Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
28. nov 2010

@oacka ja vzdy preventivne vytiahnem zo skrine rifle,snazim sa ich na seba narvat a ked ze mi to este zdaleka nejde,tak ma to vzdy motivuje,ze musim makat na sebe..

mirka285
28. nov 2010

moja je zase nema,moc sa jej nechce rozpravat,obcas trochu vyska a to je vsetko...

mirka285
28. nov 2010

to bude viskat,nie vyskat ci?

erytrea
28. nov 2010

@kafoditka ako si spokojna so sankami? ake su? nie su moc male? tiez nad nimi rozmyslame tak chcem este vediet od Teba 😵

drievko
28. nov 2010

@maxara ahojcek ako sa mas? Uz som tu nebola 100 rokov!

oacka
28. nov 2010

@mirka285 dobrá motivácia! ja som si urobila album so svojimi "chudými " fotkami. 😀 lebo ja už úzke rifle asi ani nemám. 😀
@drievko ahoj, ako sa máte?

oacka
28. nov 2010

kočky, naša kráska sa v noci tak pokadila a poprdela, že hoci neokakala spací vak, tak smrdel,že som ho musela prať. normálne sa to nedalo ani vyvetrať!!!! otrasný smrad! to z toho UM...

drievko
28. nov 2010

@oacka ahoj mame sa celkom fajn ,nejak uponahlane ale da sa !

luludi
29. nov 2010

Dobre ranko,

je dost mozne, ze som jediny clovek narodeny a vyrasteny pod Tatrami, co nelubi sneh, ale je to tak... preto ma dnesny pohlad von oknom netesi... moj povodny plan nevystrcit knuru (nos, nufak) z postele zrusila rehabilitacia... hm... Hlava ma boli, zaludok ma boli... uz som zazila aj lepsi den.

maminky, ktore cvicite s dietkami vojtovku, aj vase tak placu? Placu aj na rehabilitacii pri doktorke, ci len pripadne doma pri cviceni?

vsetkym prajem prijemny den, plny lasky, tepla a pohody len 😉

zuzik1983
29. nov 2010

ahojte 🙂
ja sice ni som od tatier,ale tento pohlad von netesi ani mna.ja uz by som najradsej mala jar 🙂

tatianka.g
29. nov 2010

@luludi placu ale zavisi to aj od cviku, mna vobec netesi, ze musime cvicit :( moj nazor je,ze babo sa postupne vsetko nauci, niektore babo vie nieco skor, ine neskor...

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g ahoj. vidím že máme rovnako staré deti. prečo cvičíte Vojtovku ak sa smiem spýtať?

tatianka.g
29. nov 2010

no nasej obvodnej doktorke sa nepacilo ze pri dvihani za rucicky moc nedvihal hlavicku. tak nas poslala za rehabilitacnou doktorkou, ta nam ukazala dva cviky a tie precvicujeme doma ale nechodime nikde na rehabilitacie len na kontroly raz za meciac a pol. Tominko je mozno trosicku pomalsi ale nemam pocit ze je to nieco hrozne, len zbytocne tie deticky pri cviceni placu

tatianka.g
29. nov 2010

a dnes sa uz druhy krat priserne pokakal, ale totalne 😒 som zvedava coho je to predzvest

carrie84
29. nov 2010

Dobre rano, babule 🙂

Tak u nas tiez paradne nasnezilo a kedze sa zajtra chystame do lubochne (idem na kontrolu so stitkou), tak ma to vobec, ale vobec netesi 😒 To zas bude cesta. A som najma zvedava, ako budem maleho krmit. NIe je tam ziadny tichy kutik, nic ... holt, budu "kozy ven" 😀

Baby - som nestastna. Maly ma vzadu zlezanu hlavicku. Normal skosene a este aj akusi hrcu ci co... A zo dna na den, da sa povedat 😠 Polohujem, ale ked on sa vzdy pretoci naspat a lezi ako on chce 😖 Spravi sa mu to este, ked zacne sediet ci mu to zostane? Dufam, ze sa to spravi 😔

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g preto sa pýtam, že moja Vanesska spinká vždy otočená na pravú stranu aj má dosť hlavičku zležanú od toho. síce ju polohujem ked zaspí ale ona sa vždy nejako vykrúti. no a boli sme na neurologii lebo doktorovi sa zdalo že má kývač hlavy skrátený. ale našťastie neurologička povedala že to je v poriadku a treba s nou len cvičiť a učiť ju pretáčať sa na bruško a tak..

tatianka.g
29. nov 2010

my sme tiez preferovali len jednu stranu ale teraz uz pekne lezka raz na jednej raz na druhej strane, ale zmenilo sa to samo a nie cvicenim,ja som nepolohovala babo, je to maly pokladik. nam zase rehabilitacna povedala, ze nemam pretacat babatko, ze ked bude chciet, tak on zacne sam, mam ho len motivovat hrackami... tak motivujem

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g teraz to riešim tak že ked chcem aby spala na ľavú stranu otočená, tak ju večer pri poslednom kojení nakojím z ľavej strany. potom zaspí a hlavičku si nechá otočenú vľavo. síce spotom neskor pretočí ale aspon nejaký čas tak vydrží. a pomáha mu tá Vojtovka?

luludi
29. nov 2010

@tatianka.g ved to, ze aj nam povedali, ze len mierne zataca hlavicku, staci jemna gymnastika a buch, vyfasovali sme hned vojtovku, maly place preventivne, uz aj ked ho prebalujem, dufam, ze si skoro zvykne 😒 🙂

lutsine
29. nov 2010

@carrie84 aj my tak mame,ale snazim sa ho polohovat aj na tu druhu stranu...tak dufam pomoze

tatianka.g
29. nov 2010

@elka74 nam Tomasko otacal hlavku na jednu stranu ale vzdy smerom ku mne, tak sme dali postielku na druhu stranu, s manzelom sme sa tiez vymenili na manzelskej, Tomasko opat pozera na mna, teraz uz na druhu stranu 🙂 a vsetko je uz v poriadku, uz nepreferuje stranu a aj pocas spanku sa uz pekne otaca hlavickou. Vojtovku velmi nedodrziavam, mala by som cvicit 4-5krat za den no nam sa to podari tak 2 - 3 krat, niekedy vobec,niedeky velmi place a ja ho nechcem takto trapit, ale zalezi to naozaj od narocnosti cviku, takze neviem zhodnotit, ci mu to pomaha alebo je to len prirodzeny vyvoj, ze napreduje vlastne s pribudajucimi tyzdnami 😉 😉

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g neurol. nás objednala na kontrolu v januári tak sa jej to dúfam zlepší.. zatial nás neposlala na rehab. tak to asi bude ok.

tatianka.g
29. nov 2010

@elka74 urcite to bude v poriadku, chce to len cas

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g vlastne sa ma aj doktorka pýtala že na ktorej strane máme okno, že ona sa vlastne točila za svetlom. tiž som ju otočila v postielke opačne ale ona si našla niečo zaujímavé na stene a usmievala sa tam.. 😀

tatianka.g
29. nov 2010

ja som Tomaska nechcela otacat v postielke dolu hlavkou, prislo mi to take neprijemne, teda aspon pre mna to je neprijemne, ked si lahnem "dolu" hlavou na postel, tak sme presunuli postielku a pomohlo to aj mne, teraz lezim na druhom boku, konecne po 3 mesiacoch 😀

noemarta
29. nov 2010

dobre ranko, ten sneh sa topi, ja sa nebavim... ☹ ☹ .
@acka@lutsine kupili sme ich v Sport2000 a stali 59,-Eur a samoska bez fusaku.

kafoditka
29. nov 2010

Ahojte 🙂 mna teda pohlad vonku dnes rano potesil, konecne trocha snehu, ale mohlo by ho napadat este viac, aby bola suvisla biela vrstva a uplne najkrajsie to bude, ked budu stromy namrznute a ciele biele 😵 😵
Co budete dnes porabat??

elka74
29. nov 2010

@tatianka.g no ved uvidíme, vela jčasu trávi teraz na brušku a tak otáča hlavičku na obe strany, dúfam že sa to preležanie spraví.. a ked trochu zostane tak sa nič nedeje, ved moje baby majú dlhé vlasy tak bude mať aj Vaneska a bude to.. 🙂

noemarta
29. nov 2010

ja neviem,asi niiiic, lebo upratane navarene mam, tak neviem,asi pojdem voooon a do obchodu, hlavne ze mam uz vianocnu vyzdobu a a a na advent.venci nemam svieeeecky, musim to ihned napravit. 🙂

tatianka.g
29. nov 2010

@elka74 mne maminka vravela, ze som mala prelezanu hlavu a vobec to nie je vidiet, casom sa to spravi
aj u nas je neskutocna kopa snehu, moj manzel nemohol rano cez tie zaveje vobec prejst s autom, museli ho tlacit
aj my uz mame vyzdobu, sa z toho vytesujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre