Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
1. aug 2010

@ericica snorici uraduju opat 😝 😠 😒 ☹ ja neviem dokedy ich to bude bavit.... clovek sa uz nemoze vkude ani porozpravat ....

oacka
1. aug 2010

@zrzulka aj mojej sa robia vyrážky,ale len sem tam. som jej to jemne potrela alkoholom a vyschli. potom som si sama potrela ksicht alkoholom a skoro ma piclo,slzy mi vybehli do očí a smrad v nose som cítila!!!! už jej to isto nebudem robiť!

zrzulka
1. aug 2010

@alllexa podla mna to nie je v norme... mala by si si to nechat prezriet... ☹ to som ti chcela vcera na margo tvojho prispevku aj napisat len akosik som sa sem uz vecer nedostala... ako velke si mala sitie?

zrzulka
1. aug 2010

@oacka myslis spiritusom? alebo akym alkoholom? spiritus je brutal... to aj aj ked si upravujem obocko a potom pretieram liehom tak slzy v ociach... teraz pouzivam uz len detol ale malemu dietatu by som to tym nepretierala ... ja mu to potieram materskym mliekom... sa mi zda ze to uz ma trosku lepsie

ericica
1. aug 2010

@zrzulka vidis to ma ani nenapadlo jej to natriet mojim mlieckom 😉 dobry napad...

petulka_1
1. aug 2010

@denisse No ja som na tom podobne ako ty. Moj mm odchadza zajtra v noci do roboty (na 6 tyzdnov do Norska) a ja mam trosku strach ako to tu sama zvladnem. Nemam tu po ruke nikoho. Sestra sice byva nedaleko ale aj oni idu na prazdniny tak budem sama. Ale hadam nam to dako s malickym pojde... 🙂
Este k tomu som bola vcera na pohotovosti, lebo sa mi strasne nalial prsnik a velmi bolel, nedalo sa mi z neho ani odsat ani nic, tak mi dr. povedal, ze mam zacinajuci zapal, dal antibiotika. Vcera sme s malym prelezali cely den, bol taky dobrucky, aj v noci spinkal, ale dnes od rana bol ako vymeneny, iba plakal, chcel jest,aj som mu skusala davat z toho bolaveho prsnika, ale z toho mu nic neslo tak plakal, dala som mu sice z druheho ale to mu asi nestacilo, potom uz ked zaspal a chcela som ho dat do postielky tak sa znovu zobudil a zas len plac a na ruky. Skusala som si aj zakazdym odsavat, ale ide to len tak kvapka po kvapke a potom uz nic. Ale teraz sa mi zda, ze uz trochu polavil, uz nieje taky tvrdy a uz sa mi aj podarilo odsat trosku lepsie, tak dufam , ze uz sa to rozbehne normalne.. Nemate nejake rady co robit aby sa to mliecko lepsie pustilo.... ☹

petulka_1
1. aug 2010

@oacka Ja mam strie aj na prsiach, ale tie uz davno, tie su z pribratia ale na bruchu mam po porode rozkonareny strom zo strii....

elka74
1. aug 2010

teplé zábaly a masírovať.. malo by to povoliť..
@petulka_1

janka256
1. aug 2010

@zrzulka jaaj tak to mas dobre ze mas maleho tucka ja sa malu takmer bojim chytit ved ma len teraz 3115g nozicky ma jak maly pavucik uplne tenucke 🙂

zrzulka
1. aug 2010

@janka256 jake drobetko... a kolko mala ked sa narodila???ja som obe deti mala velke... ale maly vyzera byt dost silny ... ja sa ho teda chytit nebojim.... 😀 aj pedina na poradni ze je vitalny.... 😀

radulka77
1. aug 2010

ahojte žienky, kukám že to má veľa z júloviek už za sebou... gratulujem k detičkom a želám veľa veľa zdravíčka 🙂 tu je môj pokladík.. nar. 20.7. váha 3610g a dlžka 51cm 😵

maxara
1. aug 2010

Ahojte babulky, my stale bojujeme s mlieckom.. tisko zavidim vam vsetkym, co sa stazujete na vela mliecka ☹.. ja si odsajem z oboch spolu na jeden krar max 40 ml... akoze viem, ze odsavacka nie je taka silna ako babo, ale aj tak.. malej to nestaci.. vypije obe prska, uspi sa na nich, ale za pol hodinku zase drdlikuje s tou puskou, vtacatko moje krasne..stale sa ju snazim prikladat co najviac, aj mam niekedy pocit, ze sa to zlepsuje, ibaze prsa sa mi naplnia len navecer a do rana a cez den akoze nic.. malinko...

@radulka77 gratulujem k syncekovi... mohla by si este doplnit sposob porodu? ak sekcia, tak ci planovana alebo akutna, alebo prirodzene ci vyvolavane..

alllexa
1. aug 2010

@zrzulka - ani neviem, ake to bolo velke, ale bolo aj vnutorne sitie, a robili to dve hodiny...

alllexa
1. aug 2010

@maxara - skus si co najviac odsavat, tym by sa Ti mala zvysit produkcia...

dugyna
1. aug 2010

@maxara maxi kup si v lekarni ricinus communis ch5 homeopatikum, a olej znacky sallos na prsia-je to na mlieko a lespie vyprazndeni prsnikov..sa tym masiruju/ ako teplo pososbia na prsia/
denne musis vypit 3l tekutin.
a pi vybublinkovanu vineu a pripadne 100% hroznovy dzus,
malu prikladj..to robis dobre..ale ak hovoris ze jej nestaci tam ju dokrm UM kym sa ti vytvori dostatocne mliecko
odsavat by si mala po kazdom kojeni...
inak lespie je odstriakavat je to mensia zataz na bradavky..

a hlavne pozitivne mysli drzim palceky

maxara
1. aug 2010

@alllexa co si mala s tym mociakom? ja sa obavam, ze s nim totiz nieco mam.. niekedy mam pocit, ze mi uz uz ujde cikanicka.. ☹ ledva dobieham s troma kvapkami na zachod
a inak ja som mala sitie asi dost velke, mam 5 vonkajsich stychov (na rane po slepaku mam 6 😖 ) a este to citim.. este mi ani vsetky stychy nevypadli.. akoze uz sedim relativne normalne, ale dost ma to taha a stipe v roznych polohach.. no ale ja mam este ranu aj na vchode dnu, tam mam taky fasa stych, co ma aj picha aj boli..

inak v utorok som bola u mojho obvodneho a on sa tak zaujimal, ze co a ako a ked som mu povedala, ze najhorsie zo vsetkeho bolo sitie, tak mi povedal, ze cital moju spravu a ze teda vie, ze ruptury posvy (to vnutorne potrhanie) sa moc umrtvit nedaju a teda sa ani neumrtvuju.. a sije sa zdnu do von, co je logicke a co aj sedi, lebo tie vonkajsie, teda ten nastrih mi opichla a sitie podkozia som necitila, az kozu. a dovtedy kazdy vpich a kazdy uzlik.. 😢

liluu
1. aug 2010

@alllexa aj mna ešte bolí šitie, a ešte mi ani stehy nevypadali.... tiež som poriadne zaštopkaná...Mne sa to asi nikdy nezahojí 😠

maxara
1. aug 2010

@alllexa odsavam skoro stale, kym ona spi po kojeni, potom si nechavam zase naliat, kym sa zobudi.. a ked viem, ze bude spat dlhsie tak odsavam aj pocas spanku..

@dugyna dugy, ricinus mam, vineu pijem, pijem aj gravimilk, malu prikladam, odsavam.. ☹
malu dokrmit musim, davam nutrilon, vypije z neho len malo, mozno 20-30ml, dokonca mi ani nevie pit z flase, davam jej zo striekacky po prste.. a skusali sme aj lyzickou, aj to jej ide pekne, ale tou striekackou je to rychlejsie

dugyna
1. aug 2010

@maxara a to odsate mliecko zamrazujes ? lebo by si malu mohla tym dokrmit...
no este by mozno stalo za vyskusanie tie takbletky co som na ne videla reklamu vcera na konikovi..su to nejake prirodne extrakty..a ze do 24-48h zvysia tvorbu mlieka...alebo skus kontaktovat nejaku laktacnu poradkynu

meruska
1. aug 2010

@maxara ahoj, aj ja som na tom ako ty....po kazdom kojeni odsavam a vzdy je to tak 20 - 30 a pri najblizsom kojeni vzdy davam ako dodatok z flase tu mini davku....zajtra ideme na vazenie tak hadam sme uz konecne aj nieco pribrali...a tiez papam homeo, pijem vineu, 3 litre vody, caj na podporu....ale mliecko sa len kvapka ...

maxara
1. aug 2010

@dugyna to odsate mliecko davam vzdy ako dokrmenie.. ibaze napr rano od 4tej kojim najprv o dev hodiny, potom o 1 a pol, potom o hodinu a potom o pol hodinu, cize ani si nemam co a kedy odsat, takze okolo obeda dokrmujem UM. potom mi zaspi na 4-6 hodin a ja si vtedy "naodsavam" cca dokopy 50-60ml a toto mliecko jej potom vecer po kupani a po vecernych kojeniach, cca o polnoci dam a ked nestaci, co sa do pol hodiny prejavi, tak dokrmim UM.. ale toho UM mi vypije vzdy uz len malo, takze nieco predsalen mame.. 😒

@meruska ☹ no tak sme dve.. no nic, uz sa ucim zit aj s tym UM.. najhorsie je, ze je chudatko tak zvyknuta na ten slaby prud, ze z flase mi pit nevie.. no ale aj tak dobre

meruska
1. aug 2010

@maxara mne z flase taha o 106 to moje mini mnozstvo....s tym nieje problem...a tvoja pribera? lebo mi nie....

maxara
1. aug 2010

@meruska neviem, zajtra idem na poradnu, ale snad ano 😒

meruska
1. aug 2010

my sme boli v utorok ..vtedy pribral...v piatok mal zas len tu istu vahu ..tak sa mame ukazat zajtra ze ako cez vikend

dugyna
1. aug 2010

@maxara maxi musis malu nastavit na rezim cize pocas dna ju bud kazde 3hod na papanie ak po papani placka dokrm ju..ale ty si skus po krmeni odsat.potom uz neodsavaj ale zase daj malu papat za 3h takto funguj azdo polnoci.po polnpci ku uz nebudis ale nechas ju nech sa sama zobudi..mozno za3h a mozno za 6...ale odsajes len tesne po kojeni..neodsavaj ak bude spinkat viac ako 3h lebo ona si o potom vysaje..takto nastavis rezim malej a aj prsnikom....budi sa ti lebo jej nestaci mliecko..cize kym nastavis rezim by si ju mala asi vzdy dokrmi.o

sisa07
1. aug 2010

Ahojte 🙂

Dievcence, prepacte, ze sa Vam sem zamiesam, dostala som sa sem omylom, ale ked som si trosku precitala Vase posledne prispevky, ake mate problemy s mlieckom, tak by som Vam rada par viet pridala. Ja mam dve deticky, 3rocnu Adelku a rocneho Adamka. Adamka kojim doteraz, Adelka bola dojcena 16 mesiacov. Len by som Vam velmi rada povedala, aby ste nevzdavali dojcenie, pretoze je nenahraditelne akymkolvek UM. Mna zmiatli sestricky po prvom porode v nemocnici a zacala som dokrmovat napriek tomu, ze som mala krasne nastudovanu problematiku z casopisu Dieta a z Mama a JA. Myslela som si, ze Adelke moje mliecko nestaci, ked cucka kazdu hodinu, alebo polhodinu, alebo hodinu a pol......Stale na mne visela - den, noc......Bola velmi nepokojne babatko. Mesiac som ju dojcila aj dokrmovala, lebo som si neverila, ze mam dost mliecka. Potom som sa zatala, vyhodila UM a dojcila dva dni skoro non-stop. Bolo to vycerpavajuce, ale oplatilo sa. "Rozkojili" sme sa a dalsich 15 mesiacov nam dojcenie robilo radost.
Baby, musite si verit, to je zaklad, dojcenie je hlavne o psychike, len male percento zien dojcit nemoze. Nedajte na ziadne harmonogramy, tabulky, verte svojim schopnostiam dojcit. Ja mam prsia nulky, takze mnohi ani neverili, ze dojcim.......ale islo to u Adelky a Adamko je tiez celkom slusny prisavnicek. Keby som pocuvla rady sestriciek a "pani " doktorky v nemocnici, ze mam dojcit az po troch hodinach, lebo ked budem dojcit castejsie, znici mi Adelka bradavky, tak by som nikdy tak uspesne nekojila. Dojcene dieta si vytiahne vzdy tolko, kolko aktualne potrebuje a netreba ziadne vody, cajiky, nic.......
Dufam, ze sa nehnevate, ja by som Vam len rada dodala osobnou skusenostou odvahu, aby ste to nevzdavali 🙂.
Drzim palce, nech Vam dojcenie prinasa len radost a nech sa pri takychto malinkych babatkach podari UM vystrnadit prec.
Mesacne dieta je velmi skoro nastavovat na rezim. Take male dietatko potrebuje hlavne maminku a jej blizkost a je jedno, v ktoru dennu alebo nocnu hodinu 🙂. papa

sisa07
1. aug 2010

Este doplnim, ze cim viac date UM, tym menej vypije potom drobcek MM a nestimuluje sa prsnik k vacsej tvorbe mliecka, ale naopak mliecka ubuda. Pri tvorbe mliecka plati, cim vacsi dopyt, tym vyssia ponuka. Ak sa dietatko zasyti UM, ktore z flasky tecie lahsie ako z prsnika, zacne po case odmietat pit od maminy.

Ak tu pisem nieco, co ste si pisali predo mnou, ospravedlnujem sa, ale nedalo mi 😅 .

Zelam vela zdravia Vam aj detickam 😵

mirka285
1. aug 2010

@kaniska hodila som ti ten link do IP 😉

luminkasp
1. aug 2010

ahojte, ja vas vobec nestiham citat ani pisat a ked odidu nasi, tak to uz asi nebudem stihat vobec

baby, ja budim maleho v noci na prso, lebo my mame strasne horucavy, takze by som sa bala nechat to budenie na neho 😉 a cez den tiez ked vidim, ze dlho spi, ho zobudim, inak sme skoro stale na prse pre tie horucavy, tak ani odsavat nemusim

nase foto: http://www.facebook.com/album.php?aid=58228&id=...

alllexa
1. aug 2010

@liluu - aha a ako pozeram, tak si mala porod o den skor ako ja, takze sme na tom podobne. Ja uz som sa fakt bala, ze ci mi nieco nie je, ked co pocuvam, tak do dvoch tyzdnov od porodu skoro kazdy normalne fungoval.

@maxara - ja som mala ten problem, ze na ultrazvuku videli, ze mi zostava vela mocu v mechuri, ze to neslo vsetko uplne von. Proste tie svaly okolo som mala vsetky take ubolene. Ale Teba ked v nemocnici v pohode pustili, tak si asi ten problem nemala. Ja si myslim, ze ked sa zahoja rany po siti, tak sa da do poriadku aj toto. Inak, mna to teraz pre zmenu stipe:(
No mas to blbe s tym odsavanim, stale na to mysliet a odsavat aj v noci:( Snad sa Ti ta produkcia zvysi. Inak, ja keby som si mala odsavat tesne po kojeni, tak asi by som neodsala nic. Musim pockat, kym sa nieco nove vytvori, aby som mohla odsavat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre