Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
10. jún 2010

@janulienocka no tusim ti ostava antarktida alebo arktida 😀 😀 😀

lenkaaninka
10. jún 2010

ery presne o tom vravím ešte ani zore nieje ako básnicky napísala maxi a už vrieskajú normálne sa môžu vytešovať ale prečo na našej streche a všetky naraz????

ráno ma ešte zobudili takí príjemní ľudia čo meraju vodu...ženská chutná ako fras ale chlap ušiel a našeho psa som musela chytať len on je taký zlatý ale mna vôbec neposlúcha a smrdí lebo minule ušiel ku kravám a vyvalal sa v ich hovnách...k susedovým kravám aby ste si nemysleli my nemáme zverstvo... 😀 ...už je sto krát okupaný ale furt páchne ja neviem...

dala som sprchu lebo som bola vyvesiť prádlo a tieklo mi ritným járkom ale už to je ok...postavila som polievku a neviem čo viac budem robiť ...

maxara
10. jún 2010

@petrap001 😀 😀 maska jedna.. nasi su tiez taki strani, ze keby sa k nam niekto vlamal, tak oni ho ulizu k smrti.. 😀

kafoditka
10. jún 2010

.....fuuuha, tema o vtakoch a ritnych jarkoch?? 😎 😎 😎 😎 😎 dobreeeeee

janulienocka
10. jún 2010

hm, maxi si ma moc nepotesila ☹ a to byvame medzi horami na dedine, si neviem predstavit ako musi byt u vas v blave ... 😕

maxara
10. jún 2010

@lenkaaninka 😀 😀 😀 no ty mas dnes naladu.. 😀 ale ak ti to pomoze, tak mna si pobavila velmi
inak kuk do albumu, Radana mi poslala jednu fotku z tych novych, pre radost, kym dokonci oth

maxara
10. jún 2010

@janulienocka no v Petrzalke je urcite hic na skapatie, tak si to pamatam, ze zo skoly som mala domov asi 500m a kym som dosla v upeku ku vchodu, som sa ledva vliekla s tou taskou nalozenou a ked som otvorila vchod do panelaku, tak taky super neskutocny chladok ma ovanul.. aaa, a okolo tej 2-3 este nikto z panelaku nebol doma, iba decka zo skol, tak som mala otvorene dvere na schodiste a chladila som byt.. ale my sme mali dobre orientovany, ze sme mali v kazdu hodinu aj chladok aj slnko.. uplne parada.. som milovala nas dom.. a teraz byvam pod horou, nie je sice vysoka nejako extra, ale predsa len su to Karpaty, takze je tu asi o stupen menej ako inde. 😀 ale zato si zlizneme vsetky burky a krupy a sneh a inde aj nic..

lenkaaninka
10. jún 2010

@maxara peknunká velmi zlatá si tam ...som nervozna lebo sedím a potím sa ....deti okupane vonku v bazénkoch včera im tatko môj strašne s kompresorom a si majú dierku ale šak nevadí to je jedno aj tak to všetko vyčvachtajú...ale neviem čo budem robiť poobede...chcela som mm nahovoriť nech vezmeme toho našeho smradliaka nech ho okúpeme na váhu aj deti zobrať ale samozrejme nie vykúpať... 😀 a už mi volal o druhej poobede ide do mesta na fušku tak zasa nič...

náš havo je taký hravý len on šteká na ludí čo su na ulici a ako náhle vojdeš dnu tak by aj do ritky vliezol len nech mu hodíš loptičku a všetky latky na plote ohlodal ako bobor a dokonca niektoré aj vylámal a ušiel...no pako 😀

janulienocka
10. jún 2010

bambulky este ma napadlo, ak mozem poradit, ak niektora este nemate strie, tak kremujte o106, lebo prave v takomto case sa mi objavili pri prvom doslova zo dna na den, ku koncu som na to uz kaslala, som si myslela ze sa uz neobjavia a just potvory 😠 takze to len tak ma napadlo

janulienocka
10. jún 2010

jaaj maxi, ty vlastne tiez byvas v dome, a kde ak mozem vediet?

erytrea
10. jún 2010

kocky bola ste uz niektora na prietokoch? ako prebiehalo vysetrenie? klasicke sono? alebo sono zospodu?

agika1982
10. jún 2010

@janulienocka,verim ze dopadne dobre.....akurat som dosla z mesta,musela som si kupit dake slapky,nech ventilujem nozicky xixi....inak mala ma tak tlacila...normalne som mala pocit akoby som sa otvarala a mala pomaly schadzala dole...

lenkaaninka
10. jún 2010

@janulienocka no dobrý dotaz len ja som mala ešte od báb a teraz už som to dlabala ozaj len raz za čas a včera kukám joooj zasa nove tri na bruchu...čo už...

agika1982
10. jún 2010

@janulienocka ja mam take strie ze az....aj ma to sralo ale kaslat nato,slnkom to vybledne...

maxara
10. jún 2010

@lenkaaninka 😀 sranda aki su ti psi temperamentni, ze? nasemu Basovi vonku vsetko hubu otvara, ale az poobede, doobeda je zvyknuty chrapat 🙂 a Lara sa loptickuje tak, ze si ide nohy dolamat, aky sprint nahodi, ked jej raz za 100 rokov hodim.. a mm vravi, ze je totalna Pezincanka.. a este aj na Cajle byvame, kusok od jasaku, takze idealny pes.. uplne sibnuty s asi tisickou psychickych poruch..
inak kedy bude na nej vidno tehulstvo?

lenkaaninka
10. jún 2010

ery to je ako sono akurát to prepne taku vec a vidí ako ti cez pupočnú šnúru idu všelijaké veci a či to je tak ako má byť...ale je to ako sono a tie pasy čo ste spomínali ja som išla až ked som išla rodiť...tak neviem ako to je teraz...

maxara
10. jún 2010

@janulienocka no akurat som to napisala 😉

erytrea
10. jún 2010

aj sa vtedy monitoruje srdiecko? myslim taky graf

maxara
10. jún 2010

@erytrea prietoky su sono a pasy su monitor kontrakcii

maxara
10. jún 2010

@erytrea a na monitore sa sleduju aj ozvy babatka, aj sila kontrakcii

lenkaaninka
10. jún 2010

najviac sa mi páči ked sa hrá pes sám so sebou náš tu má velikánsky dvor a ked sa sám so sebou chmulo nahána no normálne šou lieta dokolečka ako pako a horko mu je ako svina potom fučí chce točku pustiť aby sa napil a stojí rozmýšla napijem sa alebo nie...
inak u nás to vyzerá ako osnežené lebo máme čuvača takého bieleho ovčiarskeho a teraz ked mu zlieza srsť tak trága. A lieta to všade horšie ako babie leto...ale ked sa pozerá ako keby sa usmieval a jazyk von...a ked prídem večer niekedy a zobudím ho na schodoch ked spí tak začne vrtieť chvostom a celý jeho kolos to velké telo vyzerá ako keby sa vlnilo ako had.. 😀

maxara
10. jún 2010

a inak, ja mam poriadne strie.. a to som kremovala o dusu.. ale zas moja koza je jak vysita na strie.. ☹

lenkaaninka
10. jún 2010

idem dorobiť polievku

maxara
10. jún 2010

@lenkaaninka 😵 cuvace su krasne.. mm tiez ma rad takych psov, co sa "usmievaju" s tym vyplazenym jazykom..

ericica
10. jún 2010

maxi super fotky 🙂 🙂 🙂 baby nelezie vam na nervy ten hic 😖 😖 😖
mne uz teraz puchnu nohy a co bude este vecer 😒

maxara
10. jún 2010

@ericica ale ved len jedna je nova 😉

janulienocka
10. jún 2010

ved to maxi, ze mozno niekomu to kremovanie ani nemusi pomoct ... pozeram ze vacsinou uz strie mate, no ja zatial nove nemam zatial len z prveho tehotenstva, ale teraz ti nasi drobci rastu najviac takze kremujem kazdy vecer, som zvedava ci mi to pomoze 😕 ak nie, tak fakt nechapem ako to tie herecky, ci modelky robia ze maju po detoch take krasne brucha bez strii 😕 😠

maxara
10. jún 2010

@janulienocka daju si ich odstranit laserom.. 😒

any23
10. jún 2010

ahojte 🙂 nám tiež vtáci ohniváci vyspevujú pod oknami od rána a ešte k tomu holuby - sme na najvyššom poschodí pod strechou a tam ich furt sedí hojne 😠 😠 😠 hrkútajú donemoty 🙄 a ten hic 😝 tá strecha sa cez deň rozpáli a v noci sa nedá spať 🙄 balkon ani okno si nemôžem dovoliť kvôli alexovi nechať otvorené dokorán - on strašne vymýšla a čert nikdy nespí, darmo doteraz sme bývali na prvom poschodí a už asi tri mesiace na 11tom tak som neni zvyknutá ani ja na takú výšku a mám strašnú fobiu z toho že mi vypadne 😒 tak u nás fungujú len ventilačky, chvalabohu doobeda ked je v škôlke tak si vetrááám ostošesť inak by som tu uhynula 😝

@erytrea mne dnes robili prietoky, je to klasické sono cez bruško, on si tam niečo prepol a nameral dáke hodnoty 😉

tak my sme dnes mali poradňu, všetko OK, malinká je natočená správne dolu hlavičkou, tlak som mala 115/70 čo je u mňa super lebo normálne mávam aj 90/60 😝 brali mi krv na protilátky keďže som RHneg., krčok máme už skrátený na 2cm, ale neotváram sa, aj keď malinká je dosť nízko už... robil mi aj tie prietoky, to je tiež v poriadku, placentu mám vpredu, spomínal že placenta G1 - kočky to čo znamená? 😕 váhu odhadol na 2600g, hlavičku máme 92mm, teraz neviem či je to málo, alebo veľa, alebo v norme, ale nič nespomínal, tak myslím že v norme 😅 najbližšie idem utorok 15.6. 😅

@agika1982 také pocity mám aj ja... neviem čo to je, ale také nepríjemné tlaky mávam, či sa malá moc tlačí na krčok alebo čo, ale sem-tam to aj tak pichne, no čo, pomaly sa rozpadáme 😝

agika1982
10. jún 2010

@adelaine dakujem za koment v albume...no ta fotka je dost stara,je to fotene ked som byvala na byte na racianskej v blave a ta druha to sme boli na svadbe 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre