Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

stanka33
27. mar 2010

bella aj ty budes mat dievcatko????aj mne to uslo..no ked nam nejde net stracam prehlad ani poriadne necitam....

lenkamarkusova
27. mar 2010

ahojte.aj ja cakam babo v juli.termin vypocitany na 21-oho.tak uz tesim.ale aj strach zacinam mat-z porodu a podobne.som z okolia Ziliny.takze rodit pojdem do ZA.

mirka285
27. mar 2010

Lenka vitaj medzi nami 🙂

lenkamarkusova
27. mar 2010

ahoj.prosim baby popiste co uz vsetko mate nakupene.az mi nieco neutecie alebo na nieco nezabudnem.dik.co vsetko mi treba napr do porodnice?dik

lenkamarkusova
27. mar 2010

a ozaj.neviete kde v Ziline mozem kupit vlozku klasickej strej zavinovacky? a kde lacny novy kombinovany kocik?najlepsie ceny sa mi zdaju v Slniecku na Bulvari.

mirka285
27. mar 2010

leni v kazdej porodnici je to individualne,tak si to asi budes musiet vygooglit 😉 a popozeraj nase albumiky a hned zistis co mame kupene...zajtra ma byt myslim skarede pocko tak nas tu bude urcite viac 😉

mojalili
28. mar 2010

Dobré ránko kočky, vidím, že to tu otváram ja🙂
Uz mi je lepsie, nadcha je na ustupe,dnes mam taky mierny pracovny den, sitie,chystane do prace, varenie, ale vsetko v klude, manzel berie dcerku ku svojim rodicom na cely den. 😀

STANKA - pozerala som, ze chces mat dcerku LILI, taka perlicka . moja dcerka dobre papala, ked sa ucila hovorit, tak jej dedko povedal, ze je Papunka, odvtedy jej ostala prezyvka LILINKA PAPUNKA, a v skratke jej hovorim LILI PAPU..., niekedy jej poviem aj LALI, takze to meno sa da tak rozne povedat🙂)) a ona si na to zvykla.....ale zaklad mena si neda....hovori si LILIANKA🙂 V skolke jej hovori pani ucitelka LILKA, to sa mi nepaci, ale deti jej hovoria krajsie., LILIANKA...🙂

Kocky, zacina ma chytat mania chystat si vsetko pre babo, na porod a tak 😀

sunnygirl
28. mar 2010

bré ránko,
včera ráno som na koníku napísala pól strany a nedal sa mi príspevok pridať, žiadny.

Potom som s mm upratovala, síce sa našomral, že načo a prečo a tak, ale zmákli sme to. On je teda taký šomroško na upratovanie. Uvarila som franfurskú polievku, zemiakový prívarok a fašírky. Mňam, podarilo sa. Večer sme išli na 50-tku a naprááááááskala som sa tam, júúúj mali fantastickú tortu. mňam, dala by som si. No le som z tej cesty takááááááá vytrasenáááá, že ma teraz bolí spodok bruška 😒 .

Vidím, že včera ste to na MK flákali 😉 , Vítam nové tehuľky.
Dnes som sama doma, mm išiel do roboty a príde až večer o ôsmej, .............................. ☹ ☹ ☹ , idem si vypratať jeden šuplík na vecičky.

Mirka: komodička ešte nedorazila?

Mojalili a všetkým ostatným chorľavým prajem skoré uzdravenie, aj na mňa niečo lezie, cítim priedušky, dala som si hneď hedelix, kým nebudem mať hlas ako sto ročný fajčiar.

Pekné písanie prajem 😎

zrzulka
28. mar 2010

mojalili syndrom hniezdenia??? 😀 ja som pri malej nestihla vsetko nachystat, tiez som vsetko odkladala na poslednu chvilu az som nestihla.... mala s anarodila o 2 tyzdne skor ako mala.... Ale v pohode aspon som nemala stresy z toho ze termin sa blizi a stale nic. Aj teraz by som radsej takto rodila....

Stani inak aj v Auparku v mothercari je ta predajna hraciek. ja som tam pokupovala nejake hracky, nieco podostavala od segry. Inak teraz ako som bola v UK tak som sa bola pozriet lebo som malej chcela kupit krajaciu zeleninu a ovocie do kuchynky (tiez od nich) ale cenovo je to dost porovnatelne ako u nas.... V Uk samozrejme vacsia vyber tak som zvedava ako je na tom hrackarstvo v Eurovei... Chcem malej kupit taku magneticku tabulku na kreslenie. ma jednu ale ta je o nicom a velmi rada si na nej kresli...

Sunny aj ja som dnes sama 😒 muz siel do prace tak mna caka zehlenie, chcela by som umyt aspon jedno okno. Uvidim co stihnem.... mala je u mamy tak by som mohla stihnut vsetko

mojalili
28. mar 2010

Zrzulka, aj ja som rodila o 2 tyzdne skor, termin mam teraz 19.6., maly je o tyzden vacsi, no mozno aj teraz pojdem skor, takze na koniec maja si chcem vsetko pripravit. Ine je mat uz druhe dieta, jedno doma, tak nech nemam toho vela. Po porode som vela nezvladla, lebo som bola moc a moc zasita a nemohla som riadne mesiac chodit 😒

mirka285
28. mar 2010

dobre ranko koceny,tak ja som aky spachtos...Sunny komoda stale nic,ale uz by mohla prist,lebo mam zapratane vsetko co sa da detskymi vecickami 😉 a vcera ked sme boli u nasich si sestra spomenula ze aj tam su odlozene dievcenske veci tak este aj tie mi nabalila...su nenosene,narodil sa jej nakoniec chlapcek,a skonstatovali sme ze tie kolekcie sa dokola opakuju,lebo su to veci z HaM a tie iste tam predavaju aj dnes este 😉 juj baby tk vy ste aspon rodili skor,ja zase o dva tyzdne neskor,to bolo hrozne ☹ teraz mam termin konec juna a budem na tom sakra trvat ze na konci juna chcem byt odrotena..mala je aj tak dost velka,aspon zatial 😉 ja budem asi zla pacientka,tentokrat nic nenecham na nahodu a reci typu vsak pockame a uvidime nech si doktori strcia za klobuk...

mojalili
28. mar 2010

🙂 Mirka, treba, ak budes mat dohodnuteho lekara, co viem ze budes, tak treba si povedat...ja uvidim tie, ako to vyjde🙂
JA blba stale hovorim, ze este 3 mesiace do porodu, ale sak to uz je 2 mesiace 😀

stanka33
28. mar 2010

ahojte...

Mojalili ja som mala spoluziacku na vyske volala sa Liliana a mne sa to meno strasne pacilo...tak preto..inak nasi susedia maju psa Lilu, tak dufam ze malu tak volat nebudu, lebo jej tiez hovoria LILKA..

Zrzi tu je to hrackarstvo vacsie aj vycsi vyber a tetusa hovorila ze im kopec veci neprislo, ja som chcela hned kupit malemu take kriedy s drziakom a tie nemali...a po tabulke pokukavam aj ja, my tiez radi kreslime...
Miri aj ja som rodila 2 tyzdne skor, maly bol akurat velky, sice vo vekych bolestiach, ale je to asi lepsie ako dva tyzdne pretahovat a cakat, muz ma narodky 11.7 tak budem trvat na tom aby mal pekny darcek a zacnem pomaly malej dohovarat ze nech to stihne do tatovych narodiek......

erytrea
28. mar 2010

ahojte vsetky

tak sme vcera s manzelikom absolvovali Euroveu a Kiku a dnes sa liecim z tolkeho chodenia 😝 ale eurovea je super, kopec vseliakych obchodov, aj som drobcovi co to pokupila, boli sme tam asi tri hodiny, v pohodicke pochodili az na to ze tam bolo kopec ludi tak bolo fajn, kocky co sa tam chystate autom odporucam parkovat VONKU pred obchodakom lebo dolu v parkovacom dome je to jeden velky CHAOS!!!!! neviem ake mate auta ale my mame kombicko a ani na jednej zakrute take ostrejsej sa manzel nedokazal otocit na jeden krat, musel si vzdy nacuvat pokial si teda nechcel oskriet bok, urcite to projektoval nejaky pako co ma doma malu fiatku lebo kazde vacsie auto tam malo problemy, cize nabuduce parkujeme urcite vonku!!!! ale inak je tam pekne, aj vonku ked bude teplucko tak to bude super 😉 🙂

vsetky vas pozdravujem a ideme svokre na obedik varila kacicu 😵

prajem peknu nedelu 😵 😎 😵

kafoditka
28. mar 2010

Ahojte kocky! Tak ja som bola teraz na skok v auparku a poviem vam, vdaka eurovei tam bolo ludoprazdno.. To som este v nedelu v auparku nezazila 😉
Boze baby sak ja v miniaturnom opatku sa hodinu prechadzam a uz odpadavam ako ma bolia nohy.. No strasne som zvedava na ten 9.ty mesiac 😲

Vsetkym peknu nedelu a tym, ktore este nepapali- dobru chut!

tinka349
28. mar 2010

cafte baby, take krasne pocasicko a ja kvocim doma, lebo muz robi 😠 chcela som pridat nove foto bruska do albumu ale nejak nechce nahrat fotky 😠

mojalili
28. mar 2010

TINKA - ake pekne brusko mas a si kočka. To ja si pripadam ako tank 😒
Vsima som si, ze sa da dat i sem k prispevku fotka, ale nemala som odvahu to skusit, super, ze to vidim🙂 Ak nieco aktualne, tak pridam🙂
Dnes som robila ovocno zelatinovy kolacik, zaklad najlahsia bublanina na svete, ovocie a puding - zlaty klas +ovocna stava= zele na vrch🙂 😀 Akosi som na sladke v poslednu dobu 😝

katty17
28. mar 2010

ahojte babulky. ako vidim vela z vas uz pobehalo euroweu 🙂 my sme vcera obehali obchody v rakusku, ale musim povedat ze nic take ma tam neoslovilo az na jednu postielku pre malu 🙂. ale dnes ma mama ukeciala na euroweu. suhlasim s vami, ze je tam velmi fajn, dnes bolo malo ludi, v pohode sme si to obehli a kupila som si dvoje topanky. mali este na dnes 20 % zlavy. 🙂 Pacil sa mi obchodik pre deti Prenatal. dokonca mali vylozeny kocik Jane, tak som si konecne omrkla na zivo 🙂 . ale vraj o taky tyzden maju podostavat tovar.

katty17
28. mar 2010

Tinka, ty mas ake malicke chutne brusko 🙂. bola by som pri tebe ako velrybka. 😀
Ozaj Miri, tak pytala som sa krsnej, a vraj aj u nas v BA je velkosklad v ktorom maju disney vecicky. tak na buduci vikend asi nabehnem a okukam co a ako. ak sa budes chciet pridat, daj vediet, lebo potom by som to musela nejako dohodnut s krsnou. tam mozu chodit len ludia ktori maju zivnost na obchodovanie s oblecenim....

sunnygirl
28. mar 2010

Tak ja som už dáááááááááááááááááááááávno po obede (idem si dať duplu ) aj kávičku s tortičkou som u svokry absolvovala, teraz idem lebediť a kukať TV. Inak ja som ani nie tak do brucha pribrala, ale stráááááááášne do bokov, stehná, neskutočne.

U nás je tiež veľmi pekne, tak som sa poriadne poprechádzala, no chcela som si nastrihať konáriky do vázi (červenú čerešňu) aby mi do pondelka rozkvitla, toť žiadna čerešňa tu na strihanie nie je, iba taká stará a tá ma už hrubé konáre ☹ , tak som si dala do vázy aspoň kučeravú vŕbu, možno pustí lístky a asi pôjdem na zlatý dážď, ale ten sa mne moc neľúbi 😅 .

ták príjemný zvyšok nedele, maxi asi ešte dospáva včerajšie mecheche 😀 😎

maxara
28. mar 2010

Ahojte babulky, som doma, ziva a zdrava, ale straaaasne unavenaaaa... ☹
Svadba dopadla dobre, dokonca neboli nutne menzestraky, lebo som napokon na seba navliekla cierne nohavice, ktore som nosila pri mojom zivotnom hmotnostnom maxime. Pekne som to mala teraz vsetko volne, na nohach a zadku a na brusko som ich pekne zapla. A k tomu som si chcela dat tuniku, ale kedze by som vyzerala ako strasidielko do maku (by som mala vsetko volne), dala som si netehu bluzku a aspon bolo vidno, ze to je tehu brusko a nie vypapane.
Nevesta bola nadherna, saty mala rozpravkove, pekny uces, mejkap... krasava..
Hostina bola nenaplanovana a myslim, ze sme to riesili vsetko s jednou jej sesternicou z druhej strany za pochodu. Dokonca aj cepcenie aj vsetko... neplanovane nakoniec hodila kyticu a tak super to vypalilo, ze ju chytila babula, ktora je frajerka zenichovho bratranca a bola to fakt sranda... jeho matka sa na nu vrhla a vyobjimala ju a chalani sa hned rozbehli potlapkat toho buduceho zenicha 😀 Takze asi cosi aj planovali a takto sa to prevalilo 😀 Inak super, zurka dobra, vsetci sa bavili, ziadne svary a place neboli, odchadzali sme hned po cepceni (asi pol hodku) co bolo neplanovane posunute na 1:45 stareho casu. Ja jedina triezva som viezla troch nadr.ancov, mojich rodicov a mm. 😀 oco daval "funny" story s mojim senilnym hluchym a nesmierne otravnym krstnym... no dovi... mama ta ho zahriakavala, ked mala pocit, ze by som sa mohla napr urazit, co si popravde neviem predstavit, ze by sa stalo pri tych hlaskach co perlil 🙂 ale mama ked ma liznute, je neskutocna a fakt ju nedokazem ani pocuvat niekedy... totalne vsetko neguje... soferujem a vravim, tu je 50tka a mama: Neeeeni... No jak to ze nie, ked je... ved vidim nie? Akoze... a taketo veci vsetky...fakt sa to neda vydrzat. No a mm celu cestu spal, takze ten to vychytil. Cesta zo Smolenic do Senca nam trvala 45min, stretla som asi 5 zajacov a tesne pred cielom preskocili pred nami asi 3 alebo 4 srnky. Krasne... to miesto poznam a viem, ze tadial prechadzaju, tak este sme hovorili, ze tu niekde nam furt preskakuju a zrazu som videla v dialke oko a siluetu a dalsie a dalsie 🙂 No a zo SC do PK dalsich 20 min. Cize o 3tej, cize vlastne uz o 4tej sme dosli domov, zalahla som a za 3 hodinky mi volala ta bambulka, co som s nou bola dohodnuta, ze si pridem po vecicky k dialnici. A tak som sa obliekla (bolo mi straaaasne na vracanie a nic sme doma nemali na jedenie) a pod ho. Vecicky su supeeer, krasne, same ruzove, biele.. chcela som nejake cisto dievcenske, lebo mam same chalanske... a su krasne a vysla ma jedna vecicka na 1.5e. A este mam aj aspon 5 parov ponozticiek k tomu. 😉
Potom som isla kupit rozky a vypluta som dosla domov. Akoze som mala znova vstat asi za 2 a pol hodiny a ist so svokrovcami a svagrinou na obed, maju narodky a meniny, ale toto som uz fakt nezvladla a mm bol taky zlaty, ze ma nechal spat a im povedal, ze som out. Tak aj mali vraj pochopenie. No a pred chvilou som vstala a teraz tu carbem somariny.
Dnes len odpocivam, som fakt mimo rytmus, toto je uz treti vikend, co taham rozne akcie, resp. absolutne neoddychujem a este k tomu aj do roboty chodim... no skratka nevlaaaaadzem. 😒

maxara
28. mar 2010

sunny - akurat si si na mna spomenula, ked som prisla sem kuknut 😉
stanka - ja mam sesternicu Lilu... teda Lilianu, ale volame ju vsetci aj jej mama len Lila, maximalne Lilka. Ale verim tomu, ze jej by si ani ty ani Mojalili inak nepovedala... je taka cudna, ma uz asi 40 rokov, no skratka nesympaticka je... ale vzdy som jej zavidela meno 😉 ked som bola mala a chvalila som sa kamoskam, ze mam sesternicu s takym zaujimavym peknym menom

robika
28. mar 2010

Ahojte babulky, takze ako vidim vacsina z vas uz je po vikendovych nakupoch a oddychuje... ved nedela je na oddych a zajtra uz zase treba ist do prace ☹ . Prave som sem pridala zopar fotiek, co uz mame z vybavicky a idem pisat zoznam, co nam este treba, aby sa drahy potesil 🙂 . Prajem vsetkym peknu nedelu

tinka349
28. mar 2010

babule no ono to moje brusko nie je az take malicke 😅 ja si niekedy pripadam ako slonica 😀 a tie tehu saty som si kupila v maderne pred tyzdnom ale su na vacsie brusko, takze preto vyzeram ako bez bruska 😝
joj ale mi tu robite chutky s kolacikmi...ja som momentalne strasne na sladke, kazdu noc schrumam jednu Milu keksik, tak okolo 3tej rano 😀
robika - aj ja som si robila zoznam,a zistila som, ze uz mam strasne vela veci pokupenych, tak uz to nebudem prehanat...snad este zavinovacky a perinky nemam, ale ostatne na oblecko uz vsetko....a bude sranda, ked to nebude dievcatko, ale chlapcek...potom newem co s tymi ruzovymi a cervenymi vecickami spravim

robika
28. mar 2010

mne tiez este treba zavinovacky, perinky, na postielku a taky prebalovaci pultik so skrinkou este len cakame, lebo moj otec je stolar, tak na tychto veciach maka on, ved ako dedko musi 🙂, ale aj tak mam na zozname este dost veci... mna tak napadlo, ze co ked nam sa narodi dievcatko a nie chlacek, lebo chcem sadu do postielky v nejakej krasnej modrozltej farbe,...

tinka349
28. mar 2010

robika no popripade si vymenime 😀 ja ti dam ruzove, a ty mne modre 😀

robika
28. mar 2010

no vidis to je dobry napad 🙂

tinka349
28. mar 2010

no a ani nie si tak daleko odo mna 🙂 kocik uz mate kupeny? ja som zvolila taku neutralnejsiu farbu...pre istotu....kamoske do 8 mesiaca hovorili, ze to bude dievcatko a potom jej povedali ze to je chlapcek 😀 odpadla by som asi 😀 😀 😀 😀 😀

robika
28. mar 2010

no kocik zatial este nemame, nebol este velmi cas chodit kvoli tomu po obchodoch a v jednom co sme boli, sa nam nic nepacilo, teda pacil (Bambi ozon), ale nepacil sa nam, ani v jednej farbe, tiez chceme neutralnejsiu farebnu kombinaciu. Ja mam teraz este do konca mesiaca vela prace, takze od aprila uz zaciname obiehat obchody velmi intenzivne, lebo chcem si kazdy kocik vyskusat a najst taky co mi bude vyhovovat, ale uvazujeme ze by sme isli do madarska, ale neviem ci sa to este oplati

robika
28. mar 2010

Tvoj kocik sa mi paci, aj ta farebna kombinacia je velmi dobra, nie je smutny, takze aj ked bude skarede pocasie, bude pekne ziarit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre