Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
11. mar 2010

caute tehulky 🙂 juj ja by som zomrela asi keby som si nenakupila vybavu sama...mna to neskutocne bavi a vyzivam sa v tom 😉 kafko a inak som ta tromfla,ja som chodila cikat vcera do rana do tretej snad kazdu pol hodinu ☹ no a to pocko,teda nic moc 😒 no neva,zase skysnem dnes doma,idem si oholit nohy a vytrhat obocko aspon a na obed si Tomasko rozkazal bryndzove pirohy..

adka1311
11. mar 2010

😀
mirka, ze oholit nohy...som sa pobavila az kym som nekukla na tie svoje...
pridavam sa k tebe a s heslom do hladka odchadzam do kupelne...ved brucho je stale vacsie, tak to netreba odkladat, ze???

lenkaaninka
11. mar 2010

fuj baby upratané , uvarená polievka ....oddychujem a idem zachvilku papať 🙂

strasska
11. mar 2010

Ahojte,
mna to ani velmi nelaka ist nakupovat, mam dost po malom a ked to bude dievka, tak svagrinka urcite nieco posle. Ale moj muzicek je v tomto tiez super, on v pohode nakupi aj pre maleho, aj mne niekedy. Len ma stve, ze nepozera na farby...on spokojne kupi napr. oranzovu ciapku,je super prakticka, ma silt, zakryva uska, super material, ale mne z tej farby porazi. On len kruti hlavou a ja uz rozmyslam, ze co oranzove budem este musiet dokupit, aby bol maly zladeny. 😒
Mirka a neposles pirohy aj do Ke, tak toto jedlo ja mozem jest na kila!!!! 😵
Sunny: aj ja mna zobudil drobec o 4.30, ale ten vacsi, takze uz pred 6 sa prehanal v obyvke na motorke ☹

tutifruti
11. mar 2010

No baby spia a tak mám chvílu veget... 😀 Naša Alžbetka totiž nie je v školke, má laryngitídu... 😒

cigaretka5
11. mar 2010

no dievcata klobuk dole s tym cikanim. Ja to zvaldam tak maximalne raz za noc aj to nie kazdu. Mozno je to aj tym ze idem spat po polnoci a potom to uz nie je do rana az tak vela. Ja mam skor pocit ze cez den chodim na weecko castejsie

maxara
11. mar 2010

Ahojte babulky, hlasim sa z roboty, som len na skok... caka ma nemila povinnost, ist oznamit chyznym, ze su lenive ako vsi a ze maju zase raz pruuuuuser ako Brno. 😒 Ja to uz nezvadam...
Zase som po obede akurat, a zacalo mi tvrdnut brusko. Tak dufam, ze to prejde, vcera to trvalo aspon do 17tej a potom este vecer, pokazde ked som vstala alebo chodila.
Moje novinky:
vcera nam prisiel nabytok pre malinku, takze dnes idem kupit farbu a tonovacku a v sobotu idem malovat steny v detskej. V nedelu budeme skladat nabytok. Tesim sa ako babo 🙂 . inak nic...

adka1311
11. mar 2010

😀
maxi, nerozculuj sa....
a ked ti tvrdne brusko, nasad si trosku viac magnezia...a oddychuj

ja som to pri prvom tehu odignorovala, tvrdlo mi brucho od 25 tyzdna, ale ja som si to nevsimala a v 28 som skoncila na centralnom prijme v nemocnici s neprijemnymi bolestami a total tvrdym bruchom, prisla som si vypytat magneziovu injekciu a oni, ze uz je neskoro - ze vy uz zacinate rodit...bola som otvorena na 2.5 cm....
takze s tvrdnutim brucha nie je sranda baby...ak to mate casto, radsej sa setrite...

radulka77
11. mar 2010

ahojte, dlhšie som sa neozvala, keď vy toho toooľko píšete, že kým si prečítam aspoň pár strán tak už mi oči klipkajú 😔 dnes som bola na kontrole, tak všetko ok, o mesiac ideme na 4D tak sa už tešíme 😵 toto počasie ma vytáča, musí sa to furt kydať? 😒 to ani von ísť s malou, no asi zase skysneme doma poobede.. teraz spí tak mám chvíľku čas, ale čaká ma neporiadok v kuchyni takže idem sa tomu venovať.. ozik včera som bola na predpôr. príprave 1x zase chodím k tej istej pani ako pri prvom, tak som si kusok pocvičila nôžky a dýchanie a pripomenula som si nejaké tie zásady pri kojení.. je to super, že takéto kurzy sú pre budúce mamičky, ja som síce iba 2 roky od prvého pôrodu, ale aj tak by som si všetko nepamätala.. keď to človek už nepotrebuje už to vypúšťa z hlavy.. 😉

yoda_
11. mar 2010

cigaretka, ved ked si poverciva, tak si kocik zarezervuj. Ja si myslim, ze kazda normalna predajna tuto sluzbu ponuka, nie je to az take zriedkave. A tak ako hovoris, kym budes s krpcom v nemocnici, muz ho pojde zobrat. A ma to aj tu vyhodu, ze ti dlhsie vydrzi zaruka. Ja poverciva nie som, ale tiez si kocik -aj ked uz teraz mam vybraty - kupim az na poslednu chvilu, ak teda nenatrafim na nejaku super akciu.

Baby a kupujete aj kozmetiku pre dieta? Mne sa ho moc nechce kupat a natierat zbytocnostami - nestaci obycajne mydlo, nejaky olivovy olej a nieco na ritku?

strasska
11. mar 2010

yoda: tak ja som pri prvom nekupovala nic, my sme vzdy kvapli do vanicky trecho olivoveho oleja. Po par tyzdnoch sme dostali taky sprchovy gel od Biodermy, tak som ho raz tyzdenne umyla mydlom. Ale ja som celkovo taka nemydlova, leba ja sama mydlo velmi nemozem. No a ked vidim tie fotky, kde malilinkym babatkam trci z peny iba nos, tak odpadavam.
A na zadok sami osvedcil sudocrem, bola vzroka v tom kufriku z porodnice a este sme z nemecka dostali Penaten krem a ten bol uzasny.

bellablonde
11. mar 2010

čaute baby
idem trošku pri vás relaxovať ... dnes o mužoch?
tuti ty máš super chlapa 😉 aj ten môj je squelý a poriadkumilovný 😵

mirka285
11. mar 2010

Yoda jasne ze staci 😉 moj maly ani nic ine nemohol,len mast ma zadok,trosku ho natriet olejom a konec...hlavne ze som nakupila kopec kozmetiky a vobec mu nerobila dobre,takze tento krat to bude len sudocrem na prdel,olejcek na telicko a cvakatko na nechtiky 🙂 inak nohy mam oholene,hned sa citim ako zena,pirohy su hotove a teraz uz len spekulujem co budem robit 😉

mirka285
11. mar 2010

a pribrala som 7 kg,takze vzdy ked idem okolo zrkadla sa zlaknem sama seba 😀

tinka349
11. mar 2010

no som dopadla teda...chcela som ten kociarik kupit, aj som im volala ale uz maju len ejdiny kus a to v takej olivovo zelenej farbe a pre dievcatko mi to moc nesedi.....A muz ma odbil vetou- on na hluposti nema cas a peniaze 😠 . .. . tak som nekupila nic...a teraz je asi najlepsie obdobie na nakup kocika lebo maju dopredaje starsich modelov....tak nic....

ericica
11. mar 2010

caute kocky 😉
mirka aj ja mam na sebe uz 7 kg ale setko islo asi lne do brucha 🙂
ja kupujem tiez len olejcek a sudocrem.... 😉

bellablonde
11. mar 2010

yoda presne ako píšeš, nám stačilo aj doteraz stačí minimum vecí okolo kúpania.
malý neznáša keď ho niečim natieram, ešte uši si dá dobrovoľne vyčistiť, ale napr strihanie nechtov riešime zásadne keď spí 😀 😀

mirka285
11. mar 2010

Eri mne brucho tiez strasne vybehlo,ale zato aj prdel a stehna ☹ ja som tusim viac siroka ako vysoka 😀

bellablonde
11. mar 2010

tinka tak vezmi kamošku alebo segru a choďte spolu nakupovať baby.
Môjho dokopať na nejaký shopping je tiež umenie. Jemu už 5 rokov nič netreba... 😝

SUNNY ja budem cvakať na morf. uzv + 20 euráčov

Tiež ešte nevieme pohlavie a maličké je nejaké tiché. Takmer vôbec ho necítim hýbať sa. Ale zato brušisko rastie ako divé

bellablonde
11. mar 2010

ja mám všetky kilá v bruchu, podprsenku nosím stále to isté číslo, prdel rovnaká, len lýtka mi hrubnú poriadne 🤐

rybaanka
11. mar 2010

Caute,

ja som pouzivala pre maleho na ritku tiez sudocrem a este sem-tam aj aviril bud zasyp, alebo krem a ten sa tiez osvedcil 😉

babule takze buduci tyzden uz idem na antolsku, mam sa hlasit do rizikovej poradne, nakolko som na tej hematologii dostala odporucenie do rizikovej od pani primarky (mala som zvysene tie protilatky ☹ ), no ale aspon budem pod dohladom a asi ma neminie druhy krat cisarsky, tentokrat pravdepodobne planovany, kedze vraj mozno budem musiet rodit skor 😖 😲 😢 No ale hlavne nech sme zdravi 😵

zajtra idem na 3D tak sa uz neviem dockat, normalne odratavam hodiny, ze kolko mi ostava, jak sisi.... 😀

o pocasi radsej pomlcim, ked sa krpcek zobudi, pojdeme sa opat prejst len do obchodu a spat, to je akurat hodinka, pri tomto pocasi je to tak maximalne akurat, ale uz nech je teplo, lebo toto obliekanie krpca s tymto mojim brusiskom je katastrofa, hlavne obuvanie, on je totiz zvyknuty si mi sadnut na stehna (ja cupim) a tak ho obuvam, lenze teraz mi uz riadne pupek zavazia a on ked si na mna sadne, tak mi tlaci do brucha, no hroza 😖

stanka ty si tusim davala link na tu suknu, presne po nej pokukujem uz dlhsie aj ja, tiez by mi bodlo ju ale vidiet, lebo ked sa moc otepli, nemam co na seba 😲

bellablonde
11. mar 2010

trochu od veci - kočky aký máte tlakový hrniec? chcem si nejaký už konečne kúpiť, moji rodičia nikdy nevarili v tlakáči, nemala som to moc kde odkukať... dajte tipy, pls

sarai
11. mar 2010

ahojte, uz som davnejsie nenakukla. chcela som sa vas spytat, v kolkatom mesiaci som. lebo podla lunarnych v siestom, ale podla kalendarnych? v niektorych knizkach som videla, ze v piatom a v niektorych, ze v siestom.

rybaanka
11. mar 2010

bellablonde ja nemam tlakovy hrniec ☹ takze ti neporadim 😕 😒

rybaanka
11. mar 2010

sarai podla mna v siestom (zacina 22+2tt)

alllexa
11. mar 2010

Adka, a co sa stalo potom, rodila si v 28. tyzdni? Ako to dopadlo? Male vypiplali v inkubatore a je zdrave?

Mne sa okrem brucha zvacsil aj zadok, na ktorom som predtym makala, aby nerastol🙂 A kolko cm mate v obvode?

rybaanka
11. mar 2010

sarai kukni do mojho albumu Risko, tam uvidis ako sa rataju mesiace presne.... 😉

rybaanka
11. mar 2010

alllexa obvod coho myslis bruska?

mirka285
11. mar 2010

si v siestom...tlakovy hrniec mam a neviem si ho vynachvalit,masko v nom je vzdy rychlo hotove a uplne makucke a ta stava,no mnak...kupovala som ho v Rakusku,nepozerala som na znacku ale na Velkost,som chcela taky ani maly ani velky...

alllexa
11. mar 2010

Ano, myslim brusko... Ja uz mam 90:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre