Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
7. apr 2010

carrie nastastie sa ma ta zasielka netykala, len mi to pride take dost trapne od nich, no nie? ja by som si mozno aj priplatila, keby som mala nejaku istotu, zaruku, ze ked si priplatim, tak tu zasielku 100pro dorucia.. aj ked ja nechapem, ved zaplatis za obyc postovne, cize ak bude fukat vietor spravnym smerom a spravnou intenzitou, tak list niekto dostane.. ked priplatis doporucene, tak ho postarka na bajku bude sprevadzat az k schranke, kde vypise listok a ty si chod ponho, lebo chodi vtedy, ked 95% ludi je v robote.. a do vlastnych ruk ho zase nedaju hocikomu iba tebe, aj keby so bola mesiac v nemocke.. no dovi

maxara
7. apr 2010

ivka veru su 😀 ja neznasam take tie vrtule na temene.. a ked to vidim v autobuse, tak ma ide porazit, furt to chcem tete napravit 😀 no dobre dobre, uz naozaj idem chrochnit, packo... rano skoro vsatvam, ale v robote nepracujem takze sa tam zalogujem 😀

kafoditka
7. apr 2010

noo maxi, dobra haluz ti poviem 😲 prisiel mi manzel takze paaaaa a dobru nocku

miki060707
7. apr 2010

ahojte, maxi, píšeš, že kôli bokom by si mala v poho porodiť, to som vravela sestričke, ked som sa dozvedela, že ma čaká cisársky, že chudé ženy ťažšie rodia lebo sú útle a majú úzku panvu a ja ako "širokoboká" reku by som to mala zmáknuť a ona mi vraví pravý opak, že sa boja ma dať rodiť normálne, sa boja, či to zvládnem s dychom...dobré, čo? a ked som to písala jednému gynekol, tak on sa čudoval, že kôli obezite mi dali cisár. ale zas mi odtekala voda, ale zas mali dať vyvolávačku, no dopadlo to super, tak som rada... bohvie aké by boli komplikácie nastali....

baby, normálne som dnes videla jednu spoluž. z uličky a narodilo sa jej bábo a išli do poradne a mala tú autosedačku, kde bábo leží, tak sa mi to zapáčilo, že som išla hneď kukať, ale to sa vačšinou predáva s kočíkom, a je to dosť drahé, ale jedna baba chce darovať taku autosedačku, aj vajíčko aj kočík, ale pochybujem, že víde na mňa rad, ozvalo sa jej veľa ľudí.....no šak nám bude stačiť tú čo budeme mať žičanú, ale pekne dať bábo do zavinovačky, či perinky...hmm

sunnygirl
8. apr 2010

Dobrééééé ránko prajem všetkým júlovkám aich bábätkám,

tak z tých včerajších vaších mier sa mi snívalo clú noc, že som išla rodiť ako veľryba, čo veľryba rovno vorvaň 😖 , no pekne.

Prajem Vám pekné písanie a idem si vás dočítať 😎

sunnygirl
8. apr 2010

a inak, začíname dnes peknou okrúhlou 500 stranou 😉

sunnygirl
8. apr 2010

aj mi to voláme uchošťurky, mňa to naučil mm, doma sme to volali tak obyčajne vatové tyčinky 😀

zrzulka
8. apr 2010

maxi ked si vybavis splnomocnenie tak ti list do VR daju...(je to taka modra karticka kde mozes dat troch ludi ktori mozu za teba preberat zasielku) Ale inak neviem kam patris ty (na ktoru postu v ramci PK) Ale ta kam patrime my otras. Mne tiez vzdy hadzu oznam do schranky a pritom som 95% casu ked roznasaju postu doma ... No komu by sa chcelo az ku bytu chodit ze jo???? 😀 zatial mi to nejako neprekaza kedze v ramci prechadzky s malou na tu postu vybehnem no ale je to take zvlastne to hej....

zrzulka
8. apr 2010

Joj babulky dnes idem prvy krat od doby ked som otehotnela s malou sama do BA busom.... Aky to zvlastny pocit.... ked takto pojdem s 2 drobcami tak to bude celkom zaujimave 😀 Snad sa dovtedy dokopem k tomu aby som spravila kondicky v autoskole a zacala jazdit autom 😝 Ten blby strach ci zodpovednost??? No chapete ho????

dugyna
8. apr 2010

dobre ranko dievcata a bruska 😉
idem pisat diplomovku dalej.

zrzulka minule som isla busom, 2-3 dni po sebe, lebo u nas v skole nemas kde zaparkovat..a ta ludska arogancia a drzost otras, ..musis davat bacha aby ti ti debilny ludia nevrazili do brucha..ci uz v buse na zastavke pri vystupovani nastupovani..a ak stojis tak aj pocas jazdy..urcite som vtedy nemala nizky tlak...sadnut ta nepusti nikto..aj ked na teba cumia..a vidia ze mas kabelku/ja nosim take velke/ ktora neni zazipsovana lebo je plna knih a este aj v ruke, a nakolko bolo teplo kabat som mala rozopnuty..cize mi bolo vidno aj brusko..kukat na teba budu..ale sadnut ta nepustia..dokonca ta este " podsadnu"..otras..nehovoriac o tom ze som citala kona cez mobil..a pisala sms manzelovi..a sopliak co vedla mna sedel a mal ledva 12 rokov / co sa mi konecne raz podarilo sadnut/ tak mi cumel do mobilu a cital..drzost fakt najvacsia..tak som zbytok cesty cumela jeho smerom..a nic nepisala necitala..

lenkaaninka
8. apr 2010

dugy to nie ako kedysi ja ked som bola na zdrav. poisť. odniesť zučtovanie mm tak som bola ale desiata a tam sa stálo až vonku na schodoch a myslíš že ma niekto pustil??? absolutne....nenavidím ludskú blbosť a aroganciu...

ja vždy ked vidím že niekto napr. v tesku alebo kde nesie jedno mlieko alebo tak a ide za mna tak automaticky ho pustím pred seba...to su také normálne veci ale asi nie pre všetkých

jaruska8
8. apr 2010

Ahojte dievčatá!! Liluu, no ani ja som nemala nikdy v moči cukor a to som mu nosila nie ranný, ale poobede, lebo on ordinuje až od tretej. A pri tom teste som mala aj tak zlé výsledky, ten moč nie je záruka. Aj keď my vlastne nemáme tehotenskú cukrovku, volá sa to porucha výmeny glukózy, tehu cukrovka je pri hodnotách 11 a viac, ale aj pri tomto sa musí tá diéta dodržiavať.

robika
8. apr 2010

Ahojte, no ja nastastie nemusim chodit busom, to je jedina vyhoda, ale kdekolvek cakam, nikoho tiez nenapadne ma pustit a to som minule stala u lekarky vyse 2 hodin, a vsetci iba cumeli, lebo som bola na internom ohladne clenkov, sestricka stale chodila von a zakazdym, ze za chvilku Vas zoberiem, ta chvilka boli 2 hodiny, bola som hladna, lebo som nemohla jest a dost nervozna, myslela som si ze sa im tam asi vystriem... ale mala som aj jeden pekny zazitok a to v obchode, bola som sama na nakupe a ako som vykladala tovar na ten pas, tak za mnou jedna pani sa mi ponukla, ze ona mi tie tazsie veci vylozi, ze aby som sa nemusela natahovat cez vozik, najskor som nevedela ako na to zareagovat, tak ma to zaskocilo, ale bolo to velmi mile... skoda ze take vynimocne

robika
8. apr 2010

jedna znama lekarka mi hovorila, ze nas by mali brat prednostne na vsetky vysetrenia a bez akehokolvek cakania, aj ked je niekto objednany, vraj tehotne co najrychlejsie...

lenkaaninka
8. apr 2010

robika veru výnimočné 😒

lenkaaninka
8. apr 2010

ja idem zajtra na poradnu aj pre výsledky z gtt tak uvidím...že čo a ako

ozaj už len pár z vas nevie čo čaká že??

lenkaaninka
8. apr 2010

hej aj v tesku máš tu pokladnu že pre tehotné a myslíš že si to niekto všimne...akurát ked som mala detičky malé a niekde som išla napr na očné tak to bolo že ozaj hned ma zobrali..ale inak absolutne...majú v paži minule som v čakárni čakala tri hodiny na plucnom a nikoho nesralo že som tehotná a starý dedovia tam kašlali

denisse
8. apr 2010

ahojte .. hlasim sa po dlhej dobe, boli sme s malou u nasich v presove a dnes rano sme sa nocnym vlakom vratili do prahy ... nemam sancu vas docitat za cely ten cas, tak dufam, ze ste vsetky aj s babetkami ok 😉

o chvilku idem do prace po dovolenke 😝

maxara
8. apr 2010

Ahojte babulky, tak som v robote.. dnes som sa sem dotrepala len tak lazo plazo o 8:20 😒 ale nastastie som nikoho nestretla, len recepcnu, tak som sa zapisala o 8:00 (ja totiz musim prist najneskor o 8 a odist mozem najskor o 14tej, ak mam nejake hodiny naviac). Inak vcera som tu pisala kraviny a hlavne ze som sa vam zabudla pochvalit, ze som zasadila tie ruze, dobrych 20 ks. Samozrejme nie sama, prisli nasi, ale som na seba pysna, ze konecne mam nieco zasadene, ved na tu pust sa nedalo pozerat.

miki - tie boky rozoberala tusim lenkaninka a sunny, ja som sa len pridala k sirokobokym.. no a hlavne si myslim, ze je rozdiel medzi obezitou a sirokou stavbou tela. Ja osobne kebyze mam aj 50 kg, tak vyzeram ako venusa, mam skratka siroku panvu. No a ako to ovplyni porod to netusim, ja poznam aj chuducke babule, krtore porodili ako nic... len sme sa vcera bavili, ze keby to zaviselo od sirky bokov, tak zo mna babo vyleti samo..

zrzik - o tej karticke viem, len nie kazdy predpoklada, ze ho trebars zrazi auto a ostane 3 mesiace v nemocnici, ale zakon je zakon a hotovo.. ziadne nejake sluzby naviac, resp. na urovni.. ale co mozem ziadat naviac, ked ani tie, za ktore si zaplatim mi poskytnute nie su.. ked sa zamyslim nad urovnou posty, mi rozum stoji..

inak baby, ja ked som robila na urade a na chodne sedela tehulka a ja som o tom vedela, alebo som ju zbadala, tak som ju brala dopredu a dokonca aj terminy som posuvala tak, aby sa vsetko stihlo ako sa ma. Aby dostala prispevok a pod. Ak sa dalo samozrejme.. dokonca si raz pamatam, ze na mna jedna tehula strasne nahucala, ale ja som nemohla vediet ako dlho si ona plati poistne, ked som robila na zivnostenskom.. ona mala povedat ten najskorsi datum.. no a ja som to uz nemohla zmenit, dokonca som pred nou lamala kolegynu, ktora volala aj nejakej kamoske do zdravotnej poistovne, dokonca aj este niekomu na danovy urad, ze ten datum chceme posunut (akoze chyba), ale vsetky ostatne datumy sedeli, tak sa to nedalo (jasne ze by sa dalo, ale nie v mojej kompetencii, nemala som pristup k oprave toho datumu, hoci to nebola moja chyba, ale vzala by som to v pohode na seba) no ale ja som si to zlizla a zrejme doteraz na mna nadava, kedze nema narok na rodicovske kvoli jednemu dnu, tak ale fakt ju chapem..

maxara
8. apr 2010

denisse neboooj vsetky sme ok, aj ked niektore sa ozyvaju len tak sporadicky.. 😉

kafoditka
8. apr 2010

caute babule, ahoj maxiiii 🙂 Mne sa pokazila vaha, tak teraz budem par dni v domnienke, ze snad nepriberam 😉
A novinka : baby ja posledny cas chrapem ako slonica! A to nemam ziadnu nadchu ani nic podobne.. Rano sa zobudim, manzel nikde, idem ho hladat a on zlozeny v obyvacke, ze "zlatko, to sa fakt nedalo pocuvat" Boooze, to je ako sucast tehu? Trosku blba, nie? Nikdy som nechrapala a teraz idem ako drevorubac 😠 😠 😠

mirka285
8. apr 2010

dobre ranko..strasnu noc mam za sebou,krize ma tak boleli ze som stale bola hore a hladala si polohu,a moja mala je v polohe krizom cez brucho a nie a nie sa otocit inac a k tomu kope ma do boku a strasne sa roztahuje ze mna to normalne boli ☹ neviem kto spominal tu matersku ale teraz je to jedno ci ides 8 alebo 6 tyzdnov pred porodom,to staci len povedat doktorke ze chces ist 8,aspon u nas je to tak...vsetky vas obdivujem co chodite autobusom,ja si to neviem ani predstavit,u nas bol vypisany konkurz na zaplatenie parkovacieho miesta,tak moj fesak podal ponuku a dnes sa maju otvarat obalky ze kto ho dostane,tak ja teraz dufam ze my lebo to je jediny problem ktory je na sidlisku t.j.parkovanie...a to by bolo ake super mat parkovacie miesto vyznacene pred domom...a to ze ked ma niekto siroku panvu lahsie sa mu rodi...no u mna to neplatilo..ale ja som zase bola extremny pripad...u nas je dnes zase krasne ale pocula som ze na vikend ma prsat...urobim na obedfrancuzske zemiaky a poobede pojdem na prechadzku

maxara
8. apr 2010

Ahoj Kafkooo super novinky mas 😀 😀 mne tak v poslednej dobe chrape mm. Ale ja ho normalne oslovim, on sa prevali a je to.. ibaze rano si to ani nepamata, takze vlastne ani nevie, ze chrape 😀

kafoditka
8. apr 2010

no maxi, na mna zevraj ani oslovenie nezabera... ☹ a ja ze co ma tak rano bolieva hrdlo 😲

mirka285
8. apr 2010

a ja som bola strasne sprdnuta ze celu noc funim ☹ akoze ti chlapi si co myslia,tak ked mam zvacsene sliznice,tak sa mi tazsie dych a funim,ale ved zato nemozem 😠 by som chcela vidiet ich tehotnych

maxara
8. apr 2010

ranko aj tebe mirka, no ja nastastie parkovacie miesto pred domom mam, a este k tomu pozdlzne, takze ani cuvat nemusim.. 😀 moja slabost.. no ja tiez cestujem vlakom a busom do roboty a tiez ma este nikto nepustil sadnut, iba minuly taky chmulo, na ktoreho som bola uplne navalena, kedze bol pretlak seniorov v tom troleji, tak neviem, ci som sa mu pacila alebo si to konecne vsimol, ale pustil asi 5 metrov pred zastavkou kde som vystupovala 🙂 tak som mu podakovala..
moja sestra ma podobnu postavu ako ja, ibaze je o polku chudsia, ale typ rovnaky a teda jej ta siroka panvica nepomohla. Akoze porodila normlane, ale maly mal zlomenu klucnu kost

maxara
8. apr 2010

mirka ja by som ich nechcela vidiet tehotnych veru... a zazit uz duplom nie.. 😀 😀 cosi? ved to by som ine nerobila, len skakala okolo mojho upejpaneho chudatka tehotneho, co sa nemoze ani pohnut..
kafko tak ma napadlo, ze ja vlastne spim na polobruchupoloboku, no ale keby som spala na chrbte, urcite by som chrapala.. to mi tam asi cosi zaklapne alebo co..

mirka285
8. apr 2010

maxi ja tiez dufam ze budeme byvat v tomto panelaku max. este tri roky...tam kde mame pozemok,je vystavba pozastavena kvoli tomu ze idu robit obchvat,proste realne sa tam bude dat stavat az za 7 rokov,aj ked to bude velmi lukrativne miesto tak dlho sa nam cakat nechce ☹ u svokrovcov v Sali ani u nasich v Devinskej stavat tiez nechceme 😒 najradsej by sme stavali tu v Devinskej,len su tu strasne drahe pozemky ☹ tak uvidim ako sa to vyriesi vsetko,nastastie mame trojizbovy byt,takze sa netlacime a cele leto travime u nasich,maju velky dom a byvaju 5 min pesi od nas....

mirka285
8. apr 2010

moj chlap zomiera uz ked ma nadchu 😀

drievko
8. apr 2010

Ahojte tehulky ! Keby som nemusela ležať pri písaní tak by som tu trávila viac času! Ja som nastastie oslobodena od manželovho chrapania ,kedze lezím hore nohami spíme oddelene !Inak neviem prečo , ale v tehu mi strasne bere kyslík tak som celkom rada ze spím sama! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre