Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
9. sep 2010

@kafoditka no veru, straaasne sa tesim na rezen 😀 normalne ich az tak nezboznujem, ale ked ich mam zakazane, tak sa idem za nimi potrhat a az do placu mi je, ked vidim niekoho zrat nieco, co ja nemozem.. niekedy.. pripadam si ako Fantozzi v tom odtucnovacom tabore. 😀 ked kradol "karbanatky"

@merikac veru ako inac by to malo dopadnut 😅 uz ma varovala sestricka, ze pozor aby sa k tomu nepridruzili dalsie komplikacie, ked kojite... ako napr zapal prsnikov.. 😒 ☹ ten som este nemala.. tak.. ani nemysliet

maxara
9. sep 2010

no baby, idem chystat babo a idem.. packo zatial

kafoditka
9. sep 2010

@maxara sak to..ja som mala tiez silne reci, ked bol este v brusku, ze si ho nenaucim na ruky, nerozmaznam a podobne... ale prd. Realita je uplne ina.. Mam ho nechat lezat v postielke, ked sa mi zanasa placom? Nemam si ho vziat na ruky do satky, ked viem, ze mi tak do 5 minut zaspi? Ved mne staci jeden nadherny usmev a som namako z neho. 😅

petrap001
9. sep 2010

@maxara 😀 moj tiez vydava take smiesne zvuky ked si dava ruku do ust.neviem preco to zacal robit 😕 je najedeny,cumel vypluje ale ruku chce 🙂 ale nechcem velmi aby to robil,lebo si navykne cmulat prstiky a tie mozu potom vyzerat tak skaredo,ked bude starsi.mam kamosku irku,ktora ma 24 rokov a vkuse si cmula prst 😀 😀 no uvazte aka debilita 🙄
Alex mi posledne dva dni dost casto je,aj kazdu hodku ked je hore,ale kakat ani nahodou.este stale je to v norme,co si myslite???uz je to 8 dni ☹ ale vcera si prdkal cely den,ale taaak smradlavo 😀
@kafoditka my sa tiez vela nosime po rukach,ale nemozem sediet,kdezeee,musime chodit a rozpravat a spievat 🙂 vtedy je strastny.potom uz aj on rozprava a krici od radosti.no nechas ho lezat a pozerat ako place??? nieee 🙂

tinaki1275
9. sep 2010

@merikac ja pouzivam cipky carum carvi na koliku a mne poradili aby som ho vzdy pre pouzitim najpr trochu este upravila teplou vodou ,teda drzim ho pod tecucou vodou chvilu, on sa akoby zacne rozpustat,potom sup do prdelky a kedze cipok je sam o sebe mastny skoro hned sa tam r ozpusti ,nestihne ho ani vytlacit..a este podrzat obidve pologule prdelky spolu taku minutku az arucene to nestihne..🙂 boze dost blbo som to opisala.... 😖

tinaki1275
9. sep 2010

@kafoditka akoby som pocula svoju svokru ,ta este v porodnici ked som bola po cisarskom a prosila ju aby mi dala malu do narucia,ked plakala ,zahlasila netreba ,decko sa nauci na ruky..za 4 dni co som bola v nemocnici sa to vyostrilo tak ze som ju jednoducho raz vyhodila...(to tie hormony) 😀
inac aj moja mala 3-4 dni take zvlastne ked pila ledva 60 ml, a potom zrazu 140ml, teraz pije zase vzorne 120ml, skusala som to na nu potom s 90 ml kazde 2,5-3hod (len cez den samozrejme) a upravilo sa to ,to podla mna maju deti take dni ked nemaju chut a zase dni ked maju .. 😉

zuzik1983
9. sep 2010

baby aj moja mala teraz vymysla s jedenim,odtahuje sa od prsnika aj ked viem,ze uz je hladna a strasne pri tom place,ale to len cez den,v noci papa pekne,ja to nechapem ☹

merikac
9. sep 2010

@tinaki1275 no presne tak som postupovala a aj tak to vykadila,,,mastne rozpustene,alebo polorozpustene,,ale bolo to vonku,,ale uz je dobre popasovali sme sa s tym sirupcekom 😵

mojalili
9. sep 2010

@maxara Drzim palce MAxi... 😉

@merikac, ja namazem cipok olejkom a podrzim zadok, aby ho nevytlacil. Davam mu ho tak, ze ho dam nabok a nohy spolu, lebo automaticky ked mu ich vydvihnem by mi to tlacil von....Takze ste teplotovali z ockovania? NO to mi je luto, neboj to do 24 hodin prestane...

@denise - Deni, tak nakoniec som sa musela objednat na EMG ruk ohladom karpalneho tunela, opet sa to rapidne zhorsilo. Dufam, ze aspon to zaberie a nebude nutna operacia.... ☹

merikac
9. sep 2010

@mojalili dakujeme 😵

tinaki1275
9. sep 2010

@merikac tak to je sikulka 😀 ..moja asi tusi ze len cipok ju zachrani pred krcami ,tak ho nevytlaca..

merikac
9. sep 2010

@zuzik1983 ja by som to nazvala len dakym prechodnym obdobim aj mne to mala robila cca 2 tyzdne ale len pred vecernym kojenim,,a uz je teraz pokoj,,chce to vydrzat 😉

merikac
9. sep 2010

@tinaki1275 no hold, dievka bude po mne,,ja tiez cipok neznesiem 😀 syn ich znasal dobre...to potvrdzuje, ze kadze dieta je ine 🙂

zuzik1983
9. sep 2010

@merikac tak to ma dost dlhe prechodne obdobie,lebo je to tak skoro stale,niekedy menej,niekedy viac 😒

merikac
9. sep 2010

@tinaki1275 moja mamina je taka tiez, ze v dobrom-ved je to maja mama 😀 sa mi snazi hovorit, co sa ma a co nie,,ale svokra to nie,,som akurat v noci rozmyslala,ze ona sa prisposobila kadzej neveste a s detmi robila tak ako sme ju o to poprosili popripade ako videla, ze mame zvyky my maminy 🙂

tinaki1275
9. sep 2010

@zuzik1983 moja mala ma reflux,sice mierny ale ma..a takto reagovala ked sa jej papanie vracalo do pazeraka a pritom nikdy nezvracala..v noci ten problem tiez nemala..a teraz tp raz ma raz nema..vzdy ked sa odtahuje tak ju skusim dat odgrgnut a zase dam papat,niekedy aj 4-5x..je to na nervy ale zabera mi to..-))

merikac
9. sep 2010

@zuzik1983 ja viem, ze moja papavala dobre a potom toto zacala robit a vravim trvalo to asi 2 tyzdne,,vedela som, ze je hladna, ze mliecka mam dost,bola prebalena, tak som sa snazial zachovat pokoj a prikladala som trpezlivo a cakala kedy si sem tam cucne,,,mozno to je u vas iny pripad,,ale to odtahovanie a pucenie si viem predstavit ☹ ,,,,Ja som vtedy aj rozmyslala, ci nema nejake krce v brusku, lebo sa tak krutila vselijako a potom akokeby hladno vrhla na prsnik a tak dokola,,ale vzdy potom zaspala a v noci tahlala kludne,,tak dufam, ze aj vas to coskoro prejde, nech je za tym cokolvek 😉

tinaki1275
9. sep 2010

@merikac tak to mas super svokru.. 🙂 moja je des..a mama mi do toho nekeca nastastie..sama uznala ze dnes su uz veci trochu inac... 🙂

zuzik1983
9. sep 2010

ona sa mi praveze ani nejak nekruti,len sa odtahuje a place,naje sa az na neviem kolky pokus,ked sa vynervaci 🙂

merikac
9. sep 2010

babiky,,mala zacala hnackovat,,,viem, ze je to reakcia na ockovanie,,myslite, ze to prejde, ci mam pre istotu volat doktorke?

tinaki1275
9. sep 2010

@zuzik1983 mozno mas prisilny tok mliecka?skus sa poradit s annag..

oacka
9. sep 2010

@zuzik1983 a robí to od začiatku pitia,alebo až po chvíli? môže byť,že je sa tok mliečka spomalí a ju to štve a nejde jej ťahanie tak ľahko. vtedy treba stláčať prsník - palec hore na prsníku vyššie nad dvorcom,ostatné prsty pod prsníkom a stláčať,aby mliečko tieklo ale aby jej bradavka nevypadla z pusy. alebo keď sa veľmi jeduje, striedať prsníky, ale tak,aby sa k tomu pôvodnému vrátila a vypila aj zadnné mliečko. toto poradila laktačná poradkyňa mne. a ešte povedela,že to často robia deti,ktoré majú cumeľ... no moja ho nemá. a často je to aj od bolesti bruška.
keby bol prúda prisilný,asi by aj kuckala,či nie? a mliečko by striekalo..... to by ti denisse poradila, viem,že ona s tým mala problém

zuzik1983
9. sep 2010

@tinaki1275 neviem,mne sa nezda...

oacka
9. sep 2010

@zuzik1983 moja to robí stále. ale tiež iba cez ddeň. už som si zvykla, tak pri kojení robíme hókusy pókusy,striedame prsníky, dávame odrgnúť,trošku sa ponosíme,aby sa ukľudnila,lebo urevané nervózne decko nebude dbre papať. aj si pospíme a tak.. v noci pije v pohode. u mňa to bude tou alergiou asi, bolí ju bruško.

zuzik1983
9. sep 2010

@oacka az po chvili,presne to co pises aj robim,stlacam prsniky,prehadzujem ju z jednej strany na druhu 🙂 ja mam ten tok niekedy slabsi a niekedy az strieka

zuzik1983
9. sep 2010

@oacka no presne aj my,ponosime sa chvilocku,pospi 10minut a znova skusam prikladat,niekedy to ozaj trva.ze by som mala nejaku alergiu,to neviem

oacka
9. sep 2010

@zuzik1983 ja to mám tak isto. len niekedy neviem ustriehnuť,aby vypila aj zadné mliečko. ale zatiaľ napriek problémom s alergiou priberá,tak hádam má mliečka dosť. kamarátky mi písali,že aj ich deti to robili a prešlo to,ako píše merikac, no mojej to neprechádza... ja ju nechám niekedy len tak pri cicke, občas vytisnem trošku mliečka,aby ho cítili a ona sa sama po chvíli prisaje... teraz má novú módu, chytá bradavku sa sama si ju dáva do úst a furt mi pri kojení hladká a tlačí prsník, je to zlaté,ale nevidím,či je dobre prisatá...stále tými rukami šibrinkuje okolo cicky... vraj to majú teraz také obdobie.

oacka
9. sep 2010

@zuzik1983 moja má alergiu na mlieko a ja som jedla veľa mliečnych výrobko,tak má z toho teraz žalúddočné problémy, preto asi tak zle pije a má strašnú stolicu. už som s mliekom prestala,tak vraj za 2 týždne sa to upraví.

zuzik1983
9. sep 2010

@oacka nielen ze sa nase male na seba podobaju,ale maju aj rovnake moresy 🙂

zuzik1983
9. sep 2010

@oacka a ako dlho to potrva,kym sa to upravi,u nej asi nikdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre