Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
28. mar 2011

baby a nespominal tu niekto, ze pasta by sa nemala do dvoch rokov? ja chcem kupit tiez len taku gumenu na okusavanie, ale prislo mi to este skoro. opytam sa na kontrole

alllexa
28. mar 2011

@zrzulka - no s jedenim sme na tom podobne, tiez hlavne dojcim, lebo malo papa. Mne doki vravela, ze mam davat aj par lyziciek bieleho jogurtua neskor mozem aj ochuteny. To je tak - vsade pisu nieco ine. Alebo som citala, ze sa nesmu davat sladke vajecne piskoty a doki povedala, ze ano.
Ale tiez sa riadim tym, ze kravske mlieko nie, len som myslela, ze vo varenej forme by aj mohlo trochu byt. Lebo zase mojho mlieka nemam tak vela, aby som mala aj na varenie. A umele mi nechcel pit, tak som myslela, ze ani v jedle to nebude chciet, ale mozem skusit. A diky za podelenie sa o skusenosti!

@katty17 - dakujem za nazor, tak my to robim podobne ako Ty, len my mame taky neskorsi obed - lebo po prvom prikrme chodime von, potom mu dam mlieko a potom zaspi. A tiez nechce vyzivu inu, len ovocnu. A tiez mu potom dam varenu zeleninu a masko, len to je vzdy boj🙂 A mam ohrievacku jedal, takze fajn.
Dobra otazka s tym cistenim zubkov, tiez ma to napadlo. Ja som kupila taku kefku na prst, a tiez planujem cistit mu zubky, ale pochybujem, ze to bude bez revu🙂 A okuliare neviem - tiez mam pocit, ze mu vadi slnko a ta strieska od kocara mu to poriadne nezatieni... Asi ciapocka so siltom, i ked dobre su okuliark yna gumicku, asi nieco pre istotu kupim...

@luludi - dakujem za radu! Tiez davam raz denne rozne ovocie, najma jablcka, a raz denne maso so zeleninou. A ryzu mozem dat obycajnu? Inak, tiez sme na tom tak, ze moc nepapa, preto mam stres zo zavedenia dalsieho jedla, lebo to sa moc nenaje. Ja by som ho najradsej stale kojila🙂

@vierkaha - tak mm krmil maleho len raz, ked som bola prec, a dopadlo to tak, ze mi volal, ze ta kasa cez dudel nejde!🙂 On to totiz zarobil do flasky🙂 A potom sa priznal, ze ho krmil kovovou lyzickou...

bambola
28. mar 2011

@katty17 kati ale okuliariky su len na okale, teda akoze isto fajn ale celkovo detska pokozka by nemala byt vystavena slniecku, hlavne v lete

bambola
28. mar 2011

baby aj vy mate hormonalne vykyvy, hlavne asi tie co koja (ci dojcia 😀 ), ci len ja som taka tapa 😕 😅

zrzulka
28. mar 2011

@katty17 tie iste sme mali ,mne ich miska nechcela nosit 😒 si to furt stahovala dolu...

zrzulka
28. mar 2011

@bambola elmex ma aj taku od prvych zubkov a weleda ma tiez detsku zubnu pastu ale tu mi miska odmietala...
ved to len postrasis kefku tou pastou...ta weledova ma prirodne zlozky, neskodne

tinaki1275
28. mar 2011

No babule ste to ho zas popisali ..aj sa tesim .. 😀 ..my sme bolo tri hodiny von ,v pristave a tam sa dokonca nejaki palestinci kupali 🙂 ano je uz 24 stupnov ale predsa more nema viac ako 17 .. 😕 mna az striasalo .. 🙂 potom mi dokonca mala zjedla prikrm!!!!cca 150g ! ja som bola v soku 🙂 to snad dam @maxara zapisat do tabulky ..to sa nestalo 2,5 mesiaca zeby zjedla take mnozstvo ..
inac baby ja rozmyslam nad tymi okuliarmi na leto @katty17 mne to urcite bude treba..alenejako neverim ze si ich mala necha nasadit.. no skusim ..kolko stoja tie co si nasla? ja som tu videla nejake detske Ray ban ale boli strasne drahe..inac mam uz od minuleho roka take akoby tenke bavlnene prehozy od Sterntaler co su zo specilanej latky s UV filtrom az 70 ..fakt super vec a neboli ani drahe ..

tinaki1275
28. mar 2011

@bambola ak to budem robit ja aby so malu nevystavovala slniecku neviem 😀 dnes bola natreta opalovacim kremom tvar ruky a krk a aj tak zcervenela..ma strasne svetlu pokozku ☹

tinaki1275
28. mar 2011

@meruska to ti fakt pije vela..mne vacsinu pij ale v noci -o druhej cca 210 ml a o siestej zas 180 ...a cez den cca 200 -to zxavidi od toho kolko spapa +vecer pred spanim este 180 -ale to bojujeme ,neviem preco ale vecer nechce pit.. a stym vstavanim to mame len vecer ..lebo poobede sp[ime v hojdacej sieti a tam sa postavit neda 😀

bambola
28. mar 2011

@tinaki1275 no ja malu isto budem minimalne natierat 50 a v kociku vies pod slnecnikom alebo tou clonou, vsak jasne, ze neudrzis dieta stale v tieni 😉
len katka pisala, ze slnecnik nepouziva tak som myslela, ze bude sandra v kociku len s okuliarikmi
@zrzulka no vsak ja nic 😅 iba som to tak davnejsie niekde zachytila, ale dostala od babky take MaM hryzatko a pisu ze je aj na cistenie zubkov a to okusuje 😀

katty17
28. mar 2011

@tinaki1275 - mati, tie okuliare stoja cca 15 EUR.
@bambola - mati, mne pride ten slnecnik strasne otravny. tak uvidim ako to poriesim. ale sportiak ma paradnu sklapaciu striesku. premyslame ze pojdeme aj k moru 🙂

alllexa
28. mar 2011

@bambola - diky za nazor! A ryzu si varila taku obycajnu? Ja som ryzovu kasu som nedavala, lebo som mala malo mlieka, zasoby z mrazaku sa uz minuli, resp. boli starsie ako tri mesiace, tak som ich vyhodila... Inak super, ze Tvoja mala tak pekne papka!
Inak, nemam az take hormonalne vykyvy, skor som kludnejsia ako predtym🙂


bambola
28. mar 2011

@alllexa davala som jej aj uz obycajnu ryzu a aj ryzovu nemliecnu kasu 🙂 a to ti staci 50ml mliecka do toho zarobim kasu a potom cerstve pomixovane jablcko 😉 alebo vyzivku, mala to uplne zboznuje toto je jej najoblubenjsie 🙂

no ja som myslela tymi vykyvmi asi skor to, ze sa mi niekedy chce plakat, proste len tak z nicoho nic citim uplne taky tlak a uz mam slzy. zvyknem to potlacit ale vcera davali ukazku na modre nebo a tam, ze tehotna s manzelom ktory umrel, no ja som nevedela prestat revat, mm si zo mna robil srandu 😠

bambola
28. mar 2011

@katty17 mne sa zase slnecnik strasne paci 😀 ale vraj tym decka strasne kymacaju a zabavkaju sa s tym, tak neviem ci sa mi to oplati kupovat

luludi
28. mar 2011

@alllexa z pociatku som varila bielu ryzu - napr. k masku a zelenine, neskor uz natural, ta je vyzivnejsia. Priznam sa, ze mojim cielom je buba do roka naucit pravidelne jest 4x denne a vniest tak do dna nenapadne urcity rezim, ktory teraz obstaravaju denne spanky, kym kojim zatial ma mnozstvo zjedeneho prikrmu netrapi, ked bude potrebovat, rozje sa sam 🙂 Nejako sa neplasim ani s jogurtami, keksami, piskotami, ci chrumkami, menej je podla mna teraz viac. Az zacne chodit a budeme travit vela casu vonku a na ihriskach, potom az budem ponukat vodu, stavy ovocne a kukuricne chrumky, do roka chcem hlavne dojcit 🙂

@bambola ano, este so mnou obcas hormony riadne zamavaju 😅

tinaki1275
28. mar 2011

@bambola ja som pouzivala slnecnik uz minule leto a bol to des..aj ked som kupila specialny stipec na quinny ,slnecnik sa kyval a nezakryval ju ako mal a to bola vo vanicke.. 😒 este moja mamina bola nervozna ked tu bola a chodila ju kocikovat popoludni ..tak sa na to moc netesim ani tento rok ..
@katty17 dobra cena,tie ray ban stali okolo 60 eur!! to moje tolko nestali ☹

katty17
28. mar 2011

@tinaki1275 - mati, ak by ste nahodou chceli a potrebovali baby brilky tak tu su: http://eshop.babyportal.sk/catalog/product_info...

katty17
28. mar 2011

@bambola - mati ja aj dazdniky neznasam. tak asi preto mam aj nejaky odstup k slnecnikom na kociky. mam pocit ze by mi to len prekazalo 🙂 ale ak to budete chvalit ze je to prakticka vecicka, tak mozno aj ja pojdem do toho 😉

katty17
28. mar 2011

@alllexa - sasi, ja tiez davam obycajnu ryzu s maskom alebo zeleninkou a malej to smakuje 🙂 dnes som jej dala prvy krat na olovrant kasicku do ktorej som primiesala struhane jablcko. BABY ja mam pocit ze sandra zje vsetko co nezje ju. este ani raz mi nedala najavo ze uz staci alebo ze cosi nechce. a to ake caviky robila ked sa ucila prikrmovat 😀

jaruska8
28. mar 2011

@maxara Ja to nemám v paži, ja len sem nechodím často a asi som to prehliadla, sorry, budem robiť všetko pre to, aby som toho 4.4. prišla. 😝 😝 😀

jaruska8
28. mar 2011

Baby, čo kojíte, koľkokrát ešte kojíte cez deň a ešte jedna otázka, vždy ponúknete mlieko aj po príkrme a ak ponúknete, tak si dajú????? 😉 Dík.

luludi
28. mar 2011

@jaruska8 ano, vzdy po prikrme dojcim a vzdy si da par hltov, prsnik ponukam pravidelne ked vstane, ked ide spat - pri dojceni zaspava a hocikedy cez den, ked si pyta - to pusou akoze saje naprazdno - vtedy si prosi prsko, vacsinou je to od smadu, ale kolkokrat denne to je netusim, neratam 🙂

zrzulka
28. mar 2011

@katty17 su aj take clony na kociky ktore sa prichytia na striesku kocika a clonia ja mam teutoniu kupenu, udajne by mala pasovat aj na nas kocik dnes ju vyskusam, slnecnik sme mali a bol dost o nicom nikdy som ho poriadne nevedela nastavit az nakoniec ohybanim sa celkom znicil.... 😒 navyse ked dieta nie je v kociku aj tak treba poriesit nejaky krem, klobuk a okulky to mas pravdu...

denisse
28. mar 2011

@alllexa
ja davam okrem kojenia doobeda ovocnu vyzivu .. nema rada tu kupovanu, je jej asi kysla .. takze kazdy den uvarim jabko a do toho pridavam banan alebo hrusku alebo trosku kupovanej vyzivy nech ochutna aj ine ovocie a este sunarku piskotku ... toho zje odhadom tak 50 - 100 ml ...
potom davam zeleninovo - masovy obed ... bud varim alebo kupovane, obcas miesam ... toho zje tak 80 - 120 ml .. odhadujem ...
a vecer davam kasu .. donedavna som zarabala ryzovu do MM, uz sa mi nechce odstriekavat, tak jej davam mliecnu (cize s UM) ... zase zje tak 50 - 80 ml ...
okrem toho obcas omrvinky chleba alebo rozka ...
inak este nic ... jogurt som raz skusila jednu lyzicku a vyplula, tak skusim zase neskor ...

maxara
28. mar 2011

@bambola Bambi, ked mate 8 mesiacov a dva tyzdne, tak mate ukonceny osmy mesiac a zijete deviaty mesiac 😉

denisse
28. mar 2011

@jaruska8
ja kojim rano, doobeda ked ju davam spat, po obednom prikrme, na olovrant a vecer pred spanim ... takze patkrat za den plus cca trikrat v noci ... 🙂
okrem MM pije trosililinku caju alebo cistej vody, ale fakt malicko ...

denisse
28. mar 2011

@mirka285
@katty17
ja malej zuby umyvam vecer (teda ked nezabudnem 😀 ) ale bez pasty, len s namocenou kefkou ...

maxara
28. mar 2011

@luludi no neviem draha, ci sa dockas.. 🙂 uvidim, musim si najst tak viac casu na neho a teraz uz naozaj nebudem mat kedy, lebo stale cosi budem riesit 😒 ale mozno motyka vystreli.. Ninusa mala dnes svoj den, som sa asi prilis chvastala.. aj som dvakrat fukala bibino.. kazdopadne hroch je vystrihnuty, zospendleny, staci zosit, ale kedze nemam stroj, tak to bude aspon dva dni trvat .. a potom este oci, usi.. nech vyzera nejak.. ☹ teraz mam pocit, ze je to mission impossible 😔

maxara
28. mar 2011

@tinaki1275 draha a do ktorej kolonky si to zelas zapisat? 🙂

zrzulka
28. mar 2011

@maxara maxik odkial si stahujes stihy na tie hracky???, ta macka sa mi prenaramne lubila, nieco podobne by som hadam zvladla aj ja 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre