Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
18. júl 2010

@kafoditka no tak my sme papali o pol jednej a odvteddy vreskot az doteraz a to som ju este dvakrat prilozila ale nezaspala na ciciku len kukala tymi velkymi ocami chvilu bol klud potom zase rev strasny a az pred chvilkou zaspala na rukach so skrcenymi nohami.....ja som skusala aj na brucho ale aj tak sa len mrachce 😒 😒 😒
to ho len tak das na brusko a ulozi si ti pekne hlavicku a hned spinka alebo ho este hladkas?

adelaine
18. júl 2010

@kafoditka ja som tiez skusala polohu na brusku, hlavne vtedy, ked mal
chudato koliku, ale dala som ho tak len na chvilinku a bol pod dozorom,
lebo dvihal hlavicku ostosest, nechcel si ju polozit na bok...a potom sa
polozil rovno na nos..tak som sa bala ho tak nechat

kafoditka
18. júl 2010

@ericica
@adelaine
ja ho musim tiez unosit na rukach pred tym, ako ho polozim do postielky.. Ked ho ulozim na chrbatik a nepaci sa mu to, tak ho prehodim na brusko. Chvilu sa este meta, dviha hlavicku, ale potom zaspi. Hlavicku ma na boku. Vzdy je ale pod dozorom, stale ho chodim pozerat. Dnes rano spal na chrbte a ked sa brebudzal, supla som ho na brusku a este hodinku potiahol 😉
@adelaine ked sa ti zabori nostekom a zaspi, tak neboj, chyt mu hlavicku a daj ju nabok.

petulka_1
18. júl 2010

@ivka8255 Tak ako? Boli ozajstne kontrakcie?
@krish
@meruska U mna to vyzera, ze asi nie. Prisla som do nemocnice, spravili zaznam aj ma vysetrili ale ze sa este neotvaram. A kedze som tam nemala svojho doktora u ktoreho chcem rodit, tak ma doktorka co mala sluzbu poslala domov, aj ked bolesti mam este stale. Aj ked teraz nie su pravidelne, ale dost bolave. Mam ist zase zajtra uz k mojmu dokimu, tak neviem co povie, ale ak ma to este do rana ma takto boliet tak sa tesim. Uz teraz som z toho unavena, lebo som skoro nic nespala. Dufam, ze nebudem musiet zase bezat vecer alebo v noci.

lutsine
18. júl 2010

lutsine – ahojte, dnes nas uz konecne pustili domov. Sledovali nas pre bilirubin,ale nastastie vsetky odbery boli v norme. Narodili sme sa 12.7.2010 o 21:50 hod s mierami 3800 gr. a 51 cm. Porod bol v pohode, do nemocky som sla o pol siestej vecer, lebo ma pobolievali krize a maly sa strasne vystrkoval vonku cez brusko,tak sme ho isli dat skontrolovat a uz si nas tam hned nechali,vraj sme na 3 prsty otvoreny t.j. 6 cm a porodime este v ten den. Tak mi dali klistír, o pol siedmej mi praskli plodovu vodu, o pol osmej zacali kontrakcie v minutovych intervaloch, rychlo sme sa otvarali, cely cas som bola s manzelom v sprche, skakala na fitlopte a sprchovala sa horucou vodou. Cele to trvalo dve hodiny, potom sme uz isli na salu a na 3 zatlacenia bol maly na svete. Moje kontrakcie mi dost vyzarovali do chrbta a tlacilo ma hrozne na konecnik. Ale stalo to zato.

karinnka
18. júl 2010

Ahojte...dnes sme dorazili domkov....Malicka je zlata,len sa jej nechce pit s praveho prsnika akosi... ☹ Inak porod cisarskym som prezila...viac nabuduce...inak nemocka...nooo uz som radsej doma....Mali sme 3900gr a 51cm,teraz sme trochu pochudli.....zatim paaa

tinka349
18. júl 2010

@lutsine
@karinnka no kocky jak vam dobre ze uz mate drobatka pri sebe a aj doma 😵 vela mliecka akludne noci 😵

takyna
18. júl 2010

ja ako vazim tak vazim, mala vypije 60 v priemere, nie je to malo?, a to po 3,4 hodinach 😒 , ale neplace tvari sa spokojne 😅 , aj pribrala....

lutsine
18. júl 2010

ako casto vase babo pyta mliecko z prsnika. My sa budime tak kazde 3 hodinky cca aj v noci aj cez den, je to tak akurat?

janka_michal
18. júl 2010

@lutsine gratulujem aj k malemu aj k super porodu..lebo ked som tak citala ostatne zienky,tak t ysi bola na tom fajn..dufam,ze aj ja budem mat taky dobry porod...vela, vela zdravicka, mliecka a stastnych chvil

pepppe
18. júl 2010

@lutsine to mas super,nas sa budi kazde dve hodky,,no niekedy prespi aj 3,4hodky,,,,neboj je to normalne 😉

janka_michal
18. júl 2010

boze babulky..ja som si pospala..som dnes nejaka taka unavena a neviem preco..noc bola ako tak v pohode a ja som stale unavena..by som len spala a spala..a ked si lahnem tak sa mi neda spat..mam plnu hlavu myslienok..vraj ked sa blizi porod tak telo nacerpava silu na tu tazku skusku ako porod urcite je..aj vy ste to tak mali ci nei???

liluu
18. júl 2010

Ahojte dievčatá, tak aj my sme sa vrátili z nemocky. 🙂 Filipko sa narodil 13.7., 3920g a 52cm a myslím že som mala najhorší porod na svete 😉 😒

tutifruti
18. júl 2010

@liluu ale stál za to... malý je nádherný... gratulujem

janka_michal
18. júl 2010

@liluu GRALUJUJEM K MIMINKU..prekrasny chlapcek..prajem vam zdravie, vela vela mliecka a radostnych chvil..a preco ze najhrosi?

liluu
18. júl 2010

@janka_michal ja som rodila 9 hodin a z toho tri na sále a poslednú polhodinu som bola uplne mimo a malého vyťahovali klieštami, tak že neviem aký je to pocit rodiť na 3 zatlačenia. Ale také šťastie mám asi len ja 😉

janka_michal
18. júl 2010

@liluu jeziiiiiiis no tak to si mala teda velmi tazky porod...a aj ti pomahali, ze ti tlacili brusko alebo co???ale tak ste zdravucky a uz nastastie domka..zvladla si to bravurne a rodinka moze byt na teba pysna

liluu
18. júl 2010

No a museli ešte zavolať špeci sestričku, odborníčku na skákanie po bruchu a nakoniec ma lekári potešili že to bol velmi dobrý klieštový porod, tak neviem aké su tie horšie 😎.Ale že len roztiahli tými klištami a Filipka nemuseli stláciť

janka_michal
18. júl 2010

@liluu ja poznam chlapca ktoreho museli aj stlacit a chudak ma celu hlavu taku splostenu kvoli tomu :( a zeny zvyknu pri tom aj veeelmi roztrhnut..tak si asi mala stastie v nestasti

janka_michal
18. júl 2010

jaj ako sa narodili tie babatka,tak uz zienky nemaju cas moc pisat..sa pamatam ked som nestihala precitat o com sa tu vobec bavilo a teraz za cely den len par z nas napise..no veru kinderka maju viac casu ako uz pilne mamicky 🙂

tutifruti
18. júl 2010

Baby vôbec nepocitujem nejaké super ochladenie ako som sa ráno tešila.... Potím sa jak svina 😠 Som spala poobede a zobudila som sa komplet mokrá.....

janka_michal
18. júl 2010

@kukucka26 no co isla si teda do tej porodnice ci ako?asi ano,ked uz nepises..drzim palceky 🙂

ericica
18. júl 2010

halo to tu vazne nikto neni???edinka spi uz od 4 .predtym spala len nieco vyse hodiny to som si chcela s nou zdriemnut,teraz ked spi dlhsie tak som si k nej na potovru nelahla 😒
@mojalili uz davno si sa neukazala hadam je vsetko ok???

mirka285
18. júl 2010

ahojte..jeej zase nove babatka?super,vela zdravicka prajem....my sme dnes poobede boli v Poluse,no upne super ze sme isli prave tam lebo bol skoro uplne prazdny,ziadny ludia,tak som si aspon kupila niake oblecko na tu moju velku rit 😀

ericica
18. júl 2010

@mirka285 nesranduj kde mas ty velku rit 😀 😀 😀

ericica
18. júl 2010

@mirka285 ozaj a malinka poslucha????nasa este stale spi ale uz sa tesim na vecerny koncert ☹

zrzulka
18. júl 2010

@mirka285 aj s linduskou ste boli??? tiez by sa nieco zislo i na moju tlustu rit len s malym neviem ci by som nakupila ked furt len na cicke visi 😒

zrzulka
18. júl 2010

@liluu joj moja to sa az zle cita ☹ hlavne ze ste to zvladli nakoniec. malicky je v poriadku????

mirka285
18. júl 2010

ano boli sme s malou,ved doteraz som s nou trcala doma kvoli tym teplam tak sme sa trosku presli,ale boli sme len hodinku,naozaj tam bolo ludoprazdno,tak som rychlo prebehla obchody a prevetrala Gabokvi kreditku.
@ericica mala poslucha,no nie ze by zas cely den bola ticho ale nemozem si stazovat.

agika1982
18. júl 2010

ahojte...tak my sme sa dnes po dvoch dnoch aj vykakali....uplne mi padol kamen zo srdca....inak malinka je zdrava, a to sme sa bali ze bude nieco so srdieckom...je velmi dobrucka..stale spinka a papenka...v nemocke spinkala az sest hodin v noci...doma je to zvecsa 4 hodinky....ked je pokakana alebo pocikana, hned je nekludna..niektore deticky spia dalej a nevadi im to xixi...mame aj ten monitor dychu angelcare a musim poveda ze parada..bohuzial nekojim, musim si odsavat a aj to po trosickach....to ma mrzi ale inak to nejde...malinka papa zatial bebu.... a porod?? mali sme sekciu....spinal bol uplna parada len ked malu vytahovali, strasne som klesla tlakom a musela som predychavat kyslikovou maskou.....
vsetkym novym maminam gratulujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre