Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
25. apr 2011

ahojte maminky 🙂 chceme vam so sandrickou popriat krasny velkonocny pondelok. Sandricka uz je vonku na bicykliku, tak ja sa idem chytro dat do poriadku 🙂

tutifruti
25. apr 2011

Caute baby... Tak mi sme už na trikrát prezlečené.... 😀 Steny mokré.... Dorota dorevaná /šmykla sa na vode... ked utekala/.... Ja som mokrá najviac....lebo kupačom chodím otvárať.... 😅 Prvý krát totiž chodí kúpať aj náš tatík so Šimonkom.... 🙂 /Predtým vždy vítal kupačov on/
No ale o chvíľu sa chystáme na turistiku do Roháčov... tak sa teším... .nie je tu síce super počasie, ale program si podľa neho nejak upravíme, pojdeme do skanzenu, alebo dačo vymyslíme.....

Tak vám prajem pekný dník..... 🙂

strasska
25. apr 2011

aj my zelame krasny velkonocny pondelok, Julka sa tohto roku zaobide bez vody, kedze v noci zacala teplotovat.
Teraz len dufam, ze sa zlutuju aj nad maminou 😉

zrzulka
25. apr 2011

...aj my zelame krasne sviatky vsetkym...ci skor uz posviatky 😉 my dnes bez vody ,sviatkujeme v nemocke....klasika....

zrzulka
25. apr 2011

@tutifruti tuti ty si z oravy ze jo???? kam sa oplati ist kuknut? daj nejake tipy kam chodite s detiskami.... 😉

katarina7777
25. apr 2011

caute baby,aj my sme chori, vecer sme boli s malym na pohotovosti a vyfasovali sme antibiotika, inak sluzbu mal ten co na vianoce.... baby uzite si polievacku... tu sa nepolieva . 😉

bambola
25. apr 2011

Dobre ranko,

neznasam tieto tradicie a tak som stastna, ze sa mi vode dari uz sest rokov vyhnut 😉 a nastastie ani mm nezdiela nadsenie z vody a korbaca 😎 pre nas je velka noc fajn lebo mame predlzeny vikend 😀
mm este spi lebo siel spat az o pol 6 😠 ja sa s malou chystam do teska tak snad nas nikto neobleje 😀
mala sa mi tu hra na doktorku- vytiahla zo suflika doktorske masky a teraz ich zuzle 😀 dnes dame zase nejaky pekny vyletik aj ked pocko nieje najslnecnejsie ale nie je zima 🙂

inac uz som kupila konecne aj opalovaci krem a nakoniec Baby seba med 50+ 😉

bambola
25. apr 2011

@zrzulka a vy co tam? s miskou? snad nebudete dlho 😒

macik27
25. apr 2011

ahojte dievčatá prajem vám krásnu oblievačku veľa šibačov ale samozrejme len tak decentne 😀 my už máme prvého kupača za sebou..susedovie chlapčisko sa k nám prišlo vyblázniť tak som ho zrušila hneď medzi dverami že opatrne lebo malá teplotuje od včera a nechce sa mi veriť že zo zúbkov ☹ tak nás len tak mierne vyšibal nabalila som mu kindervajco a pa pa...ešte čakáme dedka a tým sa naša veľká noc skončila ale vôbec mi to neprekáža lebo tiež sa cítim nejako na figu...moje kuriatko mrnká v postielke taká je unavená a nedá sa jej spinkať tak ju idem trošku ponosiť a pomojkať a hádam zaspinká

mirka285
25. apr 2011

ahojte..tak ja uz som pooblievana 🙂
@bambola tiez nemam rada ked mam vsetko mokre v byte,ale Velka noc je najvacsi krestansky sviatok,takze mam voci nemu respekt...prajem vsetkym chorym detickam aby sa co najskor uzdravili 🙂

bambola
25. apr 2011

@mirka285 miri vsak ja mam tiez respekt 🙂 ako dieta som chodievala s babkou do kostola a aj svatit jedlo a tak 🙂 a brat sa za nas pomodlil aj vcera a siel aj dnes 😀
ale inac oblievanie a sibanie boli uz pred kristom a su to pohanske zvyky 😉

denisse
25. apr 2011

ahojte ...
vsetkym prajem nech dnesny den preziju v pohode 😉

my sa mame nejak divne, posledne dva vecery mi barunka horsie zaspava, aj horsie spi, stale sa prehadzuje, vcera sa po hodine zobudila s revom .. tak neviem, ci brucho (ze som pojedla vselico velkonocne, alebo co) alebo zeby dalsie zuby? no neviem ... aj vonku v kociari len mravci a kvika ... no ale nevadi, snad to je len docasne 😉
ani ju nebavi robit, co sa uz naucila a odmieta ukazat papa, jezka a taaak 😒

ale co ma trapi viac ... zacina ma dost znepokojovat, ze velmi pribera ... a mne sa nezda, ze by nejak extremne vela jedla, posledne dni prikrmy zase velmi nechce ... a aj napriek tomu pribera ... a k tomu si este stale nesadla .. sice robi viditelne pokroky, akoze sa snazi postavit pri nabytku na kolena a na nozicky, cim dalej tym je stabilnejsia na boku, uz sa len jednou rukou podopiera, ale stale si nesadla, nestvornozkuje, len sa plazi ... a to v kombinacii s jej vahou ma trapi ... stale dufam, ze je to vsetko ok, ale dnes mam taku naladu, ze ma to znepokojuje 😖

ale nasla som svoj dennik zo strednej, tak som sa aspon pobavila, miestami az hanbila, co som to tam pisala .. pubertalne texty 😀

monline
25. apr 2011

@denisse podľa mňa sa obávaš zbytočne, to, že si nesadne a nelozí- niektoré deti to nerobia, začnú s tým až neskôr..a hlavne, ak je bacuľka, podstatné je, že sa snaží..neboj, určite je v poriadku....
mohla by si nám sem odcitovať nejaký úryvok z denníka 😀

@zrzulka dúfam, že sa Miške polepší a čoskoro sa vráti domov 🙂

Dnes šiel Danielko prvýkrát šibať (muž sa rozhodol ísť aj k príbuzným, ktorí ho ešte nevideli- nestihli prísť pozrieť, akože natruc k nim šiel),..ja som doma zatiaľ upiekla koláčik, kúpači chodia len z najbližšej rodiny, lebo Nika je v Pezinku, tak partia jej kamošov neprišla..teraz malý spinká a ja si idem uvariť kávu

denisse
25. apr 2011

@zrzulka
drzte sa, nech je miska co najrychlejsie ok ...
segru s ninou uz dnes pustaju z nemocky ...

@monline
ked najdem nejaku pasaz, o ktoru sa stoji za to podelit, tak napisem ... 😀
inak ja sa bezne neznepokojujem, len obcas ma to tak napadne, ze ci je to ok ... a mam taky den plny pochybnosti a potom je to zase ok ... 😒

tinaki1275
25. apr 2011

@zrzulka @katarina7777 dufam ze budete rychlo zdravi ...
@denisse tiez si myslim ako @monline ze sa nemas coho obavat..baculate deticky sa rozhybavaju trosku neskor..a hlavne ona sa pokusa a to je podstatne.. 😉
@mirka285 @bambola tak mi mm definitivne zrusil tu loolu a dala som mu za pravdu 😒 vcera sme jednu videli a bavili sa s ludmi co ju mali ,je sice super kvalitna ,stabilna krasna ale tazka a dost velka.... 😒 oni ju mali ako trojkombinaciu ..-11 kg je na golfac a si fakt vela..aj ta ani mi povedala ked videla nas buzz ze nevidi dovod na co kupovat skoro rovnaky kociar..maju rozdiel 3kg ..tak som nejaka rozcarovana lebo som chcela uz tento tyzden objednat..druhy co som mala ako favorita -inglesinu zippy ma ten isty problem 11,4 kg..fakt je ze ja chcem nieco lahsie nemeniem nahanat leiu a tahat este tazky kociar k tomu ..takze podla mm maximum 8,5 kg ..a je mu jednokolko bude stat...problem je ze mi tu nemozme ziadne vidiet ,obchodov z kociarmi je tu malo ,,musela by som ist do aTEN a na to nemame cas . uvazujeme o oboch variantach co mate vy dve...som z toho na nervy ...tak radte.. ☹

karinnka
25. apr 2011

Krasny pondelok🙂Ja velku noc neslavim,pre nas je to predlzeny vikend 😉 Polovicka ma trochu akoze oleje a tam to konci 😀 Cele dni sa poflakujeme vonku 🙂

katarina7777
25. apr 2011

@tinaki1275 dufam ze sa aj tebe rychlo polepsi... co sa tyka golfaca aj ja mam maclaren a nemozem sa stazovat a to som uz aj 2x sama s leom absolvovala let na slovensko a v pohode... ved bambi ti popise detailnejsie 😉

zuzik1983
25. apr 2011

Ahojte,u nas ja to tak,ze rano ma manzel trosku pooblieval a poobede sa stretame cela rodina spolu,takze ked sa mala zobudi vyrazame 🙂

zrzulka
25. apr 2011

@denisse prisli sme ich vystriedat:O))) a ako ? segra tam bola s nou?tiez asi boli na chirurgii ze jo?

aalexis007
25. apr 2011

Ahojte

Do čoho robíte UM??? Treba dojčenskú vodu Lucku úplne neperlivú prevárať???

tinaki1275
25. apr 2011

@aalexis007 ja robim do obycajnej z vodovodu prevarenej...

tinaki1275
25. apr 2011

@katarina7777 Kati ty mas ktory model..ten xlr? aku ma vahu ...somz toho jelen na kazdej stranke mi to dava ine udaje.. 😒

katarina7777
25. apr 2011

@tinaki1275 nie ja mam quest jak bambola, ten xlr je prilis velky, quest je tak akurat a vazi 5,5 kg

bgyvmgtyhu78iuulkm7p8u9j .... leo vas pozdravuje 😀

tinaki1275
25. apr 2011

@katarina7777 dakujeme za pozdrav😀 ...vahu ma super ten quest ,mne sa ale zda taky ako pre babiky 🙂 primaly..nie zeby som potrebovala pre Leiu velky ,ona ma len 8,5 kg..ale tym ze som pozerala tie vacsie modely som teraz nejako tym ovplyvnena ..

katarina7777
25. apr 2011

@tinaki1275 ten xlr ti bude po bradu... je obrovsky, tam sa zmesti aj 5 rocne dieta, podla mna uz na dalsi rok nasich drobcov v golfaci nic neudrzi lebo budu chcet behat, a vlacit so sebou velke hebedo len kvoli tomu ze mozno ti mala zaspi sa ti nebude chciet... ale samozrejme vsetko zavisi na co planujes golfac pouzivat 😉

kafoditka
25. apr 2011

Caute kocky, pooblievane? vysibane?? 😉 Bola som s malym na spacirke pri Strkovci a potom pozriet mm v praci, dala som si fajnove hubove tagliatele s parmezanom a spokojna sla domov 😀 baby dnes som varila malemu na obed maso, zamiak, mrkvu a kalerab a to by ste mali pocut, ako rachoti z toho kalerabu 😕 😀 aspon ho brusko boliet nebude..
@tinaki1275 vyberas golfac? ja suhlasim s Katkoiu, xlr je ozaj velky golfac a pre nas nizke baby tym duplom...

maxara
25. apr 2011

Caute baby
Tak ja mam velku pardubicku upratovaciu uspesne za sebou. Ninka to asi tusila, vstala o pol 6tej a ja s nou. Isla som spat o pol noci, lebo k nam prisiel kamarat z Prahy vecer. Ale kedze u nas spal, tak som sa dohodla, ze my pokecame rano a on popije vcera vecer s mm. Rano uplne vyKaOvana som zacala upratovat.. baby ja som majster sveta, za dve hodiny som komplet vygruntovala (a to nijak povrchne) komplet kupelku, zachod, predsien, obyvacku pred telkou, jedalen vratanie prestretia obrusa a tabule.. a teda ze pili, tak tu nebol ani len bezny neporiadok, ale bordel jak po vybuchu.. Ostala mi len Ninkina obyvka s leharom a kuchyna. Tak v tomto stadiu som rychlo zacala robit misu (udeninky na nu aranzujem spolu so zeleninou), mala som ju za pol hodinu aj s nakrajanim ingrediencii.. akoze... som na seba pysna. Medzitym mi doprala pracka, tu som vyvesala a ked som dokrajala na krajaci, uspavala som este Ninku. Takze proste som borec. Akurat som pozametala a mm doumyvaval podlahy, ked zazvonili nasi, s nasou novou rakuskou posilou, co strasne chcel vidiet ako to na Slovensku chodi, tak mu to oco predviedol na mne, samozrejme vratane momentu prekvapenia v podobe deci studenej vody (uz ma neoblial asi 5 rokov, len trosku pre zdravie posibal). U nas sa teda viac sibe a aj to len symbolicky a po nohach a potom kazdy vytiahne manzelkin najhorsi parfem (draha? ktory parfem si mozem zobrat na sibanie? aaaa vezmi si tento..- takze sa uz necudujem, preco kazdy vytiahne taky tchori klenot) a nastrieka pomerne hojne. Voda bola skor, ked sme boli decka.. vtedy aj vana nas neminula 😠 .. Takze preto som aj tentokrat ostala zaskocena. A u mm sa vobec voda neriesi, tiez len korbac a vonavka. Dokonca mm bratranec ma namiesto sibania vcera pomasiroval 😀 ..
No a potom uz len sused prisiel, ktory vzdy chodi tak, ze poobede, aby si s mm mohli riadne lupnut. Ale dnes mal nejak naponahlo. Takze o 15tej som vsetkych vyprevadila a spolu s prichodom burky som isla ulozit Ninku so mnou do spalne a schrupli sme si hodinku 😵 Predchvilou mi Misko priniesol medailu za vyhru vo velkej upratovacej pardubickej, moje milovane ruske pikolko. Teraz som taka spokojna, lebo dufam, ze sa najblizsi tyzden nebudem musiet nikam zdvihnut z kresla, nic nevarim, neupratujem..
PS: Moja sestra, ktora ked k nej prideme nas pohosti takmer vzdy rozkom na kolieska natretym s cesnakovou natierkou alebo rozkom vo vajci z ranajok, sa velmi podivene opytala, co mam k tej misy, aku prilohu.. vraj ci len tie zapecene bagetky alebo aj nejaky majonezovy salat, tatarku alebo take nieco.. A zatvarila sa priam znechutene, ze mame len pecivo (3 druhy sunky, salam, klobasa, syr, vajicko a vela zeleniny bolo na mise), kecup, horcicu, natierku z medvedieho cesnaku, chilli pastu.. a ine debiliny. 😒

bambola
25. apr 2011

@tinaki1275 mati to je tazko 🙂 ja som velmi spokojna s maclarenom questom a tiez sa mi zda xt a xlr ako tank, ked sa pozries v teme o maclarenoch tak jedna pani co byva v US ma XT ale len zato, ze byva niekde kde je stale teplo a pouziva ho uz od narodenia (lebo sa da dat do leziacej polohy) mne sa mala vyspi aj v takom sklone ako sa da dat quest (je to zhruba taky sklon ako keby spala vo vajci) a presne ako pise katka, o rok uz decka budu chciet behat a preto ti je lepsi mensi kocik, navyse u vas ani sneh nebyva (ak hej tak minimum) tak isto mozes pouzivat aj celorocne.
a ci maclaren alebo pp? tak to neviem lebo aj ja ti poviem, ze som spokojna aj mirka 😀 najlepsie keby si si vyskusala ale ked vravis ze nemas kde 😒
neviem ako pp , vsak mirka napise, ale k maclarenu isto treba dokupit este clonu alebo slnecnik. ja mam slnecnik a zatial si pochvalujem 🙂

maxara
25. apr 2011

@tinaki1275 pocuj, ja som riesila toto co ty.. ze som omrkla golface a stale som si nebola ista, stale len som pozerala, ze tento ma toto a tento ma aj toto a toto.. ALE! Potom som sa vzdy vratila k tomu, ze mam predsa sportiak, tak podla toho, co chcem robit s tym kocikom, podla toho si vezmem bud sportiak alebo golfac. Takze som sa nakoniec vratila k tomu, ze vyslovene nepotrebujem golfac taky vacsi, ze namiesto sportiaka, ale staci mi fakt ozaj lahky dazdnik, ktory sa mi uzky zmesti do auta a kedykolvek ho rozprestrem a Nina si tam sadne, lahne, pospi si a bude mat striesku. Moj toto vsetko splna a je tiez super. Ma aj velke kolieska a ja som spokofon 😉 Tak ty asi halucinujes, lebo nevies, co mas vybrat.. ale fakt kupuj iba podla toho, ci uz buzz vobec nechces pouzivat (potom vezmi nieco sirsie vacsie pohodlnejsie ako je napr ta inglesina zippy) alebo chces ho pouzivat a mat ozis taky lahky prilezitostny kocik v zalohe na rychle presuny (napr inglesina trip) . Schvalne som dala tieto dva tipy/typy , lebo na nich je pekne vidno ten rozdiel, co pisem. 😉

maxara
25. apr 2011

@tutifruti a ty si daj uz konecne fotku draha 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre