Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
6. jún 2010

@maxara ale vy tam po praci budete mat ake zuzo...more!!!!!To tych par km naviac stoji za to, nie?

strasska
6. jún 2010

nas povodne minuli, aj nasu rodinu tesne o chlp, ale aj tak som z toho hotova 😢

izira
6. jún 2010

@maxara Ahoj 🙂 tak uz som tie tabulky videla. Dufam, ze si spravu dostala.

Inak je tu este niekto kto stale uvazuje nad menom pre drobca??? 🙂

strasska
6. jún 2010

@izira my ani pohlavie nevieme a ani chlapcenske meno nemame vybrate 😒

strasska
6. jún 2010

@maxara ja nemozem prestat mysliet na tvojich rodicov...to co je za suseda? Mna by asi porazilo 😠
Inak moj MM vzdy prizvukuje, ze by bolo najsamsuper keby si si okrem pozemnku, projektu aj susedov mohla vybrat...tak az teraz vidim opodstatnenie.
Sak ked si predstavim, ze sa na to cely zivot tesim a ked uz konecne byvam vo vlastnom domceku, tak ma odtial nejaky sused vyzenie 😠 😠 😠 😠 😠 no otras!!!

izira
6. jún 2010

@strasska Tak fajn, aspon nie sme sami...🙂 Dufam, ze sa nam uz nejake zapaci tak, ze sa nam bude pacit obom - teda aj manzelovi aj mne 🙂 🙂

Inak, co sa tych hub tyka, tak by som povedala, ze nenozu uskodit v mensom mnozstve. Sama som ich jedla aj pri prvom drobcovi a aj teraz. Sice je pravda, ze za cele tehu mozno trikrat - styrikrat, ale nevidim dovod preco nie. Len si treba dat pozor, aby boli jedle...ak si nie si ista, tak ich radsej nejedz, budes spokojnejsia 🙂

izira
6. jún 2010

@strasska Ozaj uz mas vybratu porodnicu a lekara? Pozeram, ze si tiez z Ke a terminy mame tiez skoro v ten isty den 🙂

strasska
6. jún 2010

@izira ja som pri malom bola v novej nemocke a chcem ist aj teraz. Lekara by som chcela Rosakovu, ale uvidim, co ma zoberie?

izira
6. jún 2010

@strasska Tak nic. Ja budem asi na Rastislavke. S porodnicami v Ke nemam zatial ziadne skusenosti, maly Dusanko sa narodil v Ba 😉 Skoda... som dufala, ze aspon jednu maminu budem poznat...🙂

maxara
6. jún 2010

petka ale ty aj vyzeras na chlapca 😉 to brusko..

@izira ano dostala, ale az teraz.. tak ak sa ti nieco zmeni, hned mi daj vediet, nech to mozem opravit 😉 a nad menom vaha viacero babul, kuk do tabulky, niektore maju aj po dve mena alebo ziadne

@strasska more asi bude, to je fakt.. ale my tu tiez mame urcite nieco, co by sa ti pacilo, hm? ci nie? inak ma tesi, ze aspon vy tam mate klud, aj ked len o chlp, ktovie co meru.. no a ten sused - veru, je to strasne, je to bezchrbtak najhrubsieho zrna.. neznasam ho.. uz som raz pisala, ze jeho suseda z opacnej strany vytocil tak, ze vecer dostal infarkt a tento nielenze sa mu dotrepal na pohreb, ale este aj na KAR.. ty vole.. vsetci sme cumeli, ze tak na toto treba zaludok.. ja sa len obavam, aby nasi tak nedopadli.. jemu vadi vsetko, napr ze ruza kvitnuca pri plote (ale ani sa nedotyka), ked bude odkvitat a zafuka smerom do jeho zahrady, tak lupienky mu padnu do jeho zahrady.. alebo ze susedov (z nasej druhej strany) pes vybehol cez nas pozemok do jeho zahrady, asi 10 cm za plot (ktory on znicil, lebo mu vadilo, ze sa pod nim zachytava burina) a nechal tam otlacok troch labiek (ked nanho zrukli, hned sa vratil).. a za to mohol moj otec, lebo on si mal spravit plot pod ktorym by nerastla burina a tak.. nehovoriac o tom, ze moja sestra je k...a lebo ma dve deti od dvoch muzov a teraz zije uz s tretim.. alebo ... alebo.. no nemam slov, dalo by sa toho vela absurdneho popisat.. a inak, z jeho strany sa deju ovela horsie veci, napr nam plot znicil tak, ze z neho opaluje na jesen plamenometom pupenec a ked ryluje popri nom, tak si vzdy "ocisti" ryl tak, ze s nim treskne o stlpik, uz ich niekolko zlikvidoval a potom hulakal, ked mm s otcom tie stlpiky napravali (resp davali nove), tak pri ich natierani mm mal preslap na jeho stranu asi tak na spicku nohy a tento zacal hulakat, ze smatlavy inzinier (on je totiz strasne nedoceneny, lebo jemu nebolo umoznene studovat, iank by bol hadam prezident) , poslapal mu zahradu a znicil urodu.. a pod.. a ze jeho pes sa cele dva roky chodil k nam nazrat a bol cele dni u nasich, co nemohol u neho vydrzat a hladoval, tak to je v poriadku.. a to nam bezne chodil samozrejme po zahrade.. a nasich psi su teraz zavrety vo dvore, aby nahodou nepreletel chlp do jeho dvora.. akoze keby to boli fakt konstruktivne debaty, alebo naozaj vyhrady opodstatnene, ale toto? ved toto je do neba bijuca idiocia..

maxara
6. jún 2010

@strasska a pre dievcatko meno?

izira
6. jún 2010

@maxara Neriesi taketo "susedske problemy" zvacsa starosta? Po pravde s tym nastastie nemem osobnu skusenost, ale musi to byt strasne...drzim vam prsty.
Inak som citala len tvoje posledne dve prispevky na tuto temu, preto prepac, ak si uz o tom pisala nikede predtym...

maxara
6. jún 2010

@izira moc som o tom nepisala, ved to sem ani nepatri, len teraz normalne si potrebujem ulavit..
nas starosta je jeho byvaly spoluziak a neviem co je za tym, ale ocividne bud su fakt dobry kamosi alebo ma nieco za usami, lebo oco chcel riesit cisticku, kedze obec este nema kanalizaciu a zumpa ho vychadza strasne draho, uz ju mal schvalenu, kupenu ale neviem, co za vyjadrenie starostu potreboval, aj ten to schvalil a den predtym, ako mu ju mali priniest, prisiel staorsta osobne za nim (bol to mimochodom nepracovny den), ze si tu cisticku dat nemoze, lebo medved.. absolutne nemal vysvetlenie.. skratka hnoj.. 😒 😠

izira
6. jún 2010

@maxara To verim. Niekedy, ked uz nic ine aspon sa vyrozpravat, clovek to v sebe nedusi a ulavi sa mu.
Inak pokial ste mali schvalenie cisticky na papieri, starosta to nemoze len tak bezdovodne odvolat. Musi podat pisomne oznamenie, v ktorom je uvedene preco rusi svoje predchadzajuce rozhodnutie...ale ci by som sa osobne tahala s niekym za prsty, nuz asi nie... fakt, ked som to tak citala sa mi ani verit nechce coho su ludia schopni....a preco vlastne robia taketo prieky???

maxara
6. jún 2010

@izira on je cely dementny, takze predpokladam, ze on by robil kazdemu zle, ale pointa celeho je, ze tato dedina bola donedavna skoro cela madarska a my, moja krsna a este asi 3 rodiny sme boli slovenske.. a my a ten co dostal infarkt sme boli dvaja z dvoch moznych susedov tohoto primitiva. Cize on chudak najvacsi madar v dedine ak nie na svete, tak on zrovna mal to nestastie, ze z oboch stran mal slovakov.. no a dalsia vec je, ze dost pil, neviem ci este teraz, ale predtym chlastal strasne a vtedy len hulakal a zle robil vsetkym naokolo a teraz mu staci pricuchnut a uz si asi spomina, ako sa "ma" spravat. No a prvotne poznamky, cim to vzdy zacalo, ze si lupol a potom isiel do zahrady a vysvetloval nam, hlavne ocovi, ze tam sa pozri, kde su tie vlcie maky, tam je hranica a vypadni odtialto az za nu a pod.. no a kedze sme nevypadli, ved nakoniec aj pit prestal (jeho synovia ho na liecenie odvliekli tusim, mozno nie, ale mam taky pocit) tak teraz sa obuva do vsetkeho co vidi.. aj co su vyslovene blbosti

kibuk
6. jún 2010

hm žienky pozrite na moju slečnu čo cumel nechcela a dnes mala takyto den 😝 vyhrabala ho z kufrika čo sme dostali na poradni ale už je dostatočne skryty 😀 😀

jaruska8
6. jún 2010

Ahojte baby, som tu tisíc rokov nebola, lebo som trčala tri týždne v špitáli, lebo som raz ráno krvácala a tak sme sa naplašili, tak sme hne´d šli do nemocnice. Tam ma vyšetrili, vraj otvorená na =prst, tak si ma tam aj pekne nechali. Viete si predstaviť tie stresy. Na vizite primár začal točiť o odtečení plodovej vody, tak ma vystrašil, že som len revala. To bolo v 31tt. Nasadili mi injekčne magnézium, to mi dávali tri dni. Potom už nič, len železo, lebo som chudokrvná, no len som ležala a na vizite ma len strašili. Môj gynekológ ma po troch týždňoch vyšetril, povedal, že nález sa nezmenil až e nevidí dôvod, prečo by som musela byť v nemocnici, tak som podpísala reverz. To sú už dva týždne. ležím doma, len teraz som našla odvahu si sadnúť pred PC. 😒 Oni by ma tam držali hádam až do pôrodu a pritom ma za tie tri týždne nikto ani len nevyšetril. Keď som odchádzala, tak ma vyšetril sám najvyšší a tak ma dostláčal, že som ešte aj špinila. 😠 😠 😠 😠 No comment. Doma, to sa nedá porovnať, tak vás len vystresujú. ☹

alllexa
6. jún 2010

@maxara - tak ti Tvoji rodicia si s tym pakom teda uzili:( Blbe, ze to konci tak, ze tu chatu nakoniec musia predat, ked si to tam vlastnorucne vybudovali. My mame na zahrade nastastie v pohode susedov, otec akurat v piatok zapadol autom na ceste do blata, tak ho jeden isiel vytahovat traktorom.

@jaruska8 - to je strasne:( nechapem, ze Ta tam nechali lezat len tak a nevysetrili... To co je za nemocnicu?
No ale hlavne, ze uz si v peknom 36. tyzdni, nic by sa nestalo, keby si teraz isla rodit... Ale tie hodiny a dni, co si tam musela stravit v neistote, tak si si teda vytrpela:(

@kibuk - jeeej, ta je zlatucka!🙂

tinka349
6. jún 2010

ahojte baby,

dllllho predllllho som tu nebola, ani vas necitala, ani nic nepisala....nie je cas 😖

uz mate pobalene tasky do nemocnice? ja este nie, a aj sa toho bojim,lebo si uvedomujem ze uz sa mi to krati....kasmoska ma vcera vystrasila - ze rodila 3 tyzdne pred terminom a ja este nemam dokoncene skusky v skole 😠

a este ani postielka mi nedosla z netu...

kibuk
6. jún 2010

@alllexa dakujem ale ten cumlik 😀 😀 😀

kafoditka
6. jún 2010

Ahojte kocky, tak sme sa s mm vratili z prechadzky.. Boli sme na zmrzke a skoncili sme na rezanom pivku - jaaj, ako dobre padlo 😉 🙂
Je normalne, ze mi napucha 2x tolko prava nohy ako lava?? Lavu mam v pohode celkom a na pravej nohe nemam ani clenky..
Nerozumiem tomu... 😕 😕
Inak sa tesim, ze konecne mozem nosit zabky a šaty 🙂 🙂 🙂

jaruska8
6. jún 2010

Veď hej, zajtra vlastne začínam deviaty mesiac podľa PM, tak už som pokojnejšia, v stredu už 37tt, tak hádam do toho 38tt to nejak 2v1 vydržím. 😉

alllexa
6. jún 2010

@tinka349 - a kolko Ti este chyba? Stavarina je drsna skola, obdivujem, ze to v tehotenstve vobec zvladas...

alllexa
6. jún 2010

@kafoditka - ja si idem dat zmrzku teraz k filmu, boli sme v pozicovni DVD🙂
Tiez sa tesim z pekneho pocasia, len som strasne bleda a nevyzera to dobre, ked mam kratsie nohavice a tielka...

tinka349
6. jún 2010

@alllexa no est edve skusky . . . . jeden stary debil ma vo stvrtok z jednej vyhodil...teda nielen mna, ale aj dalsi 12 ludi a skusku spravili len dvaja 😠 a teraz vo stvrtok mam jednu skusku, a tu opravnu dalsi stvrtok 😖

tinka349
6. jún 2010

a mam uz objednany monitor dychu angelcare ac401 aby som mala princeznu pod drobnohladom aj ked bude spinkat 😀

maxara
6. jún 2010

@alllexa veru, az na to, ze to nie je chata, ale ich dom, v ktorom byvaju.. 😠 vlastne to maju komplikovane, lebo musia najst nieco, co im podrzia, kym sa preda ten ich dom.. alebo sa nastahuju k nam, kym predaju a kupia novy..no akoze..

@kafoditka mozno mas na tej pravej nejake vnutorne krcove zily, ked ti napuchla viac.. 😕

kafoditka
6. jún 2010

@maxara ahoooj, veru mam, viditelne velke zily, ktore na dotyk bolia ☹

maxara
6. jún 2010

@tinka349 no tie skusky ti veru nezavidiiim, bleeee, uz by som nezvladala asi..

@jaruska8 😲 no toto.. to kde si lezala? v NZ? no ale hlavne, ze ste ok a ze si to zvladla..

maxara
6. jún 2010

@kafoditka kafko ale krcove? 😕 tak si daj na to nieco.. ja som bola nutena dnes normalne uzit 2x moduretic.. na odvodnenie.. mala som take spuchnute nohy a ruky a ksicht, ze aj mm mi uz vravel, nech idem k lekarovi.. sa bojim, aby som nemala bielkoviny v moci, tak teraz zeriem melon a uzivam ten moduretic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre