Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
3. júl 2011

@katty17 Kati a vam sa ako pritrafila ta Kreta? To je skoda, ze vam to nevyslo ☹ rychlo sa uzdravte..

mirka285
3. júl 2011

@katty17 Kati ved toto iste aj mne povedali,oni to nechcu operovat 😠 lenze ja to mam uz fakt zle,a Gabo mi povedal,ze pekne pojdem aj na sukromnu kliniku,nech mi to zoperuju,lebo vidi ako trpim ☹ a nemozte ist na dovcu neskorsie?

maxara
3. júl 2011

@mirka285 no tak moze sa stat, ze si mozno nieco pokombinovala.. niekedy staci malo a podrazdis hada bosou nohou.. ale snad to nebudu kamene.. 😔 aj si mala taku koliku, ze si az dychat nemohla? ci len tak akoby ta tlacil?
A ta tu zilu co vtedy F povedal? Uz si nepamatam.. povedal, ze ked sa to nezlepsi, tak operacia?

@katty17 Kati, tak mozno potrebuje nejaky popud k tomu chodeniu.. ja viem, ze sa hovori, ze nechaj ju samu, ale ked jej to dlhsie trva, tak jej mozno treba trosku ukazat, ze sa da stat pri nabytku, daj jej hracky na gauc a postav ju k nemu, nech ich vidi a nech sa snazi za nimi natahovat
A ono zas take neurologicke vysetrenie nie je naskodu 😉 a neboj, pojdete inokedy, chori by ste si to aj tak neuzili

maxara
3. júl 2011

@mirka285 ja som lezala s jednou babou na izbe, co jej zilu operovali, ked mne slepak.. 😔 ona to mala naozaj strasne, co popisovala.. ale dr jej povedal, ze chvilku to este bude boliet a potom bude mat ritku ako Ornela Mutti 😉 aby sa jej to zahojilo, tak mala v zadku nieco ako spulku z hajzlaku, ale vravela, ze je to v pohode a vzdy lepsie ako to, co zazivala na wecku

mirka285
3. júl 2011

@maxara nastastie ma len tlacil, prave ze som aj malo jedla cez den,vecer som supla flasu vina,tak som si ho asi podrazdila,no dufam,ze s tym nebudem mat nejake problemy,prvykrat sa mi to stalo teraz ☹ no a F povedal to iste,ze oni to nechcu operovat ☹ ale ja si to budem musiet dat ak sa to nezlepsi ☹ pocuj Peti a ake boli ceny v Chorvatsku?

maxara
3. júl 2011

@mirka285 jaaj a to bolo velmi davno, takze odvtedy uz maju aj lepsie techniky, aj lepsie masticky a cipky.. takze ta operacia nemusi byt ozaj zly napad.. a radsej teraz ako ked si este potrpis 15 rokov a potom to budes mat take desne, ze aj tak ti to budu musiet robit a este ti spustia narkozou nejaku demenciu 😒

maxara
3. júl 2011

@mirka285 tak asi len bol trosku zlaknuty ten zlcnik, ze co to 🙂 v pohode, neboj, to sa stava..
tu babu operovali na Antolskej, tak mozno tam s tym problem nemaju.
A ceny coho napr? Vsetkeho?
tak ubytko v apartmane v sukromi sa pohybuje v sezone okolo 60-80e za noc pre 4+1 dieta (my sme mali za 40, michal zjednal, ale mimosezony). Ceny potravin v obchode priblizne ako u nas, trosku drahsie, ale nie o moc. Ceny oblecenia a topanok a takych veci podla mna drahsie, hlavne co som si vsimla v takom hypermarkete ako je u nas napr tesco, tak veci asi takej kvality ako u nas v tescu boli drahsie, ale tiez nie o moc,, akoze za tu ich cenu by som si to ja v tescu nekupila, asi tak.. a na plazi za tri kavy a tri piva sme zaplatili asi ako za pol vecere pre styroch aj s pitivom v meste. Taka vecera bezne vysla na cca 200-250 kun, podla toho kto co.. jedno euro je 7,2 kuny

katty17
3. júl 2011

@kafoditka - domi k tej krete sme prisli ani neviem ako. chceli sme ist niekam partia k moru . najskor sme mali ist do chorvatska , potom talianska a nakoniec sme si povedali ze cosi najdeme ako last minute. a aj nasli. takze dnes vsetci odleteli a my ostali at home ☹
@mirka285 - miri tento termin nam na dovcu vyhovoval lebo je tam aj volno tento tyzden a aj risimu v praci to sedelo. a kamosi uz teda dnes sli. cize uz na dalsiu nepojdu. nevadi, budeme toto leto u nasich na zahrade sa clapotat. alebo este by som zasla par krat do lipotu ci ako sa to v tom madarsku vola.
boli ste tam uz niektora? vraj je to tam paradne pre deti.
@maxara - praveze jej davam uz na stol, sedacku, nabytok cokolvek. nacahuje sa za tym. da sa na kolienka a tam to skonci....

maxara
3. júl 2011

@katty17 no ak ich z kolienok dociahne, tak jej to staci.. skus ju ty postavit na nozky.. alebo sa daj na gauc do polosedu pololahu a ju si postav na brucho a skacte skace zaba.. ine ti uz neporadim asi 😒

mirka285
3. júl 2011

@katty17 no tak to je veu skoda,ale mozno sa v septembri nejaka dovca pritrafi,co vies 😉
@maxara no tak take ceny boli aj pred dvoma rokmi...a inak ja mam rada v Corvatsku aj tie betonove platne,a velke kamene,vtedy je tam krasna cista voda..normalne by som hned niekam do tepluck isla,ked vidim vonku to pocasie 😕
@katty17 v Lipote som nebola,pocula som,ze je tam fajn a nie je to tam este takzaplavene slovakmi ako v Heinburgu alebo Brucku...

katty17
3. júl 2011

@mirka285 - miri a baby, nevybehneme niekedy do toho Lipotu v lete? 😉 boze ja by som tak niekam uz slaaaaaaaaa !!! 🙂

mirka285
3. júl 2011

@katty17 ved mozme,mali by sme Gaba zobrat,ja neviem po madarsky 😀 baby my uvazujeme,zeby sme mozno isli v septembri na Cyprus,neviete ako dlho sa tam leti??ja to neviem nikde najst 😕

katty17
3. júl 2011

@mirka285 - miri dlzka letu na cyprus je cca 3 a pol hodiny.

maxara
3. júl 2011

@mirka285 ja tiez, tam sa dalo fajn vykvasit.. a tu boli tie platne tak pekne umiestnene, ze spajali tu kamenistu plaz s pristavom v podstate, kde bola hlbsia voda a teda zo zaciatku sa pri tych platniach aj dalo pekne pozvolne vchadzat akoby okolo nich a az tam dalej boli take platne, ze so schodikmi do vody.. celkovo to mali tam vo Vodicicach krasne upravene.. a cistunke, vsetko, ulice, zachody v meste, plaze, aj more. Dokonca aj jezovia boli vyzbierani na tychto "obyvanych" plazach. Ani cek proti. Akurat ze ja mam stale nejaky blok proti Chorvatsku a hoci fakt nemam co, okrem studenej vody (co som ale teda cakala) vytknut, tak aj tak tam najblizsich 5 rokov nechcem ist 😒 neviem preco..

mirka285
3. júl 2011

hm,to je o hodinu dlhsie ako do Tunisu 😒 co s mojim dietatom,no neviem,neviem 😔
@maxara ja mam rada Chorvatsko,mne vadi skor to,ze clovek musi mat stastie aby chytil dobre pocko,a mna by drblo kebyze dojdem na dovcu a ochladi sa alebo prsi ☹

noemarta
3. júl 2011

ahojte holky,
akurat sme sa naobedovali, moj mm sa isiel pokusit nelu ulozit, tak som zvedava 😕 😕 akoooo, ona by furt spala... pritom v noci... ako tato bola strasna, furt bola hore....
A ja sa od vcera vecera necitim naj sam super.... nejak citim mocak.... asi som ho zakrikla.... ☹ ☹ ☹ takze robim vsetko mozne, aby sa to nezhorsilo....lebo ak nabehnem na antibiotika, nela skoncila s ceckom a neviem si predstavit tie noci..... 😕 😔
@katty17 Sandra je sikovna, nemyslim si ze ma slabe nozicky, podla mna je taka lenivsia v tomto.... ale ved chod k neurologovi,a budes spokojna, ked to budes pocut aj od nej.
Skore uzdravenie vam prajem vsetkym.
@mirka285 nebola som u nej, jej mm bol na prechadzke s malym a dobehol na chvilu k nam. ty mas tiez "pekne" chvilky za sebou z vikendu..... ☹ jedno lepsie nez druhe....
Babyyy, tak v piatok sme boli trosku shopingovat, lebo preeesne som to vedela, moj mm ma zobral po obchodoch, aby som si nieco vybrala co chcem.... 😒 Taaak ale boli sme uspesny, a jaaaa spokojnaaa !!!!
Poobede vybehneme asi k nasim, ved co budeme doma..... a von nehrozi....

katty17
3. júl 2011

@noemarta - maci aspon sa pochval co si nakupila? 😉

mirka285
3. júl 2011

@noemarta tak uspesne ste nakupili,supis 🙂 ja dnes dobry obedik varim,slepaciu polievku,Gabov mama nam nabalila kacku,este aj kura som upiekla,udusila kyslu kapustu a knedlu 😝 vyhladovana som jak hovado co ma ten zlcnik bolel

noemarta
3. júl 2011

@mirka285 a to ty mozes na ten zlcnik takyto vydatny obed, aby si nemala dalsi zachvat.... 😒
vybrala som si krasne sportove hodinky od adidasu, oblecko a retiazku taku hrubsiu so swarovskim srdieckom. 😉 takze ja som spokojna!!
Si predstavte, ze ti moji zaspali obaja, tak ja idem robit papiere, zatim packo.

robika
3. júl 2011

Ahojte, tak vcera sme mali velku Filipkovu oslavu 🙂
takze som sa vcera cely den nezastavila, lebo stale ktosi chodil, lebo samozrejme nemohli prist vsetci naraz, tak som nerobila nic ine, iba chystala a spratavala 😒
Filipko bol ukazkovy, ziadne place, kazdeho zabaval, no ako velkac 🙂
do torty sa ako oslavenec pustil ako prvy 😀

robika
3. júl 2011

a este ideme k starym rodicom, ktory neprisli, lebo sa svokra s nimi nerozpava, takze nas caka dalsia torta 😀

bambola
3. júl 2011

@robika vyzerate spokojni 🙂 super, ze oslava vysla. na tvoja svokra tusim bojuje na vsetkych frontoch 😀 😉

vonku prsiiiiiii, potvorka zaspala, ked sa zobudi a naje skocime asi do ikey a avionu, potrebujem nejake veci a aj malu zobrat mimo byt a inde sa aj tak neda 🙄

bambola
3. júl 2011

@kafoditka domi teraz som kukala tie vina ocenene 🙂 pise sa , ze to vyherne mrva a stanko budu predavat az v auguste, keby som ho chcela kupit tak kde?a bude sa dat vobec? nevybrakuju ho hned restiky?

mirka285
3. júl 2011

@noemarta noo uspesne nakupy,vlastne vsetko co si chcela 🙂 a vsak ja som si len polievku a zeleninu dala,co si,kacku v ziadnom pripade 😒
@robika super,zlati ste a svokra nech si trhne...
@bambola aj tu prsi,Linda spi uz dve hodky,dnes to vidim na papucovu kulturu u nas doma.

denisse
3. júl 2011

ahojte ...

@katty17
a sandra ti lezie po styroch a vie sa na zemi pekne posadit? to si myslim, ze je v roku este stale postacujuce, aj ked sa nestavia na nozky ... nasa barunka zase robila veci v nejakom cudnom poradi, dr nas chcela poslat na rehabku, ale potom povedala, ze jej este da cas ... ona sa nam najprv plazila, potom sa z toho rovno postavila v postielke a za par dni aj pri inom nabytku, z toho stoja si vedela sadnut ale na zemi inak nie a az teraz posledne snad dva tyzdne stvornozkuje a zo styroch si pekne na zemi sada ... pri nabytku stoji, ale nechodi okolo neho, resp, velmi malo bocnych krokov a ked ju vezmem za ruky, ci by nerobila kroky, tak sa zvali ako vrece a sadne si na zem .... a pohybuje sa radsej svojim stylom .. bud plazenim, alebo po styroch , zalezi od povrchu .... takze podla mna sa netrap, sice k tej neurologicke chod, ale urcite je mala ok, len jej ten pohyb co ma, zatial staci ...

denisse
3. júl 2011

@robika
zlati ste, tak super, ze oslava dobre dopadla a ze maly bol v pohode, on to tusil, ze cely ten humbuk je kvoli nemu 😀

bambola
3. júl 2011

@mirka285 u nas zachrnel uz aj andrej 😀 tak este sa uvidi ako sa mu bude chciet mimo dom, hlavne ked treba aj do auta prebehnut po vonku 😀

bambola
3. júl 2011

@katty17 kati pedina ti isto ukazovala tu jej mudru tabulku co ma na stene 😠 kasli na to. chodte k neurologicke pre pokoj duse. inac vas mozno posle neurologicka aj na nejaku rehabku ale to asi skorej zo zvyku, tak ju skus skorej presvedcit, ze nech da malej este cas, ze ju budes doma podnecovat a tak 🙂 a ze sa dojdete ukazat za, cojaviem, mesiac 😉 no tak je trosku pohodlnejsia a co 😉 este sa nachodi a nabeha v zivote dost 😀 a mozno to je tak, ze pozoruje a potom sa jeden den chyti nabytku a o tyzden uz bude chodit 😉 vela je takych pripadov, ze jednu fazu preskoci alebo ju ma uplne minimalnu.

napriklad andrejov kolega ma syna asi o dva tyzdne starsieho ako nasa mata a ked ona zacala lozit a pomaly sa stavat a liepat po nas tak ten maly este len lezal a ani sa mu moc nechcelo pohnut. teraz nasa chodi za rucky a kolegov syn uz chodi sam 😉

kafoditka
3. júl 2011

Cafte, tak sme uz doma, eurovea vybavena raz dva, si predstavte, ze maly mi tam zasa zaspal 😕 a to bol hore 1,5 hodiny, asi ho to pocasie zmohlo... nakupili sme uspesne, este aj malemu som kupila zopar bodyniek v H&M mali vypredaje po 3,50 🙂 baby @mirka285 @noemarta pekne saticky pre vase kocky som videla v Debenhamse a klasika v Nexte, len tam po zlavach ani chyru 😒
@bambola Mati ja si myslim, ze tie vina maju uz teraz rezervovane restiky a gastronomicke siete, ved to ruzove co vyhral tento rok (ci minuly?) este ani naflaskovane nemal a uz bolo predane 😒 este sa mozem opytat v tej vinoteke na Hraniciaroch ci nahodou neobjednali par flias, kedze tam maju zastupenie vin od Mrva&Stanku, ale pochybujem...

kafoditka
3. júl 2011

@adelaine @katarina7777 obom vasim drobcom prajem k prvym narodeninkam vela zdravicka, aby vam len radost robili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre