Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lutsine
16. aug 2010

@tinka349 tak dlho ti spinka? my takto vobec nespinkame, sme stale hladny, budime sa max. kazde 2 hodinky.

mirka285
16. aug 2010

@leanax tak to ti pekne vela vypije,lebo moja Linda je len na UM a pije 90 ml...a je o dost starsia... 🙂

maxara
16. aug 2010

Ahojte babulky
tak ja som mala super noc.. o 2:36 ma zas chytili tie krce a bolesti zaludka.. mm volal sanitku, aj po mna prisli po rozhovore s tetou zo 155ky, zobrali ma do statnej nemocky, kde mi urobili presne to iste vysetrenie, co minuly tyzden u milosrdnych, akurat ze to patricne komentovali, ze ako som si to dovolila ich budit o tretej kvoli takej "pi..vine".. Hlavne ze ja som nemohla ani sediet ani lezat ani hovno.. nechali ma pekne vytrapit a injekciu mi pichli az na odchode domov..
Navyse mi urobili sono a zistili, ze mam zlcnikove kamene, vela malych.. 😢 to je v prdeli..
Nastastie mi to uz preslo, tie bolesti, hoci ked som prisla domov, som este vracala.. tak zas som na sucharoch a caji a tipujem ze do konca zivota, lebo ked som sa naposledy odhodlala na nieco normalnejsie, tak zas zachvat.. akozeee.. zajtra idem k svojmu lekarovi, tak snad mi on da nieco na to, alebo nieco vymysli, lebo henten mrte ochotny dr. na pohotovosti.. mi nic nepovedal..
Inak Ninka je pokladik, spinkala pekne, mm ju v noci nakrmil UM a potom po mna isli do BA, lebo sanitka je len jednosmerka.. 😠 a potom este nechala maminku vyspinkat od 6tej do 10tej

oacka
16. aug 2010

@karinnka espumisan 25 kvapiek a nič, dáávam Infacol, ale nejako prstal zaberať. naňu prisámbohu nič neplatí. každý deň musím dačo iné skúšať. a ten Infacol má pomarančovú chuť a ona to neznáša.

lutsine
16. aug 2010

V com spinkaju vase deticky? ako ich obliekate na noc?

mirka285
16. aug 2010

@maxara Peti daj si to poriadne vysetrit,kamoska po porode mala tiez problemy so zlcnikom az nakoniec skoncila akutne na operacnom stole...vraj po porode zvyknu byt taketo problemy ☹

maxara
16. aug 2010

@mirka285 Miri ved ja uz neviem, ci je este nieco ako poporodna komplikacia, co by som nemala ☹ 😠
je to vobec mozne?

robika
16. aug 2010

@bambola aj u nas je to tak, ze krasne spinka na rukach, a akonahle ho dam do postielky zacne sa pucit, hace s rucickami, kope s nozickami, zvyknem ho zobrat na ruky a druhy krat to byva zvycajne lepsie, uz sa tak nemrvi...

tie, ktore mate menej mliecka skuste jest hroznovy cukor, ja som vcera zjedla vecer 2, a rano som vstavala tak, ze som nevedela, ktory cicik ma dat malemu skor, lebo obidva boli ako balony a to som uz davno nemala.... skuste mozno to pomoze...

mirka285
16. aug 2010

@maxarapeti no teba caka nieco uzasne v zivote,teraz sa nakopilo to zle a potom pride niaka bomba 🙂 🙂

oacka
16. aug 2010

@tinka349 my máme noc v pohode,ale deň je naprd,keď bola menšia v pohode zaspala po papaní,teraz nie. teraz mi spí na ruke, 20 min som jej spievala,ona bola autosedačke a 20 min jej hrala hračka a ona šibrinkovala celým telom ako atlétka. vobec nebola unavená...

oacka
16. aug 2010

@robika hroznový cukor som ešte neskúšala,skúsim.

maxara
16. aug 2010

@mirka285 😀 neviem si tu bombu predstavit 😀

maxara
16. aug 2010

@oacka ale ved take velke babo uz tolko nespi.. den ma rozdeleny na tri styri plytke slabsie spanky a medzitym je aj hodinu dve hore.. vtedy sa s nimi mame hrat, rozpravat a zabavat ich..

tinka349
16. aug 2010

@lutsine tak moja mala si asi urobi zasoby papania pred spanim 😀 skoda ju budit ked spinka a pribera pekne -zajtra mame 4 tyzdne a vazi 4890 gramikov

@oacka no cez den aj moja je niekedy plna energie...ale maximalne vydrzi byt hore 3 hodiny a potom zaspinka....a davam jej infacol,boli ju brusko, a po nom ceeely den prdka, ale kaka raz za 2 dni 😖

maxara
16. aug 2010

@merikac vecer pri spravach som veru na teba a nununku myslela.. ked si rano pisala, ze bola taka burka, ze si sa az bala a potom poobede ukazovali vytopene vsetko mozne na hornej nitre.. ☹ snad ste ok

oacka
16. aug 2010

@maxara myslíš? mne každý hovorí, teda moja mama a švagrinká,že málo spí,že sa má najesť a spať... ja sa sňou rada hrám,lenže ona aj vreští, nie že sa chce hrať..... tvoja Ninka ako spinká?

oacka
16. aug 2010

@tinka349 no moja cez deň prespí tri hodiny v kuse tak raz za 2 týždne. a v poslednej dobe ani hodinu...

oacka
16. aug 2010

@tinka349 ja sa s mojou bojím chodiť vonku,lebo nikdy neviem,kedy začne rev a ona len tak neprestane... asi sa len zbytočne vystresujem a potom sa ani ona nevie utíšiť.

maxara
16. aug 2010

@oacka no ja som to citala aj na tej stranke www.koliska.sk tusim a aj v casopise, co sme dostavali v porodnici, tak hadam na tom nieco bude.. a je tam aj pisane, ze jeden spanok je dlhy a hlboky, to ma byt ten nocny a ak ho dieta nema v noci, treba ho to naucit tak, ze nasilu ho treba drzat hore, samoztejme postupne pridavat pol hodinky..
moja Ninka zaspava okolo 22-23 tej, spi do 3:30 az 4:30 potom sa napapa a potom este zvykne chvilku potiahnut. niekedy nie.. takto sa potom budi kazdu hodinku, hodku a pol az do 10tej, potom vstavame, pekne ju obleciem (akoze je rano a den) a potom mrnci, kuka a kadeco robi do okolo 13-14tej a potom zaspi aj do 18tej, potom ju drzim hore do 20:30 to kupeme, po kupkani papame do 22hej a plus minus tak aj zaspi..

meruska
16. aug 2010

@oacka nasho zasa len ukladam do vanicky od kocika a uz klipka ockami lebo vie ze sa ide kocikovat 🙂 a v kociku dokaze spqat aj 2-3 hodiny...ale ja s nim chodim von len pres vecerom s mm...teda doobedu si musime najst system uspavania v postielke...nastastie dnes sa nam dari..i ked na obed zas dostal flasu s pridavkom lebo prsia mu akosi nestacili

jaruska8
16. aug 2010

@maxara Maxi, skoro prsne na kopírák ako naša. 😉 😉 😉

oacka
16. aug 2010

@meruska naša spí voľne pohodená cez deň. kde sa jej podarí zaspať,tam ju nechám. a keď sa jej chcce revať, tak sere aj na kočík. chytá z neho hysák. predtým v kočíku super zaspala. a to lehátko vibrujúce ignoruje,nemmá na ňu žiadny úúčinok. teraz spí asi 20 min v kočíku. stále je to iné.
@maxara no to si ma celkom ukľudnila.dikes.Kika sa asi dobre vyspí v noci.. ona spí od 20:00-21:00 do 1:00 až 2:00 a potom sa budí do šiestej,siedmej každé dve hodiny zo železnou pravidelnosťou a po napapaní bez rečí zaspí. má normálny nočný režim,ZATIAĽ!

bambola
16. aug 2010

@kristip podla mna to nemusi byt presne 6tyzdnov, len je dolezite aby ta niekto skontroloval, trebars aj o tri mesiace😉

no ty si si to mydlo aspon kupila ale ja nie 😀 ked som tam bola prvykrat tak som sa jej snazila vysvelit, ze s mydlami mam zle skusenosti a ze si do toho babrat nenecham. no nedala si povedat a bola strasne mudra tak odvtedy poviem co chce pocut a je pokoj 😀

meruska
16. aug 2010

@oacka aj ja som rada ze mame nocny rezim 😉 nech im to ostane co najdlhsie

denisse
16. aug 2010

@oacka
ja ako som uz pisala vcera ...
vecer zaspava okolo 21.00 (pred tym vacsinou dve hodiny reve ... teda nie vkuse, ale dve hodiny s prestavkami, kedy na chvilku zadrieme, alebo odpociva a nabera sily na dalsi rev) ...
v noci sa budi vacsinou okolo 1 az 2, dalsi krat okolo 4 az 5 a potom okolo 7-8 a to uz je rano, prezliekam ju z pyzama ... v noci po jedeni vacsinou hned zaspi .. dnes sa obidva razy po polozeni do postielky mrvila a pokakala, ale nechala som ju chuda v tom spat, lebo som ju nechcela prebalovanim zobudit ...

a cez den od tej 8 mame staly kolotoc ... po jedeni cca hodku hore, potom cca 40 minut spi, potom ju prebalujem, diskutujeme a ide zase papat ... a tak dookola ... jeden spanok poobede zvykne mat hlbsi a dlhsi ... 2-3 hodiny, vacsinou je to ten, kedy ideme von a nezastavujeme 🙂

kazde dieta je ine a ma ine potreby jedla aj spanku ... takze ziadne presne pravidla neexistuju ... a navyse sa tym detom rezim kazdu chvilku meni .. ked si uz nejak zvyknes na nieco, tak sa to uplne obrati ... ja som zatial vdacna za tie noci ...

@maxara .. to je neuveritelne, co sa vsetko na teba ruti ... a je neuveritelne aj to, ako to zvladas, si uzasna, obdivujem ta ... a velmi drzim palce, nech sa coskoro dockas tej "bomby", ktoru ti predpoveda mirka 😉

denisse
16. aug 2010

a cez den mala spi len v kociari (ju tam ukladam, aj ked mi zaspi na rukach, aj ked zaspi v lehatku) a v noci v postielke ...

meruska
16. aug 2010

ja sa snazim davat do postielky spat, i ked obcas spi i v lehatku..ale on sa tam obcas dokaze tak dokrutit, ze sa bojim o jeho chrbticu...ale pravidelne kazde rano kym ja ranajkujem spi v lehatku..

denisse
16. aug 2010

@meruska
ja cez den uprednostnujem mobilne lozko 😉 si s nou chodim po byte, kde potrebujem a ona spi pod dohladom ...
aj nela mi tak spavala ...

meruska
16. aug 2010

@denisse my byvame na druhom, a kocim mame na prizemi..nemame vytah takze ho nenosim hore...teda ja mozem vyuzit len lehatko alebo postielku-... a ked uz vidim ze sa zas zosuva v lehatku pripadne divne krivi...tak ide do spotielky,,,ale napr. za obedom vzdy spi v postielke

ericica
16. aug 2010

@oacka stale viac a viac sa vo vas vidime....cely den by len papala a spanok vobec alebo aj ked 10 krat sa zobudi kym tvrdsie zaspi......a jasne aj ja by som sa s nou hrala ale ona ked e hore tak len cirkusuje....napr dnes rano sa zobudila o osmej a do pol jednej spala len 20 minut kym som nakupila v lidli....dosli sme domov a zas cirkus.....teraz pre necelou pol hodinkou zaspala ale stale sa budi cize sa aj bojim vyjst z izby lebo akonahle sa zobudi musim ju ucicikat naspet, este stastie ze je doma mm a sa hra s druhou dcerkou 😒 ale v noci spi pekne si musim odklopat vcera zaspala okolo 10 a spala do pol tretej potom sa napapala a potiahla do 6 a pak az do 8......tedy noci su fajn len keby sa nam vratil ten stary rezim.....2 hodinkx spanku predobedom dve poobede a hodka navecer,,,, 😝 😝 😝
cez vikedn mame hody a normalne sa bojim s nou ist do dediny kocikom lebo s nou budem utekat domov s revom....a rebi sa uz hrooooooooozne tesi na kolotoce......
sa pametam ked sa narodila rebi ta ked sme sli s nou vonka prespala mi od tretej do 6 vonku kym sme sa prechadzali a je medzi nimi presne trojrocny vekovy rozdiel,tak dufam ze aj na mi v sobotu prespi aspon tri hodky poobede 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre