a stale na to mysliet, ze co ma caka - tehotenstvo, porod a prebdene noci.

strasska
3. nov 2010

@meruska a co keby ste si urobili vylet do Budapesti a aj tam je IKEA a nie je to az tak daleko ako BA a aj cesta je ovela lepsia 😉

strasska
3. nov 2010

@alllexa Inak uz dlho ti chcem napisat, ze MM ta pozdravuje, lebo videl tvoje tehu fotky a odkazuje, ze si tam neskutocne krasna. Tak dufam, ze ta to potesi 😉 A ked mu hovorim, ze si pisem s Vami, tak on stale: s tou peknou s fotkami?

carrie84
3. nov 2010

Caute babule 🙂

My mame dnes za sebou ockovanie .... ach jaj, to bolo kriku 😢 Teraz konecne zalomil, tak dufam, ze mu to aspon chvilku vydrzi. Inak je posledne dni strasne nepokojny a neda mi vydychnut, tak som nemala cas sem ani pozriet. Ale teraz spiiiiii, tak idem citat 😉

noemarta
3. nov 2010

@alllexa tak to mas pravdu, odkrutis si to naraz, ale asi aj tak by som si na to netrufla.... 😝

Teraz som volala na urad soc.veci a rodiny za ten rodicak, tak presne mi povedali ako pisala mirka, treba priniest 1. potvrdenie o naroku na matersku na ucely poskyt.rodicov.prispevku (tento papier si treba potvrdit v socialke) 2. ziadost o rodicovsky prispevok k tomu kopiu rodneho listu dieta a kopiu obcianskeho a 3. potvrdenie od zamestnavatela ze si necerpate dovcu medzi materskou a rodicakom. A pytala som sa, ze aku sumu dostaneme, tak za december na 100% 257,-Evri a zo socialky pride alikvotna ciastka a ze od januara oni este VOBEC netusia ze ako to bude!!!!!! 😉 tolko sprav odomna.

bambola
3. nov 2010

tak podla najnovsej aktualizacie tabulky je nasa mala najlahsia julovka , co sa teda vahy tyka 😀

miki060707
3. nov 2010

@meruska ja mam tiež ikea stoličku,ja som išla do ikei,mali akciu a všetko vypredané,len pultiky,tak som kupila z bazaru,si predstav, stála ma len 5 eur plus poštovne,mala som šťastie na cenu,vôbec nebola poškriabaná,jak nová

miki060707
3. nov 2010

@noemarta a ani nemáš dovolenku, ja som si pri soni vyčerpala, ale teraz musime isť rýchlo na rodič.,ham to ostane,tá vyššia

ericica
3. nov 2010

ahojte babule trochu vas zanedbavam 😝 ale teraz mam uz druhy tyzden doma mju starsiu dcerku a dava mi zabrat 😕 dnes sme boli na kontrole dostala druhe ATB lebo ke uplne zachripnuta nema hlas chuda ale aj tak je jej plny dom 😀
no a zobrali jej vyter v piatok budu vysledky tak som uz veeeelmi zvedava len dufam ze tam nebude ziadny bacil 😔 😨
edina sa ma fain akurat zabuvala ....ona je teraz taka ze len papa chvilku je hore a zas spinka...dufam ze taka chvilku ostane 🙂

miki060707
3. nov 2010

@noemarta vybrali ste peknú autosedačku, len cena ma šokovala, ale ceny su aj vyššie, mi kupime uplne obyčajnú, mi ideme tak doktorovi, alebo do teska... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre