Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nebbia
22. apr 2010

Ahojte tehulky.Kedy sa chystate na matersku?Od 32. alebo az 34.tyzdna.Ja som sa dohodla s doktorom na 32. lebo uz ledva chodim.Kazde rano sprint s malou do skolky,potom na autobus,z autobusu do roboty 2 km peso.A poobede to iste len v opacnom smere.Som povedala dost !

mirka285
22. apr 2010

ahojte..tak som sa dobre nasmiala na hlaskach deticiek,mate to doma vesele 🙂 tak ja som bola na tej poradni dnes,mala vazi 1220 g,takze krpcek oproti vasim mackom,vsetko je ok,ale stale poloha KP,a navyse priecna...a bonbonik bol ked mi doktorka hovori ze toto je srdiecko,toto je oblicka a toto je co?to vyzera akoby mala zdvojenu oblicku...nato sa spytala ze ci mi na morfologii nieco take doktor nepovedal,ja ze nie,a ona ze tak nic..no chapete to???ja som ostala taka mimo ze ani som nereagovala 😢 tak dufam ze sa jej to len zdalo..inak sme boli na pizzi tak som sa napraskala 😝 a som totalne vycerpana,ale verim tomu ze buntosit budem do rana do tretej ☹

monline
22. apr 2010

allexa- Borges je skvelý, mne sa Veronika a alchymista páčia asi najviac z Coelhových kníh, tie ostatné mi prídu také umelé, písané pre kšeft, marqueza 100 rokov samoty som čítala, ale som sa premáhala, aby som to neodložila, tam je asi nutné robiť si rodokmeň, nech si stále v obraze, ale trebárs O lásce a jiných běsech sa mi páčilo, aj viacero tých poviedkových kníh od neho...Zafona nepoznám, skúsim si ho zohnať..Kunderu si čítala? a čo od Murakamiho máš prečítané?

sunnygirl
22. apr 2010

xixi ja nečítam, bude sa to zdať také detinské, ale ja milujem seriál Anna zo zeleného domu 😀 😀 😀 , ja ju musím vidieť vždy

monline
22. apr 2010

mirka- ja mám zdvojené obličky, asi som to zdedila po mame, aj ona má..ale dcéra už nie a ani na morfológii mi k malému nič také nepovedal doktor

monline
22. apr 2010

sunny- Annu som pozerala ako mladá baba ak sa nemýlim..to je už riadne starý seriál 🙂
ale aj knihu som čítala, tuším ešte skôr

denisse
22. apr 2010

ahojte zienky ... ja som bola na tom opakovanom 4D a znova to neslo nijak rozumne zobrazit, takze nemam ziadnu novu fotku ... ale zato mame potvrdene dievcatko ... tak ideme s mm este raz prezriet kalendar, nech sa dohodneme definitivne na mene ... 😉

mirka285
22. apr 2010

monline som sa snazila nieco vygooglit o tej zdvojenej oblicke,ale nic podstatne som nenasla,len tolko ze niekto s tym bez problemov zije cely zivot a niekomu to operovali este ako babatku...no poviem jej nech sa na to dokladne pozrie,vsak to co bolo za pristup,ze tusim ma zdvojenu oblicku..no som z toho trochu znepokojena...inak ja tiez vela citam,ale teraz v tehu sa neviem sustredit...citam vsetko,a milujem Harry Pottera 😀 😀

sunnygirl
22. apr 2010

denisse, gratulujem k potvrdenemú dievčatku 😉

monline, no to je už poriadne starý seriál 1985

monline
22. apr 2010

mirka- nestresuj dopredu, je to zbytočné, teraz si nijak nepomôžeš..moje zdvojené obličky dokopy fungujú na 100% a zistili mi to len pred pár rokmi, mame dokonca to zistili až rok po mne..kamoška má dokonca 4 maličké obličky..
Harryho nedokážem ani v telke pozerať, nieto ešte čítať, ani Pána prsteňov, neviem prečo, zrejme tento žáner je niečo, čo mi vôbec nesedí

monline
22. apr 2010

sunny- no, v tom roku som mala 14, tak si to dobre pamätám 🙂
ja už veru som pamätník, pamätám aj soci dobu 🙂

mojalili
22. apr 2010

KOčky, taketo nieco zhanam....len tie miery mi nejdu do hlavy...ci su po porode, pred porodom ci v tehu...?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4448641&tab=0

monline
22. apr 2010

mojalili- ja tie miery chápem ako tie popôrodné..
ja by som si vybrala to najväčšie a hotovo..
ale predpokladám, že nič také nebudem nosiť, neviem- nerada nosím sťahujúcu bielizeň, zle sa sťahuje, zarezáva sa, tlačí, omína...viem, asi by sa malo niečo také nosiť..

mima89
22. apr 2010

baby planujete byt plne tri roky na materskej? alebo si nejak popri nej privyrabat?

mirka285
22. apr 2010

monline tak si ma trosku ukludnila...inak Pana prstenou tiez nemam rada,absolutne ma to nebavi ani len pozerat ,nie este citat,ale Harry je moja srdcovka..som jak mala ,ze?Sunny odfotila som ti komodu,myslim ze je naozej pekna...mojalili to objednavas tak ze podla obvodu pasa pred tehu,takze pred porodom,mne skor nejde do hlavy ta nizka cena,mam nieco podobne z Anity a vyvalila som zato 36 eur 😠

kafoditka
22. apr 2010

mirka, ale to moze byt aj kvalitou. tieto co dala link mojalili mi pridu take umelinove

denisse
22. apr 2010

mirka, nasa nela zase ma len jednu funkcnu oblicku ... tiez mi jej to zistili este v mojom bruchu, v tom 31tt ... bola som z toho zhrozena, hrozne som sa bala ... boli sme aj na genetike .. po porode sa to potvrdilo, naozaj ma tu jednu oblicku uplne nefunkcnu a pomalicky jej zakrpatieva (co je stastie, lebo inak by mohla byt zdrojom infekcie) a ta druhu pracuje za dve .. chodime pravidelne na nefrologiu na kontroly, nemame zatial ziadne obmedzenia ...

myslim, ze aj keby sa u vas zdvojena oblicka potvrdila, tak to tiez nebude ziadna katastrofa .. mne primarka na detskej nefrologii povedala, ze spusta ludi zije s jednou oblickou alebo aj so zdvojenou bez toho, aby o tom vedeli, lebo kedysi neboli ultrazvuky a ono to nesposobuje vobec ziadne problemy ...

drzim palce, aby to bol omyl, ale neboj, aj keby nie, tak to urcite nebude nic hrozneho ....

monline
22. apr 2010

ozaj- a čo značí možnosť regulácie bielej či béžovej farby?
a- chápem dobre, že to prádlo bolo nosené?

alllexa
22. apr 2010

Monline - od Murakamiho zatial len Na juh od hranic, na zapad od slnka, ale mam kupene Norske drevo, tak som zvedava. Manzel cital Hon na ovcu, tak aj to ma caka...
Mne sa na Veronike pacil ten napad vykreslit ustav, ale boli tam sceny, ktore sa mi zdali absurdne - s tym chalanom. Mam pocit, ze uz dost pretlaca do svojich knih sexualitu, co je niekedy na skodu... Vraj aj Jedenast minut je uz dost drsne... Ale musim uznat, ze Alchymista mal fakt dobru pointu.
No a Sto rokov samoty - presne, tam uz som si zacala kreslit strom🙂 A navyse aj tie podobne mena... Ale poviedky som necitala, toto ma dost odradilo, ale ked vravis, ze su o inom, tak si ich asi zozeniem.
Inak, citala som velke chvaly na J.M. de Prada - jeho Burka ziskala aj nejaku cenu, tak som bola zvedava. Ale aj to ma dost sklamalo.
Kunderu som este necitala, ale toho tiez chvalil moj manzel...

denisse
22. apr 2010

baby, toto sa ku mne dostalo na facebooku, tak to sem skopirujem, mozno niekoho poznate, kto by mohol pomoct ...

Ahoj všetci dobrí ľudia !

Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc p re nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009, POTREBUJEME KRV "0 Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami." !!!!!!
Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP o našom prípade vie a otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu "e" v pracovných dňoch od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať maximum, či však na to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).
Darcovia :
Deň pred tým piť veľa vody, nie alkohol, vyhnúť sa mastným jedlám.
Ráno max. čaj a pečivo
Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Náš Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační. Srdečná vďaka.
Baška a Rudo.

monline
22. apr 2010

allexa- Na jih je asi najúžasnejšia Murakamiho kniha, ale aj Norske je super, tie ostatné od neho sú surrealistické, treba si zvyknúť, ale potom neskutočne pohltia..Kafka na pobreží, aj koniec sveta, aj Afterdark, aj Ovce, aj tancuj tancuj, aj Sputnik..
kunderu si určite prečítaj, u mňa je to TOP autor
inak- mám kamaráta, má asi 26 rokov, teraz bol zavretý na psychiatrii, lebo sa predávkoval liekmi a alkoholom, posúdili to ako pokus o samovraždu, ale ževraj to nechcel..včera som s ním písala a tvrdí, že toľko sexu nezažil za tak krátky čas...takže- ostala som prekvapená, čo všetko sa ľu´dom v ústave zadarí 🙂
môžem ti poslať 11 minút vo worde..alebo aj všetko od Kunderu, či viacerých autorov, mám plno e-bookov

mojalili
22. apr 2010

Monline - je tam hore novy tovar, ale toto nebudem kupovat, chcem si to pozriet, takze jednoznacne v obchode.
KAFODITKA - neviem, ake su kvality, ale urcite si kupim v obchode, aby som to mohla ohmatat, ake to je. NO a chcela by som skor len ten pas bez nohaviciek, aby som tie mohla pekne menit kedykolvek...To som nasla este jedny a tam je pisane ze gumene....tak to vobec nie....to by som sa riadne parila pod tym....

kafoditka
22. apr 2010

mojalili... mne dala mirka typ na tieto a chystam sa ich okuknut do obchodu : http://www.anita.sk/sk/sortiment.php?skupina_ID...

mima89
22. apr 2010

baby ja som v poslednom case nejaka precitlivena...mozno pre to ze sa bojm ze nestihneme vsetko pripravit do porodu....mame trosku problemy s peniazkami....a mrzi ma aj to ze malinka Dominika sa este neotocila a ja sa tak strasne obavam porodu a cisarskeho este viac....aj teraz sa mi kotulaju slzy ked neviem ako to vsetko dopadne ci to zvladneme a hlavne ci budem dobra mama... prepacte ale musela som to zo seba dostat.. ☹ ☹

mojalili
22. apr 2010

Vyzeraju dobre, u nas v meste som uz omrkla si zopar nohaviciek, maju, tak pojdem pozret aj na ne....dakujem za tipy 😉 Urcite ale take nieco chcem.... 🙂

kafoditka
22. apr 2010

Mojalili.. aj toto vypada celkom dobre : http://www.prebabo.sk/Pre-mamičky-kozmetika-spo...

mojalili
22. apr 2010

Mima - to je normalne, ze mas velku hlavu z toho. Ale uvidis, ze tvoje problemy sa budu riesit postupne....vyriesia sa same. To ze nemate vela peniazkov vobec ale vobec neovplyvni lasku, aku budete malickej davat. JA som ostala sama ked sa dcerka narodila, zila som z materskej a vyzivneho a platila 3.izb byt aj pozicky....a zvladla som vsetko. A dokonca s usmevom - to bolo na margo penazi....netreba plno oblecenia, postupne uvidis co bude potrebovat a pomalicky po jednom budes kupovat, ajtak rychlo bude rast... a obavy, ze to nestihnes....co stihnut???? na porod si nachystaj veci, ak si myslim ze nestihnes, aj pre babatko a ostatne kluuuuudne staci porobit po porode....Len bud v klude, lebo babatko to moc a moc citi....neboj, ja idem pomaly do 33,tt a este stale robim, nemam nic poprane, nemam tasku nachystanu... 😉

mirka285
22. apr 2010

Kafko asi mas pravdu lebo ja som pozerala vela tych nohaviciek a vsetky stali cca rovnako...inak doktorka mi to aj ukazala na ultrazvuku a naozaj bola ako zdvojena,len tym ze ona to brala ze nic sa nedeje tak ani ja som tomu neprikladala vyznam...ale tak som kludnejsia,vdaka vam 😉 mojalili inak ja mam aj ten stahovaci pas,mam Chicco,ten mam pre istotu keby som isla cisarakom tak pas je lepsi lebo ho nedavate cez tu ranu...ja som normalne vybavena co sa tyka tychto veci 😉 ale tak kamosky radili e je to naozaj na nezaplatenie ked sa to brusko co najskor stiahne a nevisi 😖

mojalili
22. apr 2010

Kafko - tak tieto CHicco teda pas po porode maju aj u nas v dtskom velkosklade, kde maju teraz 10% zlavy,takze sa tamm na to pozrem a popytam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre