Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

leanax
11. máj 2010

Ahojte dievčatá. Ja som bola na ultrazvuku a doki mi meral maličkú. Vraj je všetko v poriadku na jej gestačný vek na 29 týždeň.
Malá vážila 1212g. Plodovú vodu mám v norme. Ja mám stále pocit, že na moje týždne som dosť veľká teda moje bruško.
Ja som už kúpila kočík pre malú, len uvažujem či to nebolo ešte skoro, ale keď moja polovička sa nevedela akosi dočkať.
Kúpili ste už niektorá kočík??? Ja len rozmýšľam čo všetko musím kúpiť, stále sa vypytujem sestry čo ešte mi treba, ja čakám prvé a ona už má teraz druhé dievčatko tak má skúsenosti. Už by som chcela malú mať v náručí. 😀

oacka
11. máj 2010

kočíky sú už nakúpené,alebo objednané,leanax. ale ešte asi nemajú všetky. ja už mám svoj doma, a ddúfam,že povery sú blbosť. 😀

zrzulka
11. máj 2010

leanax my tiez mame kocik uz kupeny

leanax
11. máj 2010

Tak aj ja dúfam, že povery neplatia. Ja mám kočíku pri svokre v spálni. Chcela som ho odložiť do búdy-záhradného domčeka (je v ňom čisto a sucho, aj švagriná tam skladovala svoje veci po prvej dcérke), ale svokra rozhodla, že v spálni mu bude lepšie. Ja ešte s mojím miláčikom riešime bytovú otázku tak bývam aj u mojich rodičov aj u svokry. 🙄

oacka
11. máj 2010

my už máme aj postieľku v spálni,ako blázni. a je to také útulné. a skočíkom sa prechádzam po byte....

kafoditka
11. máj 2010

oacik, hod foto postielky!!! pjosim pjosim 😉

kafoditka
11. máj 2010

aha sorry, uz je tam 😉

kafoditka
11. máj 2010

oacik, ake mame krasne postielky 😉 ja by som ju tiez tak rada uz poskladala a dala do nej tu sadu, ale v tej nasej super mini spalni by som sa nepohla. musime vyhodit nejake casti nabytku aj s telkou, potom to tu bude super 🙂

maxara
11. máj 2010

no babulky s tym terminom.. dr pocita vzdy 40tyzdnov od poslednej menstruacie, aj keby sme mali cyklus 90 dnovy (samozrejme, ak mu vyjde blbost, ako napr v mojom pripade, urci iba podla UTZ medzi 11tt a 13tt, ale v poznamke je aj ten podla PM, dokonca neskor aj podla prvych pohybov). (zrzi - od pocatia teda treba ratat presne 38tyzdnov). Je to preto, aby mali nejaky uceleny vzorec, ktorym sa budu riadit, aby hociktory dr mohol posudit tehotnost a nie len jeden. No a samozrejme, vsetci pocitaju s tym, ze nikto nema cyklus na chlp presne 28 dnovy, takze ten termin vsetci povazuju za orientacny (ale napr. je to dolezite kvoli materskej a pod.) a okolo nech plus minus dva tyzdne ocakavaju donoseneho jedinca.. Preto sa chodi aj castejsie na prehliadky v poslednom mesiaci, sleduju sa prietoky a zrelost placenty a potom sa podla toho urci ten termin, ktory je ten najpredpokladanejsi.. napr ho potom dr posunie neskor alebo skor, tak to nie podla velkosti babatka, ale podla inych znakov, ktore sleduje.. podla nich sa po narodeni aj zapise, ci bolo dieta narodene pred terminom (t.j. nie napr den pred papierovym, ale pred uplnym dozretim..alebo ako to napisat) alebo v termine (cize v case, ked je babo neprezrete, nema znamky prezreteho novorodenca a zaroven je plne donosene - vacsinou +-2tt pred papierovym terminom) alebo po termine, ked nesie znamky prezretosti.. napr supinkova koza a neviem co este.. tak na dokreslenie..

aalexis007
11. máj 2010

Ahojte, aj ja už mám zloženú postieľku v spálni a aj kočík máme kúpený (ale ten je zatiaľ v krabici). Postieľku sme len skúšali, že ako bude v spálni a mm povedal, že už tam môže aj ostať. Že ju už nebudeme rozoberať. Tak sa vytešujem pri nej každý deň.
A dnes som bola u Dr. - len čo som sa nahnevala. Za prvé: mi nevedeli nájsť zdravotnú kartu - ani ju nenašli. Sestička mi zmerala tlak, kukla moč a to bolo všetko. Išla som sa vyzliecť, že ma kukne aj Dr., lebo naposledy mi povedali, že mi budú brať výter a keď už som bola vyzlečená - Dr. mi povedal, že to urobíme až za 3 týždne. No chápete. A to som sestičke povedala, že už ma musí vypísať na materskú - a ona že to stačí za tie 3 týždne. Kukla som na ňu - že to je neskoro - tak mi povela aby som si došla pre ňu budúci týždeň, lebo vraj majú veľa roboty. Veď na MD sa ide buď v 32 alebo v 34 týždni. A ona by mi ju dala až v 35. ☹ 😒 No hrozný deň......

maxara
11. máj 2010

leanax - kukni prosim do julovky2010 fotoblogu do tabulky a skus mi poslat do IP tvoje chybajuce udaje, prosim.. 😉

oacka
11. máj 2010

kafko,my máme postieľku tak cvične umiestnenú,si na ňu zvykáme, a uvažujeme,či je to vhodné miesto. telku dáme potom aj my preč,aby bábo mohlo v kľude spať.
ja má jeden termín podľa menštruácie a jeden podľa usg. je medzi nimi 6 dní rozdiel,doki povedal,že to je malý rozdiel, a že sa to može narodiť + - 3 týždne,že to je stále v norme.

leanax
11. máj 2010

Maxara dobre pošlem ti len to musím nájsť. Ja sa ešte neviem veľmi v tomto pohybovať...

leanax
11. máj 2010

Joj pozrela som si tabuľku maxara a som prekvapená koľko nás tam je 🙂 paráda 😀

erytrea
11. máj 2010

aalexis

tak to presne viem o com pises, nechodime nehodou tomu istemu dokimu????? 😝 😝 😝 😝 moj sa zase naposledy niekam strasne ponahlal a vsetko robil rychlo rychlo ako keby mu niekto meral cas, aj sono aj papiere a to uz nehovorim o tom ako po mne vykrikoval ked som sa prezliekala ze aby som si pohla!!!!! tak som sa rozhodla ze ho vymenim, toto posledne vysetrenie bola posledna kvapka, aj tak mas v 36 tt narok zo zakona zmenit gynekologa, takze to aj urobim 😝 😝 😝 😝 aj som sa ho v tom strese zabudla vela veci opytat, no des!

drievko
11. máj 2010

Maxi vo fotoblogu mas taku peknu klasicku perinku - objednavala si z netu ,alebo si kupila v nejakom obchode u vas?

drievko
11. máj 2010

Fuj riadne som sa naobedovala a dotlacila som sa balickom pernikov, kinder coko, este som neodolala krowkam!!

noemarta
11. máj 2010

caute baby,
aj my uz mame kocik doma, aj veskeru vybavicku.. takze je nas asi viac co uz ma skoro vsetko nakupene...
dnes som si nakupila nejake tie veci do nemocnice...
Ozaj viete mi niektora poradit kontakt do ruzinova, na nejaky predporodny kurz??? ja som chodila k dule ale to tak v skorsej dobe tehotenstva a mila rada by som este teraz isla na nejake ucenie sa dychania. diiik.

leanax
11. máj 2010

Dievčatá poraďte mi prosím vás nejaký dobrý detský prášok na pranie, chystám sa vyprať všetky kúpené vecičky a nechcem v klasickom prášku, aby som neprivodila nejaké vyrášky...

kafoditka
11. máj 2010

leanax, mnohe mamicky vratane mna pouzivaju persil sensitive, je super a vyperie krasne aj tazke skvrny..napr. ked sa ti babatko prekaka az na lopatky 😉
Ja som si k nemu kupila avivaz lenor biely a som z neho unesena, ako krasne vonia 😉

mirka285
11. máj 2010

detsky prasok je Lovela,ale najprv ju ovonaj lebo nie kazdemu voni..ja sa priklanam skor k tomu Persilu sensitiv 😉

mirka285
11. máj 2010

Kafko uz mas povysavane?ja mam uz ozehleny ten zbytok veci,a aj som uz naobedovana a chcem si dat pred porodom este zafarbit vlasy,ale rozmyslam ze este take tri tyzdne pockam...nech som v porodke za peknu,ale strihat sa nedam vsak mne to vobec nerastie odkedy som si to dala osvacat ☹

erytrea
11. máj 2010

leanax mozem len potvrdit co pise kafko 😉 persil sensitive + biely lenor a ja som si kupila ten persil aj tekuty, obidva krasne vonaju 😵 😵 😵

baby na kolko stupnov to v pracke periete? alebo aky program?

my kocik este nemame ani postielku ale uz vieme ze aky a kde, cakame na sestru kym sa rozhodne aky chce a pojdeme objednat spolu, kedze budeme brat dva tak bude aj speci zlava nam slubili 😵 😵 😵

kristip
11. máj 2010

ahojte,
baby ako casto sa chodieva s babatkom k pediatrovi do poradne? samozrejme priblizne... 🙂 vdaka.

mirka285
11. máj 2010

a periem cisto nove vecicky len na 30 ke a pouzite na 40 tke...tak kde boli niake skvrny som nastriekala vanish,a preprala najprv v ruke...ja nikdy nepouzivam na oblecenie vyssi stupen ako 40 podla mna to nici veci...

janulienocka
11. máj 2010

Ahojte babule, mne dnes prislo v obchode tak zle, busilo mi srdce, skoro som tam odpadla, este ze tam bol mm 😕
aj vam sa to uz stalo?
kristip presne si nepamatam, ale zo zaciatku sa chodieva celkom casto, neviem ci kazde dva tri tyzdne, potom okolo troch mesiacov uz menej ...

kafoditka
11. máj 2010

Mirka uz som hotova, dnes som sa nepretrhla, len som povysavala a tak naoko upratala, sa mi dnes nechce a okrem toho aj tak dnes pride k nam krsna spat - kubo ma sice 6rokov ale viem, ze sa postara o pekny bordel a samozrejme mu babka dovoli jest v obyvacke, co ma privadza do nepricetnosti, ale nema zmysel curat proti prudu...

Ja si davam zafarbit vlasy teraz vo stvrtok, ona ma taku super farbu, ze mne drzala vyse mesiaca - a to som cierno cierna a vlasy umyvam kazdy druhy den pomaly.. Tak mozno budem aj ja v porodke za peknu 😉 Ale myslim, ze tam mi to bude sto krat jedno 🙂

tinka349
11. máj 2010

OACKA - kde si kupila taku krasnu supravicku do postielky? aj ja ceeeeeeeeeem 😅 😅

oacka
11. máj 2010

tinka, kúpila som to v obchode Babymarket v bratislave. oni majú aj netový obchod www.babymarket.sk ,ale neviem,či to tam ponúkajú,skús pozrieť.

maxara
11. máj 2010

drievko - tu obyckovu perinku (mimochodom som na nu mimoriadne pysna) som kupila vo Wenice, na Hranicnej v BA.. skus pozriet aj ich stranku.. wenice.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre