Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
19. apr 2011

dobru noc, idem spat 😲

zrzulka
19. apr 2011

@katarina7777 Dita je zlata, kamaratska.Clovek ma pri nej pocit ze ho foti kamoska, fotky su uvolnene. Z oboch razov mame sqele zabery. . Ideme o mesiac....uz sa na to tesim. Dufam ze detiska budu spolupracovat. o misku sa nebojim ta je herecka skor pato dufam ze nebude zdrhat zo zaberov 😀 Leo to ako zvladal? dnes ste mali krasny den na fotenie. Dobre vam to vyslo....Dufam ze do albumu potom hodis nejake zabery:O) A co ste fotili. mne dala na ponuku ceresnovy sad, maky alebo levandulove pole. No uvidim co bude o mesiac. stacila by hadam aj zelena trava 😀

zrzulka
19. apr 2011

@maxara Dobruu, ved aj ja idem, len som nakukla 😉 Zajtra nas caka Olomouc s obomi detiskami. uz teraz som unavena ked si na to spomeniem ☹

katarina7777
19. apr 2011

@maxara uz som dala 12km na bycikli a 15 minut cvicenia 🙂

katarina7777
19. apr 2011

@zrzulka ja som bola len v jej ateliery lebo mala len hodinu volnu a som vedela ze tam bude leo cumet na nu a nie naokolo, ale ked pridem v lete tak ho dam nafotit niekde vonku, ked uz bude sam stat alebo chodit tak to bude lepsie ... hej zlata je, uz sa tesim na fotky 🙂

katarina7777
19. apr 2011

@zrzulka drzime palce na zajtra, mna zas caka cesta domov, ale vsak leo je uz v lietani profik, len ja mam trosku nadchu tak dufam ze ma nebude boliet hlava, ale vydrzime... musime 😉

tinaki1275
19. apr 2011

@maxara Peti dik ..skusim ..ona celkovo v naruci byt nechce,ale dnes napr aj vcera v noci aj chcela,myslim ze ked jej vtakom polospanku a je nervozna tak to zabera.,.ja vzdy ked vypije mlieckoju mam este takych 5minutv naruci a mrnkam jej alebo spievam potichucky ,ona sa snazi vacsinou vyslobodit potvorka..teraz zaspala asi pred 20 minutami ale mna skor trapi to jej caste budenie v noci ,vcera som jej napr ani nedala mlieko a ona sice normalne zaspala,ale klasicky po kazdej 1,5 hodine sa budi az s placom ..sa mi zda ze od piatku od ockovania je t horsie kazdym dnom ..dufam ze to je len tym ..

tinaki1275
19. apr 2011

tak vam prajem vsetkym dobru noc..

adelaine
19. apr 2011

ahojte,
dakujem za komentare ku kremikom, ja som doteraz davala kremik od sebamedu, ale ten nema UV,
pojdem do lekarne a asi skusim tu biodermu...dufam, ze sa z nej nevysype 😒

a mam na vas este jednu otazku, jedli vam drobci pri prerezavani zubov horsie?
my sa s riskom uz vyse 2 tt trapime, odmieta akykolvek prikrm, teda zje zopar lyzic a koniec,
mlieko odmieta skoro uplne 😠 som z neho na nervy, lebo on bol taka kyselinka a za tie 2 tt
mi schudol 300 g ☹
pedina mi radila stale gelovat tie dasna, ze ho asi bolia, ale to nepomaha, nevidim efekt...
a pritom sa mi nezda, ze by sa schylovalo k dalsim zubakom, dve spodne jednotky uz ma uplne
prerezane a vyrastene.
Poradte nejaky figel, co s nim, ja som uz skusila snad vsetko.

tinaki1275
19. apr 2011

@adelaine opakujem sa 🙂 ale mne sa mala pekne rozpapala ked som zacala davat Nutrolin B probiotika..podporuje to chut do jedla a v pohode jedla aj ked isli zubky ..hned po 3 dnoch zacala papat ..

tinaki1275
19. apr 2011

@adelaine a zabudla som mi pribrala za 3 tyzdne pol kila...

adelaine
19. apr 2011

@tinaki1275 Mati, ten Nutrolin B poznam, davala som ho, ked mali risi hnacky, tie mu presli nastastie,
u nas je vsak problem v tom, ze som nenasla probiotikum, ktore by ho nenafukovalo,
boli ho brusko z toho 😒
ale asi mu ho zase kupim, ved sa to podava kratkodobo, tusim tento Nutrolin je na 9 ci 10 dni,
tak skusim 😉
a dakujem za ochotu poradit 🙂

adelaine
19. apr 2011

idem off, dobruuu vsetkym 😵

booklover
20. apr 2011

@meruska my sme davali kornutok zo zmrzky. drobec na nas hladi ako na zradcov, ked nas vidi jest a ona nic nedostane ☹

booklover
20. apr 2011

@bambola dakujem za privitanie! 🙂
u mna statnice najskor vo februari. prvu statnicu mi nemaju preco neuznat, ved som ju spravila. to ze na skole nemaju system na spocitanie kreditov nie je moja vina. myslim.. :-/
mne malu vobec nema kto postrazit a ked zaspi robim veci v domacnosti, nehrozi sa ucit. svokrovci maju 35 rodin vciel, kozy, sliepky, zahradu a "zemiakovu plantaz" +3skalky, psa a macky. ked som hovorila o opatrovatelke, tak boli urazeni, ze ved svokra zabavi vnucku... ale realita bola taka, ze prisla 2x po hodine a dost. a za dve hodiny som sa akosi na statnice pripravit nestihla ☹ :-/
ale nastastie sa aspon obetuje v sobotu, ked sme na stavbe.. odkedy bola ticha domacnost, ze som si na stavbu do plechovej budy doniesla postielku, lebo dceru inde polozit nemozno. (zo vsade vylezie a vsetko mozne strka do pusy...) stavbu ako dovod na strazenie vnucky uznava zjavne viac, nez sedenie pri knihach...
A co Ty?

katty17
20. apr 2011

Dobre ranko babule.
@katarina7777 - kati, fotili ste sa dnu alebo uz vonku ? pozrela som si stranku ktoru si sem dala a fotografka ma na stranke cosi take ze jarne fotenie vonku... kolko to fotenie cca stoji? ako to prebiehalo? ako dlho ste tam boli? Leo to zvladal v pohode?
@adelaine - mati ja mam pre malu tiez biodermu proti slniecku 🙂

katty17
20. apr 2011

@maxara - Peti mame udaj do tabulky . Sandra vazi 9300 g 🙂 dlzku zatial neviem. snad dnes sa mi ju podari zmeriat 🙂

maxara
20. apr 2011

Dobre ranko mrzane, tak ja mam na dnes riadne husto, ale ako poznam moju madam, vyrazne mi program zredukuje. Teda ak nie ona, tak mm, musim cakat do jedenastej doma, aby mi oznamil, ako sa dohodol s jednym opravarom a ak sa dohodne tak, ze opravar pride dnes, tak mam po programe 😖
Som inak trosku rozladena, lebo Ninka ma nejake divne stavy, stale mrnci, ci som s nou, alebo bez nej, ci sa hra s hrackami alebo knizkami alebo ci si len tak volne lozi, proste stale. Az sa jeduje. A niekedy sa normalne vyvali horeznacky a rozreve sa. To vacsinou, ked som pri nej 😒. Nedokazem ju nicim zabavit. Ani ked ju vezmem von, aj v kociku chvilku pozera, potom sa zacne jedovat s capicou a potom mrnci a ked ju neriesim, tak sa rozreve. To iste v auticku, na deke, stale.. ☹ ALE, zajtra je s nou Michal, tak povedal, ze ma necha vyspat dlho a bude s nou a ja mozem ist doobeda niekam (ale neviem kam, kedze poobede ideme plavat).

@zrzulka pekny vylet prajem 😉

@katarina7777 😀 no este ze taaak, hadam by si len tak podaromnici nesedela pre telkou 😉

@tinaki1275 noved uvidis, mozno to nezaberie, ale skusit treba 😉 neviem co ine by som ti poradila 😔

@adelaine ja neviem co na papanie, lebo u nas sa striedaju obdobia, kedy viac papa a kedy menej, ale teda ked menej papa, vzdy to zachranime mlieckom. Takze som to neriesila. 😒 Ale tie probiotika vyskusaj a pripadne mu k tomu pridaj espumisan na prdiky a malo by to byt ok, nie?

tinaki1275
20. apr 2011

Dobre ranko babule ,tak nastastie mala v noci spala aj ked sme mali dve zobudenia a to s revom akoby ju rezali ...prve som dala len cumlik a druhe okolo piatej sa napapala a definitivne sa zobudila o pol deviatej .takze fajn..kupodivu celu noc nekasle a od rana zase ako diva...teplotu nema,akurat taham sople kazdych 10 minut pomaly ..mm nechce ist k dr.ze je to zbytocne tak neviem...no ona je taka zamrncana ze inde ako na rukach ju ani nemozem mat... 😒

bambola
20. apr 2011

Dobre ranko,
u nas zase noc na ciciku 😠 ale aspon spi, ked citam co mas mati (@tinaki1275) s nou za nespacie problemy tak pookrejem aj nad tym mojim bolavym chrbtom. Ale urcite to ani chudatko Lei neprospieva nielen tebe 😒 Myslim si, ze tm ma pravdu, lebo si myslim, ze Dr. na nic objavne nepride ale ak chces tak skoc, nech sa jej aspon na to hrdielko pozrie.

my ideme dnes s Mon a Danielkom na kavu do Eurovei ked je tak krasne 😎 tak sa musim ist okrasnit vsak tam chodia same pipiny nemozem vyzerat ako desperate housewife na materskej 😀 (aj ked by to bolo asi namieste 😀 😀 )

vierkaha
20. apr 2011

Dobré ránko,
@adelaine mne Maťo prestal jesť už pred mesiacom a zuby to tiež neboli a skončilo to tak, že mlieko nechce už vôbec. Tak mi dr. poradila bio gaiu a to pomohlo, ale býva aj strašne zapečený 😒 tak rúrkujem skoro každé dva dni 😔
A zhoršili sa nám aj noci - len akurát neviem, či je hladný alebo ho bolí bruško a preto robí cirkus. Dnes bol hore skoro každú pol hodinu.

Baby vy ma asi strašne zdrbete, ale ja som v sobotu pila mlieko( normálne kravské ) a malý sa mi naťahoval za pohárom, tak som mu dala cucnúť a jemu normálne chutilo a keď som mu ten pohár zobrala tak reval, že by si ešte dal 😨 ako ja viem, že minimálne do roka by sa nemalo, ale od soboty čakám na nejakú reakciu a nič. Musím sa dnes dr. na poradni opýtať, že čo ona nato 😅 😔 Lebo vidím na malom, že mu to mlieko chýba,ale UM nechce piť žiadne a alergia na laktózu to u nás tiež nebude, lebo normálne papá jogurty ( biele) a je v pohode

luludi
20. apr 2011

@maxara uplne chapem. Bubo je tento tyzden uplne rovnaky, musim odratavat -4 od stovky dole, lebo inak u nas hrozi nestastie 😠 prehanam, ale naozaj sa musim silne kontrolovat, boooooze, potrebujem 100 kg trpezlivosti, nema niektora nazvys?

macik27
20. apr 2011

dobré ránko 😒 tak naša noc vyzerala úplne strašne malá zaspala už siedmej bez kúpania a večernej kašičky a spinkala do pol desiatej a potom sa to začalo...najprv po hodine a potom po pol hodine ☹ už som ani nevedela že či vôbec zaspala alebo som si len ja zdriemla...stále sa chcela kojiť skúsila som jej ponúknuť čajík a dokonca aj dudel (my sme bezdudlový) a nič len vreštala až kým nedostala cicík...ráno o pol šiestej som už ani nevedela či ju kojím alebo čo proste som zaspala a zobudila ma až rana a plač a moje slniečko bolo na zemi ☹ dve hodiny som ju držala hore a pozorovala ale vyzerá to že jej nič neni len má na hlavičke modrinku a hrču...radšej to nikomu nepoviem (tým mám na mysli mm rodinu) lebo budem zase vyznamenaná ako matka roka a cítim sa zle aj bez toho...ja už nevládzem aj sa z toho teším že je malinká taká pohyblivá ale takéto šoky nech mi nerobí a chcem mať doma svojkho muža ☹ ... tak som sa posťažovala a idem s malou na hipoterapiu hádam mi to tam trošku zdvihne náladu

tinaki1275
20. apr 2011

@vierkaha nikto ta nezdrbe moja..uz som pocula zopar pripadov ked zacali deti pit skor ako pred rokom kravske mlieko ,lebo odmietali UM..porad sa s dr.ale je velmi pravdepodobne ze ti povie aby si ho zacala davat ..my tu mame take specialne v supermarketoch ,su kravske ale pre male deti od roka a su soznizenym obsahom laktozy az o 70%a nejako specialne upravovane,a ani nestoja vela asi 1,80 liter,,samozrejme ho musis prevarit pokial viem.. 😕
@bambola ja o svojom chrbate pomlcim ... 😒 ked pojdem na kontrolu k ortopedovi tak ma zdrbe uz to teraz vidim ..a je to etse aj kamarat ..ten mi este aj manducu neodporucal ,ked Leia prekroci 7 kg...a uz ma 8 a daco furt ju vlacim..dnes som ju mala hodinu a pol v manduce lebo som jej ani obed nemohla inac navarit a aspon som naplnila a vyprala aj jednu pracku ale teraz sa nemozem ani pohnut.. 😒 a k dr.nejdem..mas pravdu aj ty a aj mm,kym ma teplotu len zvysenu a a sople tecu a odsavame a kasle ze sa to zatial este da zvladnut tak to asi nema vyznam..pockam do popoludnia..inac aj mm je uz chory takze to bude viroza...tak s tym mi aj tak dr.nepomoze..nasadila som homeopaticke kvapky do nosa ,a dala dnes aj nejaky rastlinny sirupcek echinacea na kasel a uvidime..tak si pekne uzite s mon a Dankom .. 😉
@maxara ja si myslim ze u Ninky to mozno bude separacna uzkost ked je taka nervna..aj to ze ju uspavas v naruci a paci sa jej to ..ale urcite jej to prejde..
@macik27 chuda mje musela si sa strasne zlaknut..ja uz malu vobec k nam do postele neberiem..lebo som velmi unavena a ani neregistrujem ked je uz hore a aona sa vie postavit a preliezt ma.(ja som nic neregistrovala).pre tyzdnom ju mm zachytil v poslednom momente...

tinaki1275
20. apr 2011

@luludi aj by som ti poslala,ale mne sa uz vsetka minula..a svoje nervy si teraz ventilujem na mm .. ☹ a aj ma to mrzi..

maxara
20. apr 2011

@luludi 😀 ja mam sto kil nazvys 😀

adelaine
20. apr 2011

@vierkaha s tym kravskym mlieko to nie je ziadna tragedia, ved o chvilu maju deti rok...
snad len tolko, ze je vhodne davat plnotucne mlieko.

kafoditka
20. apr 2011

Baby caute... ja mam dnes den blbec... od rana je maly super umrncany, total vymenene dieta... ja uz na nervy, tak som ho dala do postielky a pozeral na mna, ako umyvam okna v izbe. Teraz spi uz hodinku tak dufam, ze vstane s lepsou naladou. Teraz som sa vychystala ku kamaratke na navstevu a viete co? zlomila som si malicek na nohe ☹ krasny zivot... zakopla som o postel. mam ho zafixovany o druhy prst ale boli to ako svina, nedostupim poriadne na nohu.. som zvedava, co s tym spravi prechadzka vonku v teniskach.. No uz pocujem maleho, idem k nemu, pa zatial

luludi
20. apr 2011

@maxara 😀 😀 😀 srandicky, srandicky 🙂

miki060707
20. apr 2011

@kafoditka vau, zlomiť si malíček, ja keď zakopnem o postel s maličkom, to je dobrá bolesť, ešte ho mať aj zlomený, juuuj, dufam, že to prejde..

prajem krásny dnik

a
@luludi ja mam tiež nazvyš sto kil, môžem DAROVAŤ
@vierkaha vôbec nevadi, že si dala kravské mlieko, niekto dáva oveľa skôr, ked mam mať dieťa alergiu, tak sa ti aspon prejavi skôr, ja som dávala dcére od 15 m. kravské mlieko, niekto oveľa skôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre