Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katy1979
19. feb 2010

nie ziadne a naco. zbytocne velke deti su z toho. aj tak si maly zoberie to co potrebuje. krvny obraz v pohode. bola som teraz po troch rokoch u zubara, takze tehotenstvo a 1 a pol roka kojenia nezanechalo na mne ziadne nasledky. vysledok je jeden kaz. a este k tomu som vegetarian.

maxara
19. feb 2010

strasska mala nezrovnalost... kedy mas terminik prosim ta?

katy1979
19. feb 2010

tatiana ale ja som lajdak ja som si pri prvom ani brucho nenatierala ani nic. akurat som cvicit chodila. vitaminy su len komercia ok este prve tri mesiace listovka ale inac netreba ziadne vitaminy. pestra strava kazdy den zelenina a ovocie

miki060707
19. feb 2010

katy, uplne s tebou súúhlasim, ja tiež nič neberiem.....

tatianka.g
19. feb 2010

mne brusko natiera poctivo manzelik 🙂 sa stara

maxara
19. feb 2010

dugy a dala si uz recept na ten eko praci sliz??

katy1979
19. feb 2010

bohuzial strie sa spravia aj tak aj ked sa clovek natiera. teda mne sa nespravili

dugyna
19. feb 2010

tatainak..vela gyndosov nezavisle od seba..a aj v skole nas tak ucili ze tie tehu vitaminy ..robia to ze sa po nich rodia velike deticky..ak mas pestru stravu..tak ti staci akurat obycajny celaskon...alebo aidofolan.obsahuje k.listovu,vit B, zeleze..alebo ten femibion..zbytocne nepapakaj calibrum
a este na farmakologii nam fozpravali o tych maratnkocha vetkych moznych doplnokch ze to neobsahuje casto ani co ma..takze asi tak
a ak chces trosku vitaminkov navise tak su kup cajik Hipp v dm drogerii ho maju..

a ak ti tie vitaminy odporucil nahodou tvoj gyndos tak ho ta firma sponziruje..lebo naozaj su to blbosti..ja ich nejem a ani nebudem..papam iba to com som ti odporucila

moj drahy chce byt pri porode a aj ho tam tiez velmi chcem bude mi oporou
ale maxara mas pravdu ak je muz slabsej povahy..moze mat z takehoto zazitku blok a svoju zenu sexualne ci fyzicky potom odmietat..lespie je keby sa ti kukal do ociia nie dole
napr.znymy cakaju mimi a ona pojde rodit v novych zamkoch a tam chlap ak chce byt pri porode musi absolvovat psychologicke vystrenie a pripravu..

mirka285
19. feb 2010

co to co to?rozoberate chlap pri porode?no mne ten moj fesacik povedal ze on to nechce vidiet,ze on si ma chce zachovat v ociach stale sexi a nie ako krvavu bathorycku 😒 no mi to ani nevadi,lebo ja som po tom tiez moc netuzila,ja by som mu chudacikovi aj tak len nadavala ci mi to bolo treba toto a ze zomrieram od bolesti a ze vlastne dobre mi tak 😀

jaruska8
19. feb 2010

Veľké detičky sa rodia??? Fíha. 😉 😉

tatianka.g
19. feb 2010

dugynka dakujem velmi pekne za poucny nazor, asi si to vezmem k srdcu, prve tri mesiace som ich jedla pre kyselinu listovu, bala som sa nejakeho ochorenia ale triplle testy vysli v poriadku, ja sa do toho velmi nerozumiem a ten cajik hipp je co zac? a aky je tvoj nazor na obycajne cajiky ja mam velmi rada cierny caj, ked uz kavu nepijem

maxara
19. feb 2010

dugy to som ja len citala na fore, ja este neviem aka je finalna verzia mojho muza... kazdopadne, ak sa rozhodne ist, budem velmi rada a rozhodne bude stat pri mojej hlave a dole sa nepozrie ani omylom, to ma zakazane... odo mna... mne ani tak nejde o mna, ja by som to prezila aj bez neho, ale myslela som, ze budem mat ovela menej stresu, ked tam bude, ze dozrie na malicku, kedze ja budem musiet lezat na stole.. nech su doktori pod dozorom 😉

maxara
19. feb 2010

mirka ja ho tiez nutit nemienim... a sestra mi vravela, ze tomu jej povedala, nech tam ani nejde a ze keby ju nedajboze polutoval, tak by ho v zuboch vyniesla... neviem, kde sa v nej tolko agresivity vzalo 😀 😀

katarina7777
19. feb 2010

ani ja neberiem ziadne tehu vitaminy, donedavna som brala acidofolan kvoli zelezu ale teraz mam dobre vysledky takze si ho dam tak raz za tyzden.... a papam vela ovocia a zeleniny ale to ja vzdy.
Ani ja asi nechcem mat muza pri porode, by som mala asi ovela vacsie nervy, aj teraz ked som bola v nemocnici vo velkych bolestiach som bola najradsej sama lebo som nechcela aby videl ako trpim... radsej nech vidi mna a male pekne umyte a vonave...

jaruska8
19. feb 2010

No, ak by mi vyšla tá spinálna anestézia, tak by som chcela tam manžela, ale to sa asi robí len vo filmoch, ani v Ordinácii tam včera otecko nebol. 😀 takže si musí počkať za dverami. Ak by som mala celkovú narkózu, tak by ho videl skôr ako ja. 😉

katarina7777
19. feb 2010

a podla mna to moze mat tiez u chlapa dopad na seuxualny zivot 😖

maxara
19. feb 2010

katka nad tym uvazujem aj ja... to ale ja to asi cele necham na neho... ak tam chce byt, bude... ja neviem.. ale do toho fora vtedy prispela nejaka psychologicka a pisala, ze odpradavna bol porod cisto zenskou zalezitostou a muz pri porode je len vystrelok modernej doby... no neviem... ale nieco asi na tom bude

dugyna
19. feb 2010

RECEPT NA SLIZ :
takze potrebujeme jadrove mydlo-byva aj kokosove ma 175g /ked nie je tak staci lanza/, dm zlcove mydlo, sodu na pranie /predavaju ju ako 1kg balenie/, a horucu vodu, samozrejme 5 alebo 10litrovu nadobu

recept je na 10litrov: 1ks jadroveho mydla, 1/3 zlcoveho mydla dm, 1/4kg sody na pranie, a 10 litrov horucej vody z vodovodu. Mydla nastruhame a dame sodu a zalejeme horucou vodou z vodovodu a nechame vyhcladnut,a hotovo. Mozme prat.

Ja som vcera robila na 5lirtov a trsoku som to upravila nakolko kocka co recept pisla tak zadala ze bude jadrove mydlo /to ma 175g/alebo lanzu/300G/..v jednej drogerii..cize dm mali len lanzu..ale nakolko nemali sodu na pranie/udajne ju maju v carefure..a drogerii teta na fedinke-tam som kupila ja/ tu mali v druhej drogerii a tam som zohnala aj jadrove mydlo.

Takze moja urpava: 5litrov : 1/2 nastruhaneho jedroveho mydla, 1/3 nastruhaneho zlcoveho mydla dm, 125g sody na pranie/balenie ma totiz 1kg...a 1/4kg na polku je 125g/a este som tam dala 1/4 lanzy nastruhanej. a zaliala som to horucou vodou z vodovodu.a tu nadobu som zasrobovala a sem tam otocila hore dole..
Ked to vychladne mate hotovy sliz.Ak vam ostanu hrudky je to ok,oni sa casom rozpustia.A ma sadat na jedno pranie 2dcl.

Dufam ze vam dobre posluzi.
Sunny a maxi vy ste zaujimali o sliz budete aj latkovat?

katarina7777
19. feb 2010

keby rodim v SR tak so mnou moja mamina, bola aj u oboch porodoch mojej svagrinej, ona je taka kludna povaha, vyucena zdravotna sestra i ked to povolanie uz 20 rokov nerobi...

mirka285
19. feb 2010

ja som nebrala vitaminy ani pri prvom a maly mal aj tak 4,5 kg,tak to keby som ich brala tak som v Novom case,titulok narodio sa 6 kilove dieta 😀

katy1979
19. feb 2010

cierny caj obsahuje tiez tein co je v podstate ako kofein. velmi dobre a chutne su roibos caje, robia aj zmesy pre tehotne. kavu ja pijem obcas bezkofeinovu.

maxara
19. feb 2010

dugy ja som uvazovala aj o latkovani, ale este nie som uplne rozhodnuta... musim vidiet nejaku tu prednasku, robia ich hocikde, len treba vystihnut ten spravny cas... ked uvidim tu prednasku, tak sa rozhodnem..

katarina7777
19. feb 2010

maxara treba to nechat na chlapov, ale tym co sa rozhodnu ist by som dala pozriet porod ze ci nahodou nezmenia nazor 😉

janatt23
19. feb 2010

ja som tiez pocula ze z vitaminov su deticky zbytocne velke. ja som nic nebrala. teraz som zacala zelezo, bo nemam dobry krvny obraz. ale inac by som nic nepapala. ak odporuci lekar, tak to je ine 😉

mirka285
19. feb 2010

ja som asi tupa ale naco je ten sliz?to je nieco specialne?

katy1979
19. feb 2010

a k tým vitaminom ked tak uz femibion popr. je nejaky drink bud vanilkovy ci cokoladovy ale nazov ma teraz nenapadne. lebo v tých tabletkach je tolko chemikalii a vselijakých pomocnych latok ze je otazne ci to prevysi hodnotu vitaminov.
ja som nebrala v podstate vitaminy a maly mal 3200g a 50cm a to sa narodil skoro o dva tyzdne skor.

maxara
19. feb 2010

katka no ja som tomu mojmu potom ukazala na nete porod... niekolko takych hladkych a najprv sa ksichtil, ale potom zapotil, ze "to len toto???" ehm, ano.. 😖 no uvidime, ja ho presviedcat nebudem, lebo sama neviem, ci ho tam chcem

katarina7777
19. feb 2010

ja planujem pouzivat jednorazove plienky a hned od dalsieho leta odnaucit a plienky len na spanie ... teda akonahle bude vediet sediet budeme skusat ist na nocnik... take plany, uvidime potom v realite 🙂

katy1979
19. feb 2010

porod nie je nic strasneho co by chlapi nezvladli, ziadne masakre ani odpadavanie sa nekona.

katarina ty si optimista ze v roku odnaucit od plienok, troska skoro

mirka285
19. feb 2010

katarinka ja len tolko ze minuly tyzden v telke v zenskom magazine bola detska lekarka a hovorila ze dieta dieta si samo zacne uvedomovat ze mu treba cikat alebo kakat az od dvoch rokov..ze to ked rocne dieta sa vykaa do serbla je en nahoda alebo ma mamicka odsledovane kedy ide priblizne dieta kakat a vtedy ho na ten serbel posadi...proces cikania a kakania vraj do takeho roka a pol spusta miecha a dieta si neuvedomuje ze cika alebo kaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre