Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
21. apr 2011

BABY inak som dnes poobede zistila,ze 3 mesiace jazdim bez vodicaku ( mam ho,len reukaz som mala mimo auta) az ma tak zatrepalo.....prvy krat,ze kolkokrat ma mohli chytit a druhy krat,kde ho mam,ale nakoniec som ho nasla.... 🙂

A este Vam chcem vsetkym zazelat prijemne prezitie Velkonocnych sviatkov a v pondelok vela vody.... 😀

maxara
21. apr 2011

@bambola asi za 100ml, take klasicke balenie, z kazdeho mali len jedno jedine, ziadne vacsie mensie.. faktor 50
Nehnevam, ale nemam naladu, cakam kym vychladnem kokos.. akoze tieto dva dni, som emocne rozbita. Odvcera po teraz som si prevetrala asi vsetky druhy emocii 😒 tak mozno niekedy napisem, ale ako tak kukam, ani nemam pre koho to pisat..

katarina7777
21. apr 2011

caute , ja mam dneska taky ubehany den, vsak som tyzden nebola doma tak co by som chcela... az teraz som sem nakukla 😉

katarina7777
21. apr 2011

@maxara peti mozes napisat mne 🙂

monline
21. apr 2011

@gabika41 no a tretíkrát by ťa malo radosťou, koľko si ušetrila na pokutách 🙂
ďakujeme za prianie, podobne krásne sviatky prajem

monline
21. apr 2011

@maxara tu som, počúvam, malý spinká a ja v telke nič nekukám

bambola
21. apr 2011

@maxara akoze nemas? mne sice moje dieta protestuje a nechce nocny spanok bezo mna ale teraz som tu 🙂

katarina7777
21. apr 2011

@bambola leo tiez az teraz zaspal, odkedy sa naucil vstavat v potielke je zaspavanie stale tazsie 😠

adelaine
21. apr 2011

...este aj ja som tu, sice robim vsetko naraz, t.j. citam kona, kukam panelak, a balim kufre 😀
ale to neznamena, ze to robim polovicato.

@monline aj u nas je vzdy riadny svincik pod riskom, ked papa chlebik ci roztek,
mam pocit, ze jeden rozok rozmrvi snad na kilo omrviniek

monline
21. apr 2011

baby, dostala som chuť na niečo mňam....tak som nasekala jahody, dala na ne lyžičku cukru a v pohári ich šupla do mikrovlnky, nech sú horúce.....na to kopec zmrzliny, šľahačku, čokoládové hobliny, mätový list a jahôdku...a s Nikou sme to práve sprášili, muž nechcel 🙂 😉

adelaine
21. apr 2011

@monline jeeeezis, to sa nerobi 😀
a to mam teraz ako rozchodit, taketo chutky, a este k tomu, ked sladke nejem...
teda 😠
ty provokaterka 😉

katarina7777
21. apr 2011

@adelaine u nas je to s omrvinkami rovnako, dam ku kustik korky a on z toho narobi bordel jak keby som mu dala cely bochnik chleba 😠

@monline to co si napisala je o tejto hodine trestne 😀 idem ta udat na policii 😝

monline
21. apr 2011

@adelaine nerobíš to polovičato, robíš to len štvrtinovo 😀
@katarina7777 nehrajte formu baby a dajte si niečo malé a mňam...lebo zajtra je pôst, najväčší v roku (spolu s popolcovou stredou), tak si musíme všetko dobré odriekať..my sme mali len taký dvojdecový pohárik, žiadny obrovský objem..a naposledy sme jedli špenát o piatej

monline
21. apr 2011

@bambola bambi, jahody som kupovala v lidli, voňali a sú krásne, možno rovnaký dodávateľ ako si ty v bille kúpila..stáli 0,99€,v kauflande boli za dve eurá

adelaine
21. apr 2011

@monline pssst, ale nikomu to nehovor, musia si vsetci mysliet, ze som uuuuzasna 😉 🙂

monline
21. apr 2011

@adelaine a kto o tom pochybuje, nech mu to vytmavím? 😀

adelaine
21. apr 2011

ok, baby lucim sa s vami, idem este okrem ineho upiect kolac, aby som zajtra neprisla na navstevu naprazdno.

Prajem vsetkym prijemne prezitie velkonocnych sviatkov, uzite si slniecko, pohodu, vodu,
a nech vas vasi mm setria a velmi nesibu 🙂

bambola
21. apr 2011

@monline mon videla som, ze v lidli su v akcii jahody ale uz neboli ked som tam dorazila podvecer 😒
@katarina7777 no ta moja este nespi 😠

dievcata pekny vecer prajem, pozerame nejaky super film s hopkinsom na kompe tak sa idem sustredit, mala sa hra 🙂 paaaaa

monline
21. apr 2011

@adelaine dakujeme, krásne sviatky aj tebe aj celej rodinke

@bambola pekný večer, pa

robika
21. apr 2011

Ahojte,
tak dnes ma skoro porazilo, ja dobrotiva sa opytam svokry ze co bude treba este robit a ona zavalila ze umyvat okna, pytam sa jej ze ved sa pred nedavnom umyvali, ze hej pred 3 tyzdnami, ale ze znova treba, baby ma skoro drblo, ja som si naivne myslela ze vtedy sa umyvali k velkej noci a to figu borovu, tak som zacala protestovat, ze to normalne nie je umyvat tak casto okna, ale ze to kazdy tak umyva a ona ma rada ked su ciste, inak tu sa umyvaju okna kazdy druhy mesiac... a samozrejme sa furt stazuje, ze jej nikto nechce pomahat, lebo samozrejme ze jej nazor doma nikto nezdiela, ze treba len upratovat a upratovat a na nic ine nema cas, par dni upratuje ako diva a potom 2 tyzdne sa nevie ani poriadne hybat co je z toho chora...

@monline ja by som si dala tiez nieco take fajnove, ale v chladnicke som nic nenasla, na co by som mala chut ☹

moj Filipko bol dnes poslusny, aj upratovat sa s nim celkom dobre dalo, takze ked som ho pochvalila, zajtra bude ako cert 🙂 , akurat som chvilu nedavala pozor a zhodil mi zo zehliacej dosky zehlicku, tak som sa zlakla, ale nastastie spadla daleko od neho a nebola ani horuca, lebo to som este rano zehlila a nespratala...

robika
21. apr 2011

baby chcela som sa opytat, ze aky mate rezim papania a kolko zjedia vase deticky, lebo ja mam pocit ze Filipko papa malo, na desiatu zje iba takych 40 ml, na obed zje 180 ml zeleninovo-masovu vyzivu, olovrant do neho dostanem tiez maximalne 40 ml, musim dost kojit, lebo z flase pit nevie, jedine na obed zje dobru porciu, lebo je to zeleninka s masom a to mu velmi chuti, ovocne vyzivy nema velmi rad, s tym ma problem, jedine s activiou mu chutia, ale aj to iba s bielou, nesmie byt sladka...
na obed mi papa dobre, odkedy pripravujem papanie tak ako Peta @maxara na pare a do vody davam rascu... ta zeleninka ma taku dobru chut, ze verim preco mu to tak velmi chuti, odvtedy nechce ani kupovane... Peti velmi dakujem 🙂
@adelaine ja tiez mixujem, akonahle by to bolo hustejsie a s kuskami, tiez sa zacne drhnut alebo mi tu vsetko vypluva...

denisse
21. apr 2011

ahojte baby ... ja sa len rychlo ozyvam, tu v PO ten cas nejak rychlo bezi, dnes som sa nestihla ozvat ani mm 😕
mala som tu dnes na navsteve dve kamosky z KE aj s detmi, fajne bolo a k veceru som este nelu vzala do mesta do DMky a boli tam kolotoce tak sa este aj povozila a cestou domov este na zmrzku ...
vcera sme boli cely den u sesternice, ma tiez dve male deti a dom, takze deti boli cely den vonku, co bolo krasne letne pocasie ...

inak barunka je super, uz vie papa aj ako robi jezko a pohladom najde to, na co sa jej pytame ... dedko, babka, mama, nela, svetlo, balony, lopta ... ale stale si sama nesadla ... 🙂
a kedze som vas dnes vobec nestihla citat, tak ani nemozem reagovat na vase prispevky a teraz este s mamou plnime tortu, tak zase idem ... dobru noc 😉

tinaki1275
21. apr 2011

Dobry vecer babule,tak ja len narychlo ..dnes u nas horsie ako vcera 😠 sice som nepodpalila dom ale asi ani ta @mirka285 -ina pozitivna energia nedosla...nadranom som sa zobudila s brutalnou bolestou ucha a hlavy a teplotou 38,5..doobeda to takto pokracovalo s tym ze mala bola k tomu dost nervozna..naobed som uz bola total hotova a do toho mm odisiel na nejaku fusku aj ked som ho prosila ze nevladzem..vraj musi ☹ ze to slubil ..tak som bola rozbolavena ,zteplotovana a este aj nasrata..do toho mi zavoalal svokra ze teda odchadzaju na ten 4dnovy vylet vecer a ze praje vesele sviatky(vedela od mmm ze som chora jak pes..)a potom som malu musela nalozit do kociara a dve hodiny som bola snou von aj ked fukalo a bolo len 15 stupnocv..(ste nam ukradli dobre pocasie mam pocit) este ze spala a aj som si posedela na lavicke pocitala casopis..mm dosiel az o osmej vecer to som uz mala zase 38 ,8 teplotu aj po paralene ..a mala bola ako z divych vajec..o deviatej mi svihlo ked som videla zeje v pohode zlozeny na gauci a chysta sa driemat ,som ho zrusila jak neplatnu zubnu kartu co ale nezabralo ..vraj je chory aj on ..teplotu si odmerala ale nemal ...ulozila som malu ,zacala vyvadzat v postielke a jednoduchosom mu oznamila ze idem prec nech na nu dozrie...on ze ok ..teraz som sa vratila ..previezla som sa po dialnici asi 40 km a potom cez turisticke dedinky nazad a uz aj hnev mi opadol akurat ze mama zase teplotu ..a je mi mizerne..mm uz spi v spalni ,mala tiez dufam ze sa nezobudi kedze som sa ja vratila.. 😕
idem hodit sprchu a lahnut aj ja..dufam ze som vam nepokazila vecer 😕
tym ktore cestuju prajem stastnu cestu a pekne sviatky ..

maxara
21. apr 2011

Tak som sa sem este dostala, aj ked neviem, ci to dopisem, lebo prosim pekne mm opravuje s kokotom zavlaharom teraz v noci zavlahy s baterkou.. s celovkou 😖 a co je najhorsie, uz im zopar krat vypadla elektrika.
No ale pre moje skalne citatelky sa posnazim nieco predvelkonocne vydolovat zo seba.

Vcera, uz si presne nepamatam, co som robila, ale prakticky stale nieco. Michal mi presne ako som ja, a aj @noemarta spravne predpokladala pokazil plany a poslal sem toho vypatlaneho zavlahara, ktoremu trva jedna 5 slovna veta asi 10 minut 😖. Dost na to, ze ta veta je uplne odveci od otazky, takze som sa s nim snazila nebavit. Ale on mal potrebu mi vytrepavat dementoviny prave vtedy, ked nina spala, cize som mala cas iba pre seba, kavicku, kona.. proste nohy hore. Toto ma rozladilo, lebo teda na chvilku som vzdy odisla, ale.. No a potom ked odisiel, Nina sa zobudila, vtedy som uz vedela, ze k Noe na dvestopro nezajdem, lebo yb som nestihala a inak som aj zabudla, ze som pisala sms 😅 .. Mala som taky plan, ze vyzdvihnem Michala, dam mu auto s Ninkou, oni pojdu domov a ja do obchodov, co som minule bola len okukat. A vecer o 19tej som mala tanecky. Tak som vyrazila. Hned ako som si sadla do zltaska, hned by prislo luto, ze coskoro pojde z domu (ale nastastie sa k tomu nemaju nejako, takze som spokofon). Samozrejme tuto nostalgiu som zaklincovala stiahnutou strechou, kedze bolo tak krasne. A pochopila som, ze si dam kolecko okolo celej Bratky 😵
No ale samozrejme som jazdu ukoncila presne podla povodneho Fahrplanu, ale vynimocne som nesla cez krizovatku na oranzovu a isla som max maximalnou povolenou rychlostou, aby som co najdlhsie natiahla cas.
Isla som najprv do KIK. Kupila som Ninke take teniskove capacky za 2e, dvoje a formicku, kyblik a lopatku do piesku a maly nafukovaci bazen za 4e. Isla som kuknut vsetko to oblecko, co sa mi pacilo, ked som tam bola minule a neviem teda ci som oslepla alebo co, ale nasla som len dve veci, ktore som si vyskusala, obliekla som ich ALE, prosim pekne, hanbila som sa ist sa pozriet do zrkadla, ktore v KIK maju nalepene vonku na kabinkach. Ruky by som odlomila a oci vypichla takemu chmulovi, co toto vymyslel. 😠 😠 No a tak som si ich dala aj dole, lebo som nevedela, ako v tom vyzeram a zhora som si nebola ista. ☹ Isla som hladat daslie veci a tam take dve dochodkyne prepotene sa chabrali vzdy k stojanu, kde som bola ja. Okrem toho, ze strasne smrdeli, normalne mi jedna z nich dvakrat vytiahla z ruky nieco, co som si obzerala. 😲 😠 🙄
Tak som odtial plachla len s tymi drobnostami. Isla som kupit ten koberec, co som o nom uvazovala. No lenze tentokrat som nielenze ostala prekvapena z ceny, ktora bola niekolko nasobne vyssia ako pred tyzdnom !!! , ale aj som nadabila na mrte ochotneho predavaca, ktory navyse vyzeral nechutne 🤐 . Akoze mal okuliare s hrubym ramom a cele sklo mal vyplnene okom. Urcite viete, co myslim. Proste tak strasne mu dioptrie zvacsovali oci, az som sa ho bala. Navyse nimi krutil jak ten turecky Hurvinek - Onur. A toto by sa este dalo prezit, ale na lavom spanku mal asi centimetrovy napuchnuty bedar plny hnisu, furt nim na mna mieril a ja som mala pocit, ze mu exploduje. 😔 🤐 😖 Akozeee. No a ako bonus, neeekal jak idiot a rozpraval totalne jak imbecil, robil zo mna trapnu chuderku, presviedcal ma ze ked chcem koberec 3x4 metre, tak to je 14 metrov krat 0,56 e za obsitie. A stale mlel, ze koberec 3x4m je 14metrov. Najprv som ho opravila, ze je to 12 a on na mna kuka, ze neeee 3x4 to je 14 neeee? A nakoniec vysvitlo, ze myslel obvod, co teda akoze bolo jasne, pri debate o obsivani, ale proste ta debata bola taka, ze som nemohla vediet, ze teraz toci o tom obsivani (dala som viac otazok a on hovoril krizom odpovede jednu cez druhu). Totalne ma to odradilo a ked sa nahodou pre ten koberec rozhodnem, tak pojdem inam.
Dokonca ma to odradilo aj od nakupovania, tak som isla kuknut narychlo Ajusku, moju tehulku kamosku, ktora to ma za par. Trosku sme pokvakali a vyzera to tak, ze bude mat porod ako Bambi. Uz teraz je na dva cm (termin ma o 2 tyzdne) a ma slabe kontrakcie na monitore, resp slabe.. silnejsie ako ja pred porodom. Takze vraj ak do piatku nic, tak v piatok nieco. Takze sme sa potesili, zazelala som vela zdaru a podho na tanecky. Bolo super, skoro som ale umrela, jak som bola unavena, spotena a odpalena.
Cestou domov som rozmyslala, ze som cely den nic nejedla, len ranajky, lebo ja som vlastne nemala kedy. Doma som si dala polievku, cakal ma s nou mm a potom mi povedal, ze ma dnes rano necha vyspat do syta.
Dnes rano sme vstali o 6tej. Kym sa mm vytrepal s Ninou z postele, uz som sa pekne zobudila, ale potom som este predsa len zalomila do 9tej. Potom som hodila sprchu, zisla dole dobre naladena, nakrmila som Ninku akurat a poslala som mm spat pre zmenu. A on, ze sa mu este nechce, tak ze ide k telke. Tak som mu povedala, nech postrazi Ninusu, ze pojdem rychlo posadit este zopar kvetov, co som mala po kvetinacoch. Aj som isla a trvalo to asi pol hodinu, ale uz bol ohen na streche, uz bol nadudrany, nervozny. Ja som len prisla z vonku, isla som tie kvety este nazaver poliat a uz pindal, ze ci mozem ist aj ja na chvilku k Ninke a pod.. Tak som rychlo si umyla ruky a ze nech ide hore radsej spat. Ninka bola na zemi, plazila sa, tak som rychlo isla srat a mm hore. Ninka prisla za mnou akurat ked som si sadla a otvarala a zatvarala dvere, prisuvala sa blizsie a blizsie a uz som vedela, ze si privre prsty, tak som na nu uz kricala, ale samozrejme si ich privrela, spustila zadusajuci sa rev, tak som sa ani nevysrala, ALE nemohla som vyjst zo zachoda, lebo tam za dverami lezala a plakala. Kricala som na mm a on NIC 😠 😠 😠 Nejako som ju rukou odtlacila a podarilo sa mi dostat odtial a zobrat ju hopa.. a on na asi piate moje volanie len uplne spomalene, ze co jeeee.. znudeno nasratym tonom. 😠
Strasne ma nasral. Tak som sa s nim nebavila, lebo ranajky som si az po tomto placi isla len na stol nachystat a ani nebudem hovorit, ze som ich jedla na 10 krat cele doobedie 🙄 . Nina ako na potvoru nechcela o 12tej zaspat, uplne ma vynervacila, lebo o 13:30 sme mali ist z domu plavat. A to mala byt vyspata. Pan tvorstva prisiel dole asi 13:10 , ked som uz bola totalne vytocena, ze nemam ani nic zbalene, nachystane a ani v plavkach nie som.. a zahnojil, ze daj, ja ti ju postrazim.. jak susedovu rohozku kokos.. 😒
Okej toto preskocim, proste som sa vydala na cestu 13:30, uplne upachtena a nasrata. S Ninou som sa ani nechcela bavit, kedze bola unavena, zmolila si oci, no uz som videla tie sceny v bazene. NASTASTIE zaspala hned za rohom plota. A ja som mala celkom cas, lebo som si zo zaciatku celkom rezko od zlosti vykracovala.
No a potom prislo to, co ma uplne odrovnalo. Prechadzala som s kociarom cez taky akoze parcik, su tam take skvarove chodniky. A ja si idem po pravej strane, tak ako sa ma, normalne ako auta chodia po ceste, proste spravne. A oproti mne po strede isla taka babka na bajku, na takom predpotopnom, taka predpotopna babka, v tesilovych tmavohnedych gatoch, pod nimi kamasle, tmavomodra kosela, pleteny olivovozeleny sveter, farebna satka, dedkove bagandze, rychlost asi meter za hodinu (co mimochodom obdivujem, tu rovnovahu). No a ona ked bola tesne predomnou (vedla mna na chodniku bolo vyse metra miesta), rozhodla sa, ze ma obide sprava, kde samozrejme nebolo miesto. 😲 Vybocila na travnik a tam sa vydrbala. A ja som ostala prekvapene stat, ze ci sa jej nieco nestalo a predstavte si, ze ona hned ako sa trosku okiepila, zacala na mna hucat, ze ci mi sibe, ci ju nevidim, ze ide a mam sa predsa uhnut, toto vsetko takym senilnym zvatlanym hlasom. Povedala mi, ze ked ma rozbite koleno, tak na mna zavola policiu. 😀 😠 Ja som jej s otvorenymi ustami vravela, ze ved ale ja som isla po spravnej strane chodnika a vedla mna bolo kopec miesta, ved ma obiehalo asi 5 bicyklov, ale ona len hucala, ze co si to dovolujem, ze nech nikam nejdem, nech tam ostanem s nou cakat na sanitku a policiu. Som sa jej este raz spytala, ci sa jej nieco stalo a ona ze nevie, ze ju musi prehliadnut lekar a ze ma necha zavriet. Som jej povedala, ze mam naponahlo a toto teda fakt riesit nemienim a ona povedala, ze si ma tam s policajtom pocka. 😀 a teda nepockala, ale je toto normalne? Stara krava.
V bazene super a cestou domov teda ziaden policajt, nic.. doma som na Michala nahucala, vsetko som mu povedala a potom sme sa pomojkali a je dobre. A potom som mala este nejake drobnosti, ale obava sa, ze uz toto je dost dlhe.. 😖

tinaki1275
21. apr 2011

@maxara 🙂 si mi vylepsila naladu fakt dik Peti ..pre toto sa stale oplati chodit na kona..

tinaki1275
21. apr 2011

prajem vsetkym dobru noc.. 😉

macik27
21. apr 2011

@maxara keď sa darí tak sa darí 😀 ale obdivujem ten presný opis babky ja by som si zapamätala asi iba to že mala bicykel...a ešte otázka pol milimetra zúbka sa už ráta ako zub ? ak áno tak hlásim do tabulky 😉

robika
21. apr 2011

@maxara Peti to co bolo za kravu staru, ze policajtov zavola 😀 , tak ona sa strepe z bicykla a este Ty si na vine...
inak tak rada citam Tvoje story, Ty to vies tak dobre napisat, ako take kratke poviedky. viem ze taketo dni su na nervy, zrovna ked potrebujes aby vsetko islo ako po masle, tak sa vsetko serie, Ninka nespolupracuje, mm tiez nie je velka pomoc... tak aspon ze nakoniec bolo pekne udobrenie

robika
21. apr 2011

@tinaki1275 dobru noc a rychle uzdravenie, treba to hlavne vyspat a oddychnut si

monline
21. apr 2011

@maxara tak pekný opis...vieš..keď si to takto prečítam, zas až takú kowbojku nevidím..podstatné je, že vy dvaja ste si to vyriešili a Ninka si dobre zaplávala...babka pád prežila a závlahár si to za trest s michalom užíva potme na trávniku...a ty sa usmej, dejú sa aj horšie veci 🙂

@tinaki1275 tinka, čakala som, že napíšeš niečo pozitívne ☹ drž sa, lieč sa, nejak načri do rezerv, nech si rýchlo fit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre