Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
31. mar 2010

strasska, včara v C&A v optime. Skúšala som v H&M 44 a boli mi malé, a v C&A som obliekla 42 tehu. sú super moderné, ale mooc na bruchu nebudú držať,asi si ich budem stále ťahať na brucho. a možno nie.

strasska
31. mar 2010

SIDS je syndrom nahleho umrtia dojciat...a bolo potvrdene, ze je zvysene riziko pri spani na brusko. Ak uz sa vie babo pretacat, tak je to v poho, len kym su malicke, tak tuto polohu vynechat.

sunnygirl
31. mar 2010

inak ja sa bojím, že ja to nezvládnem po pôrode, že budem nemehlo. V živote som bábätko nedržala v ruke, aj detské veci som prvý krát držala až keď so ich kúpala, nikdy som sa s malými deťmi nehrala, no proste katastrofa. No stresovať sa nejdem, lebo to sa uvidí až vtedy keď nastane realita, Vadí mi však, že mám málo informácií a tak. 😔

kafoditka
31. mar 2010

Mirka oki, urcite vyskusam, mf je super znacka, ja pouzivam spiraly vyhradne od mf. Ja som mala nadherny cerveny lak red passion z obycajneho avonu a ten bol neskutocny!!

oacka
31. mar 2010

takže nemusím na 90tke, veď na tých veciach je aj napísané na niektorých že max. 40tka. Tutifruti, ty máš gelové nechty? a neprejdú tie chemikálie cez nechty až k miminku? ja si sama robím gelové,ale od novembra som si nerobila, som sa bála. ☹
podľa mňa si preto niektoré maminy ani nelakujú,aby bábo neohrozovali chemikálie. ja som si lakovala, ale už sa mi zas lámu,tak teraz sa mi neoplatí.

oacka
31. mar 2010

Kočky kupujete si klokanky alebo šatky? čo je lepšie?

strasska
31. mar 2010

podla mna jednoznacne satka alebo ergonomicky nosic...klokanku prosim nie

oacka
31. mar 2010

u mńa v okolí chvália klokanky - to je to,čo bábu trčia nožky vonku, nie?

mirka285
31. mar 2010

oacka v ziadnom pripade nie na 90....per normalne podla symbolov ktore mas na veciach napisane...ja to striktne dodrziavam,lebo obcas som oprala na 40 nieco co sa malo na 30 a znicilo sa to 😉 ak su flaky pouzijem vanish,preperiem to mesto v rukach a potom periem normalne podl symbolu na etikete...ja na 90 neperiem absolutne nic,dokonva aj utierky na riad periem na 60....

kafoditka
31. mar 2010

Mirka.. sekla som sa, bol z oriflame 😉

oacka
31. mar 2010

OK, Mirka, kamoška je moc úzkostlivá, že ona to najprv vyprala normálne,potom jej povedali,že to má prať na 90tke,tak všetko prala ešte raz....

dugyna
31. mar 2010

maxi , lenkaaninka..... to dnes opravovalili elektriku co nam u nich resekli o 11h som potrebovala odist z domu..a oni ani nedosli ty robosi povedat ze uz skoncili a ci je to ok.
hej tu dierku co nam prevrtali do obyvacky a odpadnutu omietkua zatopene nam maju opravit ty ich robisi..ale aj tak ma to serie ze mame mat nieco nove akoby polepene...a este k tomu t robosi to neuporacu. my sme s mm konecne doupratovali po prerabke celeho bytu a terz mame zase??upratovat?otras
my ked sme prerabili tak hlvne buchanie trvalo ok 9.12 do max 20.12. potom sa este dovrtavali nejake dieri a malovalo..ale z toho neni hluk.
ja som teraz dosla dom a vrtaju akoby emental vyrabali. oznam mali ze 2.3 zacinaju a cca 14dni to bude trvat. a to od 2 .3 bol 3 tyzdne od 8-16h taky hluk ze vlastne slovo ste si nepoculi lebo menili rozvody komplet vsetky elektricke a davali dolu stare dlazby...to akoby tri tyzdne ste nad hlavou mali zbijacky ☹ 😠 a ucte sa v takom hluku
a mysleli sme ze ked pride z dovolenky uz bude ticho...no hvono hovno zlata rybky...cakala nas vyteceny ladnicka a mrazak vyrazene poistky/ ze tie potraaviny zaplatia/ ale my s mm sme mieto oddychu este po dovolenke a vegetu hned po navrate do polnoci upratovali mrazak a kuchynu 😠 ☹ ☹ ☹
a od PO sa zase budim na vrtanie a buchanie ☹ a mam to to cely den ja uz som naozaj na nervy..sak kocky tento tyzdne je uz 5tyzden ☹ ☹ ☹ 😠

maxi skusim pukance

liluu
31. mar 2010

čaute kočeny, ja som akurát segre navrhla, že by bejbinku kupila šatku http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d... a že už aj ide objednávať. supiš 🙂

mirka285
31. mar 2010

oacka tak to si neviem predstavit ako tie veci vyzerali potom 😒 predpokladam ze boli viac siroke ako dlhe...

kafoditka
31. mar 2010

DUGY... u nas v panelaku sa vrta nonstop uz rok a to fakt nekecam. len kazdu chvilu na inom poschodi a ked pride leto, to je ze uuuplna katastrofa, lebo buchaju z kazdej strany. Si to neviem predstavit, ked dojdem s malym z porodnice, ako mi bude spavat.... 😒
A vrchol vsetkeho bolo, ked sused vrtal pol dna 25.12. !!!! A take ze v nedelu sa nevtra, lebo ma byt klud, to tu my napozname...

strasska
31. mar 2010

ja si satku na zaciatku poziciam od svagrinky a potom si kupim asi nosič liliputi, ten je ergonomicky a najlacnejsi zo vsetkych

katty17
31. mar 2010

Ninka, na tehu cukrovke som bola dnes na tehelnej poliklinike. ty? 🙂 . dnes mi akurat priatel povedal ze musime kupit nosit pre malu, lebo ze sa uz tesi ako bude chodit so psom a s malou na brusku 😀 . nieco taketo: http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-nosice-... . tak som fakt zvedava ako dlho ho to bude bavit
😉

oacka
31. mar 2010

tak kamoška má asi tiež egonomický nosič, je to také pekné pevné. ja sa bojím kúpiť šatku,ja by som ju isto nevedela vizať. a ten nosič už len zapneš, či? a môžem v tom malú nosiť od narodenia? len tvárou k sebe?

tutifruti
31. mar 2010

Oacka: no mám gelové.... Dám si ich spravit už len raz, lebo budem mat sekciu.... No neviem si to bez nich predstaviť... Mám ich už takmer tri roky....

No ja mám klokanku aj šatku a obe som využila... Klokanka bola super..... mala som z UK, ale už som ju videla aj tu v BA v obchode redcastle.... Nevime presne aká to je značka, ale je super aj na hlavičku, že drží... Kým boli baby menšie tak som viac využila klokanku... V šatke sa mi zdali totalbrutal zalomené.... tak tam som ich nosila až keď boli väčšie.... A kým som prišla na spôsob, tak to tiež chvíľu trvalo....

nina88
31. mar 2010

Ja som bola v Ružinove,takže sme sa nestretli... 😉

tutifruti
31. mar 2010

Dugy: My sme sa nasťahovali do prerobeného bytu dva dni pred vianocami.... Vo februári začali v celej bytovke meniť odpad a rozvod vody, tak nám rozbili kúpeľňu.... Po týždni ako nám to prišla firma dať do poriadku nás vytopil sused z 8p. My sme na prvom.... 😠 On si nedal rozvody vymeniť.... kretén....

strasska
31. mar 2010

oacka urcite tvarou k sebe a v niektorych pisu, ze od narodenia ale vacsina poradkyn nosenia ti povie, ze az od 3 mesiacov, ked uz dieta vie udrzat hlavicku

strasska
31. mar 2010

dolezite je aby malo dieta pri noseni nasiroko nozicky a popruh ho drzal pevne aj pod zadockom.. a to tie klasicke klokanky nemaju, tam deticky visia a tlaci ich to rovno medzi nozkami, to ja by som tak visiet nechcela. A ked babo mas chrbatikom k sebe, tak mu neprirodzene tlacis na chrbatik a nutis ho aby sa prehynalo.

strasska
31. mar 2010

ja som dostala zial takuto ☹ a vobec sme ju nenosili, lebo je to klokanka a nie nosic. Takze teraz mi stoji v skrini a rozmyslam, ze ju predam.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7708222&tab=0
ja mam svetlomodru.

stanka33
31. mar 2010

Ahojte...
aj ja chcem kupit nejaky nosic alebo satku este som nic nepozerala, precitam si vase napadiky .....

dugy ja ti o vrtani ani hovorit radsej nebudem my sme mali to iste cele tri tyzdne pod nami prerabali vodu a elektrinu, mali asi zbijacky ci co....malyy mi nemohol spavat bo zacinali o 10 tej a koncili o tretej som sa im kazdy den chodila doprosovat aby aspon cez obed na hodku prestali ....a potom zacali iny vrtat a tri dni po sebe vrtali do polnoci no otras...a stale tu niekdo vrta a vzy ked maly spi....

inak co hovorite vcera na tu babu, celkom dobra zmena cvicenia to bola nie???

mirka285
31. mar 2010

je tak ja vas vsetky obdivujem co budete babatka nosit...ja si vystacim s kocikom a vlastnymi rukami...ja nie som na taketo veci,asi som moderna moc,ci skor nemoderna,lebo nosenie je in 😉

jaruska8
31. mar 2010

Môj mužík povedal, že on chce nosiť, on je taký obrík, tak to bude super vyzerať, ja nemôžem, mne by chrbát odišiel, ale určite to aj ja sem-ta budem využívať. 😀 😀

dugyna
31. mar 2010

kocky kukam ze to mate vsetci pestre s tym vrtanim...
stanka tak to je fakt na porazenie ked mali spinka...
no ja som zveda kolko este budu prerabat lebo fakt uz 5ty tyzden...
tutifruti tak to potesi..to mozem byt rada ze nam vcer susedie co prerabaju zatialki len rovhy v nasej novej kuplke..a nie ze ako teba ze vsetko vytopili..
kafo...fuha..no v lete sa bude chodit von..a mozno si male mimi na to vie zvyknut..
mne mama hovorila ze ona pri nas aj vysavala ked sme spinkalai..a ze v pohodke..sme spinkli

stanka ja som si nastudohala a urcite hccem objednat satku http://www.branakdetem.cz/satek-storchenwiege-l... tuto
nastudovala som totiz na nete vsetky mozne satky vysla mi z toho tato..mozes ju mam aj pre novoska ale aj pre velke babatko..a rychlo a pohodlne to uskladnis..cize aj ked bude malinka chodit..ale este nie vela lahko vytiahnem satkua sup do nej...
som kukala porovnania. na stranskach www.nosime.sk

strasska
31. mar 2010

ja som uz tvrdila pri prvom, ze budem nosit a aha, az teraz idem kupovat satku/nosic. Ale to moje urevanca mi tak davalo zabrat, ze som si netrufla ist este do niecoho noveho. ☹
a pritom kocik z duse neznasal a furt v nom reval! ale ja som odvahu aj tak nenabrala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre