Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
8. mar 2010

zrzi, ja som prvy polrok zivota nasej nely (a mozno aj dlhsie) pretrpela .. vobec som si to materstvo nedokazala uzit ... a malo to dva dovody .. jeden z nich bol ten, ze mala sa nam opakovane zakuckavala az dusila a ja som mala priserny strach, ze sa mi udusi ... hlavne pri kojeni sa jej to stavalo ...

a druhy dovod bola moaj sibnuta analyticka povaha ... najradsej by som to vsetko mala pod kontrolou, naplanovala a zila podla tabulky ... ale deti proste tabulkove nie su ... spia, ako sa im chce, jedia, ako potrebuju, atd ... postupne som sa nejak naucila, ze vsetko tak nejak samo pride ... mala rastla a postupne prislo to, ze prestala chciet MM, neskor v podstate nahodou presla na kravske, na vianoce sme odovzdali dudku jeziskovi ... som sa naucila, ze netreba nic nasilu, vsetko ma svoj cas a navyse u kazdeho decka iny ... a snazim sa viac spoliehat na svoj pocit a instinkt, aj ked som v jadre uplne racionalny clovek a vsetko by som najradsej mala podlozene vedeckou analyzou 😀

adka1311
8. mar 2010

caute babule....od zaciatku vas velmi pozorne citam a sledujem, ale az dnes som sa rozhodla, ze sa z ulohy pasivneho pozorovatela stanem aktivnou tehulou a budem sa zapajat do vasich velmi vtipnych diskusii. Som z BA, mam uz syna Lukaska a opat cakame chlapceka /Tomaska/...a ked sa narodi budem mat este stale 32 rokov 🙂
to su zakladne info pre Maxi do tabulky...

vsetkz vas tymto zdravim, najme tie najaktivnejsie z nas - napriklad maxi, oacku, duynu, kafko, stanku, zrzulku, janat, katy, sungirl, a vsetky statne....nemam velmi pamat na mena, ale mam pocit, ze za tie mesiace citania z vas poznam mnohe celkom slusne. Ste strasne zlate a som rada, ze sa tu zisla taka super partia. Drzim nam vsetkym palce aby nam to skoncilo happyendom...
Prve tehu som mala trosku komplikovane a v snahe vyhnut sa nemocnici co najdlhsie aj teraz, mam uz mesiac pokojny rezim, do prace len obcas a snazim sa setrit....
na uvod hadam aj staci....som rada, ze tu mozem byt s vami....

bellablonde
8. mar 2010

mne sa raz snívalo, že som už bola tehotná a znova som otehotnela. To druhé bábetko som mala porodiť až polroka po prvom 😨 a dnes v noci som bola na horách so Stankom Juríčkom z ordinácie...romantika ... 😀 😝

ja keď môžem aj na normálne poradne chodím s manželom, keby som sa dozvedela niečo negatívne, nech neprerevem celú cestu autom..

zrzulka
8. mar 2010

Zuzi dvojcatka su fajn 😀 Mne sa paci ked je chlapcek a dievcatko... no ale netrufla by som si.... 😝 Obdivujem mamy dvojcat ci trojcat....

Stani jasne casom to predychas tak ako ja a zacnes sa tesit... Uvidis ze ako kupis prvu ruzovu vec a zacnes si v nej predstavovat svoje dievcatko tak to bude oki. mne aj zname a kamarytky velmi pomohli ked mi hovorili ake je super mat chlapceka ci parik.... Vidis a mala bude mat blizko kamaratku julovku (katty)

Deni tak prve mesiace malej som tiez len trpla ci to vobec prezije... tiez som si to nevychutnavala absolutne.... Dlho mi trvalo kym som sa s tym vysporiadala a boli stavy ked som plakala muzovi na ramene ze ja uz nevladzem nech ma vezme odtial prec. On mi vzdy na to povedal len jedno nezoberiem lebo doma by si bez malej nevydrzala. dnes mu za to dakujem... Ale vtedy by som fakt "zdrhla" Tiez take cudne pocity ... Dodnes to mam v mysli ake to bolo ale verim ze take nieco sa stava len raz v zivote a tentokrat to bude celkom ine. sama som zvedava ako si to budem vychutnavat ked bude maly na svete....

bellablonde
8. mar 2010

ahoj adka1311
tak sa tu cíť medzi nami dobre 😵 ja prispievam len občas, lebo nie vždy sa nájde viac času vkuse na debatu, ale čítam veľmi rada, je tu dobrá atmoška medzi babami 🙂

bellablonde
8. mar 2010

A gratulujem Lukáškovi k dnešným (?) 4. narodeninám 😵 😵

zrzulka
8. mar 2010

Adka vitaj medzi nami, aj ja som rada ze si sa ku nam pripojila a tiez verim ze vsetky to tu dobojujeme do uspesneho konca, kde budeme preberat uz ine temy ohladom kojenia, grckania..... a dufam ze aj pipikov 😀 😀 :o)))))

adka1311
8. mar 2010

Zrzulka, my sme podobne trpli pri nasom prvom synovi - pri Lukaskovi...nielenze sa narodil predcasne, ale aj s obojstrannym zapalom pluc a prvych 5 dni nam povedali, ze vobec nie je iste, ci prezije ☹
nastastie to dopadlo OK....a tak len dufam, ze teraz mi babo vydrzi v bruchu dlhsie...nech nemusi do inkubatora a nech nemame zasa tie stresy...
inak toto tehotenstvo si vychutnavam ovela viac ako prve a to aj napriek tomu, ze mam zle AFP testy a odmietli sme amnio.... 🙂

maxara
8. mar 2010

adka vitame ta medzi nami aktivnymi, dufam, ze sa vecer dostanem doma ku kompu, nech si vsetko mozem poznacit, lebo dnes je to tu sama novinka a sama vesela sprava...
bella to sa aj mne snivalo, ze som do tehu bruska otehotnela ako nevernica s inym a nevedela som, co mam robit.

zrzulka
8. mar 2010

jeeeeej to fakt ma dnes Lukasko 4 roky??? tak aj my sa pripajame ku gratulantom.... 😀

zrzulka
8. mar 2010

Stani a ty si jasnovidka??? mavas zive sny??? ja tiez dost davam na svoje pocity.... ale snivaju s ami povacsine take hluposti ze to sa len modlim nech nevyjdu:o)

zuzik1983
8. mar 2010

zrzulka no urcite su fajn,aj mne sa to velmi paci.ale urcite nechcem mat prve dvojcata,ked este nemam nejake skusenosti,neskor by som to mozno uz tak nebrala,ked uz b udem vediet co a ako a dvojcata by mi nevadili.inak aj ja som z dvojiciek,ale to druhe dvojca sa narodilo mrtve,takze je to mozne ,ze raz aj budu dvojicky,lebo mame nejake v rodine a aj z manzelovej strany tam cosi je 🙂

janatt23
8. mar 2010

ahoj adka.
my zdravime vsetky teba 🙂 nech ti vsetko dobre dopadne 🙂)))

adka1311
8. mar 2010

Ahoj bellablonde....s tym prispievanim bude aj u mna asi trosku problem....niektore baby su tu neprekonatelne...ja to ledva siham citat 🙂
A ano, Lukino ma dnes narodky...ale uz ma oslavy za sebou....cez vikend sme to vsetko stihli.... 😀

zrzulka
8. mar 2010

Adi hlavne ze to dobre skoncilo. A z coho mal ten zapal zistilo sa ????Tentokrat bude vsetko ok ... treba verit

maxara
8. mar 2010

heeej snad nechcete povedat, ze som ukecana 😀

denisse
8. mar 2010

vsetko najlepsie lukaskovi 🙂

adka1311
8. mar 2010

dakujem maxi aj janat za privitanie....
a k tym snom - mne sa posledne mesiace nesniva nic...normalne celkom dobre spavam, ani na WCcko nebeham...no nie som ja divna 😎

janatt23
8. mar 2010

vidim tu nejaku temu o dvojcatach. ja by som prijala chlapca a dievca naraz. vzdy som chcela len jedno dieta a ked mi manzel zahlasil, ze chce neskor este jedno, tak by som to poriesila radsej tak. nehovorim, ze tehotenstvo je zle, ale radsej by som si to odkrutila naraz 😅

zrzulka
8. mar 2010

Zuzi ... ono sa inak hovori ze sa to dedi obgeneraciou (dvojickovo) tak skor to postretne tvoje potomstvo... neviem co je na tom pravdy .... Aj u nas v rodine su dvojcatka ale to je taka vzdialenejsia rodina ako otcovi bratranci a sesternice

janatt23
8. mar 2010

jeeej a vsetko naj synackovi 😀 😀 😀

maxara
8. mar 2010

ja som vzdy chcela aspon 3 deti a mm maximalne 2, cize mne jednoznacne z toho vychadza, ze dalsie tehu musia byt dvojicky.. 🙂

zrzulka
8. mar 2010

maxi nie my sme radi ze ta tu mame... aspon je tu vzdy nejake "vzruso" 😀

janatt23
8. mar 2010

baby aby som nezabudla. VSETKO NAJ KU DNU ZIEN!!! 🙂 🙂 🙂

zuzik1983
8. mar 2010

no mne sa teda spava hrozne,stale sa budim,neviem sa ulozit ale divne mi je,ze uz vobec v noci tiez nebeham na wc...

zrzulka
8. mar 2010

maxi mas to dobre prespekulovane... len jak to spravit... 😀 😀 😀
ja tiez tuzim po troch, manzelovi hovorim ze ked to tentokrat s dievcatkom nevyslo (obaja sme mali taky sen) tak budeme musiet mat este jedno (len srandujem 😀 )

oacka
8. mar 2010

Ahojte, kočky! vítam všetky nov étváre, ale nás tu je! 😀
mne sa sníva už iba o kočíkoch! a dnes sa mi snívalo,že sme mali bábo a bol to chlapec.
včera som celý deň prespala, neviem, čo sa mi robí a dnes by som tiež len spala... a pritom tu krásne sviete slniečko.
ja najradšej spím tak napoly na boku,napoly na bruchu,ale aj som včera cítila také kopance až do postele, keď som si tak ľahla, tak dúfam,že to bábu nevadí... ja na chrbte vobec nezaspím....

adka1311
8. mar 2010

Denisse vdaka...ked bude viac casu tak postupne popridavam aj nejake foto....mnhe z vas mate krasne albumceky, tak sa posnazim aj ja...

Zrzulka, maly mal infekciu z plodovej vody...som bola nahnevana, ze mi to nezistili skor, lebo som 8 tyzdnov pred tym ako sa narodil, vkuse lezala v nemocnici, lebo mi hrozil predcasny porod a neurobili mi testy 😢 nakoniec sa maly narodil cisarskym na zaciatku 35 tyzdna, ale je to bojovnik...zo vsetkeho sa dostal, som na neho velmi hrda - teraz uz vobec nevyzera ze bol predcasne narodeny...ma 4 roky a 18 kg....a antibiotika bral len 2 x v zivote...a to nas vsetci strasili, ze bude mat slabu imunitu kvoli tomu, ze sa narodil so zapalom pluc...mali sme stastie 🙂

Teraz uz utekam po maleho do skolky...precitam si vas zasa vecer /ako vzdy 😀 /

oacka
8. mar 2010

a v tom maďarsku som sa dobre nasr... nahnevala, vošli sme do predajne Brendon a tam kočíky od výmyslu sveta! a u nás v Košiciach, druhom najväčšom meste, máme veľký prd!!!!!! škodea, že neviem po ma´darske, bola by som sa povypytovala predavačiek, mali tam asi 4 druhy Peg perego a všetky veľmi pekné.

janatt23
8. mar 2010

baby mozte lezat na chrbte???? ja vobec... ked si tak lahnem, tak mam uplne tlaky v brusku, ako keby to babanku vadilo ☹ mi je to neprijemne a niekedy az bolestive.... to mam len ja????
mne sa moc nesniva, alebo si to uz nepamatam. a aj na WC idem uz len 1x za noc. takze to sa ustalilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre