Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
13. máj 2010

Dobré ránko kočky, vidim same dobre spravy. 😉 😉 😉

Zrzulka, to pichanie do mechura to je tym, ze malickeho mas uz dost dole, tak ako ja, setri sa prosim ta i ty...
NO ta prava to hovori, dnes som dorobila postielku, teda pripravila som uz vsetko tak ako ma byt. Teraz to prikryjem vsetko plachtou, aby na to neisiel prach, ale chcem pockat do vecera, nech sa z toho potesi i moj muzicek.

Kocky, ja sa potim tusim stale, uz aj pri jedeni ci lezani ci cimkolvek....strasne, strasne moc.... 😒 😠

Pozrite...
Do rohu postielky mam taku malicku lampicku, po skusenostiach sa rychlo zapne a ja vidim, co je s malym.... 🙂

mojalili
13. máj 2010

Alexa, jedze ja idem o dost skor do porodnice (cca 1.6 - 19.6) , asi ti neporadim, ALE AKO VIDIS NA FOTKE MAM ZELENKAVU ZAVINOVACKU EMITEX do autosedacky. Takze v tom zoberiem babatko a potom doma ho dam do perinky snurovacky. 😉

katty17
13. máj 2010

ahojte babulky. 🙂 . krasne slniecko nas rano zobudilo 🙂

adelain, ano urcite sme to boli my dve s alex 🙂 chceme ist aj v pondelok na prednasku. 🙂

alex, ty si si uz vazne bola zaplatit EPI? v akych hodinach su tam? mam pocit ze maju nejake vyhradene ordinacne, vsak?
co sa tyka v com vziat miminko, tak podla mna ak bude teplucko, postaci ti tenka zavinovacka do autosedacky. tiez som sa uz na to pytala 🙂

miri, ides opat nakupovat? 🙂 alebo na rande? 😀
babule, ja spavam neskutocne zle :( kazdu noc som hore medzi tretou-stvrtou hodinou a potom uz nezaspim.... myslite ze ma uz teraz mala upozornuje ze toto bude jej cas na ranne buntosenie a papanie mliecka ? 😀

kafko, miri, dobry tip na tu zdravotnicku lekaren na Dulovom. vcera som tam nakupila takmer vsetko do porodnice a aj hygienu 🙂

katty17
13. máj 2010

mojali, uz to mas vazne skvelo nachystane 🙂 aj ten kobercek pred prebalovacim pultikom chcicihi. myslis na vsetko 🙂 ked tak pozeram na tieto tvoje fotky, tak ciitm ovela intenzivnejsie ze sa blizia nase dnicky 🙂

oacka
13. máj 2010

čaute, kočky! mojalili, ty už to berieš vážne! už len Danko chýba!
baby, včera na tej predpôrodnej príprave nám pôrodná asistentka hovorila,že veľmi dobré je to červené svetlo Solux, keď vám v noci nabehne mliečko a do rána sú prsníky tvrdé. tak tým to treba ožarovať... mám to kúpiť? počuli ste o tom niečo? a že do porodky aspoň tri košele si treba zobrať. a že veľmi dobrá odsávačka je Chicco piestová. reklamu asi nerobila, skôr hovorila zo skúseností mamičiek z porodnice. máte už odsávačky?

oacka
13. máj 2010

celkom dobrá vec je tá príprava, všeličo nám tam porozprávala,čo nám môže pomôcť v porodnici. nabuddúce máme s laktačnou poradkyňou a už nás strašia,že začiatky kojenia sú veľmi ťažké...

nina88
13. máj 2010

Ahojte, no ako tak čítam, až mi mráz prešiel po chrbte, dni máme zrátané... Juj teším sa. Ja nemám pripravené ešte awswi nič... Len postielku po malej mám umytú, ešte oprať nové postelné prádlo a bude aspoň spanie prichystané... 🙂
Mňa predvčerom chytili v noci neskutočné bolesti panvy, som myslela,že sa rozpadnem, pri každom pohybe, neskutočná bolesť. Som myslela,že to bude až do konca, ale ono to dnes v noci prešlo. Malý asi tlčil na nejaký nerv... 😒

mojalili
13. máj 2010

NO kočky necudujte sa, doktor povedal, ze budeme radi, ked vydrzim do 1.6., takze mi vela casu neostava....17 dni.....co je dost malo, aby som vsetko naraz postihala. Tak robim postupne. 😉 Ved zajtra koncim 35.tt:-)

janulienocka
13. máj 2010

baby to kde byvate ze vam tam tak svieti slniecko 😕 u nas je taky zlievak, od rana a ani to nevyzera ze by to malo prejst 🙄
ja by som tak spala ..., idem si dat kafco na povzbudenie

agika1982
13. máj 2010

Ahojte...mojali mas to krasne urobene...ako vidim,tiez mas ten priestor medzi postielkou a manzelskou maly...my to mame takisto....na tej postielke mas vlastne nadstavec na baldachyn a aj kolkotoc??bo chcem kolotoc dokupit...ale ked budeme mat malinku,tak baldachyn dam po dlzke postielky a aj to hniezdo,aby som videla na malinku
nina, ja mam take bolesti,ze neviem kolkokrat vstat z postele a chodit

katty17
13. máj 2010

oacka, ja uz mam objednanu odsavacku rucnu. tak uvidim ako mi to s nou pojde a ci ju vobec budem potrebovat. ale radsej som si ju uz zabezpecila 🙂 balicek s odsavackou, flaskami, cumlikmi mi pride bud zajtra alebo v sobotu tak som zvedavucka 🙂 Je skvele ze chodite na tu predporodnu pripravu a hlavne je fajn ze mate prednasku s laktacnou sestrickou. vela doleziteho sa dozvies a hlavne o tom kojeni. pocula som tiez ze to nieje take easy ...

katty17
13. máj 2010

janulienocka, byvame v BA a okoli. zatial je tu este vazne paradne pocasie. ale pravdepodobne to dorazi od vas ku nam lebo na vikend hlasia skarede pocasie :(

alllexa
13. máj 2010

Mojalili - mas to velmi pekne, chutnucke!

Najlepsie je, ze ja som automaticky objednavala vsetko do postielky v modrej farbe (lebo aj detska izba je na modro), a potom som si uvedomila, ze postielka bude v spalni, a tu mame do fialova 😒

Katty - ta anesteziologicka ambulancia je otvorena kazdy den medzi 13-14 hod., i ked minule dosla doktorka az o 13:45. Ale aj tak to slo dost rychlo, kazda tehulka tam bola cca 3-5 min. Najprv nam dala sestricka taky dotaznik na vypisanie a potom sme jednotlivo chodili za tou lekarkou. Podla mna je lepsie dojst neskor, ja som dosla po pol druhej, tak som aspon necakala tolko co ostatne.

katty17
13. máj 2010

dakujem alexa za info. zajtra tam vybehnem a zaplatim EPI nech to mam uz za sebou. 🙂 inac, modra a fialova su dobre. uvidis dobre to bude vyzerat 🙂 tipujem ta na chlapceka. podla toho co som ta videla 😀

sarai
13. máj 2010

ahojte, kupovali ste aj detsku ohradku alebo cestovnu postielku? mam moznost kupit tuto za dobru cenu, ale neviem, ci je dobra http://deti.bazos.sk/inzerat/3824914/Predam-det...

sarai
13. máj 2010

mojalili - mas nejake problemy, ked ti doktor povedal, ze mas vydrzat aspon do 1.6.?

oacka
13. máj 2010

sarai, ja osobne sa s ohrádkou a cestovnu postieľkou neponáhľam, to sa vykryštalizuje neskôr, keď nám to bude treba. a hádam budú aj potom dobré ponuky...
nám tá pôrodná asistentka hovorila,že tie odsávačky s balónikom do ruky nie sú moc dobré, že tá piestová je tiež ručná,ale účinnejšia.
a o tom Soluxe ste dačo počuli? vraj to stojí okolo 800,- Sk,tak to nechcem kupovať pre nič za nič...

miki060707
13. máj 2010

ahojte,
mojalili, no máš to fakt kráásne nachystané, mi máme síce postielku už rozloženu, ale chýba tam hniezdo a tak, takže v júny si to chcem pripraviť, ale mám všetko v skriniach a inak máte krásnu spálnu, mi máme postele ešte po nás, no hadam nekedy budeme mať takú peknú spálnu...

katty17
13. máj 2010

oacka, my solux mame ale nenapadlo ma ho pouzivat na prsniky. ani neviem kvoli comu by to bolo fajn 🙂 podla mna netreba zas kupovat uplne vsetko. nepocula som este ani o jednej kamoske ze by toto vyuzivali.

katty17
13. máj 2010

sarai, my tiez zatial neuvazujeme nad prenosnou postielkou ci ohradkou. mozno az casom a to asi v pripade ked budeme chodit k rodicom. .. Cestujete vela?

oacka
13. máj 2010

že ke´d sa ti rýchlo nnalejú prsníky a sú tvrddé,tak oni tým teplým žiarením zmäknú.... lebo z tých tvrdých bábo nevie piť. niektoré baby na to používali fén alebo masáž pod teplou vodou. uviddíme,čo povie o týždeň laktačná poradkyňa

sarai
13. máj 2010

mne ani nejde o to cestovanie. byvame v dome a ked pojdem s malym dole, tak aby som ho mala kam ulozit, kym budem varit a nieco robit. postielku mam hore, tak dole by sa mi tiez nieco zislo.

agika1982
13. máj 2010

oacka solux mas vlastne druh biolampy...pouziva sa na rychle hojenie roznych raniek a tak....takze je to len plus ked to mas.....napriklad, ked ti mimco porani prsnik,mozes si ho takto osetrovat..vecsinou tie lampy su tak nadstavene ze jedno pipnutie znamena 1 minutu..neviem aku mas ty...takze je to dobra vec.....nie je potrebne ju kupovat,ale ak ju mas,je to vyhoda

agika1982
13. máj 2010

a celkovo to teplo robi dobre....aj ked su moc naliate prsniky...ono tychto lamp je vela druhov

nina88
13. máj 2010

Sarai vyzerá super a cena je perfektná... 🙂

drievko
13. máj 2010

Adka suuuuper !!!! som rada ze sa polepsilo!

A ake cs mas napisane v t.knizke?

mojalili
13. máj 2010

AGIKA - hniezdo z mojej strany nie je, aby som na maleho videla. Baldachyn odokryjem z mojej strany, aby som nan videla. Kolotoc som tam dala len teraz, povodne som ho mavala nad prebalovacim pultom, tam sa mala s nim hravala viac...Vsetko mam po dcerke, nic som teraz nekupovala. LEn tyc na baldachyn, nakolko muz nevediac vyhodil vrchnu cast, ale ajtak dobre, pripevnila som tymi drziakmi lampicku o postielku... 😉

SARAI - hej, som uz otvorena na 1 prst a krcok na 2 cm, CS 8, takze v 38.tt sa mozem pripravit, to bude ten 1.6.:-) teda ak dovtedy vydrzime🙂))

AGIKA - veru mame veeelmi malicku spalnu a veeeelku postel, na ktorej sa v pohode vyspia 2 dospeli a 2 deti....ale tak nevadi, vidis, mam tam aj prebal pult. ZA rok - dva sa stahujeme do rodinneho domceka, tak snad vydrzime 😉

MIKI - to sme malovali pred 3 tyzdnami, povodne som mala cervenu spalnu, ale bala som sa, akoby to ovplyvnovalo spanok babatka, tak som to dala na bielo....toto bola moja spalna predtym...

Oacka - o tej lampe som pocula, nahrevat si prsniky...treba sa o ne starat, lebo viem, ako boli zapal....teploty 40st...hroza,....

sarai
13. máj 2010

nina - mne sa tiez pozdava a ta cena je fakt dobra. preto uvazujem. mas aj ty ohradku?

sarai
13. máj 2010

mojalili, tak ti drzim palce, nech vydrzite. ja mam skoro rovnaky problem. mam skrateny krcok, ale zatial som sa neotvarala. no uvidim v utorok na poradni, ako som na tom po 3 tyzdnoch od poslednej poradne. niekedy mam pocit, ze mi uz babo ide vypadnut. tak mi tlaci dole.

agika1982
13. máj 2010

mojali my mame tiez velku postel,a na rok mozno dva sa stahujeme do domu....tam budu obrovske miestnosti tak sa vytesujem..... a ty davaj na seba pozor moja, hlavne sa nenamahaj.....baby neviete, ci epidural boli ked sa picha???ja som strasnyyyy sralo, a to nehovorim o porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre