Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
23. aug 2010

Ďakujem za Vaše odpovede ste zlaté 🙂 😵 😀

kafoditka
23. aug 2010

@mirka285 Miri kde budete krstit a mat hostinu, u vas v DNV?

mirka285
23. aug 2010

@kafoditka jasne tu u nas,nas fararko je v pohode,nevyzaduje ani aby som bola vydata a podobne hluposti ako niekde 😀 a z kostola do restiky to mam 200 metrov,tak neni o com...

noemarta
23. aug 2010

@mirka285 ahojte, jeee aj my mame krst 12.9. ale v ivanke pri dunaji. 🙂
Davas urobit malej aj nejaku krstinovu tortu? lebo ja jej chcem dat spravit, len neviem kde, pozerala som na www.cukraren-ludvik.sk, robia perfektne torty, ale oni su az v petrzalke, tak hladam nieco blizsie.
A krstinovu kosielku a sviecku kde kupujes?

luminkasp
23. aug 2010

@sunnygirl aj my mame, to zmizne casom same, aj tere mala 😉

mirka285
23. aug 2010

@noemarta tortu davam robit u nas v Devinskej a sviecku a ostatne prkotiny to u nas vsetko zabezpecuje moja mama...a krstinovu kosielku nedavam,ja mam pre malu satocky u nas sa tie kosielky nenosia...

merikac
23. aug 2010

@sunnygirl ahoj,,aj moja mala bola povyhadzovana,,skusali sme toho vela, ale najviac sa nam osvedcilo, po kupani z lahka pretriet liehom ,,,,a teraz ma tvaricku ako prdelku, 😀

babulky,,este stale pouzivate lieh na cistenie zahybov??.

luminkasp
23. aug 2010

@oacka, nadherne mate foto, kedy si zacala davat kristinku do klokanky?

monline
23. aug 2010

@mirka285 krstinovú košieľku by si nemala obliecť, ale musí byť položená na bábätku..zvyčajne je s menom a dátumom narodenia a krstu..ja som striebornou kontúrkou na hodváb písala na košieľku, lebo som nechcela košieľku s výšivkou: som božie dieťa

monline
23. aug 2010

@noemarta neviem, či to máš blízko do Senca, ak spomínaš Ivánku pri Dunaji..ja som sviečku kupovala v Senci v predajni s katolíckymi potrebami, aj vyšívané košieľky tam majú

oacka
23. aug 2010

@luminkasp asi pred dvoma týždňami, ale vobec sa jej tam nepáči. to len po byte skúšam, no ona radšj leží na rukách... na to by bol dobrý babyvak.ale sa mi nechce ďalšie peniaze vyhadzovať. už sme toľko blbín pokúpili...

oacka
23. aug 2010

@merikac ja som ani nikdy nepoužívala na čistenie záhybov lieh... na tváričku som použila,potom som to dala aj sebe a tak mi nos skrútilo a oči vyštípalo,že už jej nedávam. ale fakt to pomohlo. 😀

oacka
23. aug 2010

@mirka285 krstinová košieľka je súčasť obradu krstu, to dáva farár na decko na znak čistoty

monline
23. aug 2010

@mirka285 dieťa nezosobášených rodičov pokrstia, problém je vtedy, ak krstní rodičia "žijú v hriechu"..ak sú rozvedení, či nezosobášení..malého mi pokrstili v pohode, ale nemohla som byť krstnou pre bratovho syna, lebo som druhýkrát vydatá (prvýkrát v kostole), ani muž nemohol byť, lebo žije "v hriechu" so mnou ..neznášam tieto stredoveké cirkevné pravidlá..cirkev ma posudzuje horšie ako vraha, čo oľutuje svoje hriechy...ten dostane rozhrešenie, ale rozvedení nie

oacka
23. aug 2010

aj vaše deti sa s vami rozprávajú? moja by sa len hrala a zabávala a kecala. 🙂

monline
23. aug 2010

@merikac ja som lieh používala len na pupok

monline
23. aug 2010

@oacka Daniel je skôr vážne dieťa, preto je vzácne, ak vystihnem jeho dobrú náladu a smeje sa..ale rozpráva i on, toto sú fotky z mobilu dnes

merikac
23. aug 2010

@oacka nas to tak ucili v porodnici, ze to mame cistit,,,a na tvar som to najskor odskusala sebe,,tak ako pises,, 😉

merikac
23. aug 2010

@monline jeeej,,ja som kupila kosielku v obchode s katolickymi potrebami (neivem ako sa tomu odborne povie 😀 ),,ale ta tvoja sa mi viac paci,,,pride mi osobnejsia 😉

oacka
23. aug 2010

@monline a aj medzi kecaním spinká? lebo moja veľmo nie.... ešteže sa kamaráti so zvieratkami na kolotoči, pokecá aj s nimi.. 😀

merikac
23. aug 2010

@monline zlatucky,,ako keby bol smejko stale a vobec nie tak ako o nom pises 🙂

oacka
23. aug 2010

@monline malý je super ksichtoš. zlatučký.

mirka285
23. aug 2010

@monline no ja viem baby ze ta kosielka sa neoblieka,ale my proste taky zvyk nemame,takze ja ju kupovat nebudem...a ja som krsna mama a nie som vydata,my mame asi moderneho farara ale on taketo veci neriesi ci som ci nie som vydata a podobne....ale sviecku pouzivame aj my,po krste ju odlozime a dieta si opat berie tu istu na prve svate prijmanie 🙂

merikac
23. aug 2010

@oacka aj moja je ukecana a najma ked sa zobudi,,,ja rano este spim,,ale ked na na spusti a este k tomu prida ten svoj rozkosny usmev,,hned som na laktoch a debatujeme,,,najnovsie sa chce roozpravat, ked ju kojim,,,akonahle sa na nu pozrie, nahodi siroky usmev a hrkuta a mlieko jej steka po brade 😀 😀

oacka
23. aug 2010

@merikac moja na cicke spí a jedným okom sleduje či sa na ňu dívam! som si to minule všimla!

monline
23. aug 2010

@merikac pri Nike a synovcoch moja mama vyšívala košieľky s menom a dátumami..a keď bola krstená neterka Evelinka, svokra (či niekto) vyšil košieľku, ale bola príšernáá..tak som narýchlo vyrobila podobnú košieľku ako Danielovi, len bola zlatá kontúrka a ešte i pán farár ju pochválil, fakt bola krásna...

merikac
23. aug 2010

@monline vam vysli krstiny presne o mesiac na den narodenia?! .-)

monline
23. aug 2010

@oacka malý je skôr spavý, málo vydrží mať dobrú náladu, potom je unavený a nevrlý, chce spať..a kolotoč ho baví len chvíľu, skôr sa zabaví na detskej deke s hrazdičkou, prípadne na lehátku

oacka
23. aug 2010

@monline šťastná mamina. moja keby chcela spať... dnes sme spolu piekli koláč, počítala zásoby odložené v kuchynskom stole,lebo len tam dovidela z lehátka... ale dlho ju to v lehátku nebaví.

cigaretka5
23. aug 2010

@oacka presne to robi aj nasa, kuka ci mlieko dostava odo mna a ci ju sledujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre