Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
30. apr 2010

a to si zoberte ze kopec veci sme nekupovali ale dostali...mne dala dost oblecenia sestra,aj perinky,spacie vaky,autosedacku mam od kamosky,lehatko tiez od kamosky a napriek tomu som oplieskala dost prachov...

robika
30. apr 2010

no ja som ratala tiez tolko, teda ked som mm povedala, ze nech rata s takou sumou, tak asi prestal aj dychat... a ze ci som nahodou zle neratala... hovorim ze nie, ze co si mysli, ved pre babatko toho treba vela... a teda niektore veci nie su vobec lacne...

cigaretka5
30. apr 2010

Katty ak si ju kúpite budeš ako Patrícia vittekova( tancuje teraz v lets dance. ) mi mm hovoril že ju asi bude predávať že či ju od nej nekupime... Podľa mna je vynikajúca

maxara
30. apr 2010

tinka - netrap sa teraz.. ten tvoj m je fakt cudak, este som sa s takym chlapom osobne nestretla(teda akoze nemam s takym osobnu skusenost).. mozno ma ten kanesten na plesen na nohach 😅 z plavarne.. asi nie, co? no ale tak ved uvidis, akos a veci vyvinu po narodeni malinkej a potom sa zariadis..

baby prave mi pisala oacka, ze uz sedia v pyzamku pred TV, pozeraju panelak a ubytko sa im velmi paci, normalny bytik vraj 😉 tak som rada.. hlavne ked viem, ze na recepcii je zrovna najvacsia tehla.. som povedala, ze ked nieco doserie, tak jej odtrhnem usi 😀

jaruska8
30. apr 2010

No a to nehovorím o tom, koľko miniem teraz na stravu, fu, tá tehu cukrovka je drahá, teraz len BIO chlieb, za dve eurá a podobne, ale tak, komu by sme nedali, ak nie svojmu dieťatku. Hlavne vytúženému, veď ono sa na svet samé nepýtalo, nie???

maxara
30. apr 2010

katty tie postielky su obe fakt pekne.. no ta okruhla fakt dost draha.. 😒 ale krasnaaa

robika
30. apr 2010

presne tak jaruska, babatka si to zasluzia... ved my sme tu na ich ochranu a aby sa mali velmi dobre 🙂

adelaine
30. apr 2010

ahojte vospolok,
ja som dnes mala nakupovaciu maniu, kupila som Riskovi nejake handricky, chutne rifle na traky s trickom,
mikinku 😀 bola som aj v zadravotnickych potrebach prevetrat penazenku...sla som podla zoznamu, co ste
sem hodili, ale dokupila som aj rektalnu rurku, chalani maju casto koliky, ked si nebudem vediet pomoct masazami....

inak, minule ste preberali bolesti noh....
co si na to davate, ci to nechate len tak odozniet? mna bolievaju hlavne rano, ked vstanem z postele,
ani nemozem chodit, bolia ma zospodu ako slak, akokeby som v noci ani nespala, len pochodovala,
popoludni mi opuchaju tak, ze nemam clenky 😖 ale opuchaju mi aj ruky, obrucku a prstene uz mesiac nenosim...

a ktym zubkom, lokalnu anesteziu u zubara urcite mozete dostat, je to len lokalne anestetikum,
neprechadza cez placentu....jedine osetrenie, ktore tehullky maju v tehu v zubnej amb. zakazane je RTG.
a extrakciu zubu cize vytrhnutie by som v tehu neriesila, treba to nechat po porode, ani nie z dovodu anestezie,
ako som pisala, ale z dovodu tlmenia bolesti po vytrhnuti, a kedze ziadne analgetika tehule nemozu, tak je to pase...
druha vec, listerin by som ja osobne neodporucala, je to total humus a ekrazit...vie to narobit dobru sarapatu v ustach,
ked uz toplachovat, ak elmex voda, ta je aspon fluoridovana, urobite dobre svojim zubkom.

a dalsia vec, vybornu tehu suknu som si kupila v Avione v C&A , dnes som si ju konecne dala 😀

cigaretka5
30. apr 2010

Tinka nedá mi to nenapisat. Som si hryzla do prsta ale napíšem - tvoj muž je totalny vychodniar, najskôr ja chlap a potom vdetci vy ostatní. Otázka času kedy začnú lietať facky.

maxara
30. apr 2010

adel preco je to ekrazit??? 😕 akoze nemam s listerinom ziadnu skusenost, len ma to zaujima..
cigi 😀 az som sa zasmiala, hoci sipim, ze to myslis vazne, ale to mas nejako odpozorovane, ze vychodniari su taki? 😀

robika
30. apr 2010

adelaine: ja tiez uz prstene nenosim... lebo ma tlacili a na nohy, mna nebolia ale mi velmi puchnu, ja som dala na radu maxi, cize striedave sprchy vecer, potom masaz od mm s konskou mastou a celu noc nohy hore, najnovsie mam pod madracom operadlo z kresla... takze sklon mam teraz v noci dost velky a mm povedal ze ked bude treba tak nieco navrta aj na strop a zavesi mi tam nohy 🙂

dugyna
30. apr 2010

robika..co som tak teraz teda ratala...aj s tym co kupila moja mamina a babicka..tak som naratal vyse 1700 esur..ciez ako kafko pise..este niektore veci som zabdula atd takez takych 2000eur sme uz minuli...

adelaine
30. apr 2010

..juj a zabudla som...mne na moje suche a draplave ruky, nohy a lakte velmi pomaha obyc vazelina z Dm drogerie...dobre premasti kozu 🙂
a este ma napadlo, ze vam napisem, kamaratka chodievala kratko po porode cvicit, cvicila ako besna,
aby schudla, mlieko sice nestratila,ale mala ho vobec nechcela pit,
ked vykonavate prudku narazovu cinnost, hlavne nad ramec svojich sil, dostanete svalovicu,a ten odpadovy produkt
kyselina mliecna sa dostane do mlieka, a je to vybavene....to iste je aj so saunou...len tam sa nevylucuje do mlieka ona kyselina,
ale toxiny z tela...

teraz ma poslete do kelu, ze mudrujem ako radio, uz som preto ticho, slubujem 😀 😀 😀

mirka285
30. apr 2010

adeleine ale kludne mudruj,ved mi tu mudrujeme vsetky,to si vlastne vymiename infosky a potom vsetko vieme 🙂

robika
30. apr 2010

adelaine: nebud ticho... treba aby sme si navzajom vymienali rady 🙂

maxara
30. apr 2010

adel v pohode, vsetky mudrujeme jak radio 😀 .. ja som tiez za to, aby sa mama venovala potrebam svojho diatata viac ako vlastnym aspon do roka, resp. do konca dojcenia..

maxara
30. apr 2010

a inak baby vsimate, ze my fungujeme ako vacsie firmy, co maju jednotlive oddelenia na rozne cinnosti? jedna zisti to, posle dalej, druha ono a posle dalej.. no sranda celkom.. a kazda z nas je sefka tej firmy, lebo sa vsetko dozvie na pravidelnych poradach 🙂

adelaine
30. apr 2010

maxi, pre to zlozenie, je to prislis agresivne na sliznice....oni pisu, ze to znici 99 % bakterii a rozpusti plak,
a podobne ...coz je blbost, plak to je povlak nerozpusti nic, tmozes si do ust naliat aj savo a bude to mat podobny efekt ako s listerinom, no sa ten plak sa da odstranit len machanicky kefkou,
je totiz zbytocne si drazdit dasna takou chemiou bez prinosu, naozaj to nie je dobre...

ale uz budem naozaj ticho, je to kazdeho vec a nazor, ako sa stara o svoje usta.

mirka285
30. apr 2010

Kafko kde si odpadla si po dnesnych nakupoch?Peta nemas doma ak dobre ratam ma dlhy,takze je v robote...

adelaine
30. apr 2010

..my budeme ale mudre julovky, maminky 😀 😉

kafoditka
30. apr 2010

mirka no ty mas prehlad 😉 tak si vas len citam a sem tam prispejem 😉 trochu som pozerala reality na nete, lakujem si nechty a cakam draheho... dnes sme sami doma, tak si to aj patricne vychutnam 😀

tinka349
30. apr 2010

cigaretka - no vidis a do takeho som sa zalubila 😖

baby ja este nic nekupujem co sa tyka drogerie, nemam to kde u rodicov ani skladovat tak ja sa vas budem dodatocne pytat tak o mesiac ze co mi vlastn etreba, ake tie kremiky a podobne veci co rozoberate 😅 v tom ja vooobec nemam prehlad co je dobre a neiktore z vas su skusenejsie maminy, tak si dam mooooc rada poradit 😵

dugyna
30. apr 2010

adelaine
elmex je totoalne nanic na zapal alebo infekt ti absolutne nepomoze a ani antibakterialny ucinok nema...ja mam osobne skusenti..a na listerine nedam dopustit..je prefkekty inu vodu by som si uz ani nekupila..

a k tym lokalnym injekciam na umrtvenie ..u zubara neodporuca sa ta jednoznacne trimecainova rada je kontraindikovana u tehotnych...do 3 mesiaca by sa lokalna anesteza u tehitnych nemala pouzivat..tam treba naozaj zvazit benefit lieku voci ochoreniu zubu....a zavisi od tipu lieku ktory lekra pouzije od zdravotneho stavu pacientky..a od zravot.stavu v tehu..
trhanie zubu riesit po tehu ani cistenie kalalikov sa v tehu neodporuca...

mirka285
30. apr 2010

vsak ked s tebou vcera bol v Eurovei,tak musel mat volno,takze som to vydedukovala ze ma dlhy tyzden...som celkom inteligentna ze?fiha tak vy budete mat dnes radovanky 😝 tak si to uzite 😉 ja som dnes tiez lakovala,cerveny lak som nahodila aby som sa citila krajsia 😀

dugyna
30. apr 2010

no kocky chapete som v obyvacke vyklopene okno a citim ze sused zo spodu fajci... 😠

dugyna
30. apr 2010

no miri ty si asi jedina co nema tehu demecniu 😉

jaruska8
30. apr 2010

Ja zajtra nahodím ružový. 😀 😀 Budem tehotná barbie. 😝 Ja teraz vyzerám ako taký pavúčik, moje chudučké ruky len tak vytŕčajú. 😝 😝

kafoditka
30. apr 2010

miri, ale ten cerveny lak robi naozaj zazraky, som si umyla vlasy, vytrhala obocko, nalakovala si nechty a bohate mi to staci k tomu, ze sa citim aspon trochu krajsia 😉

tinka349
30. apr 2010

dugy - demenciu zatial nemam ani ja, cibrim si mozog vdaka skole, aj ked sa mi taaaaaaaaaaak nechce 😒

jaruska8
30. apr 2010

Jaj a ku tehu demencii, minule som glukomer aj s tehotenskou knižkou vkladala do chladničky. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre