Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
10. mar 2011

@terina25 oo a to co som pisala mirke, ze si necham rady pre niekoho kto ich oceni a neprispieva raz rocne, ked potrebuje poradit.. vies, aj my potrebujeme rady a riesime tu problemy pre vas vsetky co nas len citate.. kopec bab nas len cita a dokonca by aj vedeli poradit, ale drbu na nas, ved nech si poradime same, alebo nech si to riesime ako chceme.. A potom jedna pride, ze prosiim poradte.. my sa posnazime a dostane sa nam komentar aky si napisala ty, tak preto taka reakcia z mojej strany..

katty17
10. mar 2011

@maxara - peti, nemame take nic v rodine.. aspon o nicom takom neviem. ked som si citala tie clanky tak mi az slzicky vyhrkli... :(

maxara
10. mar 2011

@mirka285 inak taky fliacik moze byt aj miesto buduceho znamienka materskeho, ale radsej to ukaz.. s tym nie je sranda ☹

maxara
10. mar 2011

@katty17 ale neboj Kati, dolezite je (uz som sa docitala), ze ti doktorky povedali, ze zatial nic nepotvrdili a ostanete sledovane. To je dobre.. Neboj sa

ywett
10. mar 2011

Ahooojte maminky,
chcem VAS vsetky pozdravit, ospravedlnujem sa, ale cas mi moc nedovoluje sem chodit
😖 na pracovnom pc mam zablokovanu tuto stranku 😠 😠 ,takze sa prihlasujem len zo sukromenho a nie vzdy sa mi chce jeden vypnut, druhy zapnut a podobneeee....
Dufam, ze sa mate supeeer a uzivate si krasne pocasicko.
My stale nemame zubok, ale za to lezieme, mrkame, smejeme sa...nadhera...
Pozdravujem vas este raz

noemarta
10. mar 2011

@katty17 no dakujem ze si na mna myslela, verim ze sa tu cestu naucis, a priiiides aj ku nam do zaaalesia. 😉

ivka8255
10. mar 2011

ahoj babuľky, mám chvíľočku čas, tak že k vám nakuknem a vidím, že @katty17 a mirka285 riešia fliačik na koži.my sme to tiež riešili s bráškom keď sa narodil, má taký fľak cca 10X5 cm na lýtku a tiež s tým chodil kade tade, ale nie je to "nič" chvalabohu len nejaké znamienko, tak hádam aj vaše baby to budú mať ok.držím prsty

maxara
10. mar 2011

@kafoditka 😲 a to kde ju dostal? ma picne.. dufam, ze to od neho nechytite 😔 a ze sa z toho dostane..

@janatt23 a preco vlastne chces silou mocou ten aptamil, ked ma aj menej vitaminov a malej nechuti? Ak kvoli cene, tak skoro vsetky mliecka su lacnejsie ako nutrilon. Potom je dostat aj Bebilon, to je polsky nutrac. Ja davam Babylove z Dmky a Ninusi viac chuti ako nutrac a inak, vela bab preslo z nutrilonu na ine mliecko prave preto, ze malym moc nechutil, resp grckali ho alebo mali s nim nejaky osobak..
A jogurty som kupila Nine na ochutnanie v DMke nestle cucoriedkove, podla mna je to normalny smotanovy cucoriedkovy jogurt, bolo na nom napisane ze je od 6teho mesiaca. A kedze jej chutia, nema po nich problemy, prave naopak, dobre kaka, tak som jej skusila aj aktiviu dat, obycajnu bielu, nesladku, a chuti jej.

ivka8255
10. mar 2011

a pre @maxara máme prvý zúbok, môžeš nám potom do tabuľky hodiť dátum 4.3. vďaka 😉 a odo dneška aj lozíme, tak sa tešíme 🙂

janatt23
10. mar 2011

Tinaki1257 nasa malinka je vysoka ako rocne dievcatko. Ma 8 mesiacov. Uz ked mala nieco cez 8kg tak sme ju dalido autosedacky, co je od 9kg. To sa nedalo vydrzat ako protestovala chuda malinke ☹ a aj jej to vajicko uz bolo malinke. Nozkami tlacila do sedacky. Ona je taky maly dlhan. V 7mesiaci mala 73,5cm 😀

janatt23
10. mar 2011

No jej to chutilo v pohode, len nemam s tym skusenost, tak sa radsej vypytujem 🙂 chcela by som tokupovat, bo z rakuska mi to mozu nosit a je to dost lacne oproti nutrilonu. Na ine nechcem prejst bo zo zaciatku mala ine a bolievalo ju brusko ☹

katty17
10. mar 2011

@janatt23 - ak to malej prospieva a nema s tym mlieckom problem tak nevidim ani ja problem v tom aby ho pila. a ked ti ho mozu nosit z AT, tak preco nie. kazde dietatko reaguje na rozne mliecka inak. cize tu treba len vyskusat a az vtedy uvidis reakciu....

janatt23
10. mar 2011

Tak to asi vyskusame 🙂 dakujem za rady.
Prosim vas a ako robite to, ze sa vam zobrazi meno komu chcete odpisat? Mne to stale nejde ☹

katty17
10. mar 2011

@janatt23 ked chcem napisat len tebe tak napr. kliknem na "odpovedz" za spravou ktoru si napisala.
a ak chcem napisat aj inym babam , napr. maxare tak daj zavinac s menom. ako napr. @maxara . peti, napadla si ma hned ako prva. sorry 😀

janatt23
10. mar 2011

@katty17 dik moc 🙂
Idem buvkat. Prajem dobru noc 🙂

tinaki1275
10. mar 2011

@janatt23 no my sa v pohode vojdeme do vajicka na dlzku ,sme len teraz mali 70cm a v maxicosi je este miesta dost ..len vyvadza..je to na nervy ..

mavion
10. mar 2011

Ahojte,prisla som Vas po dlhej dobe trosku pozriet... 🙂 My mame stale 2 zubky,plazime sa ostotristo a do stvornozkovania nam vela nechyba.. 🙂 posledne noci spinka katastrofalne, horne zubky sa nie a nie prerezat.. 🙂 inak chcem sa opytat co davate deturencom okrem viburcolu?nam nejak nezabera 😒

Neda mi nereagovat
@terina25 ja mam tiez dve babule..ja si az teraz uvedomujem,ze starsia mladsiu este ani raz nezobudila..vzdy jej pekne vysvetlim ze lenka musi spinkat,nech ma pocka v izbicke a ked pridem zahrame sa napr. s puzlle..alebo s hrami ktore nevytahujeme ked je lenka hore...alebo jej pustim jej oblubenu rozpravku ktoru vidi len v tomto case...ona proste vie,ze ked pocka pride cas ked sa budem venovat len jej..momentalne ma obdobie ze vsade chodi so mnou,ale v tomto pripade si sadne pred dvere v spalni,zobere si hracku a tam caka na mna..ked pridem,tak sa trosku pohrame,naobeduje sa a ide spinkat aj starsia..tu musim tiez uspavat,precitame si rozpravku a pri mne zaspi...musim sa priznat,ja si stale neviem zvyknut na uspavanie,starsia ma rozmaznala, ako babatko zaspavala sama v postielke..nakojila som ju,dala do postielky,podala cumlik a plienocku a sama pekne zaspinkala...no a teraz uspavam obe..a este mladsiu ukladam po 2 hodinach od prveho vstania..toto je asi nas kazdodenny rezim..Ale zas moja Lenka mi absolutne odmieta postielku,spinka v kociku v nasej spalni...a nechce ani cumlik co si myslim ze tiez je jeden z dovodov preco musim uspavat...tu vidiet ze proste kazde dieta je ine...a postupovala som pri oboch rovnako...ja sa odhodlavam na to 3,5,7 tusim..spinka stale v hlbokom kociku,uz jej je maly..dost sa toho obavam,pretoze Lenka sa v postielke ani hrat nechce...tiez som stale v jednom kolotoci, malokedy sa mi stane ze spia naraz..vacsinou ked uz konecne Viki zaspi,Leni akurat vstava...pri dvoch detoch je to proste tak,nezostava nam nic ine len sa s tym zmierit..ja ked je mi tazko si predstavim ze tak o rok to uz bude o inom,prehraju sa aj same...toto je zas velke plus surodencov...vidim to aj v okoli..takze hlavu hore bude lepsie 🙂 🙂 🙂

mavion
10. mar 2011

vidim ze riesite fliaciky...Viki ma na lavom stehienku taky bledo hnedy fliacik,vnutro fliaciku ale neni cele hnede,je take prerusovane..dufam ze som to nenapisala jak debil 😀 ma to od narodenia,doktorka mi odobrila ze je to znamienko,nemeni sa je stale rovnake...to iste znamienko ma manzel a aj svokor.. 😉 drzim palce aby ste mali to iste 🙂

monline
10. mar 2011

@terina25 prečítala som si tvoje ďalšie príspevky...vidíš, keď rozvinieš problém, všetko vyzerá inak..ale musíš uznať, že to, čo si písala minule, je úplne niečo iné...dala som si tú námahu a vyhľadala spätne tvoje vety, ktoré ma iritovali k napísaniu mojej reakcie:
píšeš, citujem:
"on si cez deň nepýta jesť po 3 hodinách,ale až neskor.preto mu núkam po tých 3 hod.aspoň čaj.ja to robím tak,keď neplače,tak jesť nedávam.či mu mám robiť mlieko presne po 3 hod.aj keď neplače od hladu?
a čo sa týka režimu.nemáme žiaden.dcéra sa budila pravidelne každé 3 hodiny aj v noci aj cez deň.ale syn je úplne iný.raz vydrží nejesť 3 hodiny,raz 5 hodín.a nasilu mu jesť po 3 hodinách nedávam,ak neplače.
k tomu papaniu.on väčšinou aj cez deň vydrží len 3 hodiny.ale ja mu skúšam dávať po 3 hodinách čaj.a ten vypije a potom ešte vydrží bez papania.inak aj ten čaj moc nemusí.tiež ho vypľúva,napína ho ale musí niečo piť.tak ho do neho nejako dostanem.aj keď nie veľa.
cez deň mi pospí možno tak 2 hodiny.aj to len vtedy,keď spí aj dcéra.inak nespí.aj keby chcel niekedy,tak zaspí tak na 10 min.a potom ,keď dcéra s niečím buchne alebo sa smeje,tak sa hneď zobudí."

tu si nepísala, že po troch hodinách mu skúšaš dávať príkrmy či mlieko, ty píšeš, že mu dáš čaj, ktorý aj tak nechce a napína ho z neho....píšeš, že to robíš tak, že ak neplače od hladu, tak mu jesť nedávaš..spí ti len ak spí aj dcérka, ale až po 14tej, ak spí v inom čase, dcéra ho zobudí.....
tak potom musíš uznať, že ak si to človek poskladá, tak mu z toho vyjde hladné, možno aj smädné, unavené až vyčerpané dieťa...
Keďže nemám dve deti s takým časovým odstupom ako ty, z vlastnej skúsenosti ti neviem povedať ako zvládnuť spánok malého najlepšie...ale mám švagrinú, ktorá mala dvojročný rozdiel a ona doobeda chodila pravidelne na prechádzku, vtedy jej menší spal a starší sa pohral na ihrisku, či s odrážadlom, či sa len poprechádzal a poobede ich dávala spať spolu...

nepáči sa mi, kam sa až táto diskusia rozvinula..momentálne neviem čo si o tebe myslieť, pretože tvoje príspevky si dosť odporujú..zrejme nechám tvoje ďalšie príspevky bez povšimnutia s prianím, aby sa vám podarilo nájsť režim k spokojnosti všetkých 🙂

katka55
10. mar 2011

@katty17 @mirka285 baby, nevidela som tie fliaciky vasich bab nazivo, ale napr. mm sa par tyzdnov po narodeni spravil na tvari fliacik a potom rastol s nim, takze teraz ho ma na jednom oku az dole takmer po usta. v podstate celu jednu licnu kost s okom ma hnedu. nakoniec zistili, ze je to pigmentove, ale jasne, ze si na to musi davat pozor - slnko atd. raz si dal asi 1cm odstranit laserom, ale znova sa to vratilo. v podstate je to "len" chyba krasy. verim, ze aj tie vase fliaciky nebudu nic vazne. lekari nevedia, z coho to mohlo vzniknut, lebo v rodine nic take nemali, ale JPP povery hovorili, ze sa mm mamina mozno v tehotenstve zlakla blesku a na tom mieste, kde sa chytila brucha, to vzniklo babatku. alebo ze ked v tehotenstve spadla, tak sa tam tiez chytila alebo udrela... neviem... drzim vam palce 😉

monline
10. mar 2011

@noemarta dokelu a to ked si fit, si nemohla aspoň na skok včera dobehnúť? ak ťa mohla kamoška aj suseda vidieť s takým okom, my prečo nie? 🙂

monline
10. mar 2011

@katty17 @mirka285 verím, že sa vám obom potvrdí, že tie fliačiky budú len znamienka krásy a nie nič vážne

luludi
11. mar 2011

bre ranko babule,

sa tesim, ze je piatok a krasny vikend pred nami 😵 😵 😵

fajny den vam vsetkym

monline
11. mar 2011

krásny dník prajem
to čo sa zase deje? zemetrasenie v Japonsku, cunami...strašné ☹((

kafoditka
11. mar 2011

Dobre ranko 🙂 Dnes nam po tyzdni pride tatinko, moc sa tesime 🙂
@maxara ujo minuly tyzden pochovaval mamu a bola 2dni vystavena v krematoriu, kde bola strasna kosa a oni sa tam ako rodina chodili k nej modlit. Vsetci surodenci jeho vratane manzelky dostali chripku s normalnym priebehom, cize dostali ATB a liecili sa, len ujovi sadol nejaky zmutovany bacil na pluca a postupne dostal obojstranny zapal ne ne a aj na podbrusnicu. O dva dni na to mu zlyhavali vsetky organy.. vcera rano mu nasadili vakcinu a lieky za strasne prachy, ale nastastie mu to poistovna preplatila. Telo sa spamatalo a zatial to vypada, ze je to na spravnej ceste.... inak lekari vraveli, ze ti, ktori boli s nim v kontakte sa obavat nemusia, ale akekolvek navstevy su prisne zakazane... som sa strasne zlakla, lebo aj moja mamina ho na pohrebe bozkavala, ked mu davala kondolenciu 😖 ale tak je to uz vyse tyzdna a je v pohode, tak dufam, ze aj bude...
@mirka285 s tebou sa mi dnes snivalo 😉 sedeli sme spolu v najvychytenejsom bare v ba a vedla si prisadol tvoj Gabo s kamosmi a nevsimol si nas.. strasne srandovne hovoril po slovensky a kamaratom sa chvalil, ake kupil obrucky a detailne som ich v tom sne videla, ale poviem ti, ze moc sa mi nelubili 😀 boli take mohutne, siroke a tak cudne prepletane..

kafoditka
11. mar 2011

@monline Mon akurat to pozeram na TA3... ☹ ☹ ☹

mirka285
11. mar 2011

dobre ranko....
@kafoditka hi hi tebe ake hovadiny sa snivaju 😀 asi tie obrucky vyberiem ja,aby nedovliekol nejaky gyc domov....no ja som zvedava co ten fliacik,LInda ma navyse aj hemangion na chrbte,ktory sa absolutne nemeni,takze tiez ho budeme asi musiet dat odstranit ☹ no idem si umyt vlasy a dnes som objednana k zubarovi,tak snad to tam prezijem 😒

katty17
11. mar 2011

dobre ranko babule.
ja som tuto noc zle spala. sandra celkom v pohode az na to ze od druhej trosku buntosila. tak sme buntosili spolu. mala som nepekne sny a neviem preco stale mi chodil po rozume ten fliacik. musim ho nejako vypustit z hlavy.
co mate dnes na plane? co budete varit?

kafoditka
11. mar 2011

@mirka285 Miri nieeeeeeeeeeeeeeeee ty nic nedavaj odstranovat, moja segra aj moj svagor mali tak isto velke hemangiomy ako ma Filip na kolene a ako rastli, tak im to uplne zmizlo..svagrovi az ked mal 20 rokov a segre okolo 15tky... pokial sa bude ten hemangiom spravat rovnako a nebude sa zhorsovat, tak urcite nedam maleho operovat...
A veru, ja by som nemohla nechat vyber obrucok cisto na chlapa, to by som neprezila 😉 😀

katka55
11. mar 2011

ahojte 🙂 tak ja som dnes po 100 rokoch dostala menzes 😠 ako mi bolo bez neho dobre 😅 ale idem to brat pozitivne, ze som opat plne pripravena na reprodukcny proces 😀 😀 ideme my teraz do obchodu, pekny den vam prajem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre