Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
13. aug 2010

ahojte aj my sme doma z poradne ...mala ma 5050 g a dr ju pochvalila ze pekne pribera ze je sama hurka 😀
no aq vcera v noci mi dala zabrat 😒 tak ako cely den tak aj v noci kazdu hodinku hore na kojenie 😝 no co uz laktacna kriza nas chytila 😖 neviete ako rychlo prejde???idem rychlo dovarit a potom sem este nakuknem 😉

ericica
13. aug 2010

aj ja by som chcela tie satky alebo manducu len sa v tom nevyznam... 😒 ktore je praktickejsie...mam jeden babyvak ale mne sa zda ze malej sa v tom nelubi moc sa v tom aj hybe ale tie elasticke staky su super...len neivem dokedy ich mozem pouzivat a ako sa uvezuju 😒

pepppe
13. aug 2010

@miki060707 dakujem si zlata 🙂) uz si aj robim nejake ftky 🙂

tinka349
13. aug 2010

ahojte fesandy,

dnes som bola s drobulkou aj so segrou na shoppingoch a dost sme sa vysantili od 11tej do 17tej. A mala sa aj napapala a cely cas spinkala , nejak ju moc este neberu nakupy 😀

pridavam aj fotecky 😎

mirka285
13. aug 2010

@tinka349 fesandy vsetky tri:0

tinka349
13. aug 2010

@mirka285 dakujeme 😵

maxara
13. aug 2010

Ahojte maminky
my sme dnes boli aj s mm obaja rano u zubara, potom hned ockovat na Kramaroch, odtial sme sa isli najest ku mne do roboty, potom na nakup do tesca a domov...
Ninka po vcerajsom celodennom bdeni prespala celu noc, od 21:50 do 4:50 😲 , potom dostala do pusky moje kamenne prsko, spala do 7mej, potom dostala druhy kamen a prespala celeho zubara, az po Kramare. Pri ockovani sme sa vazili, tak mame 4650g, za 11 dni to je cca 500g. Pekne som ju prebalila a obliekla a isli sme do mojej roboty jest. Akoze vsetky kucharky mi dosli kuknut do kocika, vsetky ma pochvalili, ze ako som schudla 😵 (zeny, muzov to teda nenapadlo ziadneho). Aj sa mi prihovorili viaceri "kolegovia" z inych pracovisk, co k nam chodia jest. Mile.. Ked sme dojedla, vybehla som si hore do kanclu po vyplatne pasky. Ten moj teply kolega mal dovolenku, aj s celou vedlajsou kancelariou a v robote bol len veduci a ta baba, co som sa rozhorcovala, ze co mi vyviedla.. No ale ked som tam prisla, tak hned veduci mi dal tie pasky a ona hned za mnou prisla, ze nechce sa hnevat a tak.. a kedze ja sa tiez hnevat dlho neviem, tak ... no ale uz uzlik ostane ako sa hovori..
Boli sa na malu kuknut a potom som pocula, ze natlacila do plienky, tak ze ved ju prebalim v kancli. Baby, ked som ju vytiahla z kocika, na plienke pod nou ostal zlty fliacik 😀 to dieta sa presralo cez RIFLE az do kocika 😀 😀 😀 potom som ju kojila, veduci odisiel prec, hoci ked sme sa parkrat ozrali, vzdy chcel vidiet moje prso 😀 teraz mal sancu a radsej prchol 😀 😀 😀
No ale bola som sklamana, lebo sa preriekli, ze teraz je Ninka ina ako na fotke, co som poslala, teda ze je ovela krajsia, lebo ze na tej uplne prvej bola skareda.. ☹ a vraj si to povedali skoro vsetci, co ju videli 😢 a pritom je najkrajsia na svete..

miki060707
13. aug 2010

@maxara maxi, čo im šibe, že škaredá?????????????žiadne bábänko nieje škarede 😠

dugyna
13. aug 2010

@zrzulky no tie Bg flip mi pre ako vrchne gature s vkladackou.inak tak Bg ONE SIZE uz je aj jednovelkostna,super plienka len zbytocne platis za znacku,tie z ebay cinsk e su taka ista jednovelkostna kapsa. A predtym si ake pouzivala?

merikac
13. aug 2010

@kafoditka co je to to kocikovne? 😲

kafoditka
13. aug 2010

@merikac to je priplatok k prispevku pri narodeni dietata. Ked si vybovala rodny list na matrike, mala by si tam dostat tlacivo, to vyplnis, musi ti ho potvrdit pediatricka - ze sa babo dozilo 28dni zivota a tvoj gynekolog - ze si od 4.mesiaca tehu chodila poctivo na kontroly. To potom spatne odovzdas na UPSVaR a do mesiaca by ti malo poslat eurasky na ucet co je cca 670 eur + suma, ktoru si uz asi dostala 150eur (prispevok pri narodeni dietata)

merikac
13. aug 2010

tak babulky,,hribiky rastu,,,aj s malou bambulou sme nahladali plne vrecko (mala som ho prepevnene o vak 😀 )Bola som len s maminou lebo mm, je v praci,,tak mi nemal kto nosit kosik,,,sice malu som riadne potrapila, zakazdym ako somsa zohla,cele to prespala,,,Ale vobec sa jej nepaci ked ju dam do toho vaku,,az ked zacnem chodit a natriasat ju.
@maxara -ninka sa dnes prezentovala ako vzorne dieta 😉
@tinka349 fuuu tak dlho v nokupnom centre?? malej neprekaza klima?.........aj ste nieco nakupili?
@oacka , @ericica , @maxara- deticky krasne priberaju,,jedna basen,,,a oacka neboj, mala kika sa hladnou nenecha, proste chce byt modelka,,tak jej dobre spaluje 😀

kafoditka
13. aug 2010

Inak caute baby,
tak uz sme doma, maly sa mi na tom cerstvom vzduchu pekne prespal. stavili sme sa v jednom obchodiku a kupila som si satku na nosenie Didymos, je suprova, aj mi predavacka niekolko krat ukazala sposob viazania, takze to uz hravo zvladnem sama 😉 Najprv som satku pokladala za blbost, ale ked sa maly naucil na ruky a mne odchadza chrbat, tak je to vazne dobra vec 😉 Idem nakrmit maleho a hodit sprchu, potom si vas docitam..

bambola
13. aug 2010

@merikac príplatok k príspevku na dieťa 😉

merikac
13. aug 2010

@kafoditka jaaa, tak to je kocikovne 😀

merikac
13. aug 2010

@bambola ,,,dakujem , ja som si uz myslela, ze aj vam mesto nieco prispieva, len tu u nas zgrllosia

katty17
13. aug 2010

@kafoditka - domi dakujem za kontakt na klbiky. sme objednani na utorok. 🙂
ozaj, my mame doma nosic pre malu a uz v nom aj bola. risi sa nevie dockat az s nou bude chodit na prechadzky do lesa 🙂

katty17
13. aug 2010

@adelaine - mati, zavazujes si prsia a beries este tie tabletky? ako sa po nich citis? mne ten obvaz neustale pada. cize v tom nevidim ziaden velky vyznam :(

katty17
13. aug 2010

@mirka285 - miri kupila si si tu ohrievacku na mliecko? bola si v eurovei v premaman ?

ericica
13. aug 2010

baby mne mala este stale od siedmej....neviem ci ju mam budit ale asi zobudim lebo potom co bude robit v noci 😅 😕

noemarta
13. aug 2010

ahojte mamicky, hadam uz tehulky ziadne... 😕
tak konecneeeeeeeeee sme zaspali, od 19,00 do teraz bola mala furt na prsniku, a konecne co zaspala a chcela som odist, tak sa zobudila a bola uplne nervna na prsniku, neviem co jej bolo - je, mozno to pocasie..... 😕
@katty17 kati, na tie potnicky je zevraj velmi dobra kyselina mliecna, da sa to predpisat na recept a zarabaju to v lekarni.Lieh je zevraj velmi silny na detsku pokozku, a moc vysusuje....tak neviem. 😕
nooo, dnes mam dost, asi uz idem spat, ta krpana dnes cely den nespala, som ze znicenaaa.

tinka349
13. aug 2010

@merikac mala vkuse spinkala, a zas taka klima tam nebola, skor dusno po tych obhcodoch 😖 mala aj pancusky na nohach a vonku som ju potom vyzliekla 🙂 a malej som kupila ciapocku a novu hracku na kocik, a sebe zopar triciek a rifle 😎

tinka349
13. aug 2010

kockyyyy - newete mi poradit co je lepsie? ked lehatko pre malu vibruje alebo ju hojda? lebo take co aj vibruje aj hoda dokopy je drahe a newem co maju deturence radsej, ci hojdanie ci vibrovanie 😖 😖 😖 😖

tadotami
14. aug 2010

@tinka349 my mame na hojdanie.tadeas nema rad prudke pohyby,pri pestovani natrasanie....to hojdanie mu vyhovuje.takze vyberaj podla toho aka mala je.z vlastnej skusenosti a z videnia viem ze tie vybrujuce moc deti neoblubuju,cest vynimkam.

pepppe
14. aug 2010

@maxara krasnucka je aj bola,,,kazde dietatko je krasne 😉 taka mala buchticka ,,ten moj u zje riadny buchtiak 😀

tinka349
14. aug 2010

@tadotami asi aj ja zvolim hojdacie...lern uz najst nejake co bude vyhovovat kriteriam 😒

tadotami
14. aug 2010

@tinka349 akmi pozries do albumu tak tam je nase.kupila som ho cez minibazar za 17 eur.

tinka349
14. aug 2010

@tadotami ale to lehatko asi nevibruje , ze?

tadotami
14. aug 2010

@tinka349 nie nevybruje.da sa hodat do predu a do stran.ja som to vybrujuce ani nechcela.hned som hojdacie hladala.sedacka sa da polohovat do 3 poloh,strieska,sietka proti mucham,5 bodove pasy,vlozka na hlavicku pre novorodenca,obluk s hrackami.ale nove stoji okolo70eur.to je strasne vela.skus popozerat po inzeratoch.

tinka349
14. aug 2010

@tadotami no ved zhanam cosi po bazaroch na nete 🙂 tak uvidime co najdeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre