Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
25. feb 2010

oacka ja som tu v nemocnici nevidela tie velke vizity, vzdy bol len lekar co mal sluzbu a vrchna sestra... dufam ze sa to nezmeni 😒

mojalili
25. feb 2010

HEj, ideme tak 10 rodin aj s malymi detmi, aj svagor farar s detmi z detskeho domova (velkymi 17 rocnymi babami), ktory sa bude venovat LILI s lyzovanim. Som zvedava, ako tam bude.
MERUSKA - budem ti drzat palce

zrzulka
25. feb 2010

oacik fakt nestresuj, never vsetkemu co sa popise ja som tiez bola riadne na nervy ked som citala rozne hrozy o porodoch.... ale nakoniec som mala presne taky porod o akom som snivala. Bez infuzky (ja som este v zivote nemala infuzku v zile, neviem preco sa obavam)Uplne prirodzene, ani bolesti neboli nejake brutal... stale som cakala kedy to pride, som si pytala pre istotu radsej aj Epi a sa smiali ze co chcem.... mala sa narodila do 2 hodin od prichodu na salu. Nestihla som nic.... Verim ze teraz to bude uplne rovnako....

zrzulka
25. feb 2010

Mojalili super... kedy vyrazate?

ericica
25. feb 2010

jasne kocky ze hodim ja varim uz strasne davno dzemy a to kazdy rok...je to velmi jednoduche....mala ich zboznuje na ranajky na chleik s maslom 😝
uz som vyskusala jahody,maliny,ribezle,broskyne aj marhule.....najlepsie je z jahod 🙂
oacka neboj aj ja som sa toho bala ale tie 4 dni ubehli ako voda a ja som tiez pouzivala jednorazove nohavicky 🙂

mojalili
25. feb 2010

V sobotu rano, akurat volal svagor, ze zohnal LILI lyziarsku vybavu celu, aj s prilbou..tak sa tesim.
ZRZULKA - tak si jedna z tych stastnych...ja som k nim nepatrila 😒 Ale snad teraz to bude lepsie... 😉 Verim, budem mat lekara vybaveneho 🙂

katarina7777
25. feb 2010

oacka musis sa ozvat, ja som sa tu povadila s jednou lekarkou a odmietla som vysetrenie, lebo ta krava mi chcela den po operacii robit vnutorne sono a chcela po mne aby som vyliezla na kozu, ked z postele na vozik mi pomahali 2 sestricky a bola som cela dorezana, z vnutra aj z vonka... pritom stacilo aby mi spravila utz cez brucho ako mi ho potom spravil lekar co ma operoval... a islo len o to na par sekund vidiet ci babetku bije srdiecko a prezilo operaciu 😒 bohuzial som sa stretla s tym ze zeny lekarky boli ovela surovejsie jak chlapi ☹ suka hnusna !!!!

ericica
25. feb 2010

mojalili ja vam zelam stastnu cestu a prijemny pobyt 😉
no ani ja som nemala tazky porod ....nehovorim ze to nic nebolo ale dalo sa 🙂

ericica
25. feb 2010

katka mas pravdu ,remen na nu 😠
ja sa bojim skor toho ze mi bude za malou smutno a ako to bude bezo mna zvladat....este sme zvlast neboli 😠 ☹

ericica
25. feb 2010

idem dat malu spat aby som mohla v klude pozerat ordinaciu 🙂 hned som tu 😝

zrzulka
25. feb 2010

Mojalili ja len aby sa kocky zbytocne nestresovali, naco sa stresovat kvoli niecomu co aj tak nemozeme ovplyvnit,dopredu sa na to prichystat, radsej prist na porodnu salu v dobrej nalade ako klbko stresov no nie???? ja to proste takto beriem a aj keby som mala neviem aky strasidelny porod tak aj tak by som stale myslela len na drobceka ze uz to nepotrva dlho a budeme spolu. Ved nejako sa narodit musi a deti to maju ovela horsie ako my matky ktore im vlastne "len" pomahame.... ja sa nespolieham ani na lekara. Muz tiez ze nech si zazmluvnim ale co ja viem???? Ani lekar nie je Boh...

maxara
25. feb 2010

oacka mne teraz rodila kamaratka, ktora tiez mala paniku z porodu, lebo citala rozne fora a rozne baby dokazu naozaj riadne zvelicit svoju story, len nech su zaujimave...no a ona mi pisala, ze ju bolelo brusko ako na kramy, ale ze teda vraj ako take extra silne kramy bez ibalginu 🙂 a potom jej povedali, ze to su kontrakcie... no a teda uz mala kontrakciu za kontrakciou, ked je dr povedala, ze "taaaak mamicka, uz rodime". No a ze vtedy cakala, ze pride bolest jak ti niekto amputuje koncatinu bez anestezi, ale ze bola az prekvapena, ze sa to normalne dalo vydrzat... cele je to zrejme o pristupe... ked sa na babo tesis a nerobis vedu zo vsetkeho, chapes sestricky, ze oni to tam maju na dennom poriadku a je to pre nich rutina, tak si myslim, ze to zvladneme v pohode... tym nechcem ospravedlnovat otrasne spravanie... to nie... ale myslim tym, ze z nasej strany by sme tam mali prist pripravene na bolest, kedze bez toho to nejde a s radostou v dusi, ze si zachvilku pocicikame nase babuliatka, nech uz sa deje, co sa chce diat... 😵

zrzulka
25. feb 2010

babulky a davate uz aj med na roztek ci chlieb detom??? Ja malej tiez len dzemiky... Vsade citam ze do 3 rokov by sa nemal davat ale ja napriklad med zboznujem....

mojalili
25. feb 2010

Ericica, aj ja sa chystam na Ordinaciu, ale cesku, ta ma väčšie grády...tesím sa na dalsie príbehy... 😉

katarina7777
25. feb 2010

baby tej kanyly v zile sa vobec nebojte, ja som ju mala tyzden v kuse, uz su z makkeho plastu, tak su ohybne a vobec to neboli.... raz mi sa mi stalo ze mi vytiekol fyziologicky roztok mimo zilu a mala som ruku jak pepek namornik celu naliatu, ale vobec to nebolelo a za dva dni sa to vstrebalo... vtedy bolo horsie ze sa mi obnovovala funkcia criev... nikdy ma prdy tak neboleli 😒

maxara
25. feb 2010

katka - ja som mala dost smolu na gyndasov... mala som tri zeny a vsetky hruuuza, az ta posledna bola ako tak... no a potom dvoch chlapov... a je to neporovnatelne

katarina7777
25. feb 2010

maxi ja sa porodu vobec nebojim, aspon tej bolesti nie... ja som mavala vzdy velmi bolestive kramy takze som zvyknuta a na bolest sa zabudne 😉

zrzulka
25. feb 2010

maxi presne jak pises. ja som tiez stale cakala ukrutnu bolest a ja som vlastne rodila uz od rana... Mna este aj lekar spucoval ze co som neprisla ako mi odtiekla plodova voda .... To bolo hned rano ale porod sa zacal uz v podstate den predtym....Do porodky som prisla uz na 6 prstov otvorena, takze to "najhorsie" som si odkrutila uz doma....a stale cakala kedy nastupia tie strasidelne bolesti. nepoviem ze to nebolelo ale dalo sa to vydrzat aj bez Epi a to mam teda fakt nizky prah bolesti. neznesiem ani len masaz 😝

oacka
25. feb 2010

katka,kanyly sa už ani ja nebojím, mala som v nemocnici týždeň v kuse a bola som za tie infúzky v´dačná, ale ja mám hrôzu z lekárskych vyšetrení,ja si nedám ani urobiť výter z krku! a keď si predstavím, že ma budú po cisárskom cievkovať a budú zo mňa hadice trčať, no horor....
ďakujem zrzulka za povzbudivé slová.
maxi, moja kamoška mala presne taký pôrod ako si opísala, že ju len strašne kríže boleli a že to boli kontrakcie. ja na to radšej nemyslím...

katarina7777
25. feb 2010

maxi ja som mala zasa len chlapov (vzdy dobra skusenost) a az tu v nemocnici som sa stretla s dvoma zenami a ani jedna z nich velmi jemna nebola 😒 a pritom by mali vediet z osobnej skusenosti ake su tie vysetrenia neprijemne a niektore aj bolestive... ale netreba sa dat... mne to rozhodne nehrozi lebo mam velke usta 🙂

maxara
25. feb 2010

zrzulik - ved presne tak ako si sa tesila ty, tak taky pristup je podla mna ten, co by sme mali zaujat... tesit sa a prezit to... aj chnapku 😝 ...
katka ja tiez, a ked som bola takto ukludnena tou kamoskou, ze ako kramy bez ibalginu, tak myslim, ze od 12tich som si tych prvych faz porodnych uzila dost 😅

zrzulka
25. feb 2010

Ja som mala vzdy len chlapov raz ma vysetrovala taka pipka ked som bola tehu s malou ale riadne som sa s nou posekala lebo ma nechcela vypisat na PN, tak som jej povedala ze neodidem pokial mi neda papier na Pn... nakoniec dala ale take drahoty kvoli tomu robila 😝 A so sestrickami u gybdosov sa sekam stale. Aj dnes som tej mojej povedala co si myslim lebo zacinala byt dost husta....Ja neviem ale zenske v zdravotnictve su strasne.... a najdolezitejsie osoby na oddeleniach su vzdy sanitarky.... 😝

katarina7777
25. feb 2010

oacka moja mamina mala tri cisarske a prezila to v pohode, potom nebudes mat cas mysliet na tie veci lebo budes mat pri sebe tvoju princeznu 😉

maxara
25. feb 2010

oacka - to preto, ze krize sa ti tak vystieraju, akoby sa vyduvali do von... bolia krize a dno a podbrusko samozrejme
katka - zeny su hnusne gyndasky... ti muzi predsa len k nam pristupuju ako k zenam... teda ak nezacnu chlastat ako ten moj prvy a predposledny gyndas... 😝 stal sa z neho uuuplny debil, tak ma nasral, ze som tam rok nebola a myslim, ze vtedy doslo k tomu zlomu, kedy som sa zacala skutocne liecit... ziadne lieky v tomto pripade...

oacka
25. feb 2010

ja už si také debiliny vymýšľam, že si nedám radšej celkovú anestézu, lebo čo keď umrem pri cisárskom a ani sa s nikým nerozlúčim,ani nebudem vedieť, že som umrela... som ja normálna? 😅

maxara
25. feb 2010

oacka- mojko, klud... nesmies na take veci mysliet... zacievkuju ta v narkoze, alebo aspon v spinale, takze ta to boliet nebude a hladaj na tom radsej nejake pozitiva... ziadne bolesti a ziadne stipanie pri cikani... ziadna jazva na fazuli... no bud rada za to... 😉

katarina7777
25. feb 2010

Oacka mas prilis casu na rozmyslanie, potom ta napadaju hovadiny... ja som sa zase tesila nech ma uspia a vyberu tu hnusbu zo mna, a ked sa zobudis je to take pekne, nic ta neboli, chce sa ti spat... v skratke jak opita 😀 ja som rozdavala usmevy jak nikdy v zivote ked ma odvazali z operacnej saly 🙂

maxara
25. feb 2010

babulky trosku odveci, ale len jedna otazocka... chapem to dobre, ze nasi hokejisti budu na olympiade najhorsie stvrti?

maxara
25. feb 2010

katka a co si tam mala? 😕

katarina7777
25. feb 2010

tu hnusobu myslim cystu nie babatko 😝 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre