Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
12. aug 2010

My sme mali takuto kosielku

carrie84
12. aug 2010

@mirka285 @kafoditka - tak u nas je mudra takto moja svagrina ... ked poviem, ze maleho treba prebalit, tak povie, ze ona si nemysli .... hlavne, ze maly zas*any az za usami 😀 Svokra je oproti tomu uplne v poho, aj ked nieco povie, skor sa snazi poradit, ale nevnucuje nazory. Co ale neznasam, ked vyslovene poviem-nechytat za ruky (strka si ich stale do ust) - no zaco chytim babatko? No za rucicku!!!! To by som vrazdila ja 😠

maxara
12. aug 2010

@kafoditka a co myslis, co sa oblieka na uvitanie do zivota?

@carrie84 😀 ale ved to je jasne.. to je prva vec co babatku trci spod deky a spod oblecenia z kocika.. 😀

kafoditka
12. aug 2010

@maxara Peti maly mal biele dupky a biele bodynko, bola kosa a mrholilo, tak som mi dala navrch biely kabatik... oblec ju do toho, v com sa ti paci.. ja by som Ninku vyparadila do saticiek trebars.. 😉

merikac
12. aug 2010

@vierkaha-gratulky, nam uz ubehli 2 mesiace a zda sa mi, ze to bolo estelen vcera, tak rychlo to leti,,,,vychutnavaj si male drobuliatko 😵
@maxara -tak mala ta riadne cvici,,chvala bohu takuto nocnu sichtu ja nepoznam,,mala sice papa aj kazdu hodinu ale ani len nezmrnkne a ani oci neotvori, nad ranom okolo 5 ju prebalim, lebo je precmochtana a ona dalej chrni az do nejakej 9...ale zato cez den sme presne ako
@kafoditka - mozem uspavat kolko chcem a nic,,,
inac dnes sme boli na poradni,,mame uz 5850g, doktorke sa pacila,,skusala ako sa prevaluje mala a bola som prekvapena ako jej to ide,,ma upozornila, ze mam davat bacha, ze v najblizsich dnoch sa zacne prevalovat sama,ale ze aj napriek tomu, ze je buclata, tak je stale babatkova,,, 😀 , najblizsiu kontrolu nas caka ockovanie 😠 , sono obliciek a klbikov,,,tak budeme to mat perne........

carrie84
12. aug 2010

@maxara 😀 no jo ... len ked ja som na tie ruky fakt zlaaaaa - hlavne, ked to robi niekto komu som to hovorila x-krat 😀

Baby - tak ma zaujima - ako to mate s nocnym kojenim? U nas zacne maly mrnkat, prebalim, zacnem kojit, uspavam - pod 1,5 - 2hod. sa nikdy nedostanem! 😒 A ked ho boli brusko, tak to mozem rovno zabalit, lebo sa nevyspim vobec.
Ale cez vikend prebaluje a uspava tato - len ked je moc zufaly (napr. mu maly pokadil uz 3plienku pocas 1 prebalovania 😀 😀 😀 ) nastupujem ja.

lutsine
12. aug 2010

pridala som nove foto do albumu. Dnes sme dobrucky, spinkame a papame , uvidime co bude v noci 😀

maxara
12. aug 2010

@kafoditka Aj ruzove menzestrove? Ale teraz ma napadlo, ze mame pre Ninku taku supravu, dufam, ze ju este oblecie v tom case 😒

@carrie84 ja sa snazim v noci neprebalovat, len ked to citim.. 😀 😝 vtedy tu biologicku zbran musim znicit.. no a malu krmim tiez tak dlho a potom uspavam, ale ona uz spat moc nechce.. od piatej spim tak po polhodinkach az do 9tej a potom to ako vzdy vzdam a okiepim sa..

@merikac veru cvici so mnou.. ale dnes som vesela, lebo mm mi vcera slubil, ze z piatka na sobotu spim ja v inej izbe a on sa postara o malinku.. a ja sa vyspim celych 8 hodin 😅 😵

mojalili
12. aug 2010

Ahojte kočky, ani vas nestiham citat, teraz sme prisli domov z nemocnice.
Utorok nas prijali, v stredu ho operovali a dnes sme doma. Celkova operacia trvala 2 hodiny, podrobne vam napisem vecer. Ale vsetko dobre dopadlo, aj moje odsavanie mliecka . Maly Danko bol najstatnejsi na svete, ked sa zakusol do mojho prsa a tieklo mliecko po 12 hodinach nejedenia, chudatko moje male... 🙂

zrzulka
12. aug 2010

@maxara my ideme 4.9 o 14.30 😉

maxara
12. aug 2010

@mojalili uff, super.. tak aspon ze vsetko dobre dopadlo. 😵

zrzulka
12. aug 2010

@kafoditka ako prebieha to uvitanie? my sme pri miske neboli

zrzulka
12. aug 2010

@maxara jaj a budete mat na radnici ci na mestskom?

maxara
12. aug 2010

@zrzulka 🙂 ja som tam volala a ponukala mi termin 4.9. o 14tej alebo az 2.10. o 13tej tak som vybrala ten neskorsi.. sranda

zrzulka
12. aug 2010

@maxara ja tiez neprebalujem 😀 😀 😀 az rano... vsak sa musim aj ja niekedy vyspat a neee?:O)

zrzulka
12. aug 2010

@maxara to by ste boli pred nami :O)))))

maxara
12. aug 2010

@zrzulka na mestskom. A kafko mala krst normalny tusim. Ja som bola kamoske v petrzke, ale tam to robili hromadnejsie.. asi 3-4 babatka spolu. a prebieha to asi ako sobas na urade, prihovor nejakeho poslanca, nejakych par teplych slov, mozno basnicka, zapis do knihy a to je vsetko.. ale je to mile.

zrzulka
12. aug 2010

@mojalili supis ze ste uz doma a vsetko je oki... a kde ste boli na kramaroch?

maxara
12. aug 2010

@zrzulka ja som ani v porodke neprebalovala a aj nam tak vraveli, ze naco.. ze iba ked su prestane deticky, tak vtedy im to vadi, ale hovienko nie.. samozrejme dlhodobo by im to vadilo, tak ale vodu to odsaje a zostanu len marhule.. taky dzem 😀

zrzulka
12. aug 2010

@maxara ano v petrzke to byva hromadne a tusim dostanu babetka nejaku medailu od primatora, kazda mestska cast ma ine zvyklosti....a my co flasu vina???? 😀 ... ked uz patrime do toho vinarskeho mestecka :O)))) 😀

jaruska8
12. aug 2010

@maxara Ja som si zase myslela, že už nejaký ten režim máme, ale dnešný deň poprel všetko moje dúfanie. 😝 malá je zlá, nepokojná, lebo ju bolí strašne to bruško, dnes je veľmi divný deň, nič som nespravila, nič som nestihla a to som pri nej doteraz aj napiecť vedela. 😒 Som zúfalá, ale verím, že to je len dočasné, lebo inak, no neviem... ☹ Verím, že aspoň v noci sa vyspím.

adelaine
12. aug 2010

ahojte, ani oj nechce spinkavat :(
dnes dopoludnia mal za sebou az 2 x 10 minutovy spanok,
potom otvoril oci, pretiahol sa, doslova som na nom videla,
ze jaaaj, ako dobre som sa vyspal 😀 a ja som nemala
urobene nic, lebo pri nom, ak nespi sa neda 😒
kamoska mi doniesla vcera kolotoc nad postielku, a
ja som ju odbila slovami, ze je na to este maly, ale mali
ste ma dnes vidiet, ako som dnes kolotoc stale natahovala a
pustala, skoro sa zavarila strunka 😀 😀
lebo malemu sa to tak pacilo, nenormalne ho to bavilo, tesil sa,
a zistil ze ma hlas, tak to davl patricne najavo 😅

zrzulka
12. aug 2010

@maxara nam zase prazenica 😀 😀 😀 ale v noci malokedy kaka...a plienku ma pomerne suchu rano. ja to prebalovanie uz dost flakam, pri malej poctivo pred kazdym kojenim ale teraz len podla potreby. ked pocujem ze sa pokadil tak ho prebalujem...

zrzulka
12. aug 2010

@adelaine my tiez kolotoc mozeme a hlas dava najavo len ked ho vybalujem z plienky... to ho vzdy davam do kupelne na prebalovaciu podlozku tak uz vie co bude nasledovat... to je pre neho raj na zemi ked ho tak necham aspon 20 minut rozbaleneho 😀

merikac
12. aug 2010

@mojalili ste bojovnici,,,,som rada, ze ste ok 😵

zrzulka
12. aug 2010

@carrie84 ruky neznesiem ani ja... zatial ho nikto nechyta ale za to budem vrazdit. uska a ruky na to som hakliva. to ani malej nedovolim ho chytat ked viem ze som jej ich predtym neumyla

kafoditka
12. aug 2010

@zrzulka my sme mali krst v kostole v petrzke. Samy. Len nasa rodinka... 😉

kafoditka
12. aug 2010

@zrzulka aku mas tu satku na nosenie? Ja si musim nejaku zadovazit, lebo maly ma uz 6kg a mna boli z toho nosenia chrbat ako hovado. Nemas nejaky link alebo dobru skusenost s konkretnou znackou? dakujem 😉

zrzulka
12. aug 2010

@kafoditka myslela som to uvitanie do zivota...ako prebiehalo?

maxara
12. aug 2010

@zrzulka no ja netusim 😀 mozno nejake prekvapko.. ale asi nam prachy nedaju, co?
ja napr viem, ze zarucene natlaci dzem, ked papa. Takze pred papanim sa ani nesnazim, ked naozaj necitim, obcas pre sitotu nakuknem bokom, ale ked je tam len trosku, len splechnute, tak to neriesim.. a kedze viem, ze papa strasne dlho, tak ju prebalujem az po natlaceni.. a napapani a odgrgnuti a polezkani si..

@jaruska8 napiect 😕 zartujes? moja trubka bola vacsinou do 13tej hore a asi sa veeelmi nudila v kociku, lebo vzdy vrieskala az kym som ju nejako neuspala

@adelaine sranda, tu moju krasulku to absolutne nezaujima.. ale vyskusam vecer 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre