Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
17. okt 2010

@monline ja som nato leniva uz teraz 😀 najdem si tisic vyhovoriek preco nie...lebo Tomas dospieva a nechcem to zanedbat,leno mam Lindu a chcem s nou travit vsetok svoj cas lebo viem ze ine dieta uz nebude,a ani neviem ci sa ta skol otvorila tento rok....inde na Slovensku sa to studovat neda,iba vo Viedni alebo V Prahe....

mirka285
17. okt 2010

vies Moni ja si hovorim ze mohla som si tu skolu spravit uz davno...ale musela som si vybrat-bud skola alebo dobre platena robota,ja som si vybrala to druhe,ale nelutujem,mam 35 a ked sa obzriem spat,tak viem,ze som si ten zivot naozaj uzila 🙂

merikac
17. okt 2010

@mirka285 miiirkaaaaaaaaaaaa,,jake reci,,ako keby si bola stara rachetla a ty si baba v najlepsich rokoch,,,,,

mirka285
17. okt 2010

idem kuk na jojke je dobry film...

merikac
17. okt 2010

@mirka285 ty si blizenec?? to aj Emma- ale si majova,,ze?? ja tvrdim, ze majove deti su aj tak najlepsie,,ja som tak tuzila aby emma bola majova,,a nevidalo ☹ ,,ale hlavna vec, ze je zdrava

mirka285
17. okt 2010

@merikac no ale ja sa uz vidim len v kuchyni v zastere alebo na zahradke okopavat kvetinky a hrat sa s malou...teraz uz som taka ukludnena,chapes co myslim?proste som uz nasla co som hladala asi a som spokojna...

merikac
17. okt 2010

babule,,ja idem do hajan,,Emma sa uz mrvi,,tak jej pojdem dat jest a uz sa mi sem nebude chciet vraciat,,tak dobru nocku

monline
17. okt 2010

@merikac
@mirka285 asi to potom ostane len nesplneným snom, resp. niečím, čo si občas pripomeniete- mohla som- a mávnete rukou..chápem to..teraz by som asi uvažovala podobne..ja som vtedy potrebovala niečo robiť..v práci som zakrpatievala a zrazu som mala tak veľa chuti dokázať si, že to zvládnem, že som sa do toho pustila...čakala som, že ma to posunie niekam inde, zatiaľ sa to nestalo, ale- aj tak sa cítim veľmi spokojne ako matka dvoch detí (vtedy mi táto možnosť nepripadala reálna)

merikac
17. okt 2010

@mirka285 aj ja si myslim, ze ma skrotila prave Emma,.,,,neviem akoby sme dopadli,,keby sme ju nemali 😀

mirka285
17. okt 2010

@merikac tak tak majova...blizenec stiha strasne vela ale nic nerobi poriadne...ale zato blizenci su sikovni,mama mi vzdy hovorila ze ja by som mohla robit hovorkynu premierovi,vraj na vsetko mam argument 😀

merikac
17. okt 2010

@monline ja ta v tom mozem len a len podporit,,,

monline
17. okt 2010

@merikac dobrú noc

@mirka285 aj ja by som si vybrala lepšie platenú prácu 🙂

mirka285
17. okt 2010

@monline uplne ta chapem a mozes byt pravom na seba pysna 😉

mirka285
17. okt 2010

@merikac ja som z mojej Lindy uplne posrata 😀 dobru noc

monline
17. okt 2010

@mirka285 dobrú noc 🙂

lulu1983
18. okt 2010

bre ranko,

my mame za sebou velmi zlu noc, risko chcel byt kazdu hodinu na cicke, sice pil len nejakych 5 min, ale aj tak.. myslite, ze mozeme byt v dalsom rastovom spurte a mat laktacnu krizu?

prajem vsetkym krasny den a snad nebude pocas neho stale prsat. Idem skusit uspat drobca mojho 😉

mojalili
18. okt 2010

Jeeeej KOčky,mali ste tu super temu.... Mne vcera vecer nechcel fungovat internet,tak som sa na to vy.... a sla spat 🙂
Ale dobrá tema tu bola,mozno by som sa pridala i ja 🙂

Zo soboty na nedelu spal danko od 22 - 4.15 - NEUVERITELNEEE 😵 😵 😵
Potom som ho moc prechvalia,dnes bol hore od 22 - 2.15,ale po napapani ani za svet zaspat.Nosila som ho 1,5 hod,nic - nakoniec som ho bachla do postielky nasrata,tak si ho zobral muz a uspal ho za 15 minut 😠 😠 😠 takze sme obaja opet sli spat o 4.30 hod 😖

Mame novu zabavku,Danko sa pretaca z chrbta na brusko a konickuje kdekolvek. AK ho dam spet na chrbat,hned sa vysvihne a je na bruchu,potom reve o 106.....hruza. Skoro mi vcera spadol z gauca,co sa stale vrti... 😠

noemarta
18. okt 2010

dobre ranko,
@mirka285, @monline, @merikac vy ste mali temitucku, k tej by som sa vedela aj ja pridat, ale vidim, ze viacerym vcera blbol net.
prajem pekny den.

lela1809
18. okt 2010

bre ranko 😉
ani vas nestiham opat citat... dufam ze sa mi to podari vecer.... ako ste vikendovali???? dufam ze dnes nebude prsat a mozeme vyrazit s kocikom 🙂 my sme mali narocny vikend... oslava tak vela ludi a vela zaujmaveho okolo... mala je stale hlados tak po kazdom papani odsavam aby bolo na veceru 😀 stale chce byt na rukach nejak sa jej nechce dlho lezat 😒 ana brusku ani za svet to hned pusti rev. tak sa nosime a nosime... v stredu ideme do poradne a vraj nas poslu na neuroogiu kvoli tomu paseniu konickov 😒 hlavicku na brusku dvávame len do jednej strany a aj laktiky stale hore... nechce sa o ne opierat... tak vraj rehabilitacie nas neminu... no tak uvidime....

@lulu1983 ohladom tej laktacnej... lekarka mi v pondelok vravela ze pocas tretieho mesiaca prichadza laktacna kriza... tak moze byt... vraj si mam po kazdom jedle odsavat aby sa mlieko opat pustilo...
krasny den vam vsetkym 😉

maxara
18. okt 2010

Ranko babulky, idem vas docitat, len co o5 spacifikujem mojho hladosa, co sa prave ozval z hora, ked som klikla na pridat odpoved.. 😖
Super vikend za mnou... 😀 a ako citam poslednu stranu, mojalili pise, ze super tema tu bola vcera, no som zvedava, idem citat..

@mirka285 no ja ako tiez blizenec mozem potvrdit, ze ano, my blizenci sa nachvilku upokojime, dokonca si aj nejaku jasnu buducnost predstavime, ale len co sa to okolo nas upokoji, tak zacneme zase mat mrle v prdke a podho vymyslat, co by sme mohli ... atd 😉nie?

@merikac heeej, ja som junovy blizenec a co ako? 😀 😀 co mas proti?

merikac
18. okt 2010

@maxara nic,,len ze aj emma je 😀 -tak ako tak viem, co od nej cakat 😀

mirka285
18. okt 2010

dobre ranko krasavice 🙂 vyspinkane?ja som prave vypila kavu,a mala by som ist nieco robit,vsak je pondelok cize upratovaci den ☹ aspon ze navarene mam zo vcera,a zehlit budem az vecer pri Panelaku...

kafoditka
18. okt 2010

Ahojte... tak my mame za sebou desnu noc. Maly sa dusil soplami, co mu stekali do hrdla, dokolecka sme odsavali, chudak, len ked zacul ze som zapla vysavac az plakal 😒 doma som ziadne kvapky nenasla, tak som mu dala aspon morsku vodu Sterimar. Celu noc sme sa len na rukach nosili, odsavali a spali asi hodinu 😒 Nastastie aspon nema teplotku, takze zapal to nie je. Teraz sme sa vratili od lekarky, maly cely cas prespal, taky bol vycerpany. Dala nam kvapky, spravila vyter z nosa a v stredu mame vysledky. Tak som sa jej hned spytala na tej caj, ci ho musi maly pit, ked je cisto na UM a lekarka mi povedala, ze caj je zbytocne podavat, lebo dehydruje a je pocopudny. To co dieta vypije, to aj vycika a ked chceme, aby telo prijalo tekutiny ine okrem UM tak mam davat prevarenu cistu vodu alebo lucku. A s prikrmom mi odporucila zacat az o dva tyzdne..Idem si spravit kavu a docitat tu vasu peknu temu zo vcerajska 😉

mirka285
18. okt 2010

@kafoditka tak to ste nemali peknu noc,ale tak snad sa rychlo uzdravi....a zeby nesladeny cas dehydroval??no to si ja nemyslim a mocopudna je aj voda ...alevsak ako vzdy,co lekar to iny nazor a potom aby sa v tom clovek vyznal 😒

kafoditka
18. okt 2010

@mirka285 sak to..sto lekarov, sto nazorov.. 😒 ja si aj tak myslim, ze materinsky siesty zmysel je najlepsia lekarska rada 😉 ja mu ten feniklovy budem davat, aspon sa po nom pekne vyprdka..

bambola
18. okt 2010

Dobre rano fesandy,
moja noc tiez stala za vsetky drobne 😖 mala mala vecer riadne nafuknute brusko a nepomahalo ani odgrgnutie ani cvicenie ani teple na brusko ani nosenie ani cicka, nic nic. taky zufaly plac som este nepocula ☹ potom sa nam nejaky zazrakom podarilo dvakrat prdnut tak mozno trosku polavilo, dala som ju lezat a dala jjej prso ale vkuse sa metala a vypadavalo jej a hnevala sa a pucila sa.....no des. toto bol asi do tretej a potom som prrisla na to, ze je ochotna zaspat mi na rukach na babatko s cickou v puse. takze sme spali asi takze ja v polosede s malou narukach a cicka v puse 😠 a pri zasvietenej lampe (ja to neznasam) vstali sme o pol 11, resp mala o desiatej a este si tam gagala tak som ju nechala a ja som driemala 🙂 a teraz som ju "prehovorila" a spi sama v posteli. uvidim dokedy.

dnes zase prsi ale pojdeme von asi aj v dazdi, musim tak ci tak do obchodu a k doktorke objednat malu na to ockovanie.

oacka
18. okt 2010

@kafoditka no teda riadne otrasná noc.
neviem,čo je s mojou malou, predtým jej odsávačka nevadila a teraz reve ako blázon,ke´d jej chcem vytiahnuť soplík. asi to už viac vníma,tak jej to vadí, ona debko ťahá ten vzduch naspäť do nosa,kým ja ho ťahám von. 😀 dnes nechce spať, ale v noci spala 12 hodín,tak sa jej nečudujem. 🙂

oacka
18. okt 2010

@bambola my spíme od jej narodenia pri zasvietenej nočnej lampe...
konečne sme po 100rokoch zúfania dosiahli 6030g! 😀 😀 😀

bambola
18. okt 2010

@oacka ja pokial spi mala sama alebo tak zo zaciatku spania nechavam malu lampicku zapalenu ale ked idem spat ja tak ju zvyknem zhasnut lebo ja proste nemam rada ked sa v noci zobudim na svetlo 😠 ale teraz som sa nedokazala naciahnut za lampu lebo som bola na opacnom konci postele a nechcela som malu rusit a navyse som uz bola taka unavena, ze mi to bolo aj jedno 🙄

noemarta
18. okt 2010

@mirka285 ja uz som akurat doupratovala, navarene mam zo vcera, a presne vecer musim zehlit 😒
Teraz krpana spi, ale ked sa zobudi asi skocim do senca porobit nejake mensie naaakupy.
@kafoditka jooj, tak to mi je luto ze ste taky nakapaty, skore uzdravenie. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre