Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ivka8255
2. máj 2010

myslim, ze maxi to presne vystihla 🙂
moj mm je total proti vsetkemu co suvisi s cirkvou, ale kedze ja som veriaca (tak po svojom) a zalezalo mi na tom, aby som sa vydavala v kostole,tak on nemal problem povedat mi ano aj tam 😉 samozrejme pod podmienkou, ze nebude musiet nikomu slubovat, ze veri a bude verit atd. a ja tym, ze som dva roky ucila na katolickom gympli, som vedela o vynimkach, ktore ti moze biskup udelit (npr. na toto)tak to islo aj s nasim zarytym knazom 😀 aj ked nadseny nebol 😝

katarina7777
2. máj 2010

no neviem maxi ja som chodila na cirkevne gymnazium a skor ma to od cirkvi odradilo.... hroza... dufam ze sa cirkev odvtedy "zmodernizovala" a zmenila pristup k mladym.... ale ja som nikdy nebola velmi nabozna, som skor taky realista.

maxara
2. máj 2010

denisse 😉 tak sup do postielky natiahnut chrbat a vylozit nohy
zrzik ja si myslim, ze si len zanevrela, ci ako sa to hovori.. ale myslim, ze ani to nie je vzdy na skodu.. ine obzory sa ti otvoria..
miki vidis? a teraz by tvoje dieta v pripade vasej predcasnej smrti mali vychovavat ti pohnevani krstni rodicia..

inak ja sa planujem informovat tu v PK (zrzi mozno ty vies) na privitanie do zivota, slavnostny zapis na matrike, myslim, ze v PK sa robi na radnici.. to by som chcela.. spojim to s oslavou a budeme mat take iste ako niekto krstiny 😉

zrzulka
2. máj 2010

maxi my sme tie caviky na urade neabsolvovali. za to si platis tak dakujem pekne za take privitanie do zivota .... malu sme krstili ked mala 9 mesiacov, nie v perinke... my sme sa s tym neponahlali... i ked mama by ju najradsej pokrstila uz ked bola v nemocnici. uz mi tam dohadovala knaza co sme ale odmietli....

maxara
2. máj 2010

katka7 ja som nechodila na cirkevne gymnazium, ani skolu, ale v ramci skoly sme mali povinne nabozenstvo raz ci dvakrat do tyzdna.. (inak evanjelicke lyceum v BA je pekne skazene, podobne ako svata ursula.. 😖 nikdy by som tam nedala dieta studovat) my co sme chodili, tak viac menej sme sa tam hrali, rozne kvizy nam tam ta katechetka vymyslala a bola fakt zlata, som ju mala celkom rada.. dokonca nas obcas bravala k nej domov sa hrat, skladali sme mapu europy a pritom nam vysvetlovala take rozne nejasnosti, co sme mali, napr. ako je mozne, ze sa nasli kosti dinosaurov, ked ludia a dinovia spolu nikdy nezili v jednej dobe a pritom Boh stvoril nebo a zem a Adama a Evu.. a Ked Adam a Eva mali deti, tak tie sa ako namnozili, ked to boli surodenci.. a podobne.. bola strasne mila..

zrzulka
2. máj 2010

maxi mas pravdu, ine obzory sa otvorili 😀 😀 😀 ked bola mala este uplne malicka tak som si ju dala do satky a vybrala sa do kostola na omsu. chcela som jej ukazat aj kusok zo zivota aky som zila kym sa narodila.... no ale tie pohlady babiek co vyslovene zirali a cakali kym mala zaplace aby ma mohli vypoklonkovat z kostola na tie nezabudnem. nejako sa mi to sprotivilo.Ak v kostole nie je vitana moja dcera tak ani ja tam asi nepatrim.... u nas v petrzke je super to ze pre deti je mimo kostol taka akoby herna cize deti nikoho nevyrusuju, zahraju sa tam, pokreslia si... mala tam rada chodi....

maxara
2. máj 2010

zrzik ved tam sa plati len 5 eur, administrativny poplatok, to by som bola ochotna vyvalit..

zrzulka
2. máj 2010

Inak nejakych absolventov z ursule aj ja poznam. veru su to pekne cisla. Co ich tam ucia???? 😀 😀 😀 Aj moja segra chodila na cirkevne gymnazium....

zrzulka
2. máj 2010

Len tolko???? myslela som ze je to viac ale aj tak mi to pride take cudne aby som si za to platila ci nie????V ba to tak nefunguje.... i ked je pravda ze aj za krst si platis....

maxara
2. máj 2010

no ja neviem kolko stoji krst, inak som myslela, ze cirkevny je gratis a tento uradny stoji fakt len 5 ecok.. teraz mala kamoskina mala v TT.. vraj to robia iba ked sa mamina sama prihlasi a to do roka babatka.. v BA v petrzalke mala kamoskina mala tiez, ale pred 8 rokmi. A vtedy neviem, ci platili nieco..

zrzulka
2. máj 2010

... kazda mestska cast to ma inak... myslim ze v ba sa neplati nic, este dietatu daju nieco, neviem ako je to v PK... A v kostole sa oficialne neplati nic to len akoze do "zvonceka" davas. tak ako aj pri svadbe v kostole....

miki060707
2. máj 2010

krst je oficiálne zadarmo maxi, ale vieš ako každý farárko čaká obálku a povie, že to použije na cirk. účeli.....
ja som chodievala do kostola často, ale teraz nechodíme, .....ja som mala toho nebohého farárka tak rada, s nami chodil na dovolenky, na týžden si zobral 20 deti a išli sme na chatu, alebo sme išli na bicykloch do Maďarska, alebo na Červený kameň, alebo len tak na kotolu, alebo si zahrať ping-pong u ńho na fare, to bol teda parádny človek, ale už tu nieje, ale stále bude mojim vzorom......teraz ked vidim aké falošnice chodia do kostola, tak mi je zle z nich, ohovaračnice ....

katarina7777
2. máj 2010

maxi ked sme boli v poslednom rocniku tesne pred ukoncenim skoly tak jedna spoluziacka otehotnela, dobreze ju neupalili ako bosorku, samozrejme ju hned vyhodili zo skoly i ked sme vsetci studenti proti tomu protestovali , ani k maturitam ju nepustili... to boli protesty na skole ...

moj krpcek ma tak kope v brusku ze mi cele naskakuje, sa tu chichoceme s mm, lepsie ako telka 🙂

maxara
2. máj 2010

zrzik no budem to musiet zistit
miki ved to.. to iste je pre mna papez.. tento je fakt nechutny, ja sa na neho nemozem pozerat, ten pedofilny ksicht, fuuj
ale Jan Pavol 2. bol podla mna uzasny (neviem teda ci naozaj, mozno mal nieco za usami, ale posobil na mna tak, ze by som neverila, ze urobil nieco zle..)a mozno sucasny papez je svaty oproti JP2. ale na vyzor a na prejavy je desny..

katarina7777
2. máj 2010

kocky idem sa pokusit zaspat, i ked s tymto cirkusantom v bruchu to nebude lahke... dobru noc vsetkym 😔

maxara
2. máj 2010

katka7 no toto? nahodou ju neposlali na potrat? by ma to neprekvapilo.. aby sa to cele ututlalo..

maxara
2. máj 2010

ja idem tiez na ucho, ved rano vstavam na vlak.. tak bru nocku..
a este som chcela.. vyskusala som dnes posexovat 😅 zviedla som ho predsalen, ked uz sme sa tu o tom bavili a pohodka.. nic ma neboli, takze ja este mozem.. len sa k tomu dokopat..
a vlastne KATY - sex mame castejsie ako raz za mesiac, ale ja sama od seba mam chut len raz za mesiac.. inak sa musim prinutit, resp. inak stimulovat 😉 😀

kafoditka
2. máj 2010

Bru noclu kocky, ja idem tiez spat. Zajtra rano zacinam s predporodnym kurzom na Antolskej, tak som zvedava..

oacka
2. máj 2010

joj, dopozerali sme Deja vu, idem vypnúť comp,už len jedna poznámka - podstata ozajstných krstných rodičov je aj to,aby pomáhali vychovávať dieťa vo viere. boli pri jeho vstupe do cirkvi a majú mu pomáhať žiť kresťanským životom. som sa zasmiala maxi,že úradný krst! 😀 😀 to je to vítanie do života? dnes je slovo krst pre ľudí len nejaká formalita a mnohí si to už s kresťanstvom ani nespájajú. ale načo potom taký krst? zbytočné opletačky a vybavovačky...
dobrú nocku!!!!!!

sunnygirl
3. máj 2010

bré upršané ránko

zatiaľ som si vás prečítala po ten krst. Takže, závisí to ozaj od tolerancie farár. Môj mm má všetko a ja vôbec nič. Pán Farár nás zosobášil v kostole s tým, že ja som mala dišpenc od biskupa a mm sa zaručil, že naše deti bude vychovávať ako správny kresťan (no musela som s tým súhlasiť aj ja, ja som stým problém nemala, lebo ja chcem dať detičky pokrstiť aj to všetko ostatné). A s tou prípravou je to ozaj tak, že sa pripravuje dospelák inak ako dieťa, dôslednejšie, takže asi pol roka pred tým.

Ostatné neskôr, ešte si vás prečítam 🙂

kafoditka
3. máj 2010

Bre ranko 🙂
Dnes som vtacatko po sunny, to len koli tomu, ze utekam na Antolsku na ten kurz, inak by som este lehnila v posteli... 😉
Pekny den a uspesny tyzden vsetkym bruskam prajem!

ericica
3. máj 2010

kafo dnes som aj ja skoro hore,,,strasne ma skrabe hrdlo a mala ma zase ATB skaredo kasle.uz mi z tych chorob harasi 😠
inak dobre ranko 😉

drievko
3. máj 2010

krasne uprsane ranko : konecne pocasie pre mňa ! 🙂

ericka vykloktaj hrdielko slanou vodickou!

sunnygirl
3. máj 2010

tak som si vás dočítala, stým krstom ste asi všetko napísali. Ono je podstatné ako to človek nosí v srdiečku. Ja tiež nemám nič, ani krst, a v srdiečku si tú svoju vieru nosím a pomodlím sa keď potrebujem doma. Bola som pár krát v kostole na omši, no mne to nič nedalo. Ja som aj farárovi povedala, že ja by som išla do kostala, ale nie cez omšu, len tak. No ale to by cigáni vykradli kostol, keby ho nechali len tak otvorený 😕 Tak asi tak.

No a ja tiež ani nemám dať koho za krstného/krstnú 😒

katty17
3. máj 2010

dobre ranko babulky. tak toto bol fakt vikend. jooooj.
paradne temy ste rozoberali. chichichi. 🙂
oacka, skvely nakup. ako vidim, tak na inchebe ste ani vy nepochodili. aspon co sa tyka kocikov, tak neskutocna bieda. my sme si tam vybrali postielku, matrac, hniezdo, perinku, navliecky... strasne mila teta z prahy. dokonca sme vyzobronili 20 % zlavy 🙂))). tak sa mame tento tyzden rozhodnut ci to berieme a ak ano, hned nam to vsetko poslu. 🙂 pozerala som tieto iste veci aj v babymarkete a predstavte si ze u nas je to vsetko o dost drahsie :(.
miri, kde si kupovala matrac? ten ktory sme si vybrali my stoji 50eur. a ako vidim, vsetkym sa vam podarilo kupit lacnejsie... aku hrubku matracu ste kupovali?

oacka
3. máj 2010

čaute, pekný deň prajem! u nás pod mrakom,asi budem celý deň drichmať! Ericica,skoré uzddravenie a tá slaná voda fakt pomáha!
katy, postieľky tam hneď na začiatku mali nádherné! ale za všetko dokopy chcela 330 eur, a mne to prišlo veľa. Matrac v babymarkete mali v zľave za 26 eur. postieľku máme klasiku,ale slovenský výrobok,pekne opracovaný,tak sme vzali,idem odfotiť to hniezdo,čo mi mamka kúpila.

katarina7777
3. máj 2010

Bre ranko, tu je hnusne pocasie, prsi a prsi...hlava ma boli a dost sa mi aj toci, bude to nizkym tlakom.... dneska pracujem z postele!

A podobne pocasie ma byt dalsie 3 dni. 😠 teste sa za chvilu to tam mate aj vy 😒

Oacka hod foto nech sa pokochame.

katarina7777
3. máj 2010

katty aj ja som dala 50 euro za madrac a to bol jeden z lacnejsich...tu stoja tie drahsie okolo 100 a videla som aj za 150 ! sibe im ...

katty17
3. máj 2010

oacka, kupovali ste najeky speci matrac? lebo ked kukam na nete, tak je asi milion druhov matracov... my sme si vybrali hlavne ortopedicky.... pani z ciech od ktorej chcceme vziat postielku a cele prislusenstvo k nej, nam ponuka matrac za cca 50 eur, ale normalne stoji asi 70 co som kukala ako puk.
oacka, vsetko pofot 🙂aj postielku 🙂 mate ju uz postavenu?

drievko
3. máj 2010

Maminky dnes mam poradnu a neskutocne sa bojíííím - ako je na tom ten moc krcok!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre