Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
4. jan 2011

@maxara ano Petka z Irska ma povodnu rysavu tusim a farbila sa na cierno... ja mam taku nedefinovatelno-vysarenu hnedu povodnu a Peto bol blondacik ked bol malicky, tak to ma isto po nom 😉 Inak tuto stolicku z ikey som kupila aj ja k mame domov, aby som tam mohla krmit maleho a poviem ti uprimne, ze sa mi pozdava daleko viac, ako ta hauck co ju mame viacere tu na fore.. 😒

maxara
4. jan 2011

@kafoditka ved Peto je aj teraz taky spinavy blond, nie? A ty mas aku hnedu? tmavu, ci svetlejsiu?
ja neviem tie stolicky posudit, ja som ziadnu este nevyskusala, iba tuto.. mne nevadi ani to, ze je plastova, ani to ze je lacna, ze je z ikey.. navyse som ju dostala, takze .. bolo by mi luto kupit inu, ked mam darovanu a je funkcna.. je tam taka makka vlozka.. ale ja mam pocit, ze tam Ninka dlho nebude, lebo sa tam zachvilku nezmesti 😒 ten pultik, tym ze sa neda dat dole, tak tam tie nohy musi prestrcit a ja mam taky blby pocit z toho vzdy.. ale hadam este pol roka vydrzi a potom bude na normalnej sediet, snad

emanuel22
4. jan 2011

Ahojte maminky. Želáme vám všetko dobré do nového roka, nech ste zdravé a spokojné a vaše ratolesti tiež 😉

My máme momentálne nejaké blbé obdobie, drobec je počas dňa nepokojný, v noci zle spí, budí sa mi každé 1,5 až 2 hodiny, už normálne nevládzem... Zub mu ani jeden ešte nevyšiel. Musím aj ja skúsiť ten viburcol čípok, možno by mu pomohol.
Chcem sa vás opýtať, keď začnem prikrmovať zeleninou, a popri tom stále kojím, mám dávať aj čaj alebo vodu? Či netreba? Poraďte. Dnes ideme vyskúšať prvú mrkvu, dúfam, že mu bude chutiť.
Pekný deň 🙂

kafoditka
4. jan 2011

@maxara praveze v tej plastovej ma Filip kopec miesta a na pultiku ma polozene hracky, s ktorymi sa pri papani hra, a v tej drevenej sa mi zda napasovany, pultik je onicom a ked som mu chcela dat ten sedak nizsie aby sa mu lepsie sedelo tak som zistila ze ten pasik, co drzi medzi nozkami, aby dieta neprepadlo sa neda predlzit, takze ked mu to dam nizsie, tak ho nema co drzat medzi nozkami, cize sa moze zosuchnut zo stolicky... 😒

sarai
4. jan 2011

baby, co vsetko uz davate papat vasim detom?

sarai
4. jan 2011

ozaj a este som sa vas chcela spytat, ked je dieta alergicke na nejake jedlo, su vselijake priznaky. jednym z nich je vyrazka. moze to byt napr. len zo 3 vyrazky take uplne obycajne?

gabika41
4. jan 2011

@sarai,@ericica kocky ja by som na noc kasu vobec nedavala 🙂 mam mudru knihu....kde s apise,ze velmi navecer zatazuje zaludok a vela deti ma nekludny spanok,lebo ma problemy s travenim.....takze ja som kasu este nedavala,ale ked tak poobede 16 az 17 a vecer normalne mliecko. 🙂
@sarai ja ked som zacala s prikrmami tak najprv 1 a pol iba cista zeleninka,potom zeleninka a maso,za dalsi tyzden ovocie a mala je v poho a bez problemov.Tiez som chcela zhurta zacat,ale moja suseda ma 4 deti tak som sa jej opytala na nazor a velmi pekne mi to vysvetlila v tom zmysle,ze sme drobcov krmili v brusku 9 mesiacov,potom boli na mliecku cca 5 mesiacov,takze nemozeme chciet za mesiac vsetko.Mohli by sme pretazit traviaci trakt. 🙂

@maxara ja mam taku stolicku v ktorej si este urcite aj Ty sedela 🙂 Pametas si na tie drevenne,dali sa zlozit aj do vysky a potom aj nizzsie a bol z toho vlastne stolik a stolicka? 🙂 ale teraz este krmim z lehatka,lebo este nie je take pevna 🙂

maxara
4. jan 2011

@kafoditka 😨 ahaa, no to je cudne.. ja Nine tiez nechavam hracky nejake na stoliku, nech sa s nimi hra, lebo inak mi kuka kade tade po svete.. a aj tak mi zle papa.. len asi 5 lyziciek a vsetko ostatne pluje hore dole

@emanuel22 podla mna nemusis davat cajik, ked dokojis po papani..

@sarai my papame vsetko mozne, masko kuracie, morcacie, hovadzie som uz robila doma ja a v hippke jedla jahnacie a telacie, potom zemiaky a ryzu a zo zeleninu, mrkvu, brokolicu, karfiol, spenat, petrzlen..

sarai
4. jan 2011

@gabika41 a davala si to len na obed, ci davas uz aj na desiatu...
kasicku davam len taku riedku a uplne malicko. ale mozno skusim dat skor alebo vynecham a uvidim, co to spravi.

bambola
4. jan 2011

@sarai @ericica baby ja som pocula, aľle teraz neviem ci to tu niekto pisal alebo inde, ze kasicka je tazka na zaludok pre takto male deti. mozno prave tym vasim voooobec nesadla 😒 ja kasicku ani nechcem davat dokial budem kojit, takze dufam, ze do roka cca.

@maxara maxi, ak bude mat take vlasy ako ja tak amen tma, dole sa mi tocia celkom pekne, hlavne ked si necham vyschnut neucesane tak mam take pekne rurky ale tie hore mi uschnu do metly 😠 a nemaju absolutne ziadny tvar 😒 ale vraj do troch rokov som mala kucerave ako anjelik 😵 a potom ma mama dala ostrihat a , ze uz som take nemala 😠 tak uvidime 😉
a to mas aku odsavacku? lebo mne to zbiera tie sopliky do takeho zachytavaca a nie priamo do vysavaca 😕 ja som ju teda pouzila len jediny raz a asi aj to zbytocne ale videla som ten princip ako to funguje. chuda moje, asi tam mala nnieco hodne stare a tvrde 🙄 😉
a to s tymi kramami vieeeeem, ale ja som pri prvom tehu nemala nejake chute a ano viem, ze kazde tehu je ine.... 😀 no proste nemalujte mi tu dieta na stenu 😀 😀

bambola
4. jan 2011

@emanuel22 tiez som si to zistovala a vycitala som niekde, ze MM staci ked prikrmujes, ale asi kazde dieta je individualne a treba skor sledovat plienky.
je dost ked mi mala cez den pocika asi len 4 plienky? rano ma taku riadne naplnenu lebo vycika celu noc ale ostatne su tak light, tak neviem 😕

zuzik1983
4. jan 2011

@bambola mne mala denne ocika aj 8 plienok,stale len prebalujem 🙂

maxara
4. jan 2011

@gabika41 😒 ja si taku nepamatam, ale odfot, mozno si spomeniem.. ja ako decko co si uz pamatam, som mala taku vyssiu strasne tvrdu stolicku a bola aj sirsia.. ale vyzerala normalne ako normalna stolicka, len nohy mala asi o 10 cm vyssie

@bambola 😀 😀 😀 ja viem na 300% ze tehu nie som a tiez som teraz presla cokoladovym obdobim, a tiez milky.. bola som v tescu a mali akciu, tak som zobrala 10, este pred mikulasom.. a velmi som nimi do balickov setrila, tak mi ostalo 5, ktore som uspesne schomstla este do vianoc.. 😅
a ta odsavacka je klasicka vysavacova, ale teraz ked ma ninka velke zelene mokre sople, tak to niekedy ten vzduch pretiahne az do tej hadicky a do vysavaca a mam obavy, ze tam bol papierovy sacok, navlhol a tym, ze sme castejsie sali teraz tieto mokrade, tak sa zrejme prederavil a nieco sa tam udialo..ja som mala nejake podozrenie uz vceralebo zasmrdel a tiez vydal nejaky cudesny zvuk.. mm to pozrie a uvidime, ci je kaput
inak aj mi mame pocikane tak 4-5 plienok

maxara
4. jan 2011

baby ide ma porazit.. tak mm nas zahlasil este v decembri na nejaky vecierok a teraz mi poslal pozvanku a tam ze oblecenie formalne 😠 cize nejake koktejlove saty mam na seba navliect.. ja nic take doma nemam.. ☹ a na mna ani nezozeniem tak lahko.. tak ja neviem co mam robit ☹

gabika41
4. jan 2011

@sarai na obed zeleninka s masom a na olovrant ovocie 🙂

gabika41
4. jan 2011

@maxara no ved nechaj porozmyslat tm,ked to organizuje 🙂 mozno nieco vymysli,ja som mala taky problem v lete,lebo som tiez XXL a mesiac po porode sme mali svatbu,tak zhanat nieco v Partizanskom a za par minut,horor....ale dopadlo to vcelku dobre,zohnala pekny kostym 🙂

sarai
4. jan 2011

@gabika41 tak by som to chcela zaviest aj ja. tak to skusim. a nevies nahodou, dokedy treba davat to masko 6x za tyzden?

sarai
4. jan 2011

a ked sa dava ovocie, alebo voda, zohrievate to? ci nechate len izbovu teplotu.

miki060707
4. jan 2011

ahojte, no ja si na tu stoličku pamatám, ja som mala takú tiež a ti poviem, že som bola spokojná, viaceré mamičky ju maju, lebo sa dá dať pekne na stolik, teraz máme tu bielu ikea a som spokojná, u babky máme drevenu tu z našich čias....a ten pultik na tej ikeáckej je superný, tam ma krpec hračky...
a ja som už dala kašičku, ja dávam okolo siedmej večer a ide spať o pol 10, to mu dám mlieko, lebo si zvykol spať do siedmej a potom je hore, ale je dobručký...ja dávam papať ako pri Soni, vyše mesiaca len zeleninka, potom masko a potom ovocie a až teraz v januári kašičku, a to máme umele mlieko, .....
no idem si vás prečítať,
no ja som zistila, že nemáme ani kalendár 2011 doma a to si musim rýchlo kupiť, lebo si tam zapisujem poradne a tak...
pekný dník

miki060707
4. jan 2011

@maxara peti na bud. týžden ideme na poradnu, ti napíšem potom váhu polročného, ok? 🙂

bambola
4. jan 2011

@gabika41 ja si pamataaaam 😀 aj ja som mala taku aj bracha 😉 a dokonca ich este stale predavaju ale tiez stoja 70€ 😠 akurat je dost velka, my by sme ju nemali kam strcit 🙄

kafoditka
4. jan 2011

baby ja som si teraz schrupla s malym vyse hodinky 😅 ako dobre mi to padlo...
@maxara a to sa ta ani neopytal ci chces ist na nejaky vecierok?? Petka v Tescu maju pekne veci z tej znacky FaF a stale doplnuju spolocenske saty, sukne, bluzky a k tomu aj vacsie velkosti. Tam urcite kupis nieco pekne, okrem toho na Zlatych maju celkom slusny vyber a viem, ze teraz maju aj vypredaje, takze chytis aj nejaku zlavu 😉

monline
4. jan 2011

@maxara ten pultík z ikeáckej stoličky sa dá dať dole..ale je fakt, že priestor to nezväčší, nie je jednoduchšie tam dieťa napasovať, lebo priestor okolo nôh je napevno..
ja som mala tú vysokú drevenú pri nike, takúto, ale vlani na jar som ju vyhodila, lebo na niektorých miestach bola rozsušená a nepredpokladala som, že budeme mať bábo
http://www.superdeal.sk/detska-drevena-stolicka...

bambola
4. jan 2011

@monline ano, to je ona 😉
vidis, clovek mieni ....😉

maxara
4. jan 2011

@gabika41 on sotva.. akurat mi schvalil, ze si mozem ist v pohode kupit.. ale to nedomyslel, ze na mna sa nevyraba 😒 pekne..vyraba sa ale pre babky..

@miki060707 oki

@kafoditka no on sa ma opytal, ale az dnes mi poslal tu pozvanku a tam bolo napisane, ze formalne oblecenie sa vyzaduje.. a minuly rok, co sme boli sa nevyzadovalo.. takze sme sli normalne, ja som mala suknu, bluzku, cizmy.. a to som uz cakala Ninocku.. takze mi tak debilne vycuhovalo brucho.. a tento rok to je spojene s nejakom VIP akciou, koncertom nejakeho dementa a neviem co a plus formalne oblecenie.. veru asi zajtra vybehnem na zlate.. ale ako si mam ist vybrat a vyskusat, ked mam Ninu? mm je v robote.. to je v prdeli

@monline no to som presne mala na mysli, ze to okolo noh je dost drsne male.. aspon na Ninkine faldikove stehienka..
a hento je ta stolicka, co ma Gabika na mysli? @bambola posli link, ze aku stolicku Gabika myslela

strasska
4. jan 2011

ahojte, ja kym vas docitam, tak sa mi furt aspon 1 dieta zobudi 😠
takze v skratke, kojim, MS nemam, priktmovat zacnem cez vikend, v noci kojim cca 6x a nemyslim si, ze je to o hlade. zuby nikde, ale Julka kadi aj 3x do dna 😨
a strasne mi chyba, ze nemam cas na pisanie
chorobky prec a uz len same usmievave pribehy, takze radsej nepridavam vysledok z rehabky ☹ 😢

maxara
4. jan 2011

@strasska no co povedali? 😒

monline
4. jan 2011

@strasska ale povedz nám..a podľa mňa výsledky z rehabky sú dosť subjektívne a ak to súdia podľa tabuliek, možno tretina detičiek by nezapadala..môj Daniel určite, lebo sa stále nevie pretočiť..hodí sa na bok, ale na bruško nechce, lebo je na nom nerád

strasska
4. jan 2011

@monline
@maxara
zial my nie sme ten pripad, ze nieco este podla tabuliek nezvladame, Julka zvlada vsetko ako ma, ale opat sa zacala vyraznejsie stacat. tak som z toho smutna, lebo uz to bolo na dobrej ceste, dokonca Dr. uz chcela skoncit, ale povedala, ze este mesiac potiahneme a nam sa to za 2 tyzdne viditelne zhorsilo ☹ ☹ ☹ ☹

maxara
4. jan 2011

@strasska 😲 a to sa ako moze stat? tomu nerozumiem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre