Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janulienocka
15. jún 2010

@nina88 ja osobne nepijem, akurat som si kupila tie homeopatika k lahsiemu porodu (arnica neviemaka), brala som to aj pri prvom porode a fakt ze som mala dobry, takze mozno pomohlo 😉

meruska
15. jún 2010

@janulienocka aj ja mam tie homeo na lahky porod....kedy to zacnes brat?

janulienocka
15. jún 2010

@meruska asi tak dva tyzdne pred teminom, myslim povedali v lekarni, niekedy ku koncu juna zacnem (ak sa nevypyta skor), my mame temin podobne 😉

meruska
15. jún 2010

@janulienocka aj mne spominali 2 tyzdne vopred, ale ked pride skor? kamaratka brala mesiac, ale to sa mi zda vela

nina88
15. jún 2010

A mne povedali,že 5 dní pred termínom... 😒 Vidím,že všade inak. Ja som počula o tom čaji,že pripravuje ,,cestu,, na pôrod, ale mne po ňom vždy začne tvrdnúť brucho a celkovo sa cítim tak nejak zvláštne, tak sa bojím,či nemože vyvolať pôrod... 😕 Takže nikto??

petrap001
15. jún 2010

@nina88 ja by som ho aj brala,len tu ho neni dostat 😖 takze neviem co budem robit 😀 cakat a cakat 🙂

patresko11
15. jún 2010

baby uz vam prislo to rozhodnutie zo socialky?

pepppe
15. jún 2010

@patresko11 mne este nie 😠

meruska
15. jún 2010

@patresko11 mne este nie

lela1809
15. jún 2010

bre ranko 🙂
nina88: no o čaji z malinových listov som čítala, že je dobré piť až pred pôrodom... vyvoláva vraj kontrakcie.... takže asi ak si chceš trošku urýchliť pôrod tak hej 😉

lela1809
15. jún 2010

@petrap001 no a nemôžeš si dať čerstvé malinové listy?

pepppe
15. jún 2010

ozaj baby,,moze byt,ze mi uz spadlo trosku brusko,vcera mi muzik povedal,ze je omnoho nizsie ,vsimla som si to aja,,co vy nato??? 🙂

patresko11
15. jún 2010

kedy to chcu akoze poslat?

adelaine
15. jún 2010

@petrap001
alebo to urychlite s mm prirodzenou cestou, date si horucu vanu,
trosku vinka a nejake to tutu-mutu 😀 a pojde to 🙂

lela1809
15. jún 2010

@adeline 🙂 to by bolo veľmi príjemné urýchlenie 🙂 mne môj mm povedal, že by sme si mali už dávať pozor , že chúďa maličká nech nemá stres 🙂 tak neviem neviem ako to vydržíme a potom ešte šeststonedelie... jaj jaj 😖

kafoditka
15. jún 2010

Bre ranko 🙂
Ja som spala super, konecne 🙂 Dnes sa citim velmi dobre, chystam sa poobede kuknut do Metra, potrebujem prasok a chcem kuk aj plienky..

ZRZULKA, ty si dnes v noci bola nejaka popularna, aj mne sa stebou snivalo.. Bola som u teba na navsteve, ale byvala si vedla mojej babky v Cadci a nemala si rysave vlasy, ale cierne.. 😉
Inak telepatia medzi nami asi funguje, dnes rano som opat dohovarala malemu, aby sa poponahlal, ze zajtra je pekny datum a ked nie, tak 25.6. - lebo to ma moj Peto narodeniny, tak by dostal krasny darcek 🙂

patresko11
15. jún 2010

@janulienocka aj mna to boli presne to iste co teba....vcera som sa nemohla ani len pohnut...ale dnes je to uz lepsie

adelaine
15. jún 2010

@lela1809
noo, muzom sa to moze zdat cudne, sexikovat, ked je male v brusku,
ja ten moj hovorieval, ze je to cudny pocit, ze sa nevie uplne uvolnit 😅
my mame momentalne sex zakazany, aby sa porod nerozbehol,
zajtra mam poradnu a ked doktor povie, ze mozme ist rodit,
tak na mm asi uz skocim 😀 😎
a myslim si, ze pocas sestonedelia bude sex asi posledna vec,
na ktoru budeme mysliet 😒

lela1809
15. jún 2010

@adelaine jaj no to máš pravdu s tým šestonedelím 🙂 veď asi budeme radi že sme radi 🙂 nám tiež kamoška už zakázala (lekárka) 🙂 vraj nech sa to nespustí skôr 🙂 som v 35+3 tak mám ešte čas do pôrodu 🙂 uvidíme ako bude všetko prebiehať 🙂

nina88
15. jún 2010

Tak to vám vobec nezávidím teda... My normálne ešte fungujeme a pri malej sme ani nedodržali šestonedelie. 4 týždne necelé... Ale to je individuálne u každej ženy... Verím že sa zotavím rovnako rýchlo... 😉

mirka285
15. jún 2010

ranko..ja som spala dobre chvalabohu 😉 a ja ten caj z maliniku pijem uz tyzden,tak uvidime ci mi pomoze 😀 aj tie homeo uz jem druhe balenie....ja som stastna ze nie je teplo vonku 🙂 a snivalo sa mi o sexe,asi mi chyba 😝

lela1809
15. jún 2010

nina88 jaj normálne závidím ☹ uz mi to leze na mozog... 😎

alllexa
15. jún 2010

@patresko11 - mne este nic nedoslo, hoci som na materskej uz od 10. maja. Dosla len majova almuzna z roboty🙂

@adelaine - ved v podstate by si uz mohla ist rodit, ked si v 37. tyzdni, nie?

Dnes ma zase brutalne boli hrdlo a citim sa blbo. A to sa musim zmobilizovat na upratovanie, lebo dojde na obhliadku potencialny najomnik. Mam pocit, ze cez tehotenstvo mam strasne slabu imunitu, uz som bola za ten cas dva razy nachladnuta a toto vyzera na treti raz. Neviem, ci zajtra pridem na stretko🙂 A tak som sa tesila!

patresko11
15. jún 2010

@alllexa no tak to som zvedava kedy to chcu poslat.....

alllexa
15. jún 2010

Toto som nasla na nete (tak asi preto niektorym z nas este nerobili CTG):

Obvykle od dokončeného 38. týždňa tehotenstva vám bude robený tzv. monitor alebo kardiotokograf (ctg). Jedná sa o 20 minútové monitorovanie oziev plodu a činnosti maternice. Všetko sa to zaznamenáva na špeciálny papier. Natočený záznam vám lekár zhodnotí.

nina88
15. jún 2010

Ja beriem celé tehu probiotiká, čo mi pomohlo nie len na zápchu, kvasinky,ale zjavne aj na imunitu... 🙂 Odporúčam. Aj dvojitú dávku. Ja beriem tieto: http://www.dophilus.sk/?id=23

zrzulka
15. jún 2010

@kafoditka xixi :O))) takto vas matam po nociach :O))))
Zeby sme dali my dve zajtra "sukromne stretko" v porodnych boxoch.... To by bola ina haluz. Ale ten zajtrajsi datum je fakt super ...:O)
jaj inak ja sa citim dnes fakt divne... A to rano som sa zobudila plna energie... ze idem na postu lebo tam mam nejake veci... Este aj mala je dnes ako anjelik co ocenujem lebo mam priserne krce ako keby som mala dostat menzes... Tak neviem nevim 😒

zrzulka
15. jún 2010

@alllexa tak toto ani mne nerobil nikto... to sa robi u porodnika? ale ani pri malej mi nerobili. na monitor ma napichli az na porodnej sale

zrzulka
15. jún 2010

@nina88 tie beriem aj ja ale mne nepomohli. na imunitu ano lebo chora som nebola ale na toho streptokoka nezabrali :O(((((((((((((((((((((

zrzulka
15. jún 2010

a tie listy ulahcuju porod? aku mate skusenost? ja som ani pri malej nepila ani teraz nie, ani ziadne homeo nebrala, masaz hradze nic.... ja proste na taketo veci nie som. ledva si drzim v hlave ze nesmiem zabudat jest zelezo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre