Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maaja
1. mar 2010

jaaaj, ale som chcela k tomu tvrdnutiu - na to ze som druhy krat tehotka - neviem naisto co je to tvrdnutie ... to je taky pocit ze niekedy si myslim ze babo sa celou silou akoby oprelo chrbtom o moje brucho ??? proste taky ozaj poizit stvrdnutia, napnutia alebo co ... lebo obcas sa mi to stava ☹

katkaking
1. mar 2010

maxi, no konecne, uz si nam tu dnes chybala..."super" den si mala...gratulujem ze je vse ok...len tak dalej!
...a to tu uz nikto nie je? co uz vsetci chrnite? 😖
...dugy, ti si asi uzivas medove tyzdne...ked na nas kasles...ale uzi si ich teraz, ked sa malinke narodi, nebude casu... 😉

maxara
1. mar 2010

katka veru super... ale aby som mu (tomu dnu) nekrivdila, tak "super" to bolo len do 12tej, potom som plachla na gyndu a tam len super spravy, potom domov a s mm sme isli von, aj so psami, potom lahodny bylinkovy kupel, nadherne vonavy, stihla som aj tutu mutu 😉 aj panelak a este aj konika... no nakoniec sa z toho stal uuuplne vydareny vecer, hm? 😀 😀 😀

radulka77
1. mar 2010

maxi kolegyna nie je náhodou stará dievka? keď sa tak správa k tebe 😠
no ja browsujem net a robím si prehlad v kočíkoch ☹ ale za chvíľku to zabalím a pôjdem spať..

maxara
1. mar 2010

radulka - kolegyna je iba stara p..a (pardon), ma dve dcery, dve vnucata... no ale cely zivot robi najvacsie intrigy, ake som kedy zazila... boooze, ved ja som robila na urade, medzi tetami, takymi klasika starymi strukturami, ze padla a odchod... ziadne pohnutie prsta naviac a na chodbe pri preberani receptov podchvilou prehodili, ze maju tolko roboty,ze nevedia kedy to stihnu 🙂 , ale aspon sa starali o seba a ked o niekoho, tak to bolo o tom, ze nie kazdy si sadne s kazdym.. a to nas tam bolo 60 zien a 3 muzi... ale toto som nikdy nezazila... a neprajem to zazit ani jednej z vas, uprimne...

lucka_o
1. mar 2010

maja presne ten pocit som myslela....je to dost cudne...

inak toto som dnes objednala:
http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=18...

radulka77
1. mar 2010

maxi to ti verím.. niektorí ľudia sú proste.. no aj takí musia byť asi 😖 našťastie už ju často neuvidíš nie? treba predýchať lebo ti nestojí za ten tlak 😉
no ja idem dobrú nocku

sunnygirl
2. mar 2010

ahojte bábiky,
tak dnes preberám štafetu po RADULKE77 no a MOJALILI a DUGYNA stúpili na zmyzík................. 😀 😀 😀

Vítam nové tehuľky, neviem neviem, či MAXI bude stačiť celý koník na náš zoznam do júla..... 😎

Ja idem dne o desiatej do poradne, tak dúfam, že to bude Okej. Ráno som sa nezabudla vycikať do flaštičky... 😅 , tak som hrdá....no o štvrtej ráno, lebo som už nezaspala a už tlačím do hlavy predraňajky. Tak mi prosím držte palčeky. Beriem aj manžela na UTZ, šete nebol, tak poprosím Dr.

Chcela som sa vás opýtať, už mamičiek, včera som bola kuknúť v jednom obchode s detský oblečení, boli sme kukať s mm kočíky, vaničky a tak.......... a bola tam veľmi ochotná pani, (robí v jednom obchodnom dome s mm), tak nám poprezrádzala veci, čo iným zákazníčkam nie. No a pýtala som sa na plienky, tie ma najviac zaujímali, omakala som si ich, ja som totižto rozhodnutá doma dávať látkové plienky a jednorázové keď niekam pôjdeme. No ona ma prekvapila s tým že to vraj už nie sú také savé plienky ako bývali a že sa už teraz dávajú len na jednorázovky, tak mi poraďte z vlastných skúseností 😉 Ja by som ozaj chcela aspoň zo začiatku dávať látkové plienky a ortopedické nohavičky.

MAXARA
veľa síl pri každom stretnutí s tvojou kolegyňou, "príjemná pani je to"............. a pohodu 😎

Prajem vám pekné písanie a čítanie............ 🙂

liluu
2. mar 2010

Ahojte dievčatá tak sa vám hlásim po týždni u mamičky.Už som mala aj absťáky kvôli Vám. Ale ste toho popísali 🙂. krááásne. 90 strán????? Ci pána... To nemám šancu doštudovať.

Cvrčko ma už krásne kopká 😀 myslím, že si s ním ešte užijem.

karinnka
2. mar 2010

Ahojte,tak oacka,maxara ja som Vas predbehla 😉 mam 125cm cez brusko 😉
Vidim,ze su tu zase nove tvare,tak vitam....Pisete niekedy tolko,ze nestiham vobec reagovat....

Uz sa tesim na stvrtok ideme UTZ a snad uz budeme vediet co to bude 🙂 Uz chcem nakupovat ruzovuuuuu 😉 Dnes v Ke zase krasne svieti slniecko tak sa skocim prejst...Clovek ma hned vecsiu chut na vsetko 😉
Tak prajem pekny den... 🙂

kafoditka
2. mar 2010

Bre raaanko kocky! Slniecko nam krasne svieti, hned sa lepsie vstava 😉

Vcera vecer, ked sa moj manzel vratil z prace, mal nas maly taku radost v brusku, ze zacal neskutocnu kopanicu. To som este nezazila! Normalne mi nadskakovalo brusko, sem tam to az zabolelo a to mam placentu vpredu 😉
Uzasneee, chcem aby stale tak silno kopkal...

Co dnes porabate? Ja som este zaparkovana v posteli a davam si ranajky..

maxara
2. mar 2010

Ahojte babulky...
radulka, sunny moja kolegyne je uz piety rok na dochodku a nemohli sa jej nijako zbavit a potom som sa ja prihlasila, ze sa chcem zamestnat (ako bonus, moj otec tam bol pred odchodom do jeho dochodku veduci), odporucil ma samozrejme otec a riaditel ma zobral. Ale nastupila som na miesto po chalanovi, co sa stal veduci za mojho otca a otec tam uz nepracoval, odkedy som tam bola ja (teda uz asi dva mesiace). Cize som sipila komplikacie... Vdaka mne vyhodil riaditel jednu senilnu hlupanu a teraz ma opat zneuzil na vyhodenie aj tejto do dochodku (ta prva ma tak nenavidela, hned od prveho dna vedela, ze ma zobral preto, aby ju vyhodil, ale baby poviem vam objektivne, ze ta zena bola totalna hlupana, dotlacena svojou sestrou alias Vazneho sekretarkou a moj otec ju chcel vyhodit uz 13 rokov... 13 rokov jej mesacne strhaval premie, co nevedel, ako jej ma vysvetlit, co od nej chce... proste tupon, a kazdy kto ju pozna, to potvrdi). No a tato to nevie prezit a teraz sa vybujacieva na mne a kolegovi, lebo nevie presne ci ja alebo on za to mozeme... No ja viem, ze aj od riaditela je to nefer hra, komplikuje mi strasne zivot len kvoli tomu, ze je zbabely jej povedat, ze "taaaak moja zlata, chodte, uzite si dochodok, mam tu aj ine tlacenky, co sa chcu zamestnat... asi tak (sme statny podnik a tam je kazdy riaditel niekoho spoluziak a niekomu visi nejaku tu sluzbicku...). Cize ja, co som chcela len stabilny prijem a robotu, ktora ma bude bavit (ktora ma aj bavi navyse, keby nebolo mojho priatelskeho kolektivu), ziadne stresy, ziadne extremne citove zaangazovanie, som dostala velke hovno z toho, okrem tej roboty... som tam za najvacsiu cuuuzu, co chce kazdeho poslat do dochodku a urobi pre to vsetko a ja tam pri tom len chodim a niekto si furt o mna otiera hubu... skratka ked to uzavriem, moje iluzie o mojej praci v super kolektive sa rozplynuli ako prdy po mojej minulotyzdnovej zapche... ☹ som sklamana... strasne... navyse moj gynekolog mi vcera pohrozil, ze pojdem na rizikove, ked mi este raz na poradni nameria vysoky tlak, ktory som vcera mala nejak ze 168/96... povedal, nech si doma meriavam a ked raz budem mat spodny nad 100, tak adios na rizikove... Baby, a to som si odbehla z PNky len urobit uzavierku... dva tyzdne som bola doma a na kontrole u obvodaka som mala 125/80, tak ja neviem...

maxara
2. mar 2010

Sunny - tak ja dufam, ze sa ti babatko uz za necelych 20 minut ukaze a uz budes vediet, kto sa ti v brusku ukryva, tesim sa s tebou a cakam nove udaje do tabulky...
Karinnka samozrejme, pre teba plati to iste co pre sunny, ale az vo stvrtok, cize tento tyzden by sa nam to malo vyrazne naplnit v tej tabulke a ja cakaaaaam... a som rada, ze mas viac ako ja obvod 🙂
Kafko - to je supeeer, ja sa tesim, ked sa to aj mne zacne diat 🙂
ja tiez prave ranajkujem, Bas mi tu skuci, ze chce ist bezkat von, tak pekne je vonku... tak ich vyrazim oboch na dvor, nech si trosku pobezkaju... ja teraz tiez ranajkujem a pojdem asi trochu upratat a pozehlit... podlahy umyt..

oacka
2. mar 2010

ahojte, mne tu práve nejaké mladé ucho vy,mieňa merač vody a čudne pri tom vzdychá... 😀 😀 😀 😀 dúfam,že mi nevyhoddí do luftu byt.
karinnka,neverím, že máš viac ako ja! no veď neboj,ja ťa dobehnem!
maxi,inač aj ja to mám také rozliate na všetky strany, netrčí mi tak pekne tehotensky, asi to fakt bude baba. už si začínam všímať, že boky rastú, doteraz moc nerástli.
a maxi, s tými nervami pozor, lebo tvoje bábo keď sa narodí,hneď prefacká lekára! 😀 😀
moja zas podozrivo veľa kope a to tvrdnutie brucha mám presne aj ja. až akoby mi časť bruška zamrzla, a chodili tam mravce ,taký mám pocit. ale tu niekto písal, asi ronit, že to sú nejaké cvičné sťahy maternice, keď je to lokálne a netrvá to dlho.
máme krásne počasie, dnes vyrážam po sto rokoch do mesta!

oacka
2. mar 2010

karinnka, aký máte v dome výťah? ty si z jazeraa, nie? asi máte v bloku viac výťahov, čo? mne do nášho nevojde ani neonato. 😠

oacka
2. mar 2010

maxi, ja si myslím,že také kolegyne nájdeš v každej robote, netreba si to veľmi brať k srdcu. nech sa stará teta postaví na hlavu, šak ona len z toho čerpá chuť do života, že ťa môže zlostiť a ohovárať, tak nech... ty máš krajšie životné radosti. lebo vážne akurát zneppríjemníš deň bábätku a viac si nepomôžeš... prdkaj na ne! 😀

jaruska8
2. mar 2010

Ahojte baby, no tie výťahy sú katastrofa, keď si kúpim PPGT3, tak sa nám tam vojde len-len aj to len šikmo a so sklopenou rúčkou. Ale ešte som na tom dobre, lebo niektoré činžiaky u nás majú výťah na medzi poschodí a to by som už naozaj nezvládla. 😒 😒 A Ericica, ja pôjdem vyberať kočíky najprv do NZ, potom ak nič nenájdem, tak NR, ale PP by mali mať aj v NZ, ale to až koncom marca, teraz veľmi sa nechcem túlať, pre istotu. 😉

maxara
2. mar 2010

Oacka si ma pobavila... co ked ta chce to ucho nalakat, aby si mu "poasistovala"... ked tak vzdycha 😀 😀
no a dufam, ze babo nebude agresivne... ja som mu potom v aute vysvetlovala veci, preco to mamicku nahnevalo a tak a aj som sa zasmiala, ze ty voleee, to snad nie je pravda, mne sa sniva, ale nechcela som sa postipat, aby pre istotu babo nemalo nejaky flak 🙂 aj ked podla tychto reci by sa mi malo narodit jedno velke materske znamienko, uz som sa popalila, aj chrbat mi Misko masiroval pekne natvrdo, bezne zakopnem,a lebo zavadim o roh a to uz ani nehovorim, jak su moji psi zvyknuti skakat na mna od radosti. Baso sa odo mna odraza vsetkymi styrmi niekedy... kaskader

karinnka
2. mar 2010

Oacka no byvam na jazere a so vo veziaku,mame aj mensi aj nakladny vytah,ale ja byvam na prizemi takze mi je to jedno....prave som premerala kociar ale on je v najdlhsej casto dlhy 90cm....to by sa tI nezmestil?

maxara
2. mar 2010

oacka mas pravdu, len to sa neda len tak si povedat, ze prdim na teba... ona ma prepracovany system... a najhorsie je, ze ja mam iba tieto kolegyne (teda este jednu obdobnu) a tepleho kolegu... keby sme boli vacsi kolektiv, ze mam tam aspon jednu spriaznenu dusu... no ale kazdopadne, do konca marca (ona ma este 6 dni dovolenky a ja nastupim az 8. do roboty), cize nejakych 9 dni, z toho 4 tam nebudem, lebo idem k zubarovi, k lekarovi do NR a potom tie KE na dva dni... no myslim, ze tych 5 dni nejako znesiem 😀 😀 😀 som takaaaa stastnaaaaa. Tusim sa vam tu musim zdat ako riadna schizofrenicka... raz tak raz tak..

maxara
2. mar 2010

oacka a neda sa tam nejako polohovat rucka? alebo ju ma pretacaciu?

karinnka
2. mar 2010

Keby si chcela oacka ja by som kludne s mojim kociarokm skocila hore na Kvp a skusili by sme ci sa tam vopcha...Ja som pojazdna,takze kludne pouvazuj 😉

oacka
2. mar 2010

karinnka, ja som na nete vyzistila,že meria 105 cm, a náš výťah ma 100cm. ale aj pri tým 90cm, to je nanič, lebo už sa tam nevtrepem ja... nie, diky nerob si so mnou starosti, my tu máme vo vchode dve mamičky, pojdem sa ich opýtať,ako to ony riešia. a karinnka, dá sa tá rúčka nejako polohovať, čo spomína maxi?

oacka
2. mar 2010

nie maxi, nemáš žiadnu schízu, len sa už tešíš, že ti odpadne milá povinnosť vídať sa s tou život obohacujúcou pani. ja som asi väčší flegmatik, ale mám zas aj lepších kolegov, to je isté. ale neviem si predstaviť, že by nejaký kolega alebo kolegynka boli aj moji kamoši a stýkala by som sa s nimi mimo roboty, hoci je to bežné. ja to neviem, stále prácu oddeľujem od svojho súkromného sveta.

karinnka
2. mar 2010

oacka,ma polohovatelnu rucku,ale ta nejako pri polohovani neusetri miesto na dlzku...a kociarik nie je az tak siroky,takze myslim,ze trochu bokom by si sa zmestila 😉 ale skus sa opytat mamiciek v brane 😉

jaruska8
2. mar 2010

Oacka a ten kočík, čo si vybrala má otočné kolieska vpredu alebo je to trojkolka??? Lebo ten náš budeme musieť aj my vtrepať šikmo do výťahu.

oacka
2. mar 2010

je to trojkolka,jarus. a trojkolka nemá vpredu otočné koliesko? u nás sa našikmo do výťahu nevtrepem ani ja, nie to kočík! 😀 😀

maxara
2. mar 2010

oacka uff to mi odlahlo... v lete bola u nas v robote taka vysokoskolacka akoze na praxi, resp. dohodu a ona bola taka moja kolegyna, ktora bola zaroven spriaznena dusa a dokonca bola u nas kazdy druhy den na noc... strasne sme sa bavili, dokonca tak sme sa zblizili, ze doteraz si piseme a volame a navstevujeme sa. Ona je zo Strby a robi si doktoranturu v KE. Je to moje zlaticko... Tak az tak to nemusi prerast, to viem, ze sa stava malokedy... Ale take normalne vztahy, ze sa milo pozdravite a nikto mi nebude podrazat nohy... no skratka jeden tim. Iba tolko som chcela 😖

zuzik1983
2. mar 2010

ahojte

no my mame 2 vytahy a jeden z toho je taky vacsi nakladny,tak sa nebojim,ze by som sa s kocikom nezmestila,len ten vytah musi fungovat 🙂

jaruska8
2. mar 2010

Hej, môj vybraný má otočné, preto sa pýtam. Aha, takže by ste sa nevtrepali??? Škoda, lebo u nás to ja budem riešiť tak, no uvidím. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre