Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
28. jún 2010

@23bambuliatko aj ty si aj tu? 😀 no je to dost zvlastne ako ta "vysetrili", mala si sa spytat. ja som v tomto taky neschopa, ze si nikdy hubu neotvorim 🤐 ale uz sa to pomaly ucim 😠

23bambuliatko
28. jún 2010

@adelaine jeeeeeeeeeeeeeej gratulujem 😀

23bambuliatko
28. jún 2010

@bambola No vidíš to, kde všade som 😀
Ked ja by som sa aj opytala ale koho??? Ved tam za cely cas ani nik neprisiel a ta sestricka mi povedala 2 vety...

maxara
28. jún 2010

@cigaretka5 jasneee 😀 😀 😀 ked sa stretneme terminovo, tak budem rada s niekym z kona na izbe 😀
Ja by som na tvojom mieste sa riadila nejakymi pocitmi.. ak by si mala byt v BA cela nervozna, tak to chod radsej do SE. Alebo ved mas kopec casu, bud tam a uvidis, co ti povedia na poradni.. ked povedia, ze no mamicka, uz to tu moze byt kazdu chvilku, tak sa nastahujes do BA.. ale zas na druhej strane, ja byvam min pol hodinu od BA, sanitka to da urcite za 20 minut.. tak ja moc na vyber nemam.. a ked to budem musiet riesit cez tyzden rano, tak zapcha na racianskej je aj na sanitku dost.. Na druhej strane, riziko dalekeho byvania od nemocky je viac menej len vetdy, ked zacnes krvacat a to je potom jasne, ze letis do najblizsej.. moja najblizsia su Kramare, co je ta pol hodina, takze dovi.. aj ked ti odtecie voda, len vezmes tasku, nasadnes do auta a frcis na Kramare.. porod nie je za minutu.. mozes byt kludna.. len budes malinku hladkat a sledovat ci sa hybe, kopka, aby nemala zapadnuty pupocnik..

janulienocka
28. jún 2010

@23bambuliatko neviem presne ako to mas, ale teda aspon ja to mam tak ze okrem monitoru v nemocke chodim raz za tyzden aj k svojmu doktorovi ... ja som myslela ze vsetky to tak mame 😕 ze v nemocke nejake podrobne prehliakdy nerobia, len ten monitor ... neviem

23bambuliatko
28. jún 2010

@janulienocka a je ten monitor vobec potrebny???

adelaine
28. jún 2010

@23bambuliatko 😉 dakujem

inak mne doki v nemocnici robil v nejakom 35 tt sono a prietoky,
chodim kazdy tyzden do klasickej poradne, kde ma kukne odspodu,
tlak, moc, vaha a dovi...
mne este take vys. ako vy popisujete nerobili...ze lezim na nejakom
monitore 20 min., 😒
inak ja by som tam asi umrela,
ja ked lezim na chrtbe, je mi zle na odpadnutie, to je tym
tlakom na DDZ ☹

23bambuliatko
28. jún 2010

@adelaine to nase zdravotnictvo je naozaj nejake naopak sveta 😔

adelaine
28. jún 2010

@23bambuliatko to je asi o lekaroch,
tusim nie je jednotny vzorec, co kedy a ako vys.,
u kazdej z nas by sa naslo nieco, co by chcela inak...

a aha co som nasla, trosku na odlahcenie:
sedi to na vas? bude aj na nasich drobcov? 😉

Pondelok - Narodení v pondelok majú k svetu kladný vzťah. Mávajú zdravú pleť a pekné oči. Bývajú netrpezliví, preto majú problémy s dotiahnutím vecí až do konca.

Utorok - Utorkové deti sú neposedné, nevydržia dlho na jednom mieste. Vyznačujú sa citlivosťou na potreby iných. Bývajú väčšinou celý život šťastné.

Streda - Narodení v stredu maj veľké osobné čaro. Milujú cestovanie a zažívajú veci, o ktorých iní môžu iba snívať.

Štvrtok - Najmagickejší deň týždňa. Možno práve preto ľudia, ktorí prišli na svet v tento deň sú výnimoční a dosahujú úspechy bez väčšej námahy.

Piatok - Piatok je šťastný deň pre zamilovaných. Narodení v piatok sú citliví a štedrí.

Sobota - Ľudia, čo sa narodili v sobotu bývajú zväčša pekní, no nie sú pre to márniví. Ťažko pracujú, aby dosiahli svoj cieľ, a priatelia sa vždy môžu spoľahnúť na ich úprimnosť.

Nedeľa - V nedeľu sa rodia ľudia so zmyslom pre humor. Sú usmievaví a vždy si nájdu dôvod aby sa mohli radovať. Vďaka tomu žijú dlhšie, ako iní. Nenariekajú na nedostatok peňazí, niektorí majú dar jasnovidectva.

maxara
28. jún 2010

@23bambuliatko no to je naozaj cudne vysetrenie.. ak by si nemala problemy, tak ani utz ti robit nemuseli, ale podla mna moc a tlak ti rozhodne mali riesit..

@adelaine 😵 gratulujem k vyrociu a pozdrav odovzdam, len co sa ozve.. chuda, urcite je vycerpana, mala aj kontrakcie a nakoniec aj sekciu.. 😒

Mne by asi ani monitor nerobili, keby som nemala ten tlak posraty.. budte rady, ze vas neposielaju na take, to znamena, ze ste pravdepodobne ok..

bambola
28. jún 2010

@adelaine mne vzdy podla znameni a aj podla tohto co si tu dala, ze by som mala byt pracovita ale ja som leniva ako vos 😀

@23bambuliatko mne sa tazko hovori co sa robi a co nie ale pokial viem tak na antolskej na kazdej poradni pozru odspodu, zmeraju tlak a skontroluju prineseny moc. monitory neviem ako robia ale ja uz som bola dvakrat, raz ked ma hospitalizovali a druhykrat normalne na poradni.

@adelaine na tom monitore mozes lezat aj na boku 🙂

maxara
28. jún 2010

@23bambuliatko este mozme byt rady, ze mame take zdravotnictvo.. Petka z Irska bola toho dokaz.. nastastie mala vsetko bez komplikacii a prebehlo to krasne hladko. 😒

adelaine
28. jún 2010

@maxara ved to, to je na to to blbe,
ze sa clovek odhodla ist rodit prirodzene,
aj si vytrpi bolesti pred, nakoniec je to sekcia a ma bolesti aj po...
ale co uz, asi si nevyberieme, mame tazky osud zienky 😒

maxara
28. jún 2010

@adelaine ja som sobotnajsia a mm zlatoritny (nedelniatko) 😉

maxara
28. jún 2010

@adelaine no na druhej strane, kazda z nas to rada podstupi, len nech sa babo narodi zdrave.. veru mame to tazke.. ja tiez so sekciou zmierena nie som, ale zas si ju nenecham v brusku zomriet, ked len toto by mal byt problem.. ☹

adelaine
28. jún 2010

..ja som piatkova 😉

silvia.vesela
28. jún 2010

ahojte kocky,

pisem vam od adky z notebooku, z nemocnice....som tu od piatku kvoli vysokemu tlaku. vo stvrtok mi vybehol hore a v piatok som bola na poradni a uz si ma tu nechali. dnes budem vediet, ako to bude pokracovat dalej, ci sa mi tlak ustali alebo nie.....ked ano, tak ma nechaju rodit normalne, ked nie, tak bude sekcia.... 😒
vsetky vaspozdravujem a gratulujem mirke k malej linduske 🙂

adelaine
28. jún 2010

@maxara to urcite, bez debaty...
clovek musi byt asi zmiereny s hocicim, ked vkroci
na porodnicu...
ja tiez dufam v dobry priebeh vlastneho porodu,
nechcem mysliet na zle veci...
ale taketo spravy ma trosku vedia rozladit a vyviest z rovnovahy 😒

23bambuliatko
28. jún 2010

@maxara ved ja viem, len mi to prislo zvlastne že sa ma na nic ani neopytali aspon ako sa citim, odkial som, ci som nemala nejake komplikacie....ale už kaslem na to, zajtra pojdem ku svojej doktorke a ak ona povie že to staci tak sa tym viac zaoberat nebudem...idem si pospinkat lebo som unavena ,,na totalku"! 😀

maxara
28. jún 2010

@silvia.vesela ☹ juuj, tak predsa.. mna nastastie este nechali doma.. drzim sa.. no ale uvidim co ja budem mat v 40tt 🙂 drzim palce, nech to dobre dopadne a dajte vediet OBE (aj s adkou) 😵

maxara
28. jún 2010

@adelaine no ved aj ja som bola v peknej mimoze, ked som dosla od mojho dr naposledy.. ked ma tak vystrasil.. ☹ ale zas mysliet pozitivne je nase motto.. aj Mirka urcite nenadava a je rada, ze to takto je ako malo byt.

@23bambuliatko a ty si sa nepytala? Mozno si sa mohla spytat, ci ti aspon moc nekuknu alebo tak..

silvia.vesela
28. jún 2010

@maxara
dakujeeem maxi, aj ty sa drzkaj....budem mysliet na teba 🙂
zatial ma natahuju, uz ma to tu v nemocnici nebavi.... 🙂 uz by mi mohli ten porod vyvolat....ved som v 40 tyzdni uz..... 😒

maxara
28. jún 2010

@silvia.vesela a co ti povedali, ze ako to vyzera.. aspon sa otvaras?

nina88
28. jún 2010

@silvia.vesela to by mohli teda vyvolať, mňa takto naťahovali pri malej tiež, nechápala som to, nakoniec aj tak vyvolávali... Je to hrozné... Drž sa... 😉

stanka33
28. jún 2010

Ahojte...
gratulujem Mirke, chudiatko zasa si odtrpela a nakoniec sekcia, ale hlavne ze to ma za sebou a su zdrave...

@maxara ty si doma super ze sa ti to ustaliloa pekna tabulecka uz nam to tu pribuda

adka silvia drzte sa

luminkasp
28. jún 2010

@mirka285, gratulujem

@zrzulka, co je s tebou?

stanka33
28. jún 2010

@luminkasp no co dneska pozerame futbal????

izira
28. jún 2010

@miki060707 @maxara v stredu idem do poradne aj ja - do nemocky. Dnes som bola u mojho gynekologa - tak vraj som zatial otvorena len na spicku prsta. Kontrakcie ziadne, bolesti tiez presli a tak cakam....Poradil dlhe prechadzky a inu pomoc od manzela 😀 😀 😀
Vraj by som uz aj mohla ist, lebo ak malinky bude v termine asi bude mat cez 4 kg - jeho skromny odhad....tak neviem... 😉
Tuto stredu sa snad dozviem viac.

maxara
28. jún 2010

@izira no tusim sme na tom dost podobne..
ja v stredu do poradne nejdem, to Miki prehliadla.. idem na promocie a doobedie travim s mm babkou, tak preto som jej napisala, nech drzi palce a ona si asi pomyslela, ze idem na poradnu.. Inak idem v piatok. No a mala asi bude tiez velka, takze ja pockam este do 1.7. to zacnem 39tt a potom zacnem pit caj a sexovaaaaaat a pod.. a inak, konecne sa citim ako v deviatom mesiaci, t.j. plna enegie s obcasnymi navalmi unavy, ale na pol hodku sa vyvalim na gauc a ficim dalej.. teraz som dala prat uz druhu pracku, navarene mam a idem zehlit.. cez prestavku pozametam podlahy, potom sa vyvalim, dozehlim, pracka doperie, tak vyvesim a ked uz budem v kupelke, namocim handru a umyjem tie blbe podlahy a som hotova.. do vecera oddychujem 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre