Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
7. sep 2010

@merikac dakujem, nechcem a nepripustam si nic vazne ani zle.. dobru noc, ja som unavena ako kon, idem si lahnut..

merikac
7. sep 2010

@kafoditka to je spravny postoj..dobru nocku

adelaine
8. sep 2010

dobre ranko,
to je zase pocasie 😖 som od rana uplne odpalena, boli ma hlava 😠 nemam to rada

@kafoditka
kafko, aj ja si myslim, ze by si mala ist co najskor, radsej zbytocne ako neskoro...

mojalili
8. sep 2010

@kafko, veru hned chod k lekarovi, aj keby mu nic nebolo, nech nie si v strese aj ty....

@adelaine . veru aj u nas je strasne pocasie, navyse mame v byte totalnu zimu, dcerke prikurujem takym malym radiatorom,pretoze sa odkopava. ALe maleho musela som dat do zavinovacky a pod perinu., Ved aj tie nase periny su riadne studene, hrozneeeeeeee......☹

Navyse noc - ako ked vam lezu zubky, budil sa, len som pocula,ako pcha ruky do ust, stale stonal, achkal, dasna zalapene na 2 miestach a cervene, no chudatko moje, tak skoro toto zazivat...idem aj ja dnes lekarovi, aj ked nam povedal o mesiac, nech sa mu na dasienka pozrie a bud potvrdi zubky alebo vyvrati mi to.....

merikac
8. sep 2010

dobre rano maminky 🙂 ,,,mna priserne boli hlava ☹ ,,ta ma nebolela uz ani nepamatam,,my sme museli prikurit,tak mame fajnovo teplucko.

Mala sa mi prave pregulila z chrbata na brusko a ja ze co tak stona a ona zapikovana nostekom do perinky,,,rano sa strasne kruti do takeho klbka a prdka akokeby chcela tlacit ci co

@mojalili - ty si dala Danielkovi po ockovani cipok, ci nejake kvapky od teploty?, ja viem, uz si to spominala ale nejako som neregistrovala, co si mu to preventivne dala,,,

mojalili
8. sep 2010

@merikac HEj dala som 1/2 Paralenoveho cipku, ale az navecer, ked som videla, ze ho to zacina riadne boliet a teplota sa zacinala...potom este raz v noci ,ked mal 38,4 a preslo to do rana.... Inak v čakarni som mu dala na to studenu octan., mast....

merikac
8. sep 2010

@mojalili kde v cakarni,,ked ste vysli von po ockovani?...a chcem sa spytat aj vy ste boli po 3 mesiacoch na sono obliciek?

mojalili
8. sep 2010

@merikac Hej v cakarni, po ockovani sme museli cakat 1/2 hod v cakarni, kvoli reakcii,tak tam som mu dala uz naplast, mala som to nachystane 🙂 Nam priebezne kontroluje oblicky, nakolko moj pediater je aj nefrolog - oblickar 🙂

merikac
8. sep 2010

@mojalili jaaj, tak,,,tak uz som spokojna,,som sa o to nejako nezaujimala a kedze sa to tu nespomenulo, tak som dnes pri tej myslienke, ze tam mame ist, zostala nejaká vykolajená, že či sa to má, alebo nebodaj sme tam mali niečo zlé 😲

adelaine
8. sep 2010

@mojalili nam uz nastastie zacali trosku kurit...uz nemrznem ani ja ani maly...
a zubky, je to sice este skoro, ale uz som zazila dieta, ktoremu sli zubky v 4. mesiaci...
potom mu skoro vyrasia aj trvale, ked mu tak skoro idu mliecne..

janulienocka
8. sep 2010

ahojte dievcata, tak sa opat hlasim po dlhsom case, mam chvilocku klud tak idem vas pocitat ..., ja mam inak riadny blazninec, mozem potvrdit ze dve deti a jedno je teda riadny rozdiel, ked jeden place, druhy krici, keby som teraz cakala tretie tak neviem neviem co by som robila ... Okrem toho pomaham mm s robotou, su niektore veci ktore sa bezomna nepohnu takze musim aj pracovat 😒 inak moj maly tiez nechce dvihat hlavicku, len minimalne ked ma naladu, alebo ked lezi na mne, v pondelok mal 2 mesiace, vazime 6500g, meria myslim 63, no valibuk, to Palko mal v 1/2 roku 6700 g, tak neviem si predstavit co bude vazit tento drobec 😕 😅

kafoditka
8. sep 2010

Bre ranko,
tak Filip ma to vajko zrazu v poriadku baby 😅 rano po papani som ho prebalovala a vsetko ma v poriadku.. Uvidim, ako to bude vypadat pocas dna a hlavne navecer.. Toto pocasie je strasne...vcera som vytiahla malemu uz paplon, doteraz spaval pod dekou ale uz je v byte poriadna kosa.

@mojalili ty este zabalis maleho do zavinovacky? 😕 Mojmu odtial trci polovica noh 😀 a navyse sa strasne certi, on si musi stale kopkat a rozhadzovat rukami, neznasa, ked ho zviazem..

Kocky, ja mam za noc aj desat krat budik od maleho, co si tak cuca celu ruku, ze mlaska ako stary chlap a v kuse ma tym budi 😠 Dam mu dudel - neeee, ten vypluje, šak ruka lepsie chuti.. 😉 No nevyspata som strasne, prespala by som aj cely den..

MIRKA... u nas v CA som bola s mojou cervenou teutonkou za hviezdu 🙂 Tam maju vacsinou baby tie polske tanky Takko a ked som sa vybrala do mesta tak sa mamickam len hlavy otacali 😵 😵

lutsine
8. sep 2010

@kafoditka my mame to iste s ruckami, cucame ich a cucame. Tiez nechce cumel......

denisse
8. sep 2010

ahojte ...
tak my sme boli vcera v poradni, mala vazi 5680g a ma 58 cm ... takze pribrala a vyrastla pekne ...
mali sme so sebou aj nelu, lebo pri trojrocnej prehliadke sa zdalo, ze trosku horsie vidi na lave ocko, co sa vcera potvrdilo, tak musime na ocne a mozno bude nosit okuliare 😕

rano sa stazovala, ze ju pali v hrdle, tak dufam, ze nebude chora a bude moct chodit do skolky, lebo s dvoma detmi doma je to o nervy ... 😝 obdivujem vsetky, co to zvladaju, my sme vcera boli takto dve hodiny, kym bol mm na schodzi v skolke a bolo to strasne 😒 kazdy sa v tom istom okamziku dozaduje svojho .. navyse navecer barunka uz byva mrzuta, tak ju vacsinou len nosim na rukach ....

vcera barunka cely den strasne prdkala, normalne nahlas ako dospelak a poobede vykakala dost zapachajuce hovienko, teda farbu aj konzistenciu malo normalnu, len sa mi zdalo, ze smrdi inak nez zvycajne, tak dufam, ze jej nic nie je ...

janulienocka
8. sep 2010

kafko to aj ten moj si v kuse zuzle ruku, kolkokrat mu ju musim z ust vytrhnut co neche pustit a taky ma prst opuchnuty cerveny, neviem co s tym, hladny nieje, no neviem 😕
uz sa obzeram po nejakom sportovom kociku, ktory je podla vas dobry?

denisse
8. sep 2010

@kafoditka
@lutsine
aj nasa si cuca rucky a dudel nechce ... najprv som myslela, ze to znamena hlad, ale nie je to tak, cuca si aj hned po najedeni, ked uz evidentne dalej jest nechce ...

kafoditka
8. sep 2010

@janulienocka lenze ten moj betar si palce vrazi tak hlboko do pusy, az ho napina.. no a vysvetli mu, ze dudel je lepsi, nech si tu ruku uz nežužle.. 😉

kafoditka
8. sep 2010

baby ako tak citam, tak cucaju asi vsetky nase deticky 🙂

adelaine
8. sep 2010

...to je asi "choroba tychto dni" nasich drobcov, lebo aj moj si riadne cucia ruky,
kebyze moze, tak si strci do ust obe 😀 pritom lubi aj cumlik, ale ked mu vypadne,
vystaci si aj sam...
len nechcem, aby si zvykol cucat rucky, hlavne palec je
nebezpecny, horsie je ho potom oducit od cumlania

oacka
8. sep 2010

@denisse naša presne to isté. ddokonca počas pitia sa snaží narvať do pusy aspoň jeden prstík! už aj tak sme cuckali,že aj prstík aj bradavka, keď už len zaspinkávala na cicke. a asi dva týždne ju fascinujú vlastné rúčky, leží ticho v postieľke a obzerá si ich. 🙂 no nemala by som jej rúčky nejako špeci umývať,keď ich toľko oblizuje????? skoro vždy ich má špinavé, také usadeninky jej z nich vyberám...

kafoditka
8. sep 2010

@janulienocka podla toho, ake priority si pri vybere kociku davas.. mne zalezalo na tom, aby sa dal dat do uplneho lahu a aby sa dal otocit ku mne - chcela som na maleho vidiet.. ja mam teutoniu 3kombinaciu, takze sportak mam vyrieseny..

janulienocka
8. sep 2010

@kafoditka no presne, napcha si ruku az neviemkde do krku a ked ma trochu ostry nechtik sa doskriabe v krku a potom reve a reve ... vsak to hadam prejde. Ale zase je perfektny, je taky ukecany ze az, s hocikym debatuje a smeje sa ostosest, ggg hmmm, ma, ooo vsetko mozne, a ked sa certi zoberie cumel z pusy a zahodi a toto mi spravi napriek aj 10x, tak v tomto je sikovny, spekulant 😅 ,a le inak hovorim, hlavicku dvihat alebo nebodaj pretacat sa nehrozi. Zajtra poradna, tak uvidime

adelaine
8. sep 2010

@oacka to aj nas mava 😀 cely den si beha rukami po tvari, potom po bodynku,
potom ma nazbierane kadejake zmolky v ruckach 😀 tiez nechapem 😀 😀

janulienocka
8. sep 2010

@kafoditka a ta teutonka sa da myslim len v zahranici kupit, alebo aj u nas?

janulienocka
8. sep 2010

tiez by som chcela sportiak aj na lezanie

oacka
8. sep 2010

@adelaine ja už mám panický strach z baktérií, my máme ešte aj psa... nemáme ho kam dať, ja by som ju dala najradšej preč. ruky umývam v jednom kuse dettolom, proste ide na mňa neuróza z toho helikobaktera. a umývaš mu neejako rúčky počas dňa?

oacka
8. sep 2010

@janulienocka teutonku majú v Košiciach v Kike, v žiline ja Kika? a v BA sa dá kúpiť určite, napr. v Babymarkete.. ja sa teším na športiak. 😀 ale naša je ešte malá.

lutsine
8. sep 2010

@denisse nas si dokonca vycucal uz aj modrinku na prsteku,normalne tam ma take cervene miesto 😀 zeby uz deticky boleli dasna?

janulienocka
8. sep 2010

@oacka kiku to nemame, skusim tu pozriet v "predeti" ci ako sa to vola ten detsky obchod, a este tu mame nejake detske, alebo potom v blave, ked budem mat cestu. teutonka ma dobre recenzie takze asi ten by som chcela, @kafoditka este sa opytam, lahko sa sklada? ci si s tym sama poradim do auta

adelaine
8. sep 2010

@oacka nie, neumyvam, len vecer ho kupem, a nehovorim, ze je maly spindur, ale aj prehnana starostlivost
moze skodit, aj prilisna sterilizacia flias a cumlov...nech si zvykaju na bezne
prostredie, nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre