Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
7. jún 2010

a tu kolko tehotnych ach jaaaaaj,som v zivote tolko nevidela a tolko deti a kociarov vsade..ako brutal baby boom

@tinka349 no kacka,tucniak obaja sa tak nejako divne pohybuju ,asi tak ako my teraz 😀 😀 😀
a s tymi krizami mam to iste,katastrofa cez noc.cez den som v pohode ale ked lahnem,tak sa ani nemozem otocit na druhu stranu ako keby som mala obrovsky balvan v bruchu a tlaci ma na vsetky strany a ani dychat niekedy nemozem,tak musim sadnut si alebo sa prejst a rozchodit to.a rano 6,7 hodin a uz nemozem ani nahodou spat lebo sa idem zblaznit od bolesti chrbta,tak cumim na telku 😖

maxara
7. jún 2010

@petrap001 nuf, ved aj ja som mimo este stale 😵 normalne mam lepsiu naladu

@janulienocka keby vikend, ale cely tento tyzden ma byt aspon tu u nas 32-33 stupnov

@carrie84 fakt.. aj ja som bola najprv skepticka, ale ked mm povedal, ze si prenajali byt, tak aka parada.. 😀

@mirka285 a si predstav, ze som to nechcela s mm rozoberat, aby som ho nenasrala, kedze mi prave povedal taku supis spravu a on zahnojil, ze tak teda v piatok si berie WFH (praca z domu) a prichysta kupelku a rovno aj jeho izbu na malovanie, lebo vraj tu izbu asi nevyvetrame 😀 😀 😀 nas vsetkych, co sme mali tu cest si cuchnut, asi napadla rovnaka myslienka 😀

petrap001
7. jún 2010

ja som este k vankusu nedosla 😀 😀 😀 ale ja som teraz rada,lebo som si objednala ten stahujuci pas na brucho len za 6 eur cez ebay.normalne som videla za brutal ceny,neviem ako na sk..

maxara
7. jún 2010

tinka my s kafkom sme si kupili z pampyshopu myslim za 16 a ja osobne som spoko..

tinka349
7. jún 2010

@petrap001 no ja to poznam....v noci vstavam aj 5x, len aby som sa nejako rozchodila...a newem sa otacat z boka na bok, mna zas boli cela panva, akoby sa mi lamala na mensie kusky, alebo praskala.....taka divna boels, ale ked potom chodim, tak to prejde...a dnes som raz lapala po dychu, akoby som prestala dychat 😖 uz nech je drobec vonku.... este ceeeely mesiac 😖

maxara
7. jún 2010

baby idem sa mojkat, dobru noc.. zajtra mam poradnu, tak az po nej nakuknem.. drzte palce, packo

mirka285
7. jún 2010

Maxi :- ten tvoj Michal je aky mudry chlap 😉 a konecne budes mat klidek..

tinka349
7. jún 2010

@petrap001 aj ja cem stahujuci pas 😕

robika
7. jún 2010

@maxara maxi tak to je super sprava o vasom podnajomnikovi, uz budes mat klud...
tinka ja som si kupila taky vankus v TN za 17 eur a je super, neviem si predstavit ze za tych 60, co moze byt aky zazrak... to je strasne vela

petrap001
7. jún 2010

kamoska si strasne pochvaluje kojenie po leziacky,ze je jej tak super a aj maly si kludne lezi .ale viem,ze nie vzdy mozes kojit po leziacky..
inac som sa chcela opytat,ze ci mate kupene aj flasky pre krpcov a ci ich beriete do nemocnice,lebo co ak sa nedostavi mlieko hned alebo ja neviem co...ja vobec netusim ako to bude prebiehat 😕 😕 😕

katy1979
7. jún 2010

@katkaking nejako rychlo ti prisli papiere zo socialky. Som naozaj zvedava a dufam ze tety nieco nedovrzali.ja este teraz v juni zaplatim za maj len dufam ze je vsetko ok.

tinka349
7. jún 2010

@petrap001 ja flase mam, ja malej budem davat aj cajik, tak mam 3 na caj, a asi 6 na mliecko kebyze som odsavala, lebo budem chodit do skoly... a asi jednu, dve zeberiem aj do nemocky

petrap001
7. jún 2010

@tinka349 noo a ja nemam ani jednu 😲 😲 😲 to je katastrofa 😀 a ja ze uz mam vsetko,no takze nemam,dobra som ja tava 😅 😅 bohvie co este nemam 😀

kafoditka
7. jún 2010

kocky dobru nocku, uz vypinam a idem spat... pa

petrap001
7. jún 2010

@kafoditka dobru a nicim nerusenu noc 🙂

tinka349
7. jún 2010

@petrap001 tak ale vacsina bab tu hovorila, ze oni nebudu potrebovat flase....no newem....ja som si objednala aj odsavacku mlieka pre istotu

katy1979
7. jún 2010

@petrap001 mne sa rozbehlo mlieko az na 3 den a to maly bud spal alebo bol nacucnuty. Dokrmuje sa striekackou do pusiny v ziadnom pripade nedovol flasu. Tym padom by si s kojenim aj skoncila. Prvy den im davaju glukozu potom um. Decka si to z tej striekacky vytiahnu same. Hlavne vela pit. Pred kojenim aj pocas. A prikladat a prikladat a verit. kupovat flase teraz vobec nemusis. keby ste boli nahodou na um tak flase nie je problem kupit v kazdej lekarni aj o polnoci. ak by si kojila tak do roka by sa ti susili v skrini a novorodenecke cumle by si mohla rovno vyhodit. kojene deti caj ci vodu nepotrebuju. ak su smadny treba im dat cucnut z mlieka

petrap001
7. jún 2010

ja viem ze nepotrebuju,ja len neviem co vlastne bude jest ked este nebudem mat nahodou mlieko..lebo tu v irsku skoro nikto nekoji a ja sa bojim aby mu nepichli flasu do ust alebo co...

katy1979
7. jún 2010

Inac my mame na mlieko pre starsieho jednu flasu ktoru pouziva. Tiez ked som ho cakala som mala sterilizator,odsavacku kopec flasiek cumle. Teraz mam len cumle aj tie som este nevyvarila. Ostatne ak bude treba kupim. Flase sme nepouzili a sterilizator raz za cas na cumle.

katy1979
7. jún 2010

Petrap to si budes musiet ustrazit. Preco tam vlastne nekoja? Vsak naco ze? Znicia si didy a otravuje to a nemozes to nechat aupairke. Vyspely to svet.

robika
7. jún 2010

ja pockam ci bude treba odsavacku, ved mm pojde rychlo kupit a taktiez aj flasky, uvazovala som ze mozno kupim jednu, ale sady su zase vyhodnejsie, tak som si povedala, ze ked sa maly narodi, aj tak budeme este v nemocnici a bude mat mm cas, rychlo kupit...

petrap001
7. jún 2010

@katy1979 vazne tam skoro nikto nekoji,ved sa terba vratit k palenke a cigaretam.vlastne oni fajcia cez tehotenstvo.len ku nam kolke chodia do restiky a su tehotne a najprv rano daju cigu a tak idu na kavu 😕 ako mentalita uplne ina.a preco su potom taki blbi uz od mala.

adelaine
7. jún 2010

idem aj ja hajat 😅
dobru vsetkym....zajtra sa vam ohlasim po sono a ctg 😉
zatial papa

petrap001
7. jún 2010

ale zasa nemaju ani problem zacat prebalovat decko na gauci,hoci luida jedia okolo.ako halloooo prebal decko doma ked vies ze sa ides niekde najest,ved za tu pol hodinu sa mu nic nestane ked sa aj pokaka.a este si od teba opytaju servitky na rit.ako bez komentara 😀 😀 gadzovia 😀 😀

robika
7. jún 2010

tak ja ked som bola v anglicku, tak to je naozaj katastrofa s celkovym pristupom pocas tehotenstva ale aj potom... ziadne normalne vysetrenia, baba ktora porodi, ma ist hned domov alebo maximalne do druheho dna...

katy1979
7. jún 2010

@petrap001 ze blbi od mala. Vsak pockaj keby ta tak poculi.ale je to sranda ze totalne ina mentalita. V anglicku to iste. Na sojovom mlieku. Hranolky a chipsy a ze je vonku zima co tam potom ze nema jednu ponozku o fusaku ani nechyrovali. Nam pripadaju ti ludia ako z marsu ale asi aj my im

robika
7. jún 2010

presne to ze ja stojim na zastavke v bunde (skoro zimnej) a vedla mna anglican s malym dietatom v kratasoch a tricku (to male dieta) ... ale ked som anglicanovi povedala, ze mam chripku, tak hovori ze on take nepozna, ale vraj ked je chripka, to clovek uz skoro zomiera... naozaj su uplne ini ludia, preto by pre mna bolo dost tazke tam rodit... zase niektore veci su tam velmi dobre vyriesene...

petrap001
7. jún 2010

@katy1979 no to ich obliekanie dalsia kapitola...oni aj v zime nechaju deti bez pancusiek len daju cizmy na hole nohy,bundicka a ide sa.alebo ako u nas bezne,este niektore ako keby pyzama mali na sebe len vyskocia z auta hned sa napapat vyprazanych sausages a chipsov.uz od mala taka strava ze konec..cievy upchate uz v 20tke 😖 chudatka,ved oni za to nemozu

tinka349
7. jún 2010

ja som zila v Londyne dva roky, a chcela soms a vratit domov a dotiahla som aj muza, ktory tam zil 13 rokov...jemu ten ich svet chyba, mne vobec....akurat nakupy....a on sa tam aj chce vratit, nepredal dom a povedal mi, ze tak o tri roky sa nam zide.... 😖

katy1979
7. jún 2010

Teraz kto je trafeny? My ci oni? Asi by nechapali ze sa tu riesia ciapocky zavinocky kojenie. No nic nechajme ich zit v ich svete. S tym kojenim no petra budes sa s tym musiet popasovat podporu tam asi nenajdes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre