Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

jaruska8
26. apr 2010

Hej, podstatné je nemať stres, ten ja našťastie nemám, aj keď, vždy sa niečo nájde. 😒 Ako minulý týždeň u mňa, to špinenie. Moni, ja aj tak stále neviem, či všetko robím dobre, ale keďže malá rastie, tak by malo byť všetko OK, snáď.

monline
26. apr 2010

jaruska neboj...určite robíš všetko správne..

maxara
26. apr 2010

mon a tie fotky co mas v albume su teda z prveho tehu 😀 tam to na 46 vobec nevyzera teda..
allexa ja som niekde citala este davno, len neviem kde, ze tym ze sa nam vlastne zvysi objem krvi, tak to moze na testoch vyzerat, ze mame malo hemoglobinu.. mame aj trosku redsiu krv ako doteraz.. tak ja mam 117 a hranica je nejakych 120, tiez si myslim, ze je to to "na hrane".. no ale tak, zacala som viac papat listovu zeleninu, makovnik ma tiez dost zeleza (teda mak 😀 ) bojim sa tych tabletiek, lebo tie zapchy si uz fakt nechcem zazit...
janulienka - tranzfuziu??? to co sa ti stalo???? 😕

maxara
26. apr 2010

jaruska ja som neskutocne stastna, ze tu cukrovku nemam.. ale som si aj myslela, ze nemam, lebo ja bezne nejem vela sladkeho a teraz mi ide.. fakt jem viac cukru a citim sa po nom dobre.. no tak ale neviem, ake su pocity pri cukrovke 😒

monline
26. apr 2010

maxi 😀
kdeže, mala som 69 kíl keď som rodila NIku a teraz mám o skoro 20 viac

jaruska8
26. apr 2010

Maxi, pocity???? Žiadne, tie prišli po výsledkoch- ŠOK!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monline
26. apr 2010

maxi- pocity pri cukrovke sú rovnaké ako keby si ju nemala..necítiš ju..ale tým, že o nej vieš, viac premýšľaš nad tým, čo nemôžeš a viac ťa to láka..proste to zakázané je vždy najlákavejšie..a potom je náročné až chvíľami stresujúce odolať..lekár mi povedal- nezjedzte celú čokoládu po jedle..držte trocha diétu..čiže nebral to ako tragédiu a ten prístup mi je sympatickejší, ako keby mi nakázal vážiť si každé jedlo...
ale zas- je to vážna vec a nejde nad ňou iba mávnuť rukou

denisse
26. apr 2010

ahojte ...
maxi, to je super, ze mas tie vysledky dobre .. ja nikdy o ziadne vysledky nevolam, cakam, ze keby sa nieco dialo, tak zavolaju oni mne ...

a inak, ja mam hemoglobin 112 a nikto mi nedava ziadne lieky ...

maxara
26. apr 2010

jaru, mon - myslela som pocity 😀 akoze ked zjem niekedy veeeela cukru, napr. mm si nacne pikao v plechovke a potom polku necha len tak ledabolo valat sa na linke, tak po nom chnapnem a zozerem to.. no a pred tehu som normalne citila, ze som to prehnala, ze akoby sa mi zhorsil zrak a zatocila trochu hlava, tazko mi ostalo... potom som sa donutila vyslopat aspon 1 liter vody, aby som rozriedila krv.. to som tym myslela.. teraz znasam cukor ovela lepsie.. ziadne tocaky, ani nic take..

denisse - ja si tiez myslim, ze to este netreba riesit nejakymi doplnkami.. ked som raz davno pytala v lekarni na zelezo (asi pred dvoma rokmi), ze maju rozne ceny, rozne mg, rozne znacky.. nech mi poradia, tak mi len povedali, ze to musim vyskusat, co bude moje telo najlepsie znasat.. 😒 mi prislo cudne, ze toto bola rada, ale tak asi nevedia, ktora forma je najlepsia, asi kazdemu ina.. no ale ked ma z toho raz zapecie, tak niekoho prerazim.. ved to strasne boli..

baby ja som poslednych 8 dni v roboteeeeeee.. z toho este zajtra budem pol dna na tej psychoprofylaxii na kramaroch a buduci utorok zase na poradni u gyndosa.. juchuuuuu.. sa tak tesim...

ozik a kolko mate CS? ja som si minule nasla v tehu knizke nahodou 1. Som bola prekvapena, lebo dr nic nehovoril a zrazu tam najdem 1...

monline
26. apr 2010

maxi- si ma dostala tým pikaom, to milujem..už si to aj značím na zoznam vecí do pôrodnice 🙂
inak- mne by sa nestalo, že po mne ostane polka 🙂

agika1982
26. apr 2010

ahojte kocky.....dneska je tak krasne...my sme sa konecne prestahovali,takze vikend bol namahavy....ako zacina byt teplo,tak estelen teraz zacinam puchnut..clenky mam jak dva balony ked viac chodim....tento tyzden ideme dokupit posledne veci...odsavacku na mlieko ani nekupujem,naco aj...keby sa vyskytol problem s kojenim,az potom kupim....

maxi,ja som mala tiez test na cukrovku negativny...a niekedy sladke doslova vyzieram hehe

lenkaaninka
26. apr 2010

Ahojte babule ...tak naše trápenie s vracaním ešte neskončilo o tretej bola zasa ovracaná celá kuchyna a ráno nápodobne...tak som oprala dva koberce teda jeden práčka jeden ja na dvore...a prádlo zavesené vypraté už som taká vyšťavená až no...a o nervozite ani nevravím normálne by som kúsala...
v noci mala aj horučku no tekutiny som do nej dostala aj ked do hodiny to dala von ale lepšie ako nič...tak hádam už bude zajtra dobre lebo ma drbne...aj mm včera že poupratuje ale to je tak na prd na polku ja potrebujem všetko vyumývať vyprať a podobne...tak som sa vám posťažovala a idem si kávičku urobiť a trošku počítať lebo teraz má asi dobru polhodinku

😉

alllexa
26. apr 2010

No kukla som sa teda aj ja do knizky - tak Hb mam 117, takze Maxi, mame rovnako🙂 Inak, vraj je dobre jest cervene maso (hovadzie). CS mam 0.

alllexa
26. apr 2010

Monline - a preco si planujes dietu prave od 1.11.? Co ak budes kojit? Inak, ja si myslim, ze v sestonedeli nas ta dieta caka tak ci tak - kvoli traveniu babatka by sa nemalo do mlieka dostat nic alergenne alebo naduvacie - takze masko na vode s ryzou, ziadne cokolady, koreniste jedla a pod... Dokonca vraj aj jablko by sa malo osupat.
Ja dufam, ze to budem zhadzovat sportom, i ked taky cisarsky by ma z cvicenia vyradil asi na pol roka.

kafoditka
26. apr 2010

Ahojte slniecka!! 😀

Maxi caff, najprv gratulka k tvojej odvahe- vidis, ze sa to da 😉 A chcem ti povedat, ze ja mam hladinu hemoglobinu 109, co je celkom malo a mala by som uzivat zelezo... ALE tusim, ze zopar stran dozadu Ronit spominala, ze aj ona je na tom podobne, ale ze pokial to nie je pod 100, tak zelezo brat nebude. Maxi ono totiz uzivanie zeleza sposobuje zapchu. Ja som s tym mala cely zivot problemy, ale pred dvoma rokmi som podstupila kuru z aloe vera a odvtedy mam pokoj, dokonca aj v tehu chodim pravidelne.. Preto sa bojim, ze ked si nasadim zelezo, vsetko sa to upcha a budem zasa tam, kde som bola...
Aj ked teraz ma zas trochu vystrasila janulienocka, ze po porode bola hotova... tak neviem co teraz... 😖

denisse
26. apr 2010

fuuuuj, tak ja pikao priam neznasam ... uz len predstava, ako z toho zhustnu sliny a vsetko sa v ustach lepi mi je hnusna 😝 😝 😝

monline
26. apr 2010

denisse 😀
allexa- ten dátum som si vlani určila ako deň D..malý trocha odrastený a vychádza prvého na pondelok 🙂 dcéru som kojila tri mesiace, dúfam, že teraz vydržím dlhšie..strava bude prispôsobená kojeniu, myslela som tým skôr pravidelný pohyb, trocha cvičenia..
agika- gratulujem k presťahovaniu..čo sa ti snívalo? ževraj sny v prvú noc na novom mieste s aplnia

denisse
26. apr 2010

1.11.2010 bude pondelok? to mam meniny, mohla by som aj ja zahajit chudnutie 😉

kristip
26. apr 2010

Ahojte, ja mam Hb tiez 117 a uzivam zelezo. Kedze som donedavna mala tiez brutalne bolestive zapchy, doktorka mi povedala, ze si mam davat len jednu tabletku, nie dve a vzdy cca pol hodinu pred jedlom - je to paradox, ale odkedy mam to zelezo a dodrziavam tu polhodku, uplne sa mi zapcha vytratila. klop klop klop
Co sa tyka vysledkov, tiez mam dobre len tie cukrovkarske, ale podla mna to moja doktorka prilis dramatizuje. Aj ked mozno nie, neviem. Ja mam Cs 0 a aj tak musim lezat, lebo mi maly velmi tlacil na krcok. Mam aj nejakeho streptokoka, kt. sa vraj lieci az v 1. dobe porodnej - antibioticka clona, ani neviem co toje, ale predpokladam, ze mi daju infuziu, takze prechadzky a sprchy pocas kontrakcii asi nehrozia. A mam ureaplazmu a ta by mohla sposobit predcas. porod, tak asi aj preto ten prisny rezim.
Ale je to v pohode. Ja sa uz neviem dockat, nenormalne sa tesim na mojho maleho synceka. Od 13 som mala stale zenske problemy a mam polycysticke vajecniky. Moj predosly lekar mi povedal, ze pravdepodobne nebudem moct otehotniet a vlastne toto leto som mala absolvovat operaciu - a vidite 🙂 🙂 🙂
Vcera ma manzel na chvilocku zobral von a bola som v soku... uz nie je zima, ale jar, teplo vcera na obed ako v lete. Normalne som si mohla dat platene gate a tricko s kratkym rukavom. Vsetko bolo zelene, stromy..., pupavy. Ja som naozaj netusila, ze je uz tak krasne. A bola som zmatena z pohladov ludi na moje brusko. Nemala som si na to kedy zvyknut. Nebolo to vidno, takze ma nikto neocumoval a zrazu som sa objavila na ulici...
prajem vam vsetkym krasny den 🙂

janulienocka
26. apr 2010

nechcela som vas vystrasit, neviem presne ci to bolo tym ze by som viac krvacala, ale bolo mi povedane ze hlavne tym nizkym hemoglobinom, skoda ze neviem tie presne hodnoty po porode ale urcite museli byt daleko pod 100 ked okolo mna pochodovali viaceri lekari a dostala som tu trasfuziu. Inak porod som mala super, sice dlhy asi 12 hodin, ale s epiduralkou a s manzelom, maly sa narodil v nedelu v noci 2.40, no a rano po zobudeni zacalo byt so mnou velmi zle. A dalsi den v pondelok uz som bola fit. Preto uz poctivo beriem to zelezo a dufam, ze uz sa mi to nezopakuje

kristip
26. apr 2010

agika, nas caka stahovanie tento tyzden. kam ste sa stahovali?

jaruska8
26. apr 2010

Kristi, som nepochopila, máš dobré výsledky, len nie tie cukrovkové????? Idem si kuknúť to CS. 😉

agika1982
26. apr 2010

monline, nesnivalo sa mi nic...so snami je to u mna nulove hehe

kristip,my sme byvali v tt v garsonke za zimakom a teraz byvame v tt v 2izbovom hned v centre vedla obchodneho domu....stale sme v prenajme a buduci rok pojdeme do domu

kristip
26. apr 2010

naopak, mozno som to zle napisala, necitala som to po sebe 🙂 . Praveze cukrovkarske mam v poriadku.

jaruska8
26. apr 2010

Aha, tak potom dobre. 😉

mirka285
26. apr 2010

ahojte 😉 ja mam CS 4 tak sa neplaste a vraj to je v poriadku 😉 som tu len na skok kym si vypijem kavu,a idem na to umyvanie okien 😒

adka1311
26. apr 2010

ranecko, konikove zavislacky.....
aj vam z toho pisania narastlo brucho 🙂
kristip - a dokedy musis lezat? do najblizsej kontroly? alebo do porodu???
ja lezim tiez, lebo mam krcok skrateny na 1 cm a je vraj zmaknuty, takze by som mohla porodit skor /ako aj pri prvom.../
a tvrdne mi neustale brucho.....tak beriem magnezko..
inak vcera som sa aj ja odkotulala na pol hodinku lezat na zahradku a bolo supeeer - teplucko ako v lete...
dnes svoj kludovy rezim trosku porusim - maly Lukasko nesiel do skolky, lebo je chory - v noci mal 38.6 teplotu a dusil sa nam - ma laryngytidu....takze sa mu zuzi dychacia trubica a on chuda nemoze dychat....takze sme polovicu noci boli s nim vonku /lebo najlepsie je to chladny vzduch....nastastie sme to zatial zvladli bey steroidovych liekov/
teraz este lezim, mm je doma, o hodinku pojde do prace, tak sa budem o chorobku starat ja..... 😒
no, musime vydrzat...
prajem vam pekny den a veeela zdravicka.....
a inak dnes mi maju volat tie vysledky z tych cukrovych testov, tak dufam, ze aspon to bude OK 😉

kristip
26. apr 2010

Ja som inak donedavna vzdy hovorila nespravny tyzden v akom som bola. Teraz som 28 plus 1, co je 29 a ja som hovorila, ze 28. Je to pre mna dost dolezite, lebo PN mozem byt len do 32. kedy nastupim na matersku. To je od ukonceneho 32. tyzdna alebo od zaciatku? Mne tam totiz dost presne na dni vychadza, ci budem matersku dostavat alebo nie. Lebo v Socialnej som poistena od 2. septembra. Mozem to riesit este nejakou dovolenkou alebo neplatenym volnom, dufam, len aby som bola poistena tych 270 dni. Materska mi sice bude vychadzat dost malo, ale lepsie malo ako nic. Neviete mi povedat ako to je, ked vychadza materska nizsia ako to minimum? to sa potom dorovnava?

dugyna
26. apr 2010

caute kocky akurat vas docitavam
tatianka....tak ja som si najprv myslela ze to bude chlapcek...ale inak ja milujem bledomodru takze nasa babika bude chodit v ruzovo bledomodrych farbach 🙂

adelaine materska by s tym nemala mat nic poslicne takze v pohode by si si mohla spravit tu nadstavbu

kristip
26. apr 2010

adka, lekarka mi nepovedala, ci az do porodu. Ja nastastie zmeny na krcku nemam, dokonca vzdy hovori,ze je velmi pevny...
mam brusko velmi nizko s doktorka sa boji, ja vlastne tiez. na kontrolu chodim kazde dva tyzdne a zatial to bolo tak na striedacku - zhorsene, zlepsene. Ked povie, ze zlepsene, tak asi automaticky trosku povolim v prisnom rezime a zase sa to zhorsi, neviem. Osobne si myslim, ze nie som na tom az tak zle, chcela by som absolvovat aj tu predporodnu pripravu, strasne som sa na to tesila. Ty si na tom bola pri prvom? Mozno je to zbytocne, ale bola by som mozno istejsia, ze som naucila nieco, co mi porod trochu ulahcit, fakt neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre