Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
1. jan 2011

babule,,idem aj ja uz do postele,,som akasi odrovnana - dobru nocku Vam

monline
1. jan 2011

@tinaki1275 normálnu bravčovú masť, recept starých mám..

tinaki1275
1. jan 2011

baby popiste mi co davate vlastne detom von ked je napr.-10 a ked je okolo 0..ja si to neviem ani predstavit..ja uz vidim ze je dam bud malo alebo vela a ochorie.. 😒

monline
1. jan 2011

@merikac dobrú noc, dobre sa vyspi

monline
1. jan 2011

@tinaki1275 minule bolo asi -7, mal body, svetrík, vetrovku, pančušky, bavlnou podšité rifle, bol vo fusaku v autosedačke nakliknutej a bol spotený 😒

tinaki1275
1. jan 2011

@monline aa...to sa mi mari mi davala babka ked som mala zapal pluc..a vraj tiez zabralo 😀

monline
1. jan 2011

@tinaki1275 tak skúsim, počkám, či sa zobudí do hodinky, ohrejem aj plienku, ktorú mu na to dám

tinaki1275
1. jan 2011

@monline no tak okrem vetrovky a fusaku sme mali dnes to iste a to tu bolo 10 stupnov.. 😒 takze ju obleciem vzdy sao tu ale navrch pojde este vetrovka a fusak alebo overal...ona nenavidi obliekanie..uz so svetrom ma problem..a ciapku si stahuje do 20 sec..a to je davam iba bavlnene..ozaj a na nozky ? uz mam kupene take akoby kozusinkove "cizmicky"a mam aj take fleece topanocky dva pary .. a rukavice?

monline
1. jan 2011

@tinaki1275 ak má dlhšie rukávy, rukavice mu nedávam, však v kočíku nie je taká zima..na nôžky také čižmičky máme látkovokožušinkové, ale padajú mu z nôh, tak niekedy len hrubé ponožky, alebo také hrubšie látkové papučky..záleží na tom, kam ideme,..či ho aj vytiahnem, alebo má byť iba v kočíku
daniel reve ked ho obliekam, preto niekedy zvolím ten veľký overal, lebo pod neho mu stačí body a pančušky a nepotrebujem mu dať rukavice ani čižmy, len čiapku mu dám a do fusaku

tinaki1275
1. jan 2011

@monline no tak to asi vsetky deti revu ked ich obliekaju..ja som to zaregistrovala az teraz ked jej davam sveter..alebo body cez hlavu ,lebo zavinovacich mam uz na jej velkost malo ..a zavinovacie maju to V pod krkom a to sa mi zda velmi otvorene..no uz vidim tu srandu ked budem balit..co zobrat a co nie.. ☹

mirka285
1. jan 2011

@monline on bol spoteny preto,ze bol v tej autosedacke..moja LInda sa v ausedacke spoti aj keby mala na sebe tricko....

monline
1. jan 2011

@mirka285 myslíš? normálne som ostala prekvapená, že v tej zime bol spotený, pritom podľa mňa nebol oblečený príliš
tak som ohriala masť aj takú žinku uterákovú, či ako sa to volá (froté hranatá kapsa na umývanie) a natrela som ho a prekryla tým froté..nezobudil sa..budem mu to robiť a veriť, že to pomôže...musí!!

tinaki1275
1. jan 2011

@monline dufam aj ja ze to pomoze... 😒 chuda male tak sa trapit..

mirka285
1. jan 2011

@monline ja myslim,ze urcite preto...ja Linde nemozem davat do autosedacky ani bundu a dokonca aj capicu jej musim dat v aute dole,proste sa v tom vajci vzdy strasne spoti...ona ani v Nakupnych centrach,ked ideme tak,ze ju mam v autosedacke nemoze mat bundu na sebe...

bambola
1. jan 2011

@tinaki1275
@monline dievcata klop klop ale moja pri obliekani neplace, dokonca ked jej davam overal tak sa smeje lebo sa tesi von 😉 rukavicky ma "integrovane" v overaliku tak to jej len prevleciem cez ruky , ale mame aj samostatne keby bola zima a na nohy jej nedavam nic, ved ked je von tak je stale v overaly.

tinaki1275
1. jan 2011

@mirka285 no tak toto caka aj mna..my v aute ciapku ani bavlnenu nemozme mat hned je hlava cela spotena zozadu ..tie maxi cosi su strasne teple..to mas prvadu ..
no baby mne je dnes nejako divne asi po vcerajsom sampuse.. 😒 idem dopozerat Bridget Jones 2 a do postele..mm mi pred chvilou zaspal a zajtra ma zase nejaku robotu vraj ☹ no budeme s Leiou zase same..
dobru prajem..

mirka285
1. jan 2011

@tinaki1275 dobru noc,idem aj ja

katarina7777
1. jan 2011

@alllexa asi som sa zle vyjadrila... po porode mi odstranili rucne placentu, nie maternicu. 😉 cize dalsie babo este mozem mat i ked otehotnier s jefnym vajecnikom bude asi tazsie 😒

aalexis007
2. jan 2011

Dobré ránko 🙂 Môj Filipko sa naučil vyplúvať výživu okolo seba. Už neviem čo mám robiť. Ako ho to mám odnaučiť. Som špinavá ja, on a všetko okolo. No hrozné. A má z toho veľkú radosť. Len škoda že aj ja nie 😀
A chcela som sa spýtať, používate niektorá UM z DM-ky Babylove????

noemarta
2. jan 2011

dobre ranko,
Vsetkym Alexandram prajem len to naj naj, aby ste sa z vasich ratolesti tesila a aby ste mali hlavne to zdravicko 🙂 🙂

gabika41
2. jan 2011

dobre ranko vsetkym 🙂
@noemarta a zacinas normalne v praci,alebo cez homeoffice?Ja by som chcela zacat v septembri,pokial by sa dalo tak len na polovicny uvazok a mm sa na mna diva ako na macochu...... 🙂 a to este podotykam,ze mame rozostavany RD... 🙂

noemarta
2. jan 2011

@gabika41 budem robit z domu, tiez som este nechcela robit, ale ...... tak hadam to zvladneme. Ved ja robim iba vyplaty, takze nebudem musiet robit kazdy den,teda dufam. 😉 A kazda koruna/eurac sa zide nie???!!
My uz mame dostavane nastastie, ale aj tak je ten dom zruuuut penazi.

kafoditka
2. jan 2011

Dobre ranko fesandy 🙂
@noemarta Marceli tak ty si taka pilna vcielka, ze ides makat od pondelka? 😉 Noooo ale je to praca z domu a vyplata nie je kazdy den, tak tu bude v pohode, nie?? 😀 Ako hovoris, teraz po prechode na rodicak, ked klesneme poriadne na prijme sa zide kazdy centik..
Baby co ste davali cestovinu papat detom, ako ste ju pripravovali a s cim??

tinaki1275
2. jan 2011

Dobre ranko dievcata ..teda uz je obed 😒 mne vybimocne mala zadriemkala v starom kociari -vo vanicke 😕 asi si chcela zaspominat na stare casy 😀 ale to bude najkych 15-20 minut ratam ...potom pojdeme na polhodku vyvencit psov..
@noemarta to mas fajn ze mozes robit z domu ..to by som brala..ja zase naopak budem ako strelena lietat po hoteloch a dva dni v tyzdni mam letisko -tam budem trcat aj 10 hodin .. 😠 ale co sa da robit..je to jedina robota ktoru mozem tento rok robit..mala som ponuku este minuly rok do noveho 5*kongreseveho centra a hotela co tento rok otvaraju ,ale tazko mozem robit 9-10 hodin v kuse.. 😒 a ani by som nechcela..ako delegatka robim aspon hodiny ktore zhruba chcem..teda zopar hodin rano a zopar vecer ..aj ked je to vela jazdenia..mam malo ludi a vela hotelov 😖
@kafoditka tiez chcem skusit cestoviny a ani neviem ake mozem -celozrnne?klasicke?
@aalexis007 to ho prejde to je len take obdobie..hra sa..nasa to robila asi tyzden..mala som kazdy den vlasy plne zeleniny a ovocia 😀

kafoditka
2. jan 2011

@tinaki1275 Mati no ja asi kupim bezvajecne cestoviny, len som nevedela, s cim to spravit, aby mu to chutilo... ci len s cukinou ale to sa mi zda take mdle.. tak neviem..

tinaki1275
2. jan 2011

@kafoditka ja som rozmyslala normalne ze dam aj kuracinu ..no neviem skusim pozriet ci nenajdem aj nejaky recept na nete..

luminkasp
2. jan 2011

@tinaki1275 ides uz zacat robit tento rok? ako si nakoniec zvladla vianoce? vela som na teba myslela, ale nemala som cas sa prihlasit;)

maxara
2. jan 2011

Dobre ranko.. pozeram vojnu anjelov.. navsteva sa pomaly pobera.. mne na krku napuchla nejaka uzlina alebo co, dost brutalne to boli na stlacenie a vystreluje mi to az do zuba, ale je citit, ze ma neboli zub, ale to dasno alebo co..

@alllexa @meruska tak moja Ninka by aj cuckala, ale ja som videla, ze najprv pila a potom uz len cuckala a ked bola velmi hladna, tak sa potom bud rozplakala, alebo som jej rovno ja dala flasu, ked uz len cuckala.. no a vlastne postupne vypila menej a menej z prsa, rano som ich uz davno nemala naliate a videla som to hlavne na mnozstve UM, ktore vypila z flase.. takze ja tak postupne.. a teraz sice mi isli po stlaceni nejake 3 kvapky, ale Ninka sa prisala a iba cuckala.. takze to nemalo vobec vyznam.. ale nevadi.. ved ona chuda sa dost na tych mojich prskach natrapila.. 🙂

@gabika41 Gabi, ja som Ninke, kym sa naucila pit cajik, zarabala raz dvakrat za den "redsie" mliecko.. ze som dala trebars 90 ml s troma odmerkami a k tomu som priliala este 20 ml vody naviac.. neviem, ci je to spravne, ale takto som do nej v pohode dostala cca tych 40 ml vody naviac

@mirka285 no skoda, ze som sem vcera uz nenakukla a ze som akosi prehliadla, ze mas dilemu s kocikom.. mohla som ti pozicat ten moj od sestry 😒

@kafoditka ja mam kremik panthenol.. a som spoko..

@noemarta hydratak sa v zime nema pouzivat, ani na dospelych, lebo hydratuje pokozku, cize doplna vodu, ktora v mrazoch mrzne a popuka pokozku.. na zimu sa pouzivat iba mastny krem

@mirka285 ja som mala este jednu krabicu beby 1 a teraz ked mi doslo babylove, dala som Ninke Bebu a robi mi presne to, co pises.. to babylove je asi lahsie.. takze ja ostavam pri nom.. Bebu mi ani nechcela pit, jej nechutila

merikac
2. jan 2011

pekyn den kvakulky- Emma nam spi od 10,30- v predsieni v kociku- boli sme vonku a nejako sa jej nechce vstavat- ved treba jej dospat dvojhodinove nocne hranie- 😒 ,,inac @monline- aj ona sa maximalne spoti vo vajici..........ale v kociku uz tak nie,,,,tak asi ma mirka pravdu
@gabika41 len ak sa ti da a nebude to na ukor malej,,tak s kludnym svedomim chod do prace,,ja uz tiez makam a zatial to ide,,myslim,ze horsie to bude ked mala zacne totalne vnimat a behat,,takze si myslim, ze ak mamina nechce vycerpat cle 3 roky na RD, tak pre zvyk baba je lepsie nastupit do prace kym je mensie ako kym je uz citovo- vnimatelne naviazane na maminu-ale to je len moj nazor

merikac
2. jan 2011

@maxara jooj Peti a ty si este stale marod??- do prcic,,od teba tie neduhy nie a nie odist-dufam, ze poslednymi tohtorocnymi operaciami co ta cakaju sa rozlucis s akoukolvek chorobou a uz bude len a len dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre