Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
22. mar 2011

@vierkaha ☹ mne sa takto budí už od narodenia 😒 a neviem ako ho od toho odnaučiť. Tiež si myslím, že je to zo zvyku. Achhhhh, ako by som sa aj ja rada vyspala celú noc 😉

vierkaha
22. mar 2011

Ja to dnes vidím na upišťano urevaný deň, lebo od kedy oči otvoril tak len mrnčí a je na mne furt zavesený - nemôžu sa deti rodiť už so zubami? 😠

vierkaha
22. mar 2011

@aalexis007 to ti verím ☹

kafoditka
22. mar 2011

Dobre ranko..
@aalexis007 mne pije maly cez den mlieko len 2x po 150ml a v noci tiez 2x . V noci medzi krmenim spi niekedy pokojne a nebudi sa, inokedy je hore kazdu chvilku a hlada cumel alebo chce jest, ale to mu dam len caj. Uz som mu skusala jednu davku mlieka v noci nahradit cisto cajom, ale nepomohlo, po vypiti caju sice zaspal, ale do 20min. bol hore s placom a vrieskal dovtedy, kym svoje mlieko nedostal. Definitivne sa budi rano pred 6, takze uz sa tesim na posun casu a cakam ze bude ficat od 5 rano 😒

luludi
22. mar 2011

Ahojte 🙂

zdravime zo slnecnej dubravky 🙂 vcerajsia akcia s kociarom dopadla uspesne, vydrzali sme hodinu bez placu, ale nespal ani nahodou, uvidime, co dnes 🙂
rozmyslam, ci je cas zaviest treti prikrm, alebo este pockam do ukonceneho 9 mesiaca.. cajik ani vodu bubo nechce zatial pit, aj od smadu si vypyta MM.
Marek dnes ide na firemnu zurku, tak budeme cely den sami. 🙂

kafoditka
22. mar 2011

@luludi Luci a co mas za sportovy kocik?

aalexis007
22. mar 2011

@kafoditka veď aj my sme hore každé ráno pred 6. A to si teda neviem predstaviť, že keď sa posunie čas tak budeme už hore o 5 ☹ 😒

mirka285
22. mar 2011

dobre ranko....my sme spali ako vzdy super...
@aalexis007 urcite mu nedavaj v noci tri krat mlieko,v ziadnom pripade nie je hladny,on si len zvykol,ze ty mu to mlieko das,zacni ho pekne od toho odicat,lebo sam si ho pytat neprestane.... @zrzulka bol o tom clanok v Novom cse pre zeny myslim ale bolo to uz davnejsie,tak pol roka dozadu...a este jedna vec ked je chlieb posypany semiackami,nie je celozrnny,celozrnny musi mat na etikete napisane vyslovene celozrnny,nie 5 zrnny ani viaczrnny ani nic podobne...
@vierkaha nerob paniku,myslim,ze to maleho prejde zo dna na den,mne mala nikdy extra nechcela mlieko,my uz od 5 mesiaca mame mlieko len rano a vecer,ale ked jej isli zuby,odmietala aj to,tak mozno to budu naozaj zuby,skus este dva dni pockat...
@jaruska8 Linda prespi total celu noc v kuse,budila sa obcas ked jej isli zuby alebo ked sa jej nieco snivalo,ale teraz spi 12 hodin bez zobudenie.....

kafoditka
22. mar 2011

@aalexis007 ja som sa snazila mu posunut cas zaspavania na 20tu hodinu, aby rano potiahol aspon do 7, ale sam mi zaspal od unavy v postielke 19:20.. ratam s tym, ze ak bude vazne od 5 hore, nabehnem na treti spanok cez den. Doteraz spava doobeda okolo 9 hodinu a pol a poobede okolo 14 tak isto a do tej 19 vecer vydrzi ako tak.. uvidim, co s nim casovy posun urobi

mirka285
22. mar 2011

baby a obdivujem vas co tak skoro vstavate,lebo ja chodim spavat az po pol noci a by som sa obesila,keby som mala o siestej vstavat 😔 dnes to vyzera na pekny den,my ideme dnes s @noemarta na vylet do Rakuska do Bipi tak dufam,ze sa to pocko poobede nepokazi 🙂

petzi
22. mar 2011

Ahojte zienky,
chcela by som poradit,ak viete ako...
Moj maly spinkava v noci pekne,len sa mi budi na papanie, ale nie stale
rovnako.niekedy papa iba raz a niekedy si pyta aj 2,3 krat.
Co mam spravit pre to,aby spinkal celu noc,lebo deti v tomto veku uz zvacsa
spinkavaju vsetky tak,len my stale buntosime s mlieckom... 😒
Ako ja nemam problem vstat a spravit mu,ale potrebujem ho to odnaucit,lebo
inak mi bude tak papavat stale.
Inak mi vstavame pokazde,ked zacne svitat 😀 takze pokazde skor 😀

luludi
22. mar 2011

@kafoditka kafko, to je kombinovany kocik, uplna klasika, veeelke kolieska, dobre odpruzene, vela miesta, dobre chraneny proti vetru a tak trochu dost vyzorovo svojsky.. ehm no proste nepekny na vyzor, ale teda sluzi lepsie ako jeho predchodca 😀 😉

@aalexis007 niekedy sa zobudi, chvilu pozera a po chvilke zaspi, niekedy spi celu noc vkuse a ked mu idu zuby, tak sa budi 2 - 3x za noc, niekedy chce mliecko, niekedy len pomojkat..

petzi
22. mar 2011

@mirka285 Ahoj Miri,co idete do Bipi? bola som vcera,akciosky nejak porusili,
ale aj tak pohodka, som nakupila veci,ale aj v Penny maju na detske vyzivy teraz akcie,
na tie velke,tak skus mrknut ak potrebujes... 😉

katarina7777
22. mar 2011

Dobre rano, tak my sa posledne dni pravidelne budime medzi 4 a pol piatou a musim mu odsat sopliky, potom je este hodinu hore a dneska potiahol skoro do pol osmej... baby ja som totalne chora, hrdlo ma boli, plny nos a zapalene oko, dneska v noci som ho nemohla ani otvorit ☹
@maxara my mame to iste s dudlikmi, na flaske len silikon (avent) a dudlik len kaucuk, najhorsie je ze zboznuje len jeden typ od suavinexu a neviem ho nikde zohnat a dva co ma maju asi 3 mesiace a uz su cele vydudlane ale ine mi po par sekundach vypluje 😠 neviete nahodou kde predavaju suavinex dudle v BA?

petzi
22. mar 2011

@luludi ahojky,aky treti prikrm?
Inak ked ti nechce vodu ani cajik,tak skus s jablk a hrusiek prevarenu
stavu,mozno mu zachuti...ja som neskusala,ale kludne mozme aj to ,ja
mu to budem davat na leto... 😉

mirka285
22. mar 2011

@petzi Peti ideme len tak nakupit nejake hippky,maju vacsi vyber ako u nas na SVK a len tak sa pospacirujeme trosku 🙂

kafoditka
22. mar 2011

@petzi skus mu miesto toho mliecka dat cajik alebo mu postupne uberaj davku mlieka, aby si ho odnaucila. Mozno sa to podari, my sme s tym ale nepochodili 😒 stale vstava 2x v noci na jedenie..
@katarina7777 Kati to ma mrzi ze si tak ochorela, nasad si nejake lieky a skus si cez den lahnut s malym, dufam, ze sa ti rychlo polepsi 😉
@luludi Luci, ale tak podstatne je, ze sa mu v nom paci, nie? 😉 Aspon si tvoja chrbtica trochu odpocinie.. 🙂

aalexis007
22. mar 2011

@mirka285 @mirka285 mne malý spí cez deň tak max. 2-3 hodinky - ale to len v prípade, že sme vonku na prechádzke. Zhruba tak od 15:00 je hore až do kúpania, čo je o 19:00. Tiež mu to chcem trošku posunúť, aspoň na pol ôsmu a potom až na ôsmu(keď sa bude aj ten čas posúvať), ale ja si myslím, že on keď vidí, že je už vonku svetlo, tak že má byť už hore. 😒
Dnes do rána som mu aj skúšala dať čajík - aj ho vypil, ale o chvíľku bol zase hore a vymýšlaľ v postieľke. 😒

mirka285
22. mar 2011

@luludi Luci a to sa ti oplatilo kupovat kombinovany kocik?by ti nebol lepsi sportiak?

gabika41
22. mar 2011

@aalexis007 ...rano mi naprikla UM uz ani nechce...potom si cućne len tak pri zaspavani niekedy,to je tak do 100ml...a vecer vypije 240ml a potom v noci este jedno krmenie tak okolo 150ml

petzi
22. mar 2011

@mirka285 Ano maju,ja nakupujem len v rakusku, Hipp a milupu ,nic ine.
tak krasny den prajem, uzite si to tam,snad vam vijde pocasie... 😉

vierkaha
22. mar 2011

@mirka285 no veď aj chcem počkať či nezačne neskôr piť to mlieko. Maťo síce nikdy nebol bohvieaký jedák, ale mlieko vypil aspoň ráno a večer, teraz to však sekol zo dňa na deň a len keď vidí fľašu tak má hneď hysák - toto nechápem 😒

petzi
22. mar 2011

@kafoditka Dakujem,skusim mu najprv znizovat a aj ten cajik skusim
potom dam vediet,no mohol by uz spinkat celu noc, on sa takto pobudi a
potom rano o 8,9 dospava,ako teraz...taky je tuhy 😀

mirka285
22. mar 2011

@aalexis007 mne tiez mala nespi cez den viac,mam odsledovane,ze najlepsie je,ked mi spi poobede od pol tretej do stvrtej,vtedy pekne vydrzi do kupania,ani nemrnci a okolo pol osmej az osmej je zase tuha...inak ja mam v spalni tmave zavesy a robim jej uplnu tmu,tak ja dufam,ze mi nebudeme mat tento problem....

mirka285
22. mar 2011

@vierkaha nic ma nenapada,coby to mohlo byt,lebo alergia by sa prejavila uz skor,tak fakt si neviem predstavit,ze co ☹

aalexis007
22. mar 2011

@mirka285 a teraz mi malý spí už 2 hodinky 😉 čo sa teda ešte nestalo. Dospáva noc 😀

bambola
22. mar 2011

Pekne slnecne ranko 🙂
my sme vstavali tiez o pol 6 😠 ale potom sme este o 7 zalomili na hodku a pol 😉

@maxara Peti dnes isto nie lebo mame plavanie. apson konecne nebudem vsade 😀
ale dakujem, ze si na nas myslela 😉

mirka285
22. mar 2011

@aalexis007 ale aspon,ze spi teraz,si predstav,ze by ani cez den poriadne nespal 😕 lebo poznam aj take deti a to je potom uz fakt,ze strasne

kafoditka
22. mar 2011

@petzi presne, moj tak isto, od 9 spi 🙂

aalexis007
22. mar 2011

@mirka285 však to, akože, vôbec sa nemôžem sťažovať. Je to môj zlatúšik. Cez deň si pospinká aj keď len 2 hodinky - aj to je niečo. A teraz sa normálne čudujem, že už tak dlho búva. 😉
A budem musieť aj ja niečo vymyslieť do spálne na okno - lebo máme len žalúzie a to neurobí takú tmu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre