Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
14. máj 2010

MAXI - MAS TALENT NA OPIS 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 CONGRATULATION

maxara
14. máj 2010

mojalili a ked si rodila, aj tam niekto krical? myslim nejaka baba.. a ked ano, tak nechali ju v pohode? teda ja neviem, co bude preto sa zaujimam, lebo viem, ze vydavanie hlasu pri mojich kramovych bolestiach je velmi upokojujuce, len doma samozrejme nekricim, len si tak pohmkavam potichucky.. tak ale doma bezne nerodim..

maxara
14. máj 2010

mojalili - takze ty by si to z toho pochopila? 😀

adelaine
14. máj 2010

maxi, presne 😉
len mne sa to nechce cvicievat, som leniva ako prasa...
inak, ja uz necvicim vobec nic ☹

udajne to ulahci porod, zabrani to poporodnej inkontinencii ( uniku mocu),
a suska sa da rychlejsie do poriadku ....
tie cviky sa volaju kegelove, hodte si to do googlu, je tam toho spustu, napr.

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/614/keg...
ak sa opakujem, a az to tu niekto pisal, sorry.

mirka285
14. máj 2010

Maxi ja som bola po 16 tich hodinach tak mimo ze som uz ani nedychala nie to este stihla kricat 😀 tak ten sporak je pekna svina,pouzila som aj penovy cistic,aj ciff ,aj breff a stale to neni ono...no som nasrata,keby mal % rokov tak chapem,ale ja ho mam pol roka ☹ no nic,este raz som to nastriekala a necham to mocit aj do vecera 😖

maxara
14. máj 2010

adel to som ani nevedela, ze su kegelove cviky.. 😅 ja ked som zacala chodit k tomu mojmu chrbticiarovi, tak on mi povedal, ze mam pravu stranu krizov uplne celu zaseknutu, neprekrvenu a strpnutu.. no ale ja som ziadne mravce necitila.. ibaze raz.. ani nechcem povedat, co som pozila predtym 😀 som si lahla na brucho a skusala som sa cela uuplne uvolnit a potom od riti az po lopatky napinat svaly tak, aby som citila, ci mam naozaj tie svaly strpnute.. a mam ☹ ale tym, ze som ich ako tak rozhybala, ich dokazem napnut, ale na tej pravej strane iba za pomoci okolitych svalov.. ale kedze su to svaly, ktore sa daju "nahradit", akurat, ze oklukou, tak som o tom ani nevedela.. no a panvove dno sme napinali na brusnych tancoch, ked sme sa ucili brusnu vlnu a tocky.. a kto by to povedal, ze krasnu tocku s peknym vystretym chrbtom a peknu rovnu urobis iba vtedy, ked mas okrem chrbta napnute aj svaly panvoveho dna? 😅 😕

alllexa
14. máj 2010

Maxi - ale mne to vsetko pride ako jeden sval:( Na jednom cviceni hovorili, ze treba pouzit svaly ako na zastavenie mocu, stale som potom cvicila take stahovanie (napr. pri dvihani panvy z podlozky), na dalsej priprave zase povedali, ze ich nemam stiahnut, ale je to ako tlacenie na WC a pritom mam stiahnut brucho, tak ja uz neviem 😒

maxara
14. máj 2010

mirka a na tu vodu poloz igelitovy sacok..skus, ja tak cistim aj panvice.. asi raz za rok, ked uz su take s pripecenym olejom zo spodu, tak ich natriem tym nejakym cisticom, teraz mam zrovna cif, trochu tomu dodam hubkou vodu aby sa to nezmylo samoska a zakryjem to tym sackom..

mirka285
14. máj 2010

no tak vsetko som urobila tak som zvedava ci to vecer umyjem...

maxara
14. máj 2010

allexa je ich urcite viac, alebo ak je len jeden, tak sa da stiahnut na viacerych miestach 😉 vyskusaj tu moju uvolnovaciu techniku.. v uplnom tichu, len ty so sebou.. predstav si sval, ktory chces stiahnut a stiahni ho.. alebo sa dotkni svalu, ktory chces stiahnut. Tak si mozog skor uvedomi, co mu hovoris.. ale najprv musis byt straaaasne uvolnena.. a ked ides na WC cikat a treba ti aj kakat, robis to naraz? Alebo sa ti da najprv vycikat az potom vykakat? Mne sa mm rehotal, ze to dokazem naraz 😀 co mi teda neprislo zvlastne, ale potom som si uvedomila, ze muzi bud cikaju alebo kakaju. Tak ak sa ti da toto oddelit, tak potom urcite ti to pojde aj vedome si to "nacvicit".. A este jedna vec ma napadla, ze ak pouzivas tampony pri kramoch, tak aj tam je v navode vlastne napisane, ze ked si ho chces vytiahnut, tak mas vlastne TIE svaly uvolnit, resp az vytlacit do von, aby ti lahko vysiel.. a pritom sa ani nepocikas, ani nepokakas.. tak skus to pripadne aj takto pocvicit 😒

janulienocka
14. máj 2010

ahojte babenky, u nas stale hnusne 😢 ja som sa dnes taak rozjedla, jogurty, obed, kolace, no skratka vsechno co dum dal 😅
vcera som dostala v marionnaude vzorku parfemu, ze Lancome hypnose senses, ci ako sa to vola, no uzasne 😵, normalne si ju pobezim kupit, uz dlho sa mi nejaka vona tak nepacila 😵, fakt krasna

maxara
14. máj 2010

mirka urcite, uvidis.. mne volal kurier, Kafko za chvilku ju tu mam..

jeziiis teraz ma napadlo, ze vcera alebo kedy som tu citala, ze niekto sa pytal na cestovnu postielku, lebo byva v dome.. tak, my byvame v dome a tiez to mam tak.. v spalni mam postielku, v detskej izbe mam normalnu postel, keby som chcela s malinkou spat na jednej posteli, aby sme nebudili mm a dole ju budem mat v kociku na terase, alebo vo vajicku alebo v cestovnej postielke.. moj kocik sa da tak oddelit od konstrukcie s takym nastavcom a vajicko a sportiak sa daju na ten nastavec tak postavit, ze sa da aj hojdat a je to ako to lehatko, co mate vy poniektore.. vajicko pre prte a sportiak uz pre vacsie babuliatko

maxara
14. máj 2010

janul ja dnes tlacim clever cokoladove napolitanky (take tie malinke jednohubkove)

maxara
14. máj 2010

ja mam nejaku takuto tu postielku
http://www.maderna.sk/katalog/product/7554/

alllexa
14. máj 2010

Maxi - diky za rady!

janulienocka
14. máj 2010

Maxi to budeme vyzerat 😀 , ja som teraz pribrala za dva mesiace mozno kilo, no malicko, som sa vytesovala ... no vsak uz bude po radosti 😕
my mame tiez terasu, sme cerstvo prestahovani v novom, planujem tam davat v lete drobca spinkat, tak sa tesiiim

mojalili
14. máj 2010

mAXI - kricali tam baby bezne, aj ked sestricky na ne zazerali, ale nech si pokricia, ked maju chut, no nie? Mne uz sa nechcelo ani kricat, naco? nepomohlo by mi to a nevladala som....

Prave mi volal manzel, ide zo sluzobky a ze "Co porabas?" ja na to ze cely den lezim...a on "NO ANI S NEUPRATOVALA???" "POUVAZUJEM NAD TYM, CI SA S TEBOU NEROZVEDEM" 😀 😀 😀 😀 😀 samozrejme zo srandy to myslel a nechcel verit, ze ja nic som neurobola.

Ked mu lekar vysvetloval, ze musim lezat a nic nerobit, tak mu povedal..."ANI JA BY SOM LEPSI A VACSI TREST PRE NU NEVEDEL NAJST"...no nezabijem ho? 🙂
Idem si uvarit late...

zrzulka
14. máj 2010

Jani mne zase neskutocne vonia ta nova roll on gulicka od Nivei. pritom je taka sladka a ja sladke vone nemusim takze nechapem...

Tlacenie ja ani neviem ako som malu vytlacila, nejako spontanne, nebojte kazde dieta musi ist von .... 😀 teraz sa mi smeje ale ked budem na porodnom stole tak veruze mi do smiechu nebude... ja uz si to tlacenie ani nepamatam. Akurat viem ze treba sa dva krat nadychnut, zadrzat dych a zatlacit.... A nezabudnite zavriet oci pri tlaceni aby vam nepopraskali zilky....

Darcek za porod? To aj take byva??? Ja si na sperky nepotrpim tak som rada ze moj muz nic take nekupoval.
Ale velmi ma prekvapila nadherna orchidea a krasna pohladnicka zo srdiecka napisana... este aj teraz mam slzy v ociach ked si ju z casu na cas precitam.... A samozrejme to ze navaril veceru, vygruntoval cely byt ... A staral sa o nas 😀 Mne toto uplne stacilo. Ak to bude aj pri malom takto tak budem stastna jak blcha....

mima89
14. máj 2010

mojalili 😀 😀

baby detske mydlo maju nejake dobre v DM drogerii??

alllexa
14. máj 2010

Mojalili - aj moj manzel si robi take vtipky, ze som cely den robila a tak... Tak ale tiez vzdy nieco porobim, nezvyknem lezat. U Teba je to ine, Ty sa musis setrit.

Inak, vcera ma mm dojal - ze chce ist na Oravsky cyklomaraton a to prave zaciatkom jula, co mam termin. No nenastvalo by vas to? Ja budem tak v strese, ze som sama (nasi budu na chate), ze zrovna ten den to na mna pride...

oacka
14. máj 2010

mojalili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to ťa tvoj manžel vystihol! vie,čo má doma!
ja som zjedla karfiol so zemiakmi a miešaným šalátom a za tým pol smotanovo-jahodovej rýchlotoričky, čo sa nepečie.... 🤐
idem si urobiť zoznam,čo mi ešte treba,skočila by som do toho veľkoskladu Detex. košičanky, boli ste tam??????

oacka
14. máj 2010

prosím ťa alexa,tvoj chce aspoň športovať, ale moj už párkrát nenápadne sondoval,či by koncom júna nemohol ísť kamošov "povzbudzovať" na nejaký turnaj do Trebišova na celý víkend.... ja dobre viem,čo tam každý rok na tom turnaji robia!!!!!!!!

dugyna
14. máj 2010

dievcata ja akurat papam skvelu kaustovu poliebku vcera mi mm navaril taka je perfektna mnam 😉

janulienocka
14. máj 2010

no ja si spominam, ze vedla rodili baby, mozno ich bolo aj desat - co prisli odrodili odisli a ja som tam stale trcala 🙄 ale teda boli tak tichucko, ani jedna nezakricala 😕 , som bola prekvapena, a myslim ze ani ja som nejak nevrieskala 😔 😅
darcek za prvy porod som dostala kvety a akurat som vravela drahemu ze sa tu bavite o darcekoch tak sa ma hned pytal ze co bysom chcela, a ja ze - zas kvety. na zlato si nepotrpim, teraz by som strasne chcela ten parfem, ale kto by cakal do jula, ze ... si ho rovno pojdem aj kupit

strasska
14. máj 2010

ahojte,
ja som teraz normalne v strese, lebo ja som teda urcite takto netlacila. Akurat sa podla mna oplati pockat na vrchol kontrakcie, lebo inak budete tlacit zbytocne. Ja som normalne pred ocami videla uryvok z Toma a Jerryho, ked mu mysiak skrikne do fonendoskopu a macke sa oddeli pol hlavy aj s usami. Tak presne tak som sa citila, ked som zacala tlacit. 😀

strasska
14. máj 2010

oacka a nechces spolocnicku do toho detexu, mne treba starasne vela veci pre maleho ale vsade su prehnane ceny a v tescu nasu velkost nemaju 😒
A nesla si nahodou okolo Domaji?

zrzulka
14. máj 2010

Alex moj bol na predvianocnej party ked som sla rodit... 😀 Ale kedze som mala termin az o dva tyzdne tak kto to mohol predpokladat??? ten den ako siel mi bolo strasne zle ale kedze sa na tu party tak tesil tak som ho vyhnala nech len ide ze ja si aj tak len lahnem a budem relaxovat.... rano ho budim ze mi odtiekla plodova vopda a on si myslel ze zartujem.... 😀

mojalili
14. máj 2010

NO parfem mi muz kupil na VIanoce, drahy jak svina,ale bol moj favourite, tak uz ho mam, auto mi dal ku Dnu zien, sperky ja moc nenosim a aj to mi dal minuly rok....snad ta kvetinka staci...a hlavne, aby bol PRI MNE, a neopustil ma. To bude asi to najkrajsie pre ma, ze sa budem mat s kym tesiť z naseho Danielka... 😉 😉 😉 Hovori zo mna predchadzajuca skusenost... ☹

lenkaaninka
14. máj 2010

mojalili tak to hej aj ja by som brala auto parfém a potom ani pri mne byť nemusí 😉 ale nie to si váž takého chlapa ja stále neviem či ten môj neskolabuje lebo už nepovedal nie nejdem s tebou ale ani ano ale všetci ho presviedčajú že keby nedajbože niečo sa stalo nech pre istotu ide so mnou...

inak som sa teraz nasrala zasa. to ja musím mať raz do dna...ľudská debilita je prenáramná vec...

oacka
14. máj 2010

no práve strasska, že možno by som aj niekoho zobrala,lebo nám už asi netreba minúť 100,- euro. ja by som šla asi s mamou, lebo ona je konateľka firmy, zobrali by sme ich výpis z obchodného registrra a mohla by si ísť s nami,aby si si pokúpila. ak by sme to dali na jeden bloček alebo faktúru,tak by sme to potom rozpočítali. neviem,ako to tam chodí,tak sa trochu bojím ťa tam ťahať, aby sa tam dačo nepokašlalo a nešli by sme zbytočne... kde bývate? vieš,kde to je? niekde pri oproti cintorínu. možno budúci týždeň by sme mohli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre