Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
26. jan 2011

@janka_michal nezavisi aj od toho, kedy si si podala ziadost o rodicovsky prispevok? mne ho schvalili v minulom roku, aj rozhodnutie nadobudlo pravoplatnost v minulom roku, tak mi ostava zatial 256...

mirka285
26. jan 2011

@booklover nezavisi to od toho kedy si si podala ziadost...podstatny je datum ukoncenia materskej,takze tak...

janka_michal
26. jan 2011

@booklover no ja som tam bola v minulom roku..dnes som sla na urad preto,ze vcera som bola u nas v meste (kvoli comusi inemu)a povedali mi,ze je novy zakon a predlzovala sa materska a pod tak ze mam ist do okresneho mesta a poriesit si ten papier...ale tam mi povedali,ze vsetko uz mam,ze naco ma tam posielali,ze keby som nastupovala na rodicovsky 31.12 a nie 01.01 tak by som mala predlzenu matersku..no lenze kolko je ta materska nie 6mesiacov?lebo ak ano tak by mi prestup od 19.06 mal vynst 19.12 nie???a nie ako mi oni povedali,ze 31.12..ja neviem :(

mirka285
26. jan 2011

@booklover tebe ostalo 256 lebo mas na RP narok od decembra...

mirka285
26. jan 2011

@janka_michal naco chces poradit,ked ti potom napisem ako je to u teba a nepocuvas ma???si prelomovy datum,bohuzial vystihla si to takto a narok mas len 190....

booklover
26. jan 2011

co sa prs a brucha so stehnami tyka, neriesim. manzelovi sa pacim (kupodivu) stale a ked som cvicila, nevidela som ziadnu zmenu. iba som bola nervoznejsia, lebo sa mi pri Janke tazko hladal vhodny cas pravidelny na stac. bike. a ked som cvicila brusaky, uhnala som si krvacanie z konecnika... takze neriesim. ked sa dostanem spomedzi hrncov, zhodi sa to samo. 😝
co sa tyka zehliciek a rychlovarnych konvic, nechcelo sa mi verit, ale tu na lazoch je vam ta horska voda taka super, ze nevieme, co je to vodny kamen. absolutne! ani ja by som neverila, keby som nezazila, ale fakt. je to tak 😎

inac, damy, minuly tyzden mi zväcsili o dve cisla obrucku, aby som ju po pribrati mohla znova nosit a ... ☹ mam pod nou asi plesen, supe sa mi tam koza, svrbi a boli ma a je zacervenana. nemozem nosit obrucku 😒 muzik mi sice vravi, ze on ma nebude menej lubit, ked si ju dam iba obcas, ale mna to mrzi...

som sa rozpisala... zachvilu ma k maxi prirovnate 🙂 ale ona musi mat prvenstvo, takze howgh.

maxara
26. jan 2011

Babyy ja som teraz skoro zomrela od smiechu 😀 mama si spravila z kroksy manusku a Ninku nou zabavala a ta sa tak rehotala, asi 10 minut, ale zatial najviac ako som ju kedy pocula, az sme sa s mamou smiali s nou, az nam slzy tiekli.. som si drzala bachor, aby mi ho neroztrhlo 😒

booklover
26. jan 2011

@mirka285 no ale 19.12. je datum ukoncenia materskej... ako to potom moze vyjst na 31.12.? ja tiez nerozumiem...

janka_michal
26. jan 2011

@mirka285 ano citala som to a dakujem...

janka_michal
26. jan 2011

@booklover no ved ani ja tomu nerozumiem, ze nastup na matersku bol 19.06 tak ukoncenie by mal byt 19.12, ale oni vravia ze mi vyplacali do 31.12 ale neviem preco

kafoditka
26. jan 2011

@booklover no asi ta sklamem, ale na Maxi sa zdaleka nechytas.. 😉 pod obruckou sa mi robi raz za cas to iste - nie je t o plesen, ale zvysok mydla alebo kremu, ktore ti tam zaschne. skus si po kazdom umyti ruk poriadne vysusit ruky aj obrucku zvnutra, uvidis, ze sa to zlepsi... neverim, ze by ti ta vasa skvela horska voda sposobila plesen 🤐 😉

mirka285
26. jan 2011

@janka_michal lenze materska sa nerata 6 mesiacov ..a urcite ti prislo rozhodnutie od kedy do kedy budes poberat matersku,takze tie datumy su podstatne a nie co si myslis ty....

maxara
26. jan 2011

@janka_michal @booklover baby mirka ma s tou materskou a rodicakom pravdu ☹ jediny datum, ktory je ukrateny je prave datum ukoncenia materskej 31.12.2010 a nastup na rodicak 1.1.2011 pretoze narok na rodicak je az v novom roku, cize v zmysle noveho zakona .. keby ukoncila matersku 1.1., tak ta by sa predlzila o 6 tyzdnov a o 5% by sa este zvysila a rodicak by bol 190, alebo opacny pripad, keby bol nastup na rodicak 31.12. tak je rodicak 256

maxara
26. jan 2011

@booklover materska je 28 tyzdnov, teda bola

mirka285
26. jan 2011

@maxara Peti dakujem,lebo uz som si tu pripadala ako idiot 😉 vsak keby som si nebola ista,tak to sem nepisem...

maxara
26. jan 2011

@mirka285 😉 tak asi ked im chybaju niektore z tych informacii tak dufali, ze snad.. ale zial ☹ nie je to tak.. ja viem, ze ty si si to pekne vsetko studovala 😉

maxara
26. jan 2011

@kafoditka 😉

mirka285
26. jan 2011

@maxara normalne sa mi dvihol adrenalin,idem cvicit 😀

miki060707
26. jan 2011

@janka_michal inak aj ja som išla 6.6 na matersku a do 18.12 mi ju vyplácali a od 19 som išla na rodičák, tak som stihla ten vyšší....

no idem si vás prečítať baby...

maxara
26. jan 2011

baby idem do postele, dnes som vyvesala tri pracky a mam dost ☹ navyse som si musela oprat moj brusny pas, aby F nehovoril, ze sa balim do zumparovych monteriek a dala som si druhy co mam, ale ten je taky iny, zapina sa vzadu a tak som cely den sedela bez opretia, lebo to mrte tlacilo.. cize ma boli aj chrbat jak hovado ☹

maxara
26. jan 2011

@mirka285 😉 ved pozeram, ze najak si ostra ako chilli, ale nebud namrzena, musis to vysvetlit komplexne, ja by som sa tiez hadala, keby som si myslela, ze mam narok, kvoli tomu, ze mam mylne info 🙂 aspon sa lepsie vypotis

luminkasp
26. jan 2011

@denisse dakujem, ja som tereske um nedala vobec, albertovi tiez nechcem davat, kojila som dva a pol roka a potom uz kraqvske, uvidime ako to bude teraz. a kolko vazite? my 7240g mne pediater povedal, ze je chudy, mne sa nezda 😉

miki060707
26. jan 2011

@janka_michal no fakt ti to vyšlo na ........, jeden deň tam robí rozdiel...to mi je luto...

no baby, ja som si pozerala décrine foto a som si zaspomínala, ked bola presne ako šimon sme ju boli dať fotiť do atelieru, teraz si to so šimonom nemôžeme dovoliť, tak ho pofotim doma, nebude to bohviečo, ale vyberať si nemôžeme....ale chcela som povedať, že sonu dala pani fotografka sedieť /sme ju dali za aniela/ a ona pekne sedela a ju fotili a šimon ten nevie ani sekundu sedieť sám bez opory, že jaké su tie deti rozlišné, šimon je zas lepší, nieje taký revák a hysák ako dcéra, ale zas ona bola šikovnejšie, ale hysáčka od narodenia 😉

pekný dník, nech vám stretko u Peťky víde.....náš čakaju v pondelok ožiare a sme radi, že sme chemo "nevyfasovali" 🙂

tinaki1275
26. jan 2011

baby nestiham citat 😀 @maxara za jeden den sa zapisalo co za vsetky co si chybala 😀 a este ma pomaly laptop ..
mne dnes Leia urobila hororove popoludnie..a to ked mi treb a zehlit a balit..ona sa rozhodla proste poobede nezaspat .. 😒 6,5 mesiaca mi spi ako hodinky od pol stvrtej do pol siedmej a proste dne s sa rozhodla doslova mi "zrat nervy\" baby ona normalne zurila ar rycala od tretj do siestej ..nosili sme ju (1x !!) po rukach ,snazili sa zabavat, lahli si s nou k nam do postele..nic.. a o 18 .20 zalomila.. ☹samozrejme ze som ju nechala len hodinu a pol a potom zobudila..zurila zase..a zuri stale..ja nechapem..sople ma zatecene ale to nie je z toho .ja sa uz zacinam obavat tej cesty s nou na svk ..ked tam bude taka cely cas? je strasne zlostna...nechapem.. 😒

macik27
26. jan 2011

@bambola my sme už dávali dve dávky toto má byť tretia

noemarta
26. jan 2011

@adelaine aj ja mam taku istuuuuuu 😉

kafoditka
26. jan 2011

heeeeeej kde ste vsetky v peeecku?? 🙄

meruska
26. jan 2011

@kafoditka čo to jeeeee?

kafoditka
26. jan 2011

@meruska 😀 no slusne povedane, v prdelke 😉 maxi lezi, Mirka cvici, Noe sa flaka neviem kde a ostatne len citate a nepisete?

bambola
26. jan 2011

@macik27 tretia? no pokial viem tak rotavirus ma len dve davky 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre