Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
19. okt 2010

@kafoditka ozaj a ty si čo nešla na stretko?

merikac
19. okt 2010

@monline tak ten náš ratlík nás ľúbil asi len keď sme ho viezli v aute 😀

monline
19. okt 2010

@kafoditka aj mne knihy voňajú, strašne rada sa prehrabávam v kníhkupectvách, trávim tam viac času ako medzi handrami..tiež by som všetky tie knihy, čo čítam, chcela mať doma v knižnici...ale nejde to, zvyknem prečítať aj vyše 10 kníh za mesiac, nemôžem si dovoliť toľko ich kupovať..hoci- tým, že nefajčím, nepijem, by som si mohla nejaký bonus na knihy vyčleniť, že? Ale ked vždy je niečo prednejšie..☹
Ale odkedy mám malého, mám ho miesto telky a koníka mám miesto kníh 😀

monline
19. okt 2010

@merikac 😀 😀 to sa asi dosť zle čistilo z auta 🙂 Náš Deny označkoval všetko, čo bolo nové- dokonca aj krabicu od nového vysávača, či vianočný stromček..

monline
19. okt 2010

@merikac Dnes som bola s malým v škôlke, dala som ho vyfotiť na vianočné fotky, boli tam fotografi...ušila som mu (ručne, lebo stroj mám pokazený) santaclausovskú čapicu, strááášne je v nej zlatý.. teraz mi u našich v kočári spí, nachystala som mu mrkvičku so zemiačikom, keď sa zobudí, bude to papať...už včera nemal hlavičku na stranu, tak asi už chápe, že lyžičkou sa inak papá 🙂 Emme ako chutí?

monline
19. okt 2010

v telke plakalo dieťa a ja som normálne vyskočila a šla do spálne za malým- pritom je vedľa u našich...no blbá som 😀

kafoditka
19. okt 2010

@merikac ja som chcela ist velmi, ale maly je soplavy tak som ho nechcela brat medzi zdrave deticky 😉

@monline no musim sa priznat, ze odkedy spm pričuchla k modremu konovi tak knihy sli trocha stranou.. 😒 ale mozem ja za to, ked je kon mojou zavislostou?? 😅

Idem ja na prechadzku s malym kocky.zatial pa

monline
19. okt 2010

@kafoditka užite si prechádzku...u nás poprchá, tak už viac asi von dnes nepôjdeme
a tú závislosť máme asi viaceré podobne 🙂

merikac
19. okt 2010

@monline smakuje jej- uz nevypluva, len ked ma dost, prakticky by sme uz ani brindak nemuseli mat, ja som pridala uz akj brokolicu, a vcera mala uz take tvrde hovienko - sa snim chuda natrapila 😀 kakala na 3x, kludne som mohla len vytriast a pouzit plienku znova,,jasne, ze som ju ale vymenila 😀

merikac
19. okt 2010

@kafoditka pa a nech sa maly v kociku dobre vyhaja 😵

jaruska8
19. okt 2010

Čaute baby, ako??? Som tu dlhšiu dobu nebola. Máme sa fajn, rastieme, malá akurát chrapoce, toto počasie ju uspáva. Počujte, stáva sa vám niečo podobné, malá sa v noci ,,zobudí", mixuje sa so zatvorenými očami, akoby sa jej niečo snívalo či čo, aj si povzdychne a keď jej dám cumlík a idem si späť ľahnúť či na WC, tak zaspí a prespí aj hodinku aj dve, už sa mi stalo, že aj tri ešte potiahla. Teda nezobudí sa na hlad, ale akoby zo sna. Sila je to. Samozrejme, niekedy je to naozaj hlad a tomu duduka nepomôže a musí nastúpiť cicík. 😀 😀

merikac
19. okt 2010

@monline jeeej- to budu mile fotecky,,,a z coho si sila?, mne ma prist malu nafotit muzova byvala kolegyna,,,jej hoby je fotografovanie,,ale nejako to nevychadza,lebo ona chce prist, len ked bude mm, doma- cez vikend to uz nebolo mesiac 😠 - ved hadam sa k tomu dostanu kym mala vyrastie 🙂

merikac
19. okt 2010

@jaruska8 Ninka je rozkosna a ako je ta ruzova svedci,,,,mne toto robi v noci mala od narodenia- ,,ale to viem, ze je hladna,,ona sa nezobudi na papanie, ale takto mi to dava najavo, dam cici a spi dalej.
Ale robi to aj nad ranom ked sa uz ide prebrat,,to uz ma taky plytky spanok,,mam pocit, ze rada by este aj spala a aj uz bola hore,,lebo sa mece aj hodinku zo strany - na stranu hlavkou a rozchadzuje pri tom aj rukami,,aj zaspi,,ale za taku hodinku je zarucene uz hore.

merikac
19. okt 2010

ja sa uz musim nad sebou zamysliet,,skoro mi zhorela ta ryza,vobec som ju nestisila,musela som ju ale prelozit do druheho hrnca a dovaram,,tak som zvedava, ci bude jedla!!!!!!!!!!! 😠

jaruska8
19. okt 2010

@merikac Ďakujem. No, to o čom hovoríš, to mi robievala nadránom, to už prešlo, ale toto je taká novinka niekoľkých dní, že sa ešte vlastne tým dudlíkom uspí, ukľudní, predtým, keď raz sa zobudila, tak sa zobudila, nič by mi nepomohlo. A ja som aj čítala, že dudel pomôže, ale keď je hlad, tak nepomôže nič, takže hlad to asi nebude, možno zlé sny alebo som ešte aj čítala, že decká v spánku skúšajú, čo sú s telom schopné robiť a to ich zobudí. 😀 😀 😀

silvia.vesela
19. okt 2010

ahojte kocky
ako Vas tak citam, take tie deticky su dost podobne. 🙂
@jaruska8 ja mam to iste s malym Bedkom, posledny tyzden ho mam u seba v posteli, lebo inac by som bola rozbita na mraky! 🙂 Spinka dost nepokojne, asi sa mu tiez nieco sniva....asi ako mu niekto berie prsnik! 🙂 Keby som ho nemala u seba v posteli, tak celu noc by som skakala k postielke a davala dudel!

tinaki1275
19. okt 2010

Boze baby ja nic nestiham..obed neuvareny ,bordel jak u ciganov..ja s mastnymi vlasmi ..mala mi az teraz zavrela oci od rana od 10 tej.. 😒 je toto normalne ze proste nepotrebuje spat ?aj to mi teraz v hojdacej iseti pospi tak 45 minut maximalne..no co sa da stihnut za ten cas?(teda okrem pisania na konikovi) 😀

jaruska8
19. okt 2010

@silvia.vesela Akože, mňa to neobťažuje, veď mi prespala 6 hodín, no síce som dvakrát vstala, ale to boli sekundy, potom sa zobudila a ešte potiahla tri hodinky, takže spokojnosť. A vlastne spala s dvoma kojeniami od pol 9 do pol 9 ráno, takže mamka sa vyspinkala. 😉

monline
19. okt 2010

@jaruska8 aká je krásna a šikovná, pekne si drží hračky v rúčkach a na tých laktíkoch je rozkošná

tatianka.g
19. okt 2010

sme doma z poradne, ockovanie sa odlozilo a nas poslali na rehabilitacne cvicenia, dovodom je ze Tomasko este velmi nedviha z lahu hlavicku ☹ ☹ ☹ hrozi nam Vojtova metoda
@mojalili a ostatne holky co s tym mate nejake skusenosti co ma vlastne caka, je to velmi drasticke??
apribrali sme 200g za dve tyzdne ale zato narastol az o 2cm

monline
19. okt 2010

@merikac ja som zatiaľ len zemiak pridala...pekne papá a potom sa napije ešte mlieka..teraz ho mám na kolene a rozpráva mi tu 😀...šila som zo zbytkov látok, ktoré som mala doma, večer odfotím

bambola
19. okt 2010

@tatianka.g a neposlali vas k neurologicke? nasa pediatricka nas z rovnakeho dovodu nezaockovala, poslala ma s malou k neurologicke a ta povedala, ze je to ok akurat preferuje lavu stranu tak budem ju mesiac motivovat aby sa tocila na pravu a potom kontrola, ak nepomoze tak rehabilitacie. ale v pondelok mi ju uz zaockuju

merikac
19. okt 2010

@monline mne dnes Emma nejako strajkuje,,nechcela papat,,aj teraz sa prebrala na pol oka,,zacucala si a spinka dalej,,,ona raz za cas akokeby dospavala tie jej 3x 20minutve spanky za den

jaruska8
19. okt 2010

@monline Ďakujeme, no s tým pasením koníkov sme mali trošku ,,problém", ona si hlávku zdvíha už dlho, aj si ju pekne otáča dávno, ale keď som jej dala laktíky pod trup, tak sa rozčapila a začala rozčuľovať a keď som jej dala cumlík, tak mi zaspala. Lebo ona spí najradšej na brušku. Lenivec malý, ale aj som ju proste nenechala len tak, nuž, cvičiť sa musí. 😉 Už čakám na otáčanie sa, ale to vraj aj v 6. mesiaci, takže ešte má čas, ale ako sa poznám, už budem o chvíľu stresovať. 😉 😒

jaruska8
19. okt 2010

@tatianka.g A Táni, akože nedvíha skoro vôbec?? Nám povedala lekárka, že ešte taký mesiac môže byť rozdiel vo vývoji, že sa netreba plašiť, lebo ja za všetko hneď stresujem, tak som jej volala aj kvôli otáčaniu sa a tak. 😒

bambola
19. okt 2010

dievcata dali by ste za fusak kaiser- trendy 120€ povodna cena bola necelych 200€

konkretne tento
http://www.nosime.sk/tovar1793-fusak_kozusinovy...

tatianka.g
19. okt 2010

ale prave ze aj dviha, zavisi ako sa mu chce a stale spolu cvicime len tak ho taham za rucky
tiez sa nam otaca prevazne doprava a uz dva tyzdne ho motivujem na druhu stranu
nemyslim ze je to nejake hrozne,tak uvidime co nam povie v piatok na rehabilitacnom
aku dlzku maju vase babatka?

jaruska8
19. okt 2010

@bambola Vyzerá super teplučký, ja som dala za LODGER 100 eur , ja by som do toho šla, potom to predáš. Vyzerá super, no či dať toľko, to vieš len ty. 😀 Mne sa LODGER páčil aj dizajnovo a tiež je veľmi teplučký a praktický. 😉

bambola
19. okt 2010

@jaruska8 no ja prave sa rozhodujem tiez nad lodgerom, nie som si nim velmi ista a predsa len ovca je ovca 😀 doteraz som mala lodger ale kedze som si nebola ista tak som hladala dalej a toto ponuka baba v bazari

alllexa
19. okt 2010

@monline - Majster a Margareta ma tiez laka, uvedomujem si tu medzeru vo vedomostiach🙂 Ale dost ma odradza ten dej, zda sa mi to prilis fantazijne, i ked magicky realizmus mam rada. A Stepfordske panicky sa mi pacili! Skoda, ze z nich v TV urobili komediu. I ked povodna verzia bola hororovejsia🙂

@lulu1983 - ano, oddychnut si treba🙂 Ale zistila som, ze aj v svetovej literature sa daju najst oddychovky, napriklad Peter a Lucia alebo Dostojevskeho Biele noci. A celkom ma zaujali Vyberove pribuznosti (niekde to prelozili ako Spriazneni volbou - zavisi od vydania) od Goetheho, je to taky jemne napisany vztahovy stvoruholnik. A z novsich taka utla knizocka od A. Baricca - Hodvab.

@bambola @oacka - no, uplne vas chapem, tiez mam niekedy take nervy, ze by som si zakricala🙂 Ale vcera mi Miska bolo skor luto, ze mu je tak blbo a nemam mu ako pomoct:(

@tinaki1275 - a ake knihy si si objednala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre