Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
19. apr 2010

Baby, tie co mate deti, viete poradit nejaku dobru pediatricku? najlepsie v petrzalke... ale kludne aj mimo

alllexa
19. apr 2010

Napit sa praveze mozete... To hovorila aj lekarka.

maxara
19. apr 2010

Ahojte krasulky, som domaaa.. takze pre vasu info, asi som naivna 😀 ked som si myslela, ze mm osvietilo, ked ma volal nakupovat. Isli sme len do velkeho tesca na zlate a detske oddelenie sme velkym oblukom obisli 😀 .. ale som ho tam ani netahala.. pochvalil ma, ked sme isli stredovou ulickou a moj jediny pokus o jeho zatiahnutie do detskych veciciek, ked som ho upozornila, ze aha tu maju osusky, ta moja je vacsia a o 3e lacnejsia.. tak ma pochvalil, ze si moj sikovnicek, ty si vies dobre vybrat, otocil hlavu a odbocil k zelenine 😒 ze jaaaaaj.. inak pohodka, aspon si vyberiem, co ja chcem..takze ROBIKA pre teba. ked tvoja svokra mala male deti, ani viac veciciek nebolo ako mala doma.. 3 druhy dupaciek a zopar kosielok.. takze je logicke, ze si teraz mamina vybera a navyse, nejako sa jej to tyka? ziadas od nej peniaze? bude to prat a zehlit? alebo bude s tym skratka mat nejaku robotu? no tak nech sa nestara.. to mam najradsej.. ja nechcem byt nejaka namyslena, alebo nevdacna alebo tak.. ale zrovna som si dnes pisala IP s kubkou, ze vsetky druho a viac rodicky sa vyblaznili na nakupoch pre prve a teraz radia nam, nevyblaznenym, aby sme si tuto radost odopreli.. a pritom kazda druh a viac rodicka (co ma deti po sebe) napise, ze ja mam po prvom uplne zachovale, sme ich moc nenosili.. tak preco by moje druhe malo mat tisickrat oprate a ja zaroven budem nespoko, ze som sa nevyblaznila.. takto budem spokojna aj pri prvom aj pri druhom a ked nie ja nahodou, tak sestra, sesternica, kamoska.. teta z konika, ktorej to nakoniec predam.. tolko tych veci maju, az ich predavaju.. akoze samozrejme neprehanat, ale uz len ked to podla seba beriem, ze v lete sa clovek poti a ja neviem, akosa take babo oblieka, aby sa nepotilo a aby mu nebolo zima.. ja radsej budem mat viac, ako keby som potom s tyzdnovym utekala do tesca..

mirka285
19. apr 2010

deniss to beru z prsta,takze to ide aj ked mas hustu 😉 to netahaju so striekackou,ale len pich urobia...

maxara
19. apr 2010

denisse ja idem tiez zajtra na OGTT a mam glukozu doma, rano sa vycikam do skumavky o pol siedmej, potom sa hned napijem glukozy v 2dcl vody (vraj ked budem smadna, mozem si v priebehu tych dalsich dvoch hodin dat dokopy max 3 dcl vody) a potom idem k lekarovi, tak hodim pisku do sampusaku a odoberie mi krv (mirka mne striekackou, lebo beru rovno aj na nejake testy v 30tt, tak jednym vrzom vraj)

lenkaaninka
19. apr 2010

maxi ja sa vyburujem teraz viac ako predtým akurát to moja mama dneska podotkla ale pohodka vtedy ked som mala dvadsať nebolo tolko koruniek ako teraz ...

maxara
19. apr 2010

babulky prepacte, ze ja vas vzdy zahltim mojim vybuchom emocii ☹ ale ked ja vas tak luuubim, ze vam chcem vsetko napisat 😀

maxara
19. apr 2010

lenkaninka - ale tvoj chlapisko predsa nemoze dedit suknicky.. 😉

mirka285
19. apr 2010

maxi moze byt lebo mne hned tyzden nato brali krv na niake vysetrenia..

lenkaaninka
19. apr 2010

ved chvalabohu už bolo načase nejaké dietatko chlapského pokolenia ja sa v tom tak vyžívam lebo svokra jej sa zdá vždy všetko zbytočné ale nič nepovie lebo oni su všetko velká rodina a vždy sa rodili 99% dievky a teraz chlap a to budem mať ja jej neoblúbená nevesta teda aj jediná 🙂 tak chodím hrdo ako pipíška 😎 😉 že na tu máš 😝

mirka285
19. apr 2010

lenkaaninka to akoby si mi zobrala z ust..ked som cakala Tomasa som bola rada ze sme naskrabali aspon na zakladnu vybavu a teraz mam uz niake tie roky odrobene a kedze som pekne zarabala nakupujem jak diva teraz 😝

maxara
19. apr 2010

lenkaninka 😀 tak super ty pipiska.. ja si myslim, ze ked chce byt niekto napomocny, tak nech je, ale nie priblblym komentarom 😖 ten nech si strci..
mirka ja by som radsej ten prst 😒

lenkaaninka
19. apr 2010

he no ona je jeden velký priblblý komentár sám o sebe...mám ju salám párky dokonca sa niekedy v tom vyžívam že nevie čo si myslím ....
a hej maxi ja idem o mesiac a to že v 30tt sa berie krv na nejaké testy zasa

robika
19. apr 2010

maxi: si presne moj typ 🙂 , ja mam taky isty nazor, inak som jej podotkla to, ze v tej dobe tak vela veciciek na vyber nemala... hlavna vec, ze minuly tyzden mi hovori, ze aj ona chce ist na nakupy, inak neviem ci to psychicky zvladnem... ale povedala som si, ze uz nebudem pred nou nic spominat a basta... ja si povyberam, nakupim, drahy mi to vsetko pekne schvali, lebo je rad ked som z niecoho nadsena a bude... inak co sa tyka toho prania a zehlenia, naozaj sa velmi bojim toho, ked zacnem prat, lebo ona ma nenecha... a zase bude ohen na streche... aj teraz cez vikend, dala som si prat nase veci, vyvesila a si predstavte ona prisla, suche strhla a zacala zehlit, jej hovorim, ze ved ja si to pozehlim, ze to ona nemusi a ze ked si dam oprat, tak to neznamena pre nu, ze ma ist zehlit, len ze ja si to urobim, hned ked dovarim...
ona sa skoro na mna urazila, ze ci to ma brat tak, ze ja ked varim, tak to pre nu nie je...
a bez slova pokracovala...
a ja sa taaak velmi teeesim na pranie, zehlenie a ukladanie tych veciciek... 🙂 ale uz teraz mam pri tej predstave brucha bolenie...

maxara
19. apr 2010

lenkaninka no ja mam nastastie svokru super.. si teda nestazujem, ani nekomentuje ani neriesi, normalne sa spyta, co potrebujem alebo ked ja poviem, ze toto este nemam alebo neviem ci treba alebo co, tak sama poradi.. dokonca mi navrhla, ze pojdeme spolu do obchodu.. ale nevtira, tak sa mi to paci
no ja teraz presne neviem, na co su to testy, ale zajtra ti mozem napisat, ze co to.. hm?

lenkaaninka
19. apr 2010

no jasné som zvedavá že načo zasa potrebujú moju vzácnu tekutinku 😉 kukám panelák ako morka debatí s michalom

lenkaaninka
19. apr 2010

podla mojej by stačili vecičky po štyroch detoch ktoré sa rodinne dedia a potom ti niekto povie že si ich zničila a všetko nové je zbytočné tak jej poviem že moje deti nebudu chodiť ako šubráci a že ked budú chrontavé od blata tak budu upravené aj pri tom 😉 v peknom oblečení...

katarina7777
19. apr 2010

caute, hlasim sa po dlhsom case, nejako nic nestiham.... ani konika bohuzial ☹
Ja som bola na glukozovom teste minuly tyzden, tu to funguje tak ze mi zobrali krv nalacno, dali vypit 50 ml glukozoveho sirupu a po hodine mi znova odobrali krv zo zily. Povedali mi ze medzitym mozem pit len mam byt v klude.... tusim ze vsade to robia inak 😒
Dneska som bola v labaku pre vysledky a mam zvyseny cukor po zatazi, tak som zvedava co mi povie lekar v pondelok, preistotu sa zacnem obmedzovat v sladkom, co neni na skodu lebo kilecka pribudaju 😠 prave som sa odvazila a ze plus 8kg! ale hrozne mi narastlo brucho takze sama seba saliem ze kila isli tam 😉

chorym tehulkam zelam skore uzdravenie, nech si konecne mozeme uzit slniecko.

baby uz ste kupili nejake flase a dudliky? Ake a kolko? neviem si vybrat z tolkych znaciek a druhov 😒

maxara
19. apr 2010

robika juuj ved to je katastrofa.. toto mi robila moja mama.. ona prisla z prace s ocom autom o 15:30 a kym sme my s mm prisli z roboty a zo stavby, tak bolo niekedy aj 8.. a uz bolo navarene, oprate, ozehlene, ulozene v skrini a pod.. som bola najprv rada, ale potom zacala mat poznamky, cez vikend napr, ze nic nerobim, mohla by som nieco.. a tak.. ibaze moje porobila ona a mne sa do zahrady veru ist nechcelo, kedze ja som cez tyzden chodila domov fakt vypluta.. tak som jej vravela, nech mi neperie, nezehli a nech namiesto toho ide radsej do zahrady a ja si cez vikend urobim toto a navarim, ale zas ona uz bola takto zvyknuta.. cize to som jej nevyhovorila.. otras.. oco mi tiez vycital to iste, ale ked som mu povedala, ze ked mama teda suhlasila, ze mozem dat prat ja, tak sa postavila nado mna a zacala, toto nie, toto daj s tymto, nie tolko prasku, viacej avivaze a podobne.. tak pochopil a uz nic nepovedal.. ja som nic nerobila a mama casom pochopila, ze uz "som velka"..

katarina7777
19. apr 2010

robika tu svokru ti nezavidim, moja je ako maxinina, nevtiera sa a ked moze tak ponukne pomoc, velmi mi tu ulahcila zivot, keby to bola nejaka harpia tak neviem ci by som to tu vydrzala 😒

lenkaaninka
19. apr 2010

maxi hej aj moja mama hlavne ked sa mi deti narodili to bolo rád a osvedčených spôsobov na všetko...ale teraz to nieje také intenzívne sem tam sa ale prejaví...

katarina7777
19. apr 2010

maxi, kafko inak ja tu fachcim aj za vas... skoro vsetky okna su uz umyte 😀

katarina7777
19. apr 2010

pozerala som fotky vasich brusiek, ake ich mame vsetky gulatucke a jak sa nam "vyzdvihli", mne sa uz skoro stratil pupok, vy ho tam este mate?

robika
19. apr 2010

boze maxi, normalne akokeby som citala o sebe, hej tie super rady zboznujem, lebo ja to urcite velmi dobre neviem... tie mam najradsej... do varenia mi uz velmi nekaze... lebo zistila, ze viem varit velmi dobre... ale stalo ma to vela casu a nervov...
ja som inak predtym, nez som otehotnela vela nerobila, lebo ona vsetko spravila, a si radsej robim v klude a nie pod dozorom... a tiez tie vycitky, ze s nicim nepomozeme, sme lenivy a cez vikend dlho spime... a teraz ked som si povedala, ze to co mozem si budem robit podla seba, tak sa jej tiez nepaci... teda ona sa snazi tvarit ze je vsetko ok, ale vidim, ze to je obcas iba tak hrane...
tak napriklad v kuchyni: ona je zvyknuta spongiu vzdy nechat plnu vody v umyvadle, ja ju zase vzdy riadne vyzmykam a dam na kraj pri raj, no a predstavte si, ze ona pride do kuchyne, tak ju hodi do umyvadla, ja pridem a vytiahnem ju a takto to robime obcas aj cely den 🙂

tinka349
19. apr 2010

carrie84 - zlata si ze mi chces poslat hlas, ale este ani nie je iste, ze ci ma vyberu do tej finalovej desiatky 😅 ale dakujem 😀

tinka349
19. apr 2010

katarina - no moj pupok je ani nie pupok 😀 take daco male vypukle 😀

maxara
19. apr 2010

katka jeeej, pekne umy, ked prideme nech su ciste 😉
robika - no to je na zabitie.. nastastie moja mama nic po mne neprekladala, ale ani ja po nej, ale ked som nieco isla urobit ja, tak som si spravila po svojom.. a potom zas ona po svojom 🙂 varim dobre, takze do toho nekibicovala.. ale myslim, ze teraz jej chybame 😒 aj ked, ked sme tam byvali, nasi trpeli syndromom plneho hniezda.. uz mali byt vtaciky davno vyletene 😉
tinka - nemala byt dnes uz nahodou ta desiatka vybrata? 🙂 aj ja poslem

kafoditka
19. apr 2010

katarina ahooooj, sak nam nechaj zopar okien s maxinkou.. 😉
ja pupok este stale mam, len spanok je coraz horsi a horsi.. 😒

a co sa tyka spolunazivania so svokrovcami - ja som ta, ktora perie, zehli, upratuje, a svokra je ta, ktora vari. Tak to mame pekne rozdelene - niekedy dobrovolne nasilu 😒 😉 ja som spoko, ze nemusim stat pri sporaku a ona je spoko, ze ma nablyskany byt bez toho, aby pohla prstom. Ale samozrejme su dni, kedy by som vrazdila a bola ochotna ist byvat trebars aj pod most 🤐

ivka8255
19. apr 2010

achojte - veru ani moj pupok nie je to co byval 😒 myslite, ze potom bude rovnaky ako bol??? 😀

maxara
19. apr 2010

kafkoooo nechaj katku, nech ich umyje 😉 my vyvencime psiky.. no ale o rok, ked tam prideme, uz mozeme znova umyvat, neboj
a inak ja by som radsej pri sporaku stala..mojej mame by som sa zehlenim nezavdacila, ona ma vsetko krasne vyzehlene, ma nejaky grif na to alebo co

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre