Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
26. mar 2010

jasne ze to zvladneme, pre nase pokladiky vsetko a nie? 😀

zrzulka
26. mar 2010

Sunny no jasne, doteraz si babiky nevsimala ale tato aj place a vydava zvuky, hybe sa a ked jej dava papat tak akoze naozaj papa takze s touto sa hraje. no ale ked ju obcas vysype z kocika tak mi neni vsetko jedno.... 😀 Bracek bude pri nej utlacany, ale ved raz jej to vsetko vrati... deti

maxara
26. mar 2010

zrzulik ved to prave, ze nie som sestra... to bolo to, co ma desilo... bez odborneho vzdelania a nemali chudaci dr si ako pomoct, ked im doniesli na pohotku vecer pacientov viacerych, 1 dr 1 sestra... ja som bola sipka 😀 vozila som deturence na saly, zo saly na oddelenie, krv a moc do labaku, chodila som po lieky do lekarne a po mlieko pre kojencov do laktaria a pod.. skratka taka zakulisna teta pre vsetko.. dokonca si pamatam ako dnes, ze mi mamicka zverila svojho synceka 1,5 rocneho pred uspatim a ten malinky sa ku mne tulil a mne az do placu bolo, ako sa bal tej injekcie, co mu isli pichnut... som ho zobrala hopa, sestricka pichla do kanyly (ci kanily??) a on plakaaaal a plakaaaal, az mi zaspal na pleci... vysetrenie mal za 5 minut hotove, potom som ho previezla na izbu mamine a ked sa zobudil, tak len ja som ho mohla ukludnit... mamina az plakala, ze jej teraz maly neveri.. a bezne som chodila aj na vysetrenia s detmi, tak som raz vyfasovala Nikolku 5 rocnu po autonehode, mala brutalny monokel, ze sa jej nedalo otvorit oko a nevedeli, ci ho vlastne ma oki, tak asi na treti den som s nou isla na ocne a lekarka aj so sestrickou ma zavolali, ze jej to musim otvorit ja, ze oni nevedia, co s nou... (cely cas, ako sme sa "prechadzali" po chodbe smerom k lekarke, som jej hovorila, co ju caka, samozrejme velmi opatrne...) Lekarka len cumela, ked som vosla do ordinacie a mala si nechala chytit ten brutus fokel a nasilu pootvorit ocko... aj som sa bala, ze co ked ho bude mat nejake pomliazdene, ale nastastie v poho... tak som bola rada..

mirka285
26. mar 2010

uz ma bolela veru lebo bola velka skoro ako pingponova lopticka...vraj to mavaju huslisti 🙂 ja som mala kedysi zlomenu ruku v zapesti tak aj vtedy sa to zvykne urobit,to sa vlastne nazhromazdi mazivo alebo co to je ☹ v ej striekacke to vyzeralo ako gel na vlasy...ten chirurg bol srandista tak ani neviem ako a bolo to vonku...akurat ze ono sa to vzdy casom vrati tak preto to treba rezat a potom aspon tyzden cistit aby islo von vsetko a potom sa to uz nevrati...ale to absovujem az za taky rok ked mi bude uz mala chodit a nebudem ju nosit na rukach 😉

maxara
26. mar 2010

zrzulik pre mna to boli cudzie deti, ale prezivala som to veeelmi.. a to ja zrovna nie som typ, co sa mojka s kazdym deckom a usmieva sa a prihovara... ja sa nejako s detmi nebavim ☹ ale strasne ma to rozcitlivievalo...
a veru, ja dufam, ze budem mat tiez lahky porod, tiez sa nejako specialne netrasiem od strachu, ale mam taky respekt, ked sa o porode hovori... odvaha nic netusiaceho sa to vola (to ze sa nebojim) 😀

maxara
26. mar 2010

mirka fuuuha, ty mas naozaj cudesne diagnozy 🙂 uz som o tom pocula, mala to aj jedna znama, ale jej to este nerezali, tiez len tak ako tebe vysavali 🙂

zrzulka
26. mar 2010

maxi ja som tiez ten typ co si musi dieta najprv otukat, akoze s detmi kamaratiek v pohode ale len tak sa cudziemu dietatu neviem prihovorit. Hlavne ked ma za sebou matku ktora na vsetko striehne jak sokol..... to nikdy neviem co si mozem dovolit a co uz nie. lebo niektore mamicky neznesu ani to aby sa im niekto ich dietata dotkol (co samozrejme chapem, najma u malych deticiek to nie je zrovna vhodne) tak mam nejaky blok v sebe alebo ako to nazvat co sa tyka cudzych deti.. Ale my to mame asi v rodine. lebo sestra je sice zdravotacka ale ona sa boji pomaly aj malej chytit. raz som ju nechala malu s nou a ona ci to zvladne a co bude robit ked to a to... podarena bola .... 😀 ma ju rada to ano ale musim byt vzdy nablizku 😀
Ale s tebou to nebude take strasne ked si ta deti v nemocke oblubili ... ono niekedy staci ked sa na dieta usmejes . na malu ked sa niekto usmeje tak koniec sveta....

jaruska8
26. mar 2010

Ja by som sa zase na všetky malé deti len usmievala a objímala ich (keby som mohla). 😉 😉 Bolo super, keď som učila na 1.-4. a tam sa na mňa tie decká normálne vrhali, na dozore a tak. 😀 😀 😀

maxara
26. mar 2010

zrzi no ja mam tiez ten blok.. ono je to nieco ako, ze ja sa neviem nejako tak detsky bavit... akoze cim som starsia, tym viac sa snazim, ale napriklad len tak si pritulit cudzie dieta, lebo place, alebo pohladkat len tak, alebo nedajboh pobozkat... mne sa to neda... vyjadrit pozitivne emocie mi nejde. No a oblubili si ma mozno preto, ze som nosila najkrajsiu bluzu 😀 sipky mju mat zlty vrch a biele nohavky a ja som vyfasovala take ogrcane, kadejak postriekne kadecim tie bluzy, tak som si ich doma nafarbila na zlto duhou... tak jednu som mala uplne kriklavu a dve uz take menej, ale aj tak 30x ziarivejsie, ako ktorakolvek sanitarka 😀 baby vacsinou nosili biele tricka, alebo zlte.. ale mne tie bluzy velmi vyhovovali, boli super pohodlne..

maxara
26. mar 2010

zrzik no mamicky tych deti, ktore som brala na salu alebo na vysetrenie, im hovorili, aby sa nebali, ze teraz pojdu so slnieckovou tetou 😀 kvoli tej bluze
no jaruska, presne toto mam na mysli, ze toto ja nedokazem... aj by som chcela, ale neda sa mi to...

jaruska8
26. mar 2010

Hm, Maxi, ja som presne naopak, ja sa zase bláznim, až som až infantilná, musela som sa v škole krotiť. 😀 😀 😀

maxara
26. mar 2010

jaru no niekedy by som to aj uvitala u mna.. ale neviem ako to prekonat... obcas sa teraz prihovorim tak inak mojim synovcom a robim pri tom cudne ksichty a neviem co.. no ale co ja viem.. nic vrele z mojej strany. Jasne, ze ich mam rada, ale .. whoops

zrzulka
26. mar 2010

Maxi musi z teba nieco vyzarovat ... nieco co na deti dobre posobi.... ver tomu ze deti vedia preco si vybrali zrovna teba a urcite to nebude len o bluzke.... nejak ecaro osobnosti z teba vyzaruje 😀
nasa mala tiez nejde k hocikomu. ma zopar ludi za ktorymi dolieza ako taky psik (niekedy mi je to az blbe) a su ludia ktorych si ani nevsimne... Aj deti v malom veku si zrejme pestuju sympatie a antipatie k ludom.... ani nam nie je kazdy symtaticky ....

jaruska8
26. mar 2010

Ale, to podľa mňa je len taký pocit, neboj, pri svojej bambuľke sa riadne odviažeš, s bábikami. 😀

zrzulka
26. mar 2010

... ja som tiez inak blazon a viem sa hrat s detmi ale to len s kamoskinymi (tie ma poznaju aka som) alebo teraz so svojimi sa budem blaznit. ja som za kazdu somarinu len kedze mnoho rodicov je dost konzervativnych co sa tyka hier s detmi tak radsej na verejnosti velmi neprezentujem svoje druhe ja 😀 pravda je taka ze ja som stale decko, neviem byt dospela .... 😀

jaruska8
26. mar 2010

Zrzuli, máš pravdu, jasné Maxi, určite si m bola sympatická, decká vedia prekuknúť ľudí, možno lepšie ako dospeláci. Ja som sa až čudovala, aké mali žiaci postrehy, originálne. 😉

jaruska8
26. mar 2010

Zrzi, ja som na tom rovnako. 😀 😀

maxara
26. mar 2010

zrzi ja si myslim, ze oni ani nemali moc na vyber ale zas je pravda, ze nerobili sceny, ked im mamina kyvala so slzami v ociach z oddelenia a ja som odchadzala s detickami za ruku... ale nejako sa na mna nevrhaju ako na jarusku, alebo ked sme na navsteve, tak sa decka okunaju a nejdu ku mne ani ked ma dlhsie poznaju... zato mojmu miskovi nosia ukazovat auticka a babiky a neviem co vsetko.. so mnou sa bavia az ked sa prihovorim, alebo ich vyzvem na basnicku, nieco sa opytam... moja najoblubenejsia otazka je: "Matko a ty sa ako volas?" 😀 😀 to sa vzdy smejeme, ze si decko vobec neuvedomi, ze ho oslovim menom 🙂

zrzulka
26. mar 2010

Tiez si myslim, pri svojich detoch budes uplne ina, uvidis.... 😀 Objavis dieta v sebe. vsak budes musiet objavit 😀
Ale inak co sa tyka blaznenia tak asi uz starnem ci co... uz to nie je to co byvalo,... zeby zodpovednost ???? Ale moj muz to je ine cislo. A mala ma rada blaznenie.... Pri nej sa da lahko odviazat....

maxara
26. mar 2010

asi mozno si musia len overit, ci mi mozu doverovat.. hm? 😒 ja ked som ucila na strednej prvakov (v ramci praxe 1 mesiac) tak mi povedal nas cvicny ucitel, ze som prirodzena autorita a ze to s deckami prirodzene viem.. no ale vzdy sa mi zda, ze mam prave taky ten ucitelsky pristup.. 😒 taky menej osobny

maxara
26. mar 2010

zrzi, jaru - dakuejm za povzbudenie, aj kamoska hovorila, ze ine su svoje deti, ze to sa nemusim obavat.. len dufam, ze nemusim oblizovat malej cumlik

maxara
26. mar 2010

😀

zrzulka
26. mar 2010

tak my sme si s muzom vzdy hovorili ze nebudeme "sucharski rodicia" ktori pozeraju len na okolie (co by povedali) ... ja sa za svoje dieta v sebe nehanbim....(niekomu je to sympaticke a chyti sa , niekomu nie ...) A vobec ma nelaka byt dospela.... Aspon viac rozumiem malej a myslim si ze takto je to spravne. na dospelost mam este casuuuuuuuuu....i ked neviem ci niekedy dospejem. Ti co ma poznaju tvrdia vraj nie ....No snad sa za nas raz deti nebudu hanbit....

zrzulka
26. mar 2010

nie nemusis, ani by si nemala... ja som malej nikdy lyzicu neolizovala ani ju nepusinkovala na usta ale zase vie ze ju lubim a ze mi na nej zalezi....To je to ze ona si je mnou uz ista..... Tiez mam u nej viac autority ako manzel... Ale tak ja som zase s nou cely den a nedovolim jej tolko co muz aj ked ju lubim....

zrzulka
26. mar 2010

urcite hranice musia byt v kazdom vztahu, i ked viem ze jej dovolim dost vela v porovnani s ostatnymi rodicmi. Ale to je hlavne tym vecnym dietatom ktore mam v sebe

strasska
26. mar 2010

Ahoj, krasne temy tu teraz rozoberate, deti v nas 🙂 .
Tak ja som bola uz dospela asi ked som sa narodila, zial. S detmi to viem, ale som viac ako ich mama, neviem sa dostat na ich uroven, ale obdivujem taku schopnost.
Inak k tomu sitiu...ja som rodila bez epi, zacalo ma to boliet az ked som bola na 6cm otvorena, takze uz nic...ale nakoniec to bolo v poho. Len som sa velmi potrhala a tak ma sili hodinu a 4x si lekarka vypytala nit ☹ Ona mi vtedy vysvetlovala, ze je "vnutorne a vonkajsie" sitie. Takze, aj mi pichli nieco proti bolesti, ale mala som vela vnutornych stehov, takze ma to bolelo. Vonkajsie boli uplne v poho.

rybaanka
26. mar 2010

Caute kocky

rozoberali ste tusim epi, no ono je to pekne si vsetko naplanovat, ale nie vzdy to tak aj je, aj ja som mala sice zaplatenu epi, ale ked som prisla konecne do porodnice bola som otvorena na 8cm a nieze mi epi uz nemohli dat, ani klystir mi nestihli urobit, supli ma rovno na porodny stol 😲 a to tiez len preto, ze mne sa stale zdali tie bolesti zvladnutelne, tak ja som stale ten odchod do porodnice oddialovala, az ked som zacala krvacat, tak som zobudila mangela, ze radsej podme 😖

inak neviem ktora z vas spominala, ze bola v utorok cvicit v SNOPe, tak aj ja som tam tiez bola, no a presne tie kocky co tam boli nove, ze 5ty a 6ty mesiac ani nevyzerali ako tehu 😨

inak co sa tyka problemov s wc, tak moja skusenost je taka, ze pri prvom tehu som mala neskutocne problemy sa vytoto....ale mala som sedavu robotu, malo pohybu som mala podla mna, vela som sa prejedala a nepila som kavu, vtedy mi kava vobec nechutila....teraz druhe tehu tieto problemy vobec nemam klop, klop,klop ale cely den beham okolo maleho , kazdy den s nim chodim aj von, cize pohybu mam ovela, ovela viac, snazim sa neprejedat a pijem kavu....no a je to teda podstatny rozdiel....mozno naozaj staci viecej pohybu a tie creva sa rozhybu.... 😉

strasska
26. mar 2010

Maxi ta potesim, ze olizovat lyzice a cumle vobec netreba, pretoze my dospeli mame v ustach nejake bakterie, ktore potom mozu sposobit babatkam kaz. Aj ked este zubok nemaju.

strasska
26. mar 2010

Zrzulka, my dve mame rovnaky termin, ako to ze ty si uz v 28.tt?????????????????
mne konik rata dobre, ja som v 25.tt.

rybaanka
26. mar 2010

inak ak by to niekoho zaujimalo, zajtra su v KIke Baby days, ma tam byt nejaky program pre deti, nejake prednasky a na vsetok tovar z baby oddelenia je 10% zlava...vitane su tehulky a aj mamicky s detmi 😎
dnes idem kuknut do eurovei, ked pride mangel z robotky, som totiz zvedava na tie tehu veci v H & M

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre