Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
1. jan 2010

any presne aj mne ukazovali a aj ja som uz chcela drzat ten moj uzlicek 🙂 a spominali aj ten zyseny prispevok,tak koncom januara sa pojdem poinformovat a aj na ten 25% na druhe dieta....som zvedava 😅

lucka_o
1. jan 2010

baby a prvorodicky dostanu vlastne kolko? lenze ked este studujem, tak nemam narok na ten vyssi, ze?

any23
1. jan 2010

lucka ďakujem aj ja 🙂 tak ty si si mohla také malinkaté bábo aj popestovať 😵 blahoželám k neterke malinkej 😵 😉 jaaaj už nech je júúúúl 😎

eri ja som tiež zvedavá na ten príspevok 😅

lucka pokiaľ nemáš nárok na materskú dávku, teda nemáš za posledné tri roky odpracované /teda nie si nemocensky poistená/ aspoň 270 dní, tak bohužiaľ ten vyšší rodičovský nebudeš dostávať 😒 jedine ak si si platila dobrovoľné nemocenské poistenie 😉

lucka_o
1. jan 2010

any no ved to ze som si ho chcela platit, a potom mi kamosla povedala ze zbytocne, lebo to budu od novehpo roku rusit, pretoze je to vyuzivane a tak som sa ....
ale je mi to nakoniec jedno hlavne ze budem mat babo....aj ked tie korunky by pomohli...
mala je krasna....dam nejake fotky potom...

petrusk
1. jan 2010

lucka_o, ja som teda 270 dni poistena, ale aj tak si platim popri zamestnani a SZCO aj dobrovolne, aby mi vysla najvyssia materska a pocula som tiez take reci, ze sa to vyuziva, ale zatial som nepocula, ze to chcu zrusit. podla mna je hovadina, ze ked si niekto riadne plati co ma, tak co vyuziva? hej, vyuziva sa to, ze materska sa pocita z posledneho zamestnania, pokial si ale bola tych 270 poistena myslim za posledne dva roky pred porodom. to hej, to som spravila sestre, zamestnala som si ju, akoze odrobila 16 dni a sup mala najvyssiu matersku. ale ake zneuzivanie, robime len to co nam umoznuje stat a zakon. ved z coho by potom tie maminy zili. moja sestra ma dvojicky a z byvalej roboty by jej vysla materska cca 4500 sk a nikoho nezaujima, ze porodila dve deti. potom nech sa nedivia, ze sa nerodia deti. ja si to platit budem stale aj po novom roku a uvidim. aspon budem mat narok potom keby cosi aj na pnku aj na ocrku z maximalneho vymeriavacieho zakladu. uz som to par maminam vybavila a nemam pocit, ze by som cosi vyuzivala. su rozne cesty, vzdy si to preverim na socialke a potom, ked to vyjde, tak som rada, ze si mohli pomoct.

karinnka
1. jan 2010

Ja si tiez priplacam v DNP s maxima,nech mam pekny rodicovsky prispevok...tak verim,ze nic nezrusia to by bola velka blbost.... 🙂

lucka_o
1. jan 2010

petrusk, lenze problem je v tom, ze ja studujem vlastne uz koncim. V juni je koniec a v juli na matersku. cize budem ako nezamestnana asi.myslis ze keby som bola akoze zamestnana tych 16 dni,mala by som narok na vyssiu matersku? tak mne to povedala znama zo soc. poistovne ze to maju rusit, ale nakoniec nie.
dakujem za radu.
Bola som sa v dec. pytat ci si to viem este spravit DNP, ale uz vraveli zeje neskoro kedze som uz tehotna. ☹

zrzulka
2. jan 2010

vsetkym zelam krasny novy rok 2010 a v juli len tie najkrajsie a najvonavejsie babetka v naruci!!!!!tento rok bude kraaaaaaasny....
Karinka a netyka sa to DNP len prvych 6 mesiacov, cize len materskej??? ja som to tak pochopila ze zena co si plati DNP tak dostava vlastne 2 nasobok MP ale rodicak ma potom uz len taky ako ostatni....

karinnka
2. jan 2010

zrzulka mas pravdu,poplietla sm si pojmy 🙂

zrzulka
2. jan 2010

karinka aj tych 6 mesiacov s dvojitou materskou potesi🙂)) koho nie?🙂)) myslela som ze su nejake zmeny uz aj v tomto preto sa pytam, nebolo by zle dostavat dvojitu davku po celu dobu materskej.... 🙂

zajacik...
2. jan 2010

Lucka aby si mala narok na matersku, musis byt nemocensky poistena za posledne 2 roky pred porodom minimalne 270 dni, cize by ti nestacilo odrobit len par dni. A na to DNP je uz u teba neskoro...

lucka_o
2. jan 2010

myslela som si zajacik.... 😉

mojalili
2. jan 2010

aHOJTE KOCKY,
dnes mam akysi nasravaci den. Dcerka mi pije nervy, ma tusim predcasnu pubertu...a muz ani nehovorim, ten ma asi postpubertu 😠 😠 😠 Tak ma nasrali, ked frflali na segedak, ze som treskla do stola, obliekla sa a sla do Tesca kupit smotanu, lebo som si vedoma, ze este jedna chybala v nom, len nemuseli tak frflat. A teraz lehnia a ja musim makat..tak by som ich nekam poslala na MArs...aspon chvilku kludu....tusim mam ponorkovu chorobu, so akasi stale nasrata... 😒

mirka285
2. jan 2010

Mojalili nic si z toho nerob,to bude tym tehotenstvom..aj ja mavam take dni ked mi vsetci lezu na nervy a nemam ani chut sa s niekym rozpravat ☹

mojalili
2. jan 2010

NO mi hovor.MAl mi ist pomoct umyt schody aj vo vestibule a zmizol neckaane na futbal...no nakopem ho....pritom on taky nebyva, pomaha mi dost....no pojdem sa ukludnit pri knihe 😉

petrusk
2. jan 2010

ahojte,

lucka, zajacik Ti uz odpovedala, ale mala som jednu, ktora bola po skole a nemala poistenie 270 dni pocas dvoch rokov, ale jej sa to dalo este vybavit, lebo podmienkou bolo, ze si musela DNP platit 6 mesiacov pred porodom, takze sme to este stihli, lebo bola na zaciatku druheho mesiaca. ale ty to uz nestihnes.

Baby no neviem ci dobre pisete, materska je jedna vec a rodicovsky druha vec. To co teraz melu vsade v spravach je o rodicovskom. Materska sa kazdej bude pocitat z jej posledneho zamestnania, resp. poistneho vztahu, ak splni podmienku 270 dni pocas 2 rokov pred porodom. A pokial ano, tak ma potom narok aj na vyssi rodicovsky prispevok, ale len do 2 rokov veku dietata, potom klesne na ten nizsi. Ta, ktora nesplna podmienku, ma narok len na ten nizsi rodicovsky prispevok. Tak tolko k tomu.

zrzulka
2. jan 2010

Mojalili to budu hormony...Neboj dobre bude... ja som napodiv teraz pri tomto druhom tehu maximalne kludna ale to bude asi tym ze mi byva stale zle nemam energiu ani na dohadovanie sa. my sme cely vikend bez ocka:((((((( Tak nam je dlho ked nie je doma. Nasho clena domacnosti (operenca) ideme dat prec ... Uz sme mu nasli novy domov ... nejako mi je smutno z toho vsetkeho. tiez nemam naladu na nic.... Este ze mam moje male slniecko pri sebe....

achojka
2. jan 2010

Ahojte, vsetkym vam prajem do noveho roku 2010 vsetko najlepsie, a hlavne vela vela zdravia 😀

erytrea
2. jan 2010

ahojte maminy 😵

tak my sme sa prave vratili po 4 dnoch na horach 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uuuuuzasne bolo, super partia 17 ludi, no proste zazitok 🙂 😵 ani sa mi domov nechcelo, teda nikomu 😖 fakt neviem ako sa zase v pondelok prinutim vstat rano do prace 😠 este ze mame aj zajtra volno 😵

bavili ste sa tu o €, kolko vlastne dostaneme my prvorodicky po tych 28 dnoch? myslim ze sa to teraz od januara zase zvysilo.

vsetky VAS pozdravujem a prajem aby nam to do toho jula krasne a hlavne bezproblemovo ubehlo 😵 🙂 😵

susane01
2. jan 2010

Ahojte, prajem vam vsetkym vsetko dobre v roku 2010 🙂 😉 😀

karinnka
2. jan 2010

Premyslala som mamicky,chcela by som kociarik,kedze rodime v lete,kde sa da na konstrukciu nastoknut aj autosedacka.Myslite,ze sa to vyuzije?Budete aj Vy babo nosit takto v sedacke? 🙂

zrzulka
2. jan 2010

karinka my sme mali takto sedacku ale nevyuzili sme ju ani raz... Aj sme sa na tom s muzom smiali ze ako nam velmi zalezalo na tom aby sa dala naklikavat a nevyuzili sme to. ja celkovo ked vidim male deticky v autosedackach 😝 mam dost ked mala musi sediet priputana v sedacke a tak spinkat...
Ale co clovek to nazor... niektorym to tak asi vyhovuje lebo vidim mnoho rodicov takto vozit deti. my sme mali tu vyhodu ze sme mali autovanicku. keby sme nemali autovanicku tak mozno by som rozmyslala inak... Pri tomto babetku nebudeme chciet naklikavaciu sedacku.

maaja
2. jan 2010

karinnka, to my zasa budeme mat ako prioritu tu nasadzovaciu autosedacku ... my sme to vyuzili uuuplne na maximum ... vlastne nam prave hlboky kocik bol nanic 😖
navyse , my vela chodime autom a preto to vyuzijeme

mirka285
2. jan 2010

mne zase pridu tie babatka v autosedackach strasne dokrcene ☹ Erytrea dostaneme cca 830 eur,a nezalezi ci mas prve,druhe alebo tretie dieta..teda pokial sa nic nezmenilo

karinnka
2. jan 2010

Vsak to pre mna to tiez bolo ako priorita,pretoze tiez vela chodime autickom,tak asi treba len vyskusat a uvidime no 🙂

maaja
2. jan 2010

my sme mali casualplay S4, ten bol dobry ... teraz mam v plane Quinny

any23
2. jan 2010

karinnka my sa tiež určite budeme obzerať hlavne po kočíku kde sa na konštrukciu dá nakliknúť autosedačka 😉 mali sme to aj pri alexíkovi a dosť sme to využili... ale určite budem uprednosťovať aby malinké spalo vo vaničke ako v autosedačke, ale ak sa inak nebude dať /napríklad ak pôjdeme niekam na nákup alebo tak/ tak to využijeme... autom tiež jazdíme veeeľmi často... ja som si už kočík viac menej vybrala - buď Jane Nomad alebo Bexa B3 - ale tak do leta ma môže ešte všeličo osloviť 😉 ale tieto dva sú teraz moje favority 😅

dnes ma od rána pobolieva v podbrušku akoby sa mala už už spustiť mrcha, nie v kuse, iba sem-tam a keď som si to tak prepočítala, v týchto dňoch by som mala mať /ak by som nebola tehu 😵/ tak to snáď nič neznamená 😔

oacka
2. jan 2010

Ahojte, kočky, aj ja vám prajem krásny a nezabudnuteľný rok 2010 a nech na koniec tohot roka čakáme so zdravými úžasnými miminkami v náručí!!!!! To teda bude horúce leto!
My sme boli u našich, starali sa o nás, nič som nerobila, paráda!
O autosedačkách-vajíčkach som počula, že malé deti v nich nemajú byť dlho, lebo im deformujú telo, či čo a nemôžu v nich dobre dýchať...

luminkasp
2. jan 2010

ahojte,

vsetko dobre do noveho roku 2010 aj od nas.

vidim, ze vy sa uz v plnom prude bavite o kocikoch a autosedackach, no my sme zatial este nazacali ani uvazovat 😎

sunnygirl
3. jan 2010

ahojte,
mohla by som sa k Vám pridať? Ja mám termín na 25 júla, no zatiaľ som sa neodvážila zapájať do tohoto fóra lebo som v marci 2009 mala missed abort, tak som opatrná. Vidím, že ste sa tu poriadne rozpísali, ved strana 74, uf. Idem si to celé prečítať, a tiež prajem všetko dobré do nového roku 2010, aby sme to v poriadku a úspešne dotiahli do toho nášho termínu a doma sa tešili z našich ratolestí a vychutnávali si mamičkovanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre