Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
6. dec 2010

@maxara zrovna s tebou som ratala, ze to budes isto vediet 😀 😀

maxara
6. dec 2010

pánbožko, -a, mn. č. -ovia muž. r. hovor. expr. pánboh

● hovor. pánbožkova kravička druh hmyzu, lienka;
to je pánbožko o veľmi vplyvnej osobnosti

kafoditka
6. dec 2010

@maxara no porad som mudrejsia 😀 a ako to mam vysvetlit 6rocnemu decku??

maxara
6. dec 2010

@kafoditka no toto bolo jedine, co som vygooglila.. hladaj aj ty, mozno sa dopatrame.. a mozno @luludi by mohla vediet, ona je taka scitana 😉

luludi
6. dec 2010

@maxara @kafoditka:ruska wikipedia vravi a google preklada: V anglofónnych krajinách, lienka názvom Lienka, lienky alebo Lady Beetle kombinuje mena slovo "dáma" sa rozumie Panny Márie, respektíve Lienka v katolíckych krajinách je to považované za hmyz Matky Božej (porov. to. Marienkäfer, App. Mariquita). Najbežnejšie verzia názvu berušky označuje dobytok patrí Bohu alebo nejaký božský charakter: Rus. lienka, Bulge. bozha Kravitz (kravichka), Pol. Boza krówka, LTL. dievo karvyte?, rumunský. Vaca domnului [«Krava (-ka) Boží"], serb.-HORW. bozhja òvchitsa, francúzština. bete à bon Dieu ("zvieracie boh"), poulet à Dieu ("sliepky boh"). Je samozrejmé, že nemôžete ho zabiť. Čím viac, že ľudia už dlho všimli, že slunéčko sedmitečné úspešne bojuje najhorší škodca - vošky . 😉

luludi
6. dec 2010

@maxara @kafoditka: strucne povedane: lienka bola povazovana za "bozsku kravicku, alebo tvora" lebo pozierala vošky 🙂

maxara
6. dec 2010

@luludi ja som vedela, ze ty to najdes 😉 sikulka si..idem baby kupat Ninku a bru nooooc

kafoditka
6. dec 2010

@luludi no super lulu, veeelka vdaka 🙂 🙂 🙂

luludi
6. dec 2010

@kafoditka 😉

meruska
6. dec 2010

@carrie84 u nas naradie ako darcek musi byt.....jednoznacne 😉

oriesok
6. dec 2010

@carrie84 môj by sa tiež veľmi potešil sade náradia.. vidíš mohla by som mu na Vianoce nejakú zaobstarať a mala by som pre neho darček 😅
inak s tým uspávaním.. u nás som tiež malú musela prvý mesiac uspávať na rukách.. inakšie mi nezaspala.. najprv som ju musela kolísať.. potom som ju postupne od kolísania odučila.. začala som si ju dávať tak, že mi na ruke ležala akoby na boku - bez kolísania.. a teraz už zaspáva pekne sama v postielke.. stačí ju položiť do postielky, tak že ju dám ľahnúť na bok, zakryjem paplónom a za 2min. spinká..

meruska
6. dec 2010

@oriesok aj cez deň ti takto sama zaspí...môj vie sám zaspať len večer..cez deň je to boj s plačom..a aj tak spí len 2 krát 25 min

oriesok
6. dec 2010

@meruska áno.. aj cez deň.. spáva tak 2x po cca 1,5 až 2 hodinách.. ako kedy..

oriesok
6. dec 2010

spáva mi našťastie dobre.. večer zaspí o 19.00 niekedy sa zobudí o 2.00 na papanie a potom o 5.00.. niekedy to papanie o 2.00 vynechá.. a od tej 5.00 spáva do 9.30.. a potom ide spať až o 11.30 - 12.00 a poobede o nejakej 15.00 - 16.00 podľa toho koľko spí cez obed..

meruska
6. dec 2010

ako mám naučiť môjho synčeka spať? veď spí na tak malé bábo strašne málo ☹ 50
minút za celý deň

oriesok
6. dec 2010

@meruska a cez deň ho ako uspávaš?

meruska
6. dec 2010

skúšala som všeličo, na rukách, v postielke, hladkať, na prsniku...celkovo zaspí za 10 - 15 minút..od únavy aj plače, šúcha si očká...ale za 25 minút je zaručene hore

oriesok
6. dec 2010

@meruska napríklad kamoška neuspí malého inak ako tak, že ho dá do postielky a musí mu niečím prekryť očká.. buď mu dá čiapku a stiahne ju až na oči, alebo plienku, ale samozrejme zabezpečí ju tak, aby si ju nestiahol na tvár.. a zaručene jej to pomáha..

petrap001
6. dec 2010

@meruska moj spi tiez tolko malo,niekedy ani tolko. ☹ najhorsie na tom je,ze ho uspavam pol hodiny a on pospi 20 min,a niekedy ho len polozim a hned otvori oci a uz je po spani 😠
@oriesok a a ko by sme ich mali uspavat???je na to nejaky recept???ale radsej by som privitala ako prespat celu noc 😀 😀 😀
alex mi dnes zaspal sam od seba 😕 dala som mu napapat,lahnut,trosku sa este porozpraval,pohral a zrazu pozeram a on spi 😵 len do kedy...11hodin a je hore..

oriesok
6. dec 2010

@petrap001 každé dieťa je iné.. každé má svoj spôsob zaspávania..

katty17
6. dec 2010

my sme dnes po dlhej dobe mali problem so zaspavanim. ale mala som pocit ze to bolo skor velkou unavou. bola az tak velmi unavena ze nevedela zaspinkat. tak som ju uspavala na rukach az sa to nakoniec podarilo. cize ked treba taktiez ponosim na rukach. niekedy to proste inak nejde 😉

katty17
6. dec 2010

dnes sme boli s malou na nakupoch vianocnych darcekov a musim povedat ze boli hodne uspesneeeeeee. uz len moju maminu poriesit a mam to viacmenej hotove. jupiiiiii. este zopar darcekov podokoncovat ktore robim rucne 😉 .
inac baby, boli sme na vianocnych trhoch na inchebe a musim povedat ze nieco hrozneeeeeeeeee !!! ani tam nemusite chodit.

meruska
6. dec 2010

@oriesok ja ani tak nemam problem s uspanim, ale aby spal dlhsie..uspat ho viem...ale preco je hned hore? a o noci ani nehovorim 😀
@petrap001 nasi chlapi su rovnaki 😝 😀

katty17
6. dec 2010

@meruska - a nechce trosku cajiku ked sa prebudi? sandra ked sa prebudi, tak si cucne par hltov cajiku a hned spinka dalej...

meruska
6. dec 2010

@katty17 zial aj to som skusala ☹ on asi nechce cez den spat....ale ako moze fungovat od 8 do 19-tej tak male dieta???

oriesok
6. dec 2010

@meruska v noci ti ako spáva?

petrap001
6. dec 2010

ja tiez uspavam na rukach,aj ked teraz to uz nieje az take super,lebo je tazky.ale napriklad ja som maleho nikdy nenechavala plakat a ani mi prakticky neplace,velmi malo.ale aj sa snazim placu predchadzat.ja viem,ze mam mozno aj velke stastie,ze nie je zly,ze nemal koliky ani nic take,ze je proste spokojne dietatko..
@oriesok a jasne,mas pravdu,nemozu vsetky deti rovnako zaspavat a aj spat.radsej sa tesme z toho,ze nemaju nase deticky otoceny rezim 😝

meruska
6. dec 2010

@petrap001 môj včera vstal už o 10-tej :( ale môj aspoň večer vždy zaspáva ukážkovo sám

meruska
6. dec 2010

@oriesok v noci je hore 4 - 5 krat

petrap001
6. dec 2010

@meruska no to hej 😀 moja mama sa vzdy smaila,ze spi ako zajac,ze len zavrie oci na par minut a duracellky dobite a ficime dalej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre