Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
23. aug 2010

@mirka285 šikovnica si 🙂 aj ja som prekvapená z malého, doteraz v noci vydržal maximálne 4 hodiny, raz aj 5 a teraz osem hodín? už dve noci sa len raz zobudil na papanie a spinkal ďalej

monline
23. aug 2010

@mojalili kočka si, pristane ti nový účes

kafoditka
23. aug 2010

@denisse ano, proti rotavirom urcite dam.. ved to len sirupcek vypiju...(aj ked trosku drahy 😉 )
@bambola ja kebyze kojim, tak isto sa vyprsim kdekolvek.. kto nechce, nech sa nekuka.. 😉

zrzulka
23. aug 2010

baby a nas maly vobec nevydava zvuky, resp velmi malo... co to znamena??? hmmmmmmmmmm

....vsetkym nasim kamosom Filipkom zelame krasne meninky :O))) nech ich rodicia posluchaju a samozrejme plati to aj opacne 😉

jaruska8
23. aug 2010

@monline Moja mal teraz tiež také obdobie, že aj sedem hodín vydržala, neviem, od čoho to zavisí, dnes spainkala štyri hodinky, potom dve a nakoniec tri, od deviatej večer do pol ôsmej. A ozaj baby, koľko vám trvá, kým sa nakojíte???? Mne cez deň tak pol hodku, z oboch pŕs a na večer pred spaním aj hodinku, akoby si robila zásobu. 😉 😉 😉 😉 😉 A to fakt pekne cucká, nehrá sa s bradavkou. 😀

zrzulka
23. aug 2010

@bambola ja som kojiola len raz a to na travniku pred eurovei... taky zvlasty pocit vyprsit sa po roku aj nieco :O)))) este ked na nas cumeli ze co to tam ja stvaram... zrejme nevhodny flek... 😀 ale tak ja som nemala ani to kojacie tricko... aha a este raz som kojila v kabinke ked sme boli v avione na nakupoch.... 😀 a dnes asi tiez budem kojit vonku lebo sa mame stretnut s kamaratkou vonku tak som zvedava ci maly vydrzi ale skor nie ako ano... no ved uvidime

jaruska8
23. aug 2010

@zrzulka Že nevydáva zvuky??? Tak to sa teš, lepšie ako mať v postieľke vzdychajúce bábo a nevedieť sa vyspať. 😀 😀 😀 😀

zrzulka
23. aug 2010

jaj a v restike sme sa tiez vzdy kojili... zatim mi nikto nic nepovedal len personal bol akosik v rozpakoch... je to nevhodne??? mne sa nezda ale ja som taka ze v poho aj pred kamosmi som kojila malu ked bolo treba....

zrzulka
23. aug 2010

@jaruska8 ale ked ja na nom vidim ze mi stale nieco chce povedat lebo otvara pusinku ale zvuk nevyludi ziadny.... a nema rad prudsie pohyby... to ho hned vyvedie z miery a place....

vierkaha
23. aug 2010

Ahojte maminy, nejako sem nestíham chodiť. Malý má 2 týždne, ale už si vydobije svoje 😀 tak som celý deň v pohotovosti.
Mám takú otázku, malý je na UM a začalo ho zapekať tak mi detská dr. poradila, že mu mám dávať kamilkový čajík. Máte s tým niektorá skúsenosti? To UM sa zarába do toho čaju alebo mu o mám dávať piť pred papaním? A ako sa ten čaj robí, aby mu nebol silný ?
Trošku veľa otázok na jeden príspevok, ale fakt si neviem rady 😅

jaruska8
23. aug 2010

@zrzulka Aha, neboj, to príde neskôr. Jaj, ja sa tak z malej teším, aké robí pokroky, že už pekne sleduje objekty, otáča pritom hlavičku a už sa aj so mnou ,,rozpráva" a krásne usmieva. 😉

maxara
23. aug 2010

@vierkaha Mirka s tym ma skusenosti a mne ked sa ninka nevedela vykakat Mirka poradila zarobit UM do kamilkoveho cajiku Nina sa tak obzrala, ze sa nevedela pohnut na posteli a potom sa aj fakt dobre vykakala

maxara
23. aug 2010

@vierkaha aha a ten cajik zarobis do saky normalne 1 sacok a potom z neho odlejes do flasky, napr do polovice a dolejes horucou vodou, potom zarobis mliecko

maxara
23. aug 2010

@zrzulka 😀 mozno na teba cudne personal pozera, lebo do restiky sa nenosi vlastne jedlo 😀 😀 😀

monline
23. aug 2010

@jaruska8 môj sa napapá za pár minút..asi 10 a pije len z jedného prsníka, niekedy dokonca pije aj kratšie, ale pred večerným spaním niekedy dlhšie..

maxara
23. aug 2010

@kafoditka aj tvojmu Filipkovi vsetko naj.. 😵

maxara
23. aug 2010

@jaruska8 aj moja Ninka sa krmi dlho aj cez den aj vecer.. ale vecer najdlhsie

maxara
23. aug 2010

Baby ja som bola teraz s Ninkou vonku na prechadzke a stretla som jednu mamicku so 4mesacnou Sofinkou, tak sme kocikovali spolu 😵 bola velmi mila a byva len par metrov od nas, to by bolo fajn sa s nou obcas stretnut

Inak Ninka ma hnisave lave ocko, co mam robit? Dalava som jej na to vcera nechtik odvar, ale nezabera to.. ☹

vierkaha
23. aug 2010

@maxara Ďakujem, musím ísť kúpiť ten čaj lebo už na na neho chudáčika fakt nemôžem pozerať, ako tlačí až je bordový a nič ☹

jaruska8
23. aug 2010

@maxara Vraj je to individuálne, takže to neriešim, len som chcela vedieť, že ako je to u vás. 😉
@monline Tak to je dobré, to máš za pár. 😉

jaruska8
23. aug 2010

@monline A ozaj, ten druhý prsník mu ani neponúkneš???

zrzulka
23. aug 2010

@maxara opica 😀 😀 😀 ale tak mas vlastne pravdu.... 😀

vierkaha
23. aug 2010

@maxara my sme mali tiež hnisavé očko a dr. nám nato dala kvapky Kanamycin, prešlo mu to už po troch dňoch, ale dr. kázala brať ich týždeň, lebo by sa to mohlo vrátiť a zatiaľ máme pokoj, ale ešte ma upozornila, že sa mu to môže zjaviť aj na druhom - tak aby som nebola prekvapená - čiže teraz čakáme či zahnisá aj druhé alebo nie 😒

zrzulka
23. aug 2010

@maxara pocuj ved ty si z pk kam chodis kocikovat? teraz jak je zavrety park tak je to dost o nicom.... niekedy sa mozeme dohodnut a "pokocikovat" spolu 😉

kafoditka
23. aug 2010

@maxara dakujem za Filipka 😵 Peti ja ti poviem, nedavaj na to ziadne nechtiky ani repiky, ale rovno chod s malou k lekarke. nech ti da antibiotika. Ja aj Mirka sme vystriedali dvoje kvapky a nakoniec nase deti skoncili na ATB do ociek.
Ono ked to stale hnisa a nelieci sa to, tak hrozi prepichovanie kanalikov a to by si urcite nechcela....

bambola
23. aug 2010

@zrzulka ja som sa v eurovei na travniku neodvazila tak sme sli do garaze do auta 😀

hankast
23. aug 2010

Ahojte babenky ,prosím o radu nechávate niektorá z Vás spinkať svoje dieťa na brušku. Zistila som že moj malý tak najlepšie spí aj zaspinka sam v pohodke a nemusím ho uspávať.Viem,že sa to nemá aj sa bojím syndromu nahleho umrtia ale moja mama tvrdí že aj ja som spávala len na bruchu tak neviem .Dakujem všetkým za rady a názory.

maxara
23. aug 2010

@zrzulka 😀 😀 no ja som bola teraz len tu na okoli.. po cajlanskej a bottovej a banickej a tak.. ale jasne, ja sa mozem transportovat aj inam, ak mas fleka..

@vierkaha mirka odporucala nejaky obycajny caj z jednoty ci odkial.. ja mam tiez obycajny rumancek pravy, nie z lekarne ale z potravin

@kafoditka v stredu idem k lekarke, ale stalo sa jej to vcera podvecer, tak som jej uvarila rychlo ten odvar, aj to vyzeralo ze sa to polepsilo, do rana mala len jednu soplovu karpinku, ale od rana ma brutal, utrem a za minutu to ma spat.. ☹ miskovi som kazala kupit nieco v lekarni a v stredu idem k lekarke

tadotami
23. aug 2010

@hankast ja sem tam davam.tiez tak sam zaspinka.dr mi to kazal.cez den ho mam tak davat.ale davam ho do kolisky kde mam monitor.dokonca v porodke dr hovorila ze je to pre deti prirodzenejsie.aj si pekne odgrgnu a z pusky im mliecko same vytecie.

kafoditka
23. aug 2010

@hankast moj maly spava iba na brusku a je to v pohode. SIDS moze postihnut dieta aj spiace na chrbte.. Moj maly to ma asi po ocinovi - svokra tvrdi, ze aj on spaval iba na bruchu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre